DROPS / 181 / 4

Wings of Love by DROPS Design

DROPS Lace lõngast kootud pitsmustriga, parempidises koes ja ripskoes õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga,
DROPS disain: mudel nr la-035
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus umbes 52 cm keskel, laius umbes 207 cm ülaserval pärast venitamist
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 50 g/400 m (kuulub lõngagruppi A)
100 g värv nr 0501, helehall

Kasutada võib ka lõngu:
Vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge

KOETIHEDUS
Salli venitatakse pärast valmimist, see tõttu ei ole koetihedus kududes tähtis. Aga et oleks mingi ettekujutus, tee proovilapp 3 mm varrastega ja mõõda, kas tuleb umbes 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Lace DROPS Lace
70% alpaka, 30% siid
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.12. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida. 1. rida on töö paremal pool.

VIIMISTLUS
Kasutades teist lõngagrupi A lõngu, ei ole vaja valmis õlasalli palju venitada, vaid niisuta ja tõmba laiali, lase kuivada. Vormimist peab kordama alati pärast pesu.

MAHAKUDUMISE NIPP
Et mahakudumise serv ei jääks kiskuma, kasuta number suuremaid vardaid.
----------------------------------------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ja ringvarrastega ülevalt alla. Alusta ülaserva keskelt parempidises koes ja pitsmustriga ning lõpeta allääres ripskoes pitsmustriga.

Loo 3 silmust 3 mm ringvarrastele Lace lõngaga – loe ülevalt KOETIHEDUS. Koo mustrit skeemil A.1 (= 3 silmust) – loe ülevalt MUSTER. Skeemi viimasel real paigalda 3 silmusemärkijat nagu näidatud joonisel. Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt, on vardal 27 silmust.

KOO SKEEME A.2 kuni A.6 TÖÖ PAREMAL POOL JÄRGMISELT:
koo skeemi A.2 (= 4 silmust), skeemi A.3 (= 5 silmust – esimene silmusemärkija on skeemi keskel), skeemi A.4 (= 5 silmust – teine silmusemärkija on skeemi viimases silmuses), skeemi A.5 (= 4 silmust), skeemi A.3 (= 5 silmust – kolmas silmusemärkija on skeemi keskel) ja skeemi A.6 (= 4 silmust). Kui kõik skeemid A.2 kuni A.6 on tehtud vertikaalselt, on vardal 51 silmust.
Korda kasvatusi nagu näha skeemil A.x – kasvata kordamööda 4 või 8 silmust igal töö parempoolsel real (st. 12 silmust kasvatatud igal vertikaalsel skeemi A.x mustrikordusel). Kasvatatud silmused kootakse parempidises koes mõlemal pool skeemi A.3. Korda skeemi A.x kokku 24 korda vertikaalselt (kõrguses) = 339 silmust vardal. Töö pikkus on umbes 36 cm.

Järgmisel töö parempoolsel real koo ja kasvata 4 silmust nagu skeemi A.x esimesel real = 343 silmust.
Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool (ääresilmus mõlemal küljel kootakse RIPSKOES - vaata ülevalt).
Koo 1 rida parempidi töö paremal pool ja kasvata 1 silmus ääresilmuse kõrval mõlemal küljel ning kasvata 1 silmus keskmise silmuse juures (= 3 silmust kasvatatud) = 346 silmust on vardal. Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool. Eemalda 3 silmusemärkijat.

KOO SKEEME A.7 kuni A.9 TÖÖ PAREMAL POOL JÄRGMISELT:
koo 1 ääresilmus ripskoes, koo skeemi A.7 (= 4 silmust), korda skeemi A.8 kuni jääb 5 silmust (= 21 mustrikordust 16 silmusega), skeemi A.9 (= 4 silmust) ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. NB! Skeemide A.7, A.8 ja A.9 11. real kasvata 2 silmust. Skeemide A.7 ja A.9 17. real kasvata 2 silmust. Kui kõik skeemid A.7 kuni A.9 on tehtud vertikaalselt, on vardal 430 silmust.

KOO SKEEME A.10 kuni A.12 TÖÖ PAREMAL POOL JÄRGMISELT:
koo 1 ääresilmus ripskoes, koo skeemi A.10 (= 7 silmust), korda skeemi A.11 kuni jääb 8 silmust (= 23 mustrikordust 18 silmusega), skeemi A.12 (= 7 silmust) ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. NB! Skeemi A.10 17. real kasvata 3 silmust, skeemil A.11 1 silmus ja skeemil A.12 2 silmust. Skeemide A.10 ja A.12 21. real kasvata 2 silmust. Kui kõik skeemid A.10 kuni A.12 on tehtud vertikaalselt, on vardal 496 silmust - koo silmused lõdvalt maha töö pahemal pool – loe MAHAKUDUMISE NIPPI.

VENITAMINE
Tee õlasall käesoojas vees märjaks, pigista vesi välja – ära vääna, keera sall rätikusse ja pigista veel vett välja – õlasall jääb ainult niiskeks. Kui kasutad teist lõngagrupi A lõnga – loe ülevalt VIIMISTLUS.
Laota õlasall põrandale mattidele või madratsile ja venita kergelt nööpnõeltega soovitud mõõtudesse. Jäta kuivama. Vormimist peab kordama alati pärast pesu.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 01.06.2018
Uus skeem A.7, A.8, A.9, A.10, A.11 ja A.12. Parandatud 11. ja 17. rida.
Parandatud online: 28.06.2019
Parandus: uued skeemid: A.3, A.4 ja A.5.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö pahemal pool
= paigalda 1 silmusemärkija sellesse silmusesse (skeemi A.3 keskmine silmus) ning tõsta töökäigus kõrgemale. Silmus kootakse parempidi töö paremal pool, pahempidi töö pahemal pool.
= paigalda 1 silmusemärkija sellesse silmusesse ning tõsta töökäigus kõrgemale (= keskmine silmus). Silmus kootakse parempidi töö paremal pool, pahempidi töö pahemal pool.
= ääresilmus: koo parempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus pahempidi, et jääks auk
= 2 õhksilmust kahe silmuse vahele, järgmisel real koo 1 õhksilmus läbi ja lase teine vardalt maha
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus pahempidi keerdsilmusena, et ei jääks auku
= 3 õhksilmust kahe silmuse vahele, järgmisel real koo 1 õhksilmus pahempidi, teine pahempidi keerdsilmusena ja lase kolmas vardalt maha (auk)
= NUPP: koo ühte silmusesse 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= 5 silmust), pööra tööd. Koo parempidises koes edasi-tagasi 4 rida neil 5 silmusel. Siis tõsta paremal vardal teine silmus üle esimese, kolmas üle esimese, samamoodi neljas ja viies üle esimese (= 1 silmus jääb)
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)
= silmust ei ole

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 181-4) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (63)

Pavla Bařinková 04.07.2020 - 14:32:

Dobrý den, pokud bych chtěla model "Wings of Love" větší, jak si propočítat o kolik víc hladké části (vzorA2 - A6) můžu plést? Momentálně se končí tuším u 346 ok, než se přejde k dalšímu vzoru. Pak tam ale ještě navazuje další vzor, tak aby mi vyšly oka. Děkuji

Annelie Gustafsson 08.06.2020 - 13:18:

Hej! Jag har stickat så långt att jag har gjort A1-A6 och har nu 339 maskor. Sen har jag stickat det aviga och det räta varvet där jag ökat 4 maskor = 343 maskor och sen det aviga varvet, inget konstigt. Men sen förstår jag inte... Hur ska jag öka enbart 1 maska vid mittmaskan? Kan ju inte göra ett omslag på bara ena sidan? Ska jag göra en vanlig ökning i mittmaskan utan omslag, alltså sticka två maskor av mittmaskan?

DROPS Design 15.06.2020 kl. 08:32:

Hei Annelie. Jo, du gjør bare 1 kast på den ene siden av midtmasken = 346 masker på pinnen og deretter strikkes 1 pinne vrang fra vrangen. Nå skal du ikke benytte deg av de 3 merkene. Du trenger ikke merket for midtmaske og da gjør det ikke noe at man bare øker på den ene siden av midtmasken. God Fornøyelse!

Regine 18.05.2020 - 15:03:

Ich komme nach A7 bis A9 nicht auf 430 Maschen. Eigentlich nehme ich doch in jeder zweiten Reihe nur 2 Maschen am Rand zu. Dazu kommen die Zunahmen in Reihe 11 und 17. Aber am Ende nehme ich doch in den Raporten sogar wieder ab. Wo ist da mein Denkfehler?

DROPS Design 18.05.2020 kl. 15:46:

Liebe Regine, wenn die Diagramme fertig sind sind es: 25 M in A.7, 18 M in jede von den 21 A.8 und 25 M in A.9 = 1 Randmasche + 25 + 18 M x 21 + 25 + 1 Randmasche = 430 Maschen.Viel Spaß beim stricken!

Julie 29.01.2020 - 11:41:

Er kommet til A.x , men iflg diagram bliver der taget 18 nye m ud, og ikke 12 m, som i opskriften. Hvis jeg skal gentage A.x 24 gang i højden, får jeg ialt 483 m og ikke 339m, som i opskriften. Hvis jeg skal følge diagram A.x med 18 x 24 m, og resten af opskriften ikke har flere fejl, ender jeg med 640 m, og ikke 496 m, som i opskriften. Det er en voldsom forskel og undre mig over at I ikke har rette dette, selvom en anden har gjort jer opmærksom på dette i januar 2019.

DROPS Design 10.02.2020 kl. 16:37:

Hej Julie, Husker du indtagningerne? Jette som kommenterede det i januar fandt selv ud af det, hun havde glemt indtagningerne.....

Uleo 09.01.2020 - 18:14:

Ich stricke gerade Drops 181-4. Bei dem Raport A 8 und A 11 sind schwarze Felder am Rand, wie muss ich diese Stricken?

DROPS Design 10.01.2020 kl. 08:33:

Liebe Uleo, die schwarze Kästchen in A.8 und A.11 bedeuten keine Maschen = A.8 wird über 16 Maschen und A.11 über 18 Maschen gestrickt. Bei der 11. Reihe werden Sie 2 Maschen in jedem A.8 und 1 Masche in A.11 (8. Symbol) zunehmen = A.8 wird dann über 19 Maschen und A.11 über 19 Maschen gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Eva Szücs 12.10.2019 - 00:49:

Hallo , ich stricke gerade A 11.Habe festgestellt, dass die Noppe nicht mittig sitzt. Ich habe nach der Zeichnung gestrickt aber die Noppe sitzt nicht in die Mitte der “Blume”.\r\nIst das mit Absicht so?Liebe Grüsse und vielen Dank\r\nEva

DROPS Design 14.10.2019 kl. 11:45:

Liebe Frau Zsücs, die Noppe kann nicht genau in der Mitte sein, denn das Diagramm über 18 M gestrickt wird, aber diese 1 Masche-Verschiebung wird nicht sichtbar. Viel Spaß beim stricken!

Eva 25.09.2019 - 05:09:

Hallo, ich habe eine Frage.Ich stricke gerade A7-A9. Die Rückreie wird rechts gestrickt also mit Krause. Auch die Umschläge und die Muster rechts?So erscheinen mir die zusammenstrickte Maschen nicht so schön, ich kann die Muster nicht so gut erkennen. Vielen Dank und liebe Grüsse Eva

DROPS Design 25.09.2019 kl. 08:34:

Liebe Eva, die Umschläge (= 7. Symbol) werden nur als 1 Umschlag bei der Rückreihe rechts gestrickt (= Loch); die Umschläge (= 8. Symbol) werden rechts verschränkt (= kein Loch) - un die Umschläge (= 9. Symbol) werden links/links verschränkt gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Yvonne 29.07.2019 - 13:12:

Sorry en de hele zwarte hokjes in A 10 en 11

DROPS Design 11.08.2019 kl. 16:24:

Dag Yvonne,

De zwarte hokjes zijn geen steek. Je kunt gewoon doorgaan met de volgende steek in het (tel)patroon of in de beschrijving.

Yvonne 28.07.2019 - 14:43:

Hallo , ik heb een vraag over patroon A4, wat is de laatste steek met het schuine driehoekje? Ik kan het niet vinden in de beschrijving van de steken. Dank voor uw antwoord.m

DROPS Design 11.08.2019 kl. 16:22:

Dag Yvonne,

Je bedoelt waarschijnlijk het hartje-symbool die over 2 steken gaat (..?) In de symboolverklaring is dit de zesde van onderen: maak 1 omslag tussen 2 steken, brei op de volgende toer de omslag gedraaid (= geen gaatje)

Sofia 17.06.2019 - 23:37:

Hej Undrar över ökningarna när Ax är färdigstickad, innan man börjar med A7-A9, ska de ökningarna stickas så det blir hål också? Mvh Sofia

DROPS Design 18.06.2019 kl. 11:28:

Hei Sofia. Ja, du kan strikke dem slik at det blir hull. God fornøyelse

Jäta kommentaar mustrile DROPS 181-4

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Wings of Love

Jekaterina, Latvia