DROPS / 181 / 4

Wings of Love by DROPS Design

DROPS Lace lõngast kootud pitsmustriga, parempidises koes ja ripskoes õlasall

DROPS disain: mudel nr la-035
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus umbes 52 cm keskel, laius umbes 207 cm ülaserval pärast venitamist
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 50 g/400 m (kuulub lõngagruppi A)
100 g värv nr 0501, helehall

Kasutada võib ka lõngu:
Vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge

KOETIHEDUS
Salli venitatakse pärast valmimist, see tõttu ei ole koetihedus kududes tähtis. Aga et oleks mingi ettekujutus, tee proovilapp 3 mm varrastega ja mõõda, kas tuleb umbes 24 silmust ja 32 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme, mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

(Vaata mustrit ...)

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmuster,
Lõngasort
Deals alates
alates 1.30 EUR

Nõuanded

Tänan valimast DROPS Designi!

Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad.

Selleks on meil iga mustri juures õppevideod, mille leiab lehe alumisest osast.

Meil on olemas ka samm-sammulised õpetused, et paremini mõista juhendis kasutatud tehnikat. Vaata siit!

JUHEND

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.12. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida. 1. rida on töö paremal pool.

VIIMISTLUS
Kasutades teist lõngagrupi A lõngu, ei ole vaja valmis õlasalli palju venitada, vaid niisuta ja tõmba laiali, lase kuivada. Vormimist peab kordama alati pärast pesu.

MAHAKUDUMISE NIPP
Et mahakudumise serv ei jääks kiskuma, kasuta number suuremaid vardaid.
----------------------------------------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ja ringvarrastega ülevalt alla. Alusta ülaserva keskelt parempidises koes ja pitsmustriga ning lõpeta allääres ripskoes pitsmustriga.

Loo 3 silmust 3 mm ringvarrastele Lace lõngaga – loe ülevalt KOETIHEDUS. Koo mustrit skeemil A.1 (= 3 silmust) – loe ülevalt MUSTER. Skeemi viimasel real paigalda 3 silmusemärkijat nagu näidatud joonisel. Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt, on vardal 27 silmust.

KOO SKEEME A.2 kuni A.6 TÖÖ PAREMAL POOL JÄRGMISELT:
koo skeemi A.2 (= 4 silmust), skeemi A.3 (= 5 silmust – esimene silmusemärkija on skeemi keskel), skeemi A.4 (= 5 silmust – teine silmusemärkija on skeemi viimases silmuses), skeemi A.5 (= 4 silmust), skeemi A.3 (= 5 silmust – kolmas silmusemärkija on skeemi keskel) ja skeemi A.6 (= 4 silmust). Kui kõik skeemid A.2 kuni A.6 on tehtud vertikaalselt, on vardal 51 silmust.
Korda kasvatusi nagu näha skeemil A.x – kasvata kordamööda 4 või 8 silmust igal töö parempoolsel real (st. 12 silmust kasvatatud igal vertikaalsel skeemi A.x mustrikordusel). Kasvatatud silmused kootakse parempidises koes mõlemal pool skeemi A.3. Korda skeemi A.x kokku 24 korda vertikaalselt (kõrguses) = 339 silmust vardal. Töö pikkus on umbes 36 cm.

Järgmisel töö parempoolsel real koo ja kasvata 4 silmust nagu skeemi A.x esimesel real = 343 silmust.
Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool (ääresilmus mõlemal küljel kootakse RIPSKOES - vaata ülevalt).
Koo 1 rida parempidi töö paremal pool ja kasvata 1 silmus ääresilmuse kõrval mõlemal küljel ning kasvata 1 silmus keskmise silmuse juures (= 3 silmust kasvatatud) = 346 silmust on vardal. Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool. Eemalda 3 silmusemärkijat.

KOO SKEEME A.7 kuni A.9 TÖÖ PAREMAL POOL JÄRGMISELT:
koo 1 ääresilmus ripskoes, koo skeemi A.7 (= 4 silmust), korda skeemi A.8 kuni jääb 5 silmust (= 21 mustrikordust 16 silmusega), skeemi A.9 (= 4 silmust) ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. NB! Skeemide A.7, A.8 ja A.9 11. real kasvata 2 silmust. Skeemide A.7 ja A.9 17. real kasvata 2 silmust. Kui kõik skeemid A.7 kuni A.9 on tehtud vertikaalselt, on vardal 430 silmust.

KOO SKEEME A.10 kuni A.12 TÖÖ PAREMAL POOL JÄRGMISELT:
koo 1 ääresilmus ripskoes, koo skeemi A.10 (= 7 silmust), korda skeemi A.11 kuni jääb 8 silmust (= 23 mustrikordust 18 silmusega), skeemi A.12 (= 7 silmust) ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. NB! Skeemi A.10 17. real kasvata 3 silmust, skeemil A.11 1 silmus ja skeemil A.12 2 silmust. Skeemide A.10 ja A.12 21. real kasvata 2 silmust. Kui kõik skeemid A.10 kuni A.12 on tehtud vertikaalselt, on vardal 496 silmust - koo silmused lõdvalt maha töö pahemal pool – loe MAHAKUDUMISE NIPPI.

VENITAMINE
Tee õlasall käesoojas vees märjaks, pigista vesi välja – ära vääna, keera sall rätikusse ja pigista veel vett välja – õlasall jääb ainult niiskeks. Kui kasutad teist lõngagrupi A lõnga – loe ülevalt VIIMISTLUS.
Laota õlasall põrandale mattidele või madratsile ja venita kergelt nööpnõeltega soovitud mõõtudesse. Jäta kuivama. Vormimist peab kordama alati pärast pesu.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö pahemal pool
= paigalda 1 silmusemärkija sellesse silmusesse märkimaks skeemi A.3 keskkohta, tõsta töökäigus kõrgemale. Silmus kootakse parempidi töö paremal pool, pahempidi töö pahemal pool.
= paigalda 1 silmusemärkija sellesse silmusesse ning tõsta töökäigus kõrgemale (= keskmine silmus). Silmus kootakse parempidi töö paremal pool, pahempidi töö pahemal pool.
= ääresilmus: koo parempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus pahempidi, et jääks auk
= 2 õhksilmust kahe silmuse vahele, järgmisel real koo 1 õhksilmus läbi ja lase teine vardalt maha
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus pahempidi keerdsilmusena, et ei jääks auku
= 3 õhksilmust kahe silmuse vahele, järgmisel real koo 1 õhksilmus pahempidi, teine pahempidi keerdsilmusena ja lase kolmas vardalt maha (auk)
= NUPP: koo ühte silmusesse 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= 5 silmust), pööra tööd. Koo parempidises koes edasi-tagasi 4 rida neil 5 silmusel. Siis tõsta paremal vardal teine silmus üle esimese, kolmas üle esimese, samamoodi neljas ja viies üle esimese (= 1 silmus jääb)
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)
= 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)
= silmust ei ole





Vajad abi? Abistavad õppevideod leiab siit!

Alati võib küsida abi lõnga müünud poest. DROPSi lõngu müüvad poed garanteerivad abi DROPSi mustritele.

Kõik juhendid on hoolikalt kontrollitud, aga me ei vastuta võimalike vigade eest. Kõik juhendid on tõlgitud norra keelest ning alati saab kontrollida originaalmustrist mõõte ja numbreid.

Kui oled leidnud vea mustris, postida kommentaar või küsimus meie Kommentaarid osasse. Vaata DROPS 181-4 originaalmustrit.