Fancy Nancy by DROPS Design

Dziecięca czapka i komin na szydełku, z włóczki DROPS Nepal

DROPS Children 24-39
DROPS design: Model nr ne-006-bn
Grupa włóczek C
-----------------------------------------------------------
CZAPKA:
Rozmiar: 3/5 - 6/9 - 10/12 lat
Obwód głowy: 50/52 - 52/54 - 54/58 cm
Materiał: DROPS NEPAL od Garnstudio
100 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 3112, pudrowy róż
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 501, szary

KOMIN:
Rozmiar: uniwersalny
Szerokość: 60 cm
Wysokość: 12 cm
Materiał: DROPS NEPAL od Garnstudio
100 g, kolor nr 3112, pudrowy róż
50 g, kolor nr 501, szary

SZYDEŁKO DROPS nr 6 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 13 oś/sł otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


65% Wełna, 35% Alpaka
od 10.30 zł /50g
DROPS Nepal uni colour DROPS Nepal uni colour 10.30 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
DROPS Nepal mix DROPS Nepal mix 10.95 zł /50g
Włóczykijki
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 30.90zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WSKAZÓWKA:
Zastąpić 1-sze oś na początku każdego okr. przez 1 oł.
Zakończyć każdy rz. przerabiając 1 oz w 1-sze oł na pocz. okrążenia.

OKRĄŻENIA SŁ i OŁ:
Przer. każde okr. sł i oł następująco: obrócić, aby mