DROPS / 203 / 13

Owl Feathers by DROPS Design

DROPS Delight ja DROPS Alpaca lõngadest ülevalt alla kootud triipudega ja kahevärvilise lehemustriga õlasall

Võtmesõnad: lehemuster, õlasallid, patent, triibud,
DROPS disain: mudel nr de-204
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Kõrgus: mõõtes keskelt ülevalt all = umbes 80 cm
Laius: mõõtes mööda ülemist äärt = umbes 160 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
200 g värv nr 18, sügisene mets
Ja kasuta:
Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m (kuulub lõngagruppi A)
200 g värv nr 302, beež

KOETIHEDUS:
23 silmust lai ja 30 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.
19 silmust lai ja 44 rida (22 rida lugedes parempidi silmuseid) kõrge patentkoes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 3,5 mm 80 cm - parempidise koe ja mustri tegemiseks
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 27.60€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida ripskoes.

3 ÄÄRESILMUST RIPSKOES
Kuna mustris kootakse 2 rida töö paremal pool ja siis 2 rida töö pahemal pool, siis tuleb teha ripskude järgmiselt: * koo parempidi töö paremal pool, pahempidi jälle töö paremal pool, siis koo pahempidi töö pahemal pool, parempidi jälle töö pahemal pool *, korda * kuni *. Ääresilmused kootakse 2 lõngaga, kui on 2 lõnga samal küljel.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.13. Skeemid A.1 ja A.4 = õlarätiku küljed. Skeem A.3 = õlaräti keskmine silmus.

KAHEVÄRVILINE PATENTKUDE (edasi-tagasi kududes)
Triipe kootakse patentkoes nagu näidatud skeemidel A.1 kuni A.13.
Et saada kahevärvilist efekti, kootakse 1 rida beeži lõngaga ja siis 1 rida sügisese metsa värvi lõngaga.
* Koo 1 rida töö paremal pool beeži lõngaga; lükka silmused varda teise otsa ja koo jälle töö paremal pool sügisese metsa värvi lõngaga.
Koo 1 rida töö pahemal pool beeži lõngaga; lükka silmused varda teise otsa ja koo jälle töö pahemal pool sügisese metsa värvi lõngaga *, korda * kuni * kuni valmimiseni.
Tühjad ja täis ruudud (väljaspool skeemi) näitavad kummalt poolt rida kududa ning mis värviga kududa. Loe KUDUMISE NIPPI 1 allpool.

KUDUMISE NIPP 1
Kui ei tea mis värviga teha järgmist rida, vaata ääresilmuseid.

KUDUMISE NIPP 2 (silmuste arv)
Patentkoe real antud silmuste arv ei sisalda õhksilmuseid, need kuuluvad kokku parempidi silmusega ja loetakse üheks silmuseks.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

ÕLARÄTIK – KOKKUVÕTE
Õlarätik kootakse edasi-tagasi triipudega ja kahevärvilises lehemustriga ja patentkoes. Patentkude läheb üle pahempidiseks koeks patentkoes silmustest mustri triipudega. Lõpus tehakse triipudega lehvikumustrit.

ÕLARÄTIK:
Loo 6 silmust 3,5 mm ringvarrastele beeži lõngaga.
Koo 1. rida töö pahemal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus RIPSKOES - loe ülevalt, koo * 1 õhksilmus, 1 pahempidi *, korda * kuni *, kuni jääb 1 silmus reale, tee 1 ääresilmus ripskoes = 11 silmust.
Koo järgmine rida beeži lõngaga (= töö paremal pool): koo 1 ääresilmus ripskoes, koo parempidi kuni jääb 1 silmus reale (koo õhksilmused keerdsilmustena et ei jääks auke), lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes.
Koo järgmine rida beeži lõngaga (= töö pahemal pool): koo 1 ääresilmus ripskoes, * 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega, 1 parempidi *, korda * kuni *, kuni jääb 1 silmus enne ääresilmust, 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus pahempidi kudumata, koo 1 ääresilmus ripskoes. Pööra tööd.
Nüüd koo KAHEVÄRVILISES PATENTKOES ja tee ääresilmused RIPSKOES – loe ülevalt.

Koo skeeme A.1A, A.2, A.3A ja A.4A järgmiselt:
alusta töö paremal pool, koo skeemi A.1A (= 2 silmust), skeemi A.2 (= 3 silmust), skeemi A.3A (= keskmine silmus), koo skeemi A.2 (= 3 silmust) ja skeemi A.4A (= 2 silmust). Jätka niimoodi mustriga.
Kui skeem A.2 on tehtud vertikaalselt, on real 59 silmust – loe KUDUMISE NIPPI 2. Töö pikkus on umbes 9 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Koo skeeme A.1B, A.5, A.6, A.7, A.3B ja A.4B järgmiselt:
alusta töö paremal pool ja koo skeemi A.1B (= 2 silmust), skeemi A.5 (= 9 silmust), skeemi A.6 (= 8 silmust), skeemi A.7 (= 10 silmust), skeemi A.3B (= keskmine silmus), A.5 (= 9 silmust), A.6 (= 8 silmust), A.7 (= 10 silmust) ja lõpus tee skeemi A.4B (= 2 silmust). Jätka niimoodi mustriga.
Kui skeem A.6 on tehtud vertikaalselt, on vardal 75 silmust.
Jätka skeemidega A.1B, A.5, A.6, A.7, A.3B ja A.4B vertikaalselt; igal mustrikordusel lisandub 16 silmust reale ja mahub veel 1 mustrikordus skeemi A.6 skeemide A.5 ja A.7 vahele. Jätka niimoodi, kuni skeem A.6 on tehtud kokku 13 korda vertikaalselt = 267 silmust on real.
Töö pikkus on umbes 50 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Koo skeeme A.1C, A.8, A.9, A.10, A.3C ja A.4C järgmiselt:
Alusta töö paremal pool. koo skeemi A.1C (= 2 silmust), A.8 (= 9 silmust), A.9 järgmised 112 silmust (= 14 mustrikordust 8 silmusega), koo A.10 (= 10 silmust), A.3C (= 1 keskmine silmus), A.8 (= 9 silmust), A.9 järgmised 112 silmust (= 14 korda 8 silmusega), A.10 (= 10 silmust) ja lõpus tee A.4C (= 2 silmust). Jätka niimoodi mustriga.
Kui skeem A.9 on tehtud, on real 491 silmust, ning töö pikkus on umbes 70 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Koo skeeme A.1D, A.11, A.12, A.13, A.3D ja A.4D järgmiselt:
Alusta töö paremal pool. koo skeemi A.1D (= 2 silmust), A.11 (= 25 silmust), A.12 järgmised 192 silmust (= 8 mustrikordust 24 silmusega), koo A.13 (= 26 silmust), A.3D (= 1 keskmine silmus), A.11 (= 25 silmust), A.12 järgmised 192 silmust (= 8 korda 24 silmusega), A.13 (= 26 silmust) ja lõpus tee A.4D (= 2 silmust). Jätka niimoodi mustriga.
Kui skeem A.12 on tehtud, on real 531 silmust, ning töö pikkus on umbes 80 cm mõõtes mööda keskmist silmust.

Koo silmused maha sügisese metsa värvi lõngaga - pahempidi silmused parempidi, pahempidi silmused pahempidi. NB! Koo õhksilmused maha nagu tavalised silmused, lisaks tee lisaõhksilmus ilma õhksilmusteta silmuste vahele. Siis jääb serv ilusti kaardu.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 16.09.2019
UUed skeemid: A.2, A.5, A.6 ja A.7.
Parandatud online: 26.09.2019
Parandus: Uued skeemid.

Skeem

= koo beežiga; alusta siit
= koo sügisese metsa lõngaga; alusta siit
= ÄÄRESILMUS RIPSKOES – loe juhendist
= 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega
= koo õhksilmus ja silmus parempidi kokku
= koo õhksilmus ja silmus pahempidi kokku
= koo 3 silmust ühte silmusesse ja õhksilmusesse järgmiselt: koo õhksilmus ja parempidi silmus kokku, aga ära lase silmust vasakult vardalt maha, võta lõngakeerd (tee 1 õhksilmus) paremale vardale ning koo jälle parempidi silmus ja õhksilmus kokku = 3 silmust (= 2 silmust kasvatatud).
= koo 5 silmust ühte silmusesse ja õhksilmusesse järgmiselt: koo õhksilmus ja parempidi silmus kokku, aga ära lase neid vasakult vardalt maha * tee 1 õhksilmus paremale vardale ning koo parempidi silmus ja õhksilmus jälle kokku *, korda * kuni * kokku 2 korda = 5 silmust (= 4 silmust kasvatatud).
= koo 5 silmust ja 3 õhksilmust kokku järgmiselt (= kokku 8 silmust): tõsta esimesed 3 silmust ja 2 õhksilmust paremale vardale kudumata parempidi võttega nagu hakkaks kokku kuduma, koo järgmised 2 silmust + 1 õhksilmus kokku (st. 1 pahempidi + silmus ja õhksilmus), siis tõsta 5 kudumata silmust ja õhksilmust paremalt vardalt üle kokkukootud silmuse (= 4 silmust kahandatud)
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= koo 3 pahempidi kokku (= 2 silmust kahandatud)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 203-13) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (58)

Bettina Nielsen 04.01.2021 - 14:28:

Jeg er i gang med dette smukke sjal, jeg har strikket pind 13 i første mønster, efter denne pind kan jeg ikke få maskeantallet til at passe jeg mangler 2 masker på hver side af midtermasken, jeg har lavet det om 100 gange uden resultat. Jeg er en virkelig erfaren strikker og har aldrig opgivet et projekt.

DROPS Design 15.01.2021 kl. 13:34:

Hej Bettina, har du set videoen hvor vi strikker pind nr 13? Du skal få 2 nye masker i hver side af diagrammet (ialt 4 nye masker ifølge diagrammet). God fornøjelse!

Maria 26.12.2020 - 23:23:

Hola. La primera línea está bien?? Porque tenemos 6 puntos, quitamos los dos de orillo y nos quedan 4 repeticiones de hebra y punto al revés, que son 8. Con lo cual tenemos 10 puntos, no 11. En el vídeo he visto que se repite 5 veces y no hay orillo al final. Cuál es el correcto?

DROPS Design 05.01.2021 kl. 16:18:

Hola Maria, falta 1 hebra antes de 1 punto orillo en PUNTO MUSGO. El patrón será corregido. Mira el video Cómo comenzar a tejer el chal en DROPS 203-13. Buen trabajo!

Fiorella 18.12.2020 - 16:58:

Salve, riguardo al mio precedente quesito (Scialli ) grazie per la vs risposta... si ho capito che va lavorato diversamente ma la vs dicitura dice lavora a rovescio dal rovescio e a diritto dal rovescio ... dal diritto come lavoro ???? Grazie 😊

DROPS Design 18.12.2020 kl. 18:54:

Buonasera Fiorella, abbiamo corretto la legenda del diagramma. Grazie per la segnalazione. Buon lavoro!

Scialli 18.12.2020 - 09:18:

Buongiorno, avrei bisogno di capire questa dicitura riguardo gli schemi A8-A9-A10: ( - = 1 maglia rovescio dal rovescio del lavoro, 1 maglia diritto dal rovescio del lavoro ) , gli intervalli fra il punto brioche sono lavorati a maglia rasata rovescia o punto legaccio ? Purtroppo sono bloccata .... Grazie mille

DROPS Design 18.12.2020 kl. 11:37:

Buongiorno, quel simbolo viene lavorato in modo diverso a seconda che stia lavorando dal diritto o dal rovescio del lavoro. Buon lavoro!

Marie 13.12.2020 - 21:38:

Je ne sais pas tricoter à l'europenne, peut on le tricoter à l'americaine, si oui y a t'il des point a surveiller au niveau des jetés ou des maille torses par exemple ? merci

DROPS Design 14.12.2020 kl. 09:38:

Bonjour Marie, qu'entendez-vous par "tricoter à l'américaine"? Nos modèles sont réalisés par des tricoteuses du monde entier qui tricotent toutes de façon différente (si vous pensez à la façon de tenir son fil ou son aiguille). Regardez les vidéo liées au châles si cela peut vous aider à visualiser comment faire. Bon tricot!

Diana 26.07.2020 - 15:53:

Hola, me gustaría saber dónde puedo comprar las lanas que indican para este patrón. Gracias

DROPS Design 02.08.2020 kl. 20:35:

Hola Diana. Aquí puedes encontrar la lista de las tiendas con envíos internacionales: https://www.garnstudio.com/findastore.php?s=w&cid=23

Sabine 09.04.2020 - 19:22:

Bonjour, Merci pour la réponse Autre question . Le commentaire de Bonnie Stoner dit à juste titre que dans les diagrammes A 11, A12 et A14 il y a une erreur sous l'étoile ligne 8 le symbole est faux et la correction n'a pas été faite. Celle suggérée soit de faire le symbole 4 (faire 1 jeté, glisser 1 maille à l'envers) est elle valable ?

DROPS Design 14.04.2020 kl. 15:04:

Bonjour Sabine, il semble qu'elle ait raison, vous pouvez faire cette modification. La correction sera vraisemblablement effectuée plus tard. Bon tricot!

Sabine 09.04.2020 - 02:26:

Bonjour, Je vais commencer à tricoter ce châle, mais je n'arrrive pas à comprendre le 9ème symbole de diagramme (tricoter 5 mailles et 3 jetés ensemble). Y aurait-il une vidéo qui montre l'opération ? Merci

DROPS Design 09.04.2020 kl. 17:46:

Bonjour Sabine, tout à fait, cette vidéo montre comment tricoter par exemple les rangs 21 et 22 de ce châle (ce symbole est au rang 21). Bon tricot!

Janicke Olafsen 23.03.2020 - 16:27:

Jeg er ferdig med å strikke sjalet og lurer på om det bør blokkes? Mottaker er en eldre dame og vil ikke klare og blokke det selv etter vask.

DROPS Design 25.03.2020 kl. 13:36:

Hej Janicke, det er forskelligt hvad man gør, men det bliver jo fint når det er blokket :)

Bonnie Stoner 11.03.2020 - 17:12:

On charts for fans A11, A12, A13 Line #8 All stitches under the * on Line #9 Shouldn’t this be a yarn over instead of knit the stitch and yarn over together? There is not a yarn over created in Line #7 so knitting this symbol isn’t possible.

DROPS Design 12.03.2020 kl. 09:18:

Dear Mrs Stoner, it looks like you are right, you shouldn't have the 5th symbol here but rather the 4th one. Our design team will check and make the corrections. Thanks for your feedback. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 203-13

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.