DROPS / 203 / 18

Winter Storm by DROPS Design

DROPS Sky lõngast ülevalt alla kootud ripskoes ja palmikutega õlarätik

Võtmesõnad: õlasallid, palmik,
DROPS disain: mudel nr sk-059
Lõngagrupp B
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Kõrgus: keskel = umbes 72 cm.
Laius: mõõtes mööda ülemist äärt = umbes 144 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS SKY, 50 g/190 m (kuulub lõngagruppi B)
250 g värv nr 07, hele mereroheline

KOETIHEDUS:
20 silmust lai ja 26 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 4,5 mm (80 cm) - parempidise koe tegemiseks.
DROPS PALMIKUVARRAS – palmikute tegemiseks.
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

74% alpaka, 18% polüamiid, 8% vill
alates 5.40 € /50g
DROPS Sky uni colour DROPS Sky uni colour 5.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Sky mix DROPS Sky mix 5.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 27.00€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida ripskoes.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.12. Algul kootakse skeem A.a, siis korratakse skeemi A.b skeemi A.a kohale kuni valmimiseni. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

MAHAKUDUMISE NIPP
Koo silmused maha soonikkoes, aga et äär ei jääks kiskuma, tee 1 õhksilmus umbes pärast iga 4. silmust ja koo see maha.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

ÕLARÄTIK – KOKKUVÕTE
Kootakse edasi-tagasi ja ringvarrastega ülevalt alla.

ÕLARÄTIK
Loo 7 silmust 4,5 mm ringvarrastele Sky lõngaga. Koo 1 rida parempidi töö pahemal pool.
Nüüd koo töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus RIPSKOES - loe ülevalt, * tee skeemi A.1a (= 1 silmus), skeemi A.2a (= 1 silmus) *, koo 1 keskmine silmus parempidises koes, korda * kuni * veel 1 kord ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes.
Jätka niimoodi mustriga. Koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.
Kasvatused on näidatud skeemil, esimene kord kasvata 4 silmust, teine kord kasvata 8 silmust. 3. kord kasvata 4 silmust, 4. ja 5. kord kasvata 8 silmust.
Korda 3. kuni 5. kasvatamise rida kuni valmimiseni (väljaarvatud viimane kasvatus skeemidel A.7/A.8 ja A.11a/A.12a). JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeemid A.1a ja A.2a on tehtud vertikaalselt, on vardal 79 silmust.

Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, * koo skeemi A.3a (= 1 silmus), skeemi A.1b (= 18 silmust), skeemi A.2b (= 18 silmust), skeemi A.4a (= 1 silmus) *, koo 1 keskmine silmus parempidises koes, korda * kuni * veel 1 kord ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. Korda skeeme A.1b ja A.2b vertikaalselt kuni valmimiseni.
Kui skeemid A.3a ja A.4a on tehtud vertikaalselt, on vardal 179 silmust.

Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, * koo skeemi A.5a (= 4 silmust), skeemi A.3b (= 22 silmust), skeemi A.1b ja A.2b nagu enne (= kokku 36 silmust), skeemi A.4b (= 22 silmust), skeemi A.6a (= 4 silmust) *, koo 1 keskmine silmus parempidises koes, korda * kuni * veel 1 kord ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. Korda skeeme A.3b ja A.4b vertikaalselt kuni valmimiseni.
Kui skeemid A.5a ja A.6a on tehtud vertikaalselt, on vardal 259 silmust.

Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, * koo skeemi A.7a (= 2 silmust), skeemi A.5b (= 22 silmust), skeemi A.1b kuni A.4b nagu enne (= kokku 80 silmust), skeemi A.6b (= 22 silmust), skeemi A.8a (= 2 silmust) *, koo 1 keskmine silmus parempidises koes, korda * kuni * veel 1 kord ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. Korda skeeme A.5b ja A.6b vertikaalselt kuni valmimiseni.
Kui skeemid A.7a ja A.8a on tehtud vertikaalselt, on vardal 355 silmust.

Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, * koo skeemi A.5a (= 4 silmust), skeemi A.5b (= 22 silmust), skeemi A.1b kuni A.6b nagu enne (= kokku 124 silmust), skeemi A.6b (= 22 silmust), skeemi A.6a (= 4 silmust) *, koo 1 keskmine silmus parempidises koes, korda * kuni * veel 1 kord ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. Korda skeeme A.5b ja A.6b vertikaalselt kuni valmimiseni.
Kui skeemid A.5a ja A.6a on tehtud vertikaalselt, on vardal 435 silmust.

Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, * koo skeemi A.9a (= 2 silmust), skeemi A.9b (= 22 silmust), skeemi A.1b kuni A.6b nagu enne (= kokku 168 silmust), skeemi A.10b (= 22 silmust), skeemi A.10a (= 2 silmust) *, koo 1 keskmine silmus parempidises koes, korda * kuni * veel 1 kord ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. Korda skeeme A.9b ja A.10b vertikaalselt kuni valmimiseni.
Kui skeemid A.9a ja A.10a on tehtud vertikaalselt, on vardal 531 silmust.

Töö pikkus on umbes 50 cm, mõõtes kudumise suunas (skeemide A.1 ja A.2 vahel) ja umbes 71 cm, mõõtes mööda keskmist silmust.

Kui vajalik pikkus ei ole saavutatud, koo veel natuke.
Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, * koo skeemi A.11a (= 4 silmust), skeemi A.9b (= 22 silmust), skeemi A.1b kuni A.10b nagu enne (= kokku 256 silmust), skeemi A.10b (= 22 silmust), skeemi A.12a (= 4 silmust) *, koo 1 keskmine silmus parempidises koes, korda * kuni * veel 1 kord ja lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes.
Koo nii, kuni töö pikkus on umbes 71 cm, mõõtes mööda keskmist silmust – lõpeta töö pahemal pool.
Koo 2 ripsivalli (4 rida ripskoes).
Koo silmused maha, tehes parempidi silmused parempidi ning pahempidi silmused pahempidi, ripskude ripskoe kohale – loe mahakudumise nippi!

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus 2 silmuse vahele (= auk)
= 2 parempidi kokku
= 2 parempidi ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)
= palmik: palmikud on erinevad kahel pool keskmist silmust. ENNE keskmist silmust: tõsta 4 silmust palmikuvardale töö taha, 4 parempidi, koo 4 parempidi palmikuvardalt. PÄRAST keskmist silmust: tõsta 4 silmust palmikuvardale töö ette, 4 parempidi, koo 4 parempidi palmikuvardalt.


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 203-18) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (16)

Jeannette 10.05.2020 - 00:29:

Quiero hacerles una observación, entre las trenzas, según el patrón, se teje punto correteado y la foto muestra punto jersey. El patrón dice, en el cuadro blanco punto derecho al derecho y revés al revés; el cuadrado con un punto negro, se teje derecho al revéz, da pto correteado. yo destejí cada fila y lo volví a tejer en punto jersey para que me quedara igual. Favor revisar. Aun estoy tejiendo. uff, es lindo

Jeannette 10.05.2020 - 00:27:

Hola, gracias por su respuesta. Me costó algo más de una hora entender cómo iniciaba el tejido, gracias al traductor de Google, y a la respuesta de otras preguntas, lo conseguí. De todos modos me ayudará su Link.

Jeannette 25.04.2020 - 01:45:

Hola, no entiendo como van los aumentos del chal, y los patrones cómo los puedo leer, los centros donde van los 0 0 (circulos aumentos) son el centro, se leen del dentro hacia afuera, entonces el centro es la orilla del tejido. Los aumentos donde se hacen, al comienzo del tejido, o en el centro. No sé ni cómo preguntar. espero me puedan orientar por favor.

DROPS Design 28.04.2020 kl. 18:31:

Hola Jeannette. El chal se trabaja de la siguiente manera: 1 punto orillo, A.1a, A.2a, punto central, A.1a, A.2a, 1 punto orillo. Aquí tienes un tutorial sobre cómo leer los diagramas: https://www.garnstudio.com/lesson.php?id=68&cid=23

Ingrid Kerkhof 01.02.2020 - 09:40:

Ik heb daarnet een een vraag gesteld, maar ik zie nu wat ik fout doe. ik ga het opnieuw proberen.

