Sparkle & Shine by DROPS Design

Serwetka na szydełku z włóczki DROPS Belle i dywanik świąteczny z włóczki DROPS Snow, z gwiazdą i wzorem wachlarzy. Temat: Boże Narodzenie.

DROPS Extra 0-1209
DROPS design: Model nr vs-009
Grupa włóczek B (serwetka) i E lub C + C (dywanik)
----------------------------------------------------------
SERWETKA:
Wymiary: średnica ok. 52 cm
Materiał:
DROPS BELLE od Garnstudio
150 g kolor nr 03, jasny beż

SZYDEŁKO DROPS nr 3,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 20 sł x 10 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

DYWANIK ŚWIĄTECZNY:
Wymiary: średnica ok. 92 cm
Materiał:
DROPS SNOW od Garnstudio
550 g kolor nr 01, ecru

SZYDEŁKO DROPS nr 7 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 10 sł x 6 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


53% Bawełna, 33% Wiskoza, 14% Len
od 9.25 zł /50g
DROPS Belle uni colour DROPS Belle uni colour 9.25 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 27.75zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WSKAZÓWKA:
Zastąpić 1-szy sł na początku każdego okrążenia sł przez 3 oł. Zakończyć okrążenie przerabiając 1 oz w 3-cie oł na pocz. okrążenia.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2. Przer. w sumie 6 razy schemat przez całe okrążenie.
----------------------------------------------------------

SERWETKA I DYWANIK:
Przer. serwetkę i dywanik wg tego samego wzoru, ale używając innej włóczki i innego numeru szydełka. Serwetkę wykonujemy na szydełku nr 3,5 z włóczki Belle, a dywanik na szydełku nr 7 z włóczki Snow. Po przerobieniu 9-tego i 10-tego okr. odciąć nitkę przed dalszą pracą.
UWAGA! 10-te okr. zaczyna się od 3 oł + 1 sł (= symbol jak przer. 2 o. razem w 1) jak jest pokazane na końcu okrążenia.
11-te okr. zaczyna się od 3 oł w 3-cie oł od początku schematu.

Wykonać 4 oł i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oz w 1-sze oł.
OKR. 1: PATRZ WSKAZÓWKA! 12 sł w pierścień podstawy.
OKR. 2: *1 sł w 1-szy sł/nast. sł, 2 oł, 2 sł w nast. sł*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 18 sł i 6 łuków.
OKR. 3: *1 sł w 1-szy sł/nast. sł, 1 sł wokół 1-szego łuku, 2 oł, 1 sł wokół tego samego łuku, 1 sł w nast. sł, 2 oł, ominąć 1 sł*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 24 sł i 12 łuków. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
OKR. 4: *1 sł w każdy z 2 pierwszych sł/2 nast. sł, 1 sł w 1-szy łuk, 2 oł, 1 sł w ten sam łuk, 1 sł w każdy z 2 nast. sł, 2 oł*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 36 sł i 12 łuków.
OKR. 5: *1 sł w każdy z 3 pierwszych sł/ 3 nast. sł, 1 sł w 1-szy łuk, 2 oł, 1 sł w ten sam łuk, 1 sł w każdy z 3 nast. sł, 2 oł*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 48 sł i 12 łuków.
OKR. 6: *1 sł w każdy z 4 pierwszych sł/4 nast. sł, 1 sł w 1-szy łuk, 2 oł, 1 sł w ten sam łuk, 1 sł w każdy z 4 nast. sł, 2 oł*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 60 sł i 12 łuków.
OKR. 7: *1 sł w każdy z 5 pierwszych sł/ 5 nast. sł, 1 sł w 1-szy łuk, 2 oł, 1 sł w ten sam łuk, 1 sł w każdy z 5 nast. sł, 2 oł*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 72 sł i 12 łuków.
OKR. 8: *1 sł w każdy z 6 pierwszych sł/ 6 nast. sł, 1 sł w 1-szy łuk, 2 oł, 1 sł w ten sam łuk, 1 sł w każdy z 6 nast. sł, 2 oł*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 84 sł i 12 łuków.
OKR. 9: *1 sł w każdy z 7 pierwszych sł/7 nast. sł, 1 sł w 1-szy łuk, 2 oł, 1 sł w ten sam łuk, 1 sł w każdy z 7 nast. sł, 2 oł*, powt. od *-* przez całe okrążenie = 96 sł i 12 łuków.

Dalej przer. wg schematu tak samo: pamiętać o WSKAZÓWCE! Przer. w sumie 6 razy schemat A.1 na szerokość (= przez całe okrążenie). Gdy schemat A.1 zostanie przerobiony 1 raz na wysokość, przer. schemat A.2 ponad schematem A.1. Zakończyć.

Średnica serwetki wynosi ok. 52 cm, a dywanika ok. 92 cm.