Ingrid Kerkhof 01.02.2020 - 09:31:

Ik heb hetzelfde probleem als mevr. Peeters. Waar jullie zeggen 8 steken te meerderen, zie ik er maar 4. Kunt u dat uitleggen?

DROPS Design 09.02.2020 kl. 21:02:

Dag Ingrid,

Dankjewel voor de terugkoppeling hierboven. Veel breiplezier :) !

Claudine Mongillon 30.01.2020 - 09:27:

Bonjour nous somme plusieurs a ne pas comprendre le diagramme surtout le début avec 7 mailles merci

DROPS Design 30.01.2020 kl. 09:50:

Bonjour Mme Mongillon, vous devez tricoter ces 7 mailles ainsi: 1 m lisière,[A.1a (= 1 m au 1er rang), A.2a (= 1 m au 1er rang)], 1 m jersey (= maille centrale), [A.1a(= 1 m au 1er rang), A.2a (= 1 m au 1er rang)], 1 m point mousse.. Au 1er rang de ces diagrammes, vous augmentez 1 m, vous augmentez donc 4 m au 1er rang= vous avez 11 m à la fin du 1er rang. Continuez ainsi en tricotant les diagrammes comme expliqué dans la légende = vous augmentez au début de A.1a (= après la m lis et la m centrale) et à la fin de A.2a (avant la m centrale et avant la m lis). Bon tricot!

Claudine Mongillon 29.01.2020 - 18:14:

Bonsoir nous somme plusieurs personne d'un groupe pour faire ce chale mais impossible de comprendre le diagramme il i a peut etre une erreur merci

DROPS Design 30.01.2020 kl. 09:07:

Bonjour Mme Mongillon, que ne comprenez-vous pas dans les diagrammes? Avez-vous déjà lu comment lire un diagramme? N'hésitez pas à être plus précise dans votre question pour que nous puissions vous aider - ou bien adressez-vous directement à votre magasin DROPS, même par mail ou téléphone - pour toute assistance personnalisée. Bon tricot!

Angelique 22.01.2020 - 18:17:

Bonjour je souhaiterais savoir si sam serai possible d avoir les explications écrite car je sais pas lire les diagrame svp car je le trouve très jolie merci

DROPS Design 23.01.2020 kl. 10:07:

Bonjour Angélique, nous n'avons que des diagrammes pour ce modèle, mais vous trouverez ici comment lire des diagrammes. Bon tricot!

Claudine Mongillon 21.01.2020 - 09:29:

Bonjour j'aimerais faire le chales mais voila je ne connais pas trop les dessin j'aimerais l'avoir en ecris es ce possible merci a vous

DROPS Design 21.01.2020 kl. 10:25:

Bonjour Mme Mongillon, nous n'avons que des diagrammes pour ce modèle, vous pourrez trouver ici comment lire un diagramme. Bon tricot!

Marie-Renee St-Amand 19.01.2020 - 20:16:

Il y a qq chose qui m'échappe certainement. Je débute avec 7 mailles et le diagramme A1a n'en montre qu'une seule. Que représentent les petits ronds en début de chaque rang endroit? Des augmentations?

DROPS Design 20.01.2020 kl. 10:01:

Bonjour Mme St-Amand, vous tricotez vos 7 mailles ainsi: 1 m lis, A.1a, A.2a, 1 m jersey, A1a, A.2a, 1 m lis = 7 m. Au 1er rang de A.1a et de A.2a vous tricotez: 1 m end, 1 jeté = 2 m. Vous augmentez ainsi 4 m au total = 11 m à la fin du 1er rang. Les points noirs sont des mailles qui se tricotent à l'endroit sur l'envers (donc des mailles point mousse). Les petits ronds des jetés - cf légende des diagrammes. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 203-18

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.