Schemat

symbols = 1 oł
symbols = 1 oś w sł2
symbols = 1 oś wokół łuku
symbols = 1 sł w sł
symbols = 1 sł wokół oł/łuku
symbols = 1 sł2 wokół łuku
symbols = 1 sł2 w sł2
symbols = przer. 2 sł razem następująco: przer. 1 sł ale nie wykonywać ost. narzutu (= 2 pętelki na szydełku), dalej przer. nast. sł, a po ost. narzucie przeciągnąć nitkę przez wszystkie pętelki na szydełku
symbols = przer. 4 sł razem następująco: przer. 1 sł w 1-szy sł ale nie wykonywać ost. narzutu (= 2 pętelki na szydełku), przer. 1 sł w każdy z 2 nast. sł w taki sam sposób, dalej przer. nast. sł w nast. oczko a po ost. narzucie przeciągnąć nitkę przez wszystkie pętelki na szydełku
symbols = pokazuje ost. okrążenie przed rozpoczęciem schematu, to okrążenie jest już gotowe
symbols = zacząć tutaj
diagram
diagram

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS Extra 0-1209) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (7)

country flag Ria Kuiper Hut wrote:

Waar zijn toer 10 en 11 want die kan ik nergens vinden

03.04.2023 - 13:54

DROPS Design answered:

Dag Ria,

Je haakt eerst volgens de beschrijving en daarna haak je volgens het teelpatroon. De rij met het sterretje is toer 9 in de beschrijving.

05.04.2023 kl. 07:53

country flag Marjorie wrote:

Bonjour , je ne comprends pas au tour 2 :"1 bride dans la première bride/la deuxième bride"? Quoi que je fasse je n'ai pas le bon nombre de brides ni d'arceaux au bout du tour... j'espère avoir votre aide. Bien cordialement. Marjorie.

28.11.2020 - 23:29

DROPS Design answered:

Bonjour Marjorie, est-ce que cette vidéo pourrait vous aider? Elle montre comment réaliser les tours 1 à 9 - celle-ci montre ensuite comment réaliser les tours 10 et 11. Bon crochet!

30.11.2020 kl. 08:52

country flag Siri wrote:

Er det en feil her? I runde 3 blir det 4 staver når man følger oppskriften, men hvis man ser bildet (og leser i neste omgang) så skal det være 3 staver. Finnes det en rettelse her?

28.11.2020 - 21:11

DROPS Design answered:

Hei Siri. Ingen feil i oppskriften, men husk at på begynnelsen av hver omg med staver, erstattes første stav med 3 luftmasker. Når du er ferdig med 3. omg ser sirkelen slik ut: 2 staver, 2 luftmasker, 2 staver og 2 luftmasker. Dette gjentas omgangen rundt, slik at du har 24 staver og 12 luftmaske buer. Når du starter på 4. omg hekler du 1 stav i hver av de 2 første stavene, 1 stav om luftmaskebuen, 2 luftmasker, 1 stav i samme luftmaskebue, 1 stav i hver av de 2 neste stavene og 2 luftmasker, gjenta dette omgangen rundt. God Fornøyelse!

09.12.2020 kl. 12:53

country flag Rebecca Wahba wrote:

How do you make this bigger, make increases to make the diameter bigger?

11.08.2020 - 22:12

DROPS Design answered:

Dear Mrs Wahba, we are unfortunately not able to adjust every pattern to every single request, this pattern is worked here as a doily with DROPS Belle or as a carpet with a chunky yarn, DROPS Eskimo. Happy crocheting!

12.08.2020 kl. 08:00

country flag Rita Wybo wrote:

Vroeger heel veel gebrijd als me 3 kinderen klein ware nu weer begonnen voor me kleinkinderen en zo ben ik bezig met knuffels voor de grootte schaals en nog veel bij

07.06.2020 - 00:28

country flag Sara wrote:

Hej! Jag tycker mig se ett litet fel i beskrivningen för varv 3. Det står * 1 st i första/nästa st, 1 st om första lm-bågen, 2 lm, 1 st om samma båge, 1 st i nästa st, 2 lm, hoppa över 1 st *, upprepa *-* v runt = 24 st och 12 lm-bågar. Men på bilden ser det ut att vara 3 stolpar i varje stolpomgång. Med tre stolpar i varje fungerar beskrivningen för varv 4, med två fungerar den inte.

23.09.2019 - 15:53

country flag Brigitte wrote:

Mensen ik raak bij deze patroon totaal in een knoop de steekverhouding klopt langs geen kanten kunnen jullie dit even na kijken ik zou het zo graag maken , het is de 4e keer dat ik herbegin en nog klopt het niet vele groetjes Brigitte D'Haese

01.08.2016 - 18:54

DROPS Design answered:

De stekenverhouding klopt met het voorbeeld op de foto. Als u met dezelfde maat haaknaald niet deze stekenverhouding krijgt, kunt u de maat aanpassen. Hebt u teveel steken, probeer dan een grotere maat haaknaald. Bij te weinig steken kiest u een kleinere maat. Herhaal dit tot u de maat hebt die u de juiste stekenverhouding geeft.

06.08.2016 kl. 17:17

Dodaj komentarz do modelu DROPS Extra 0-1209

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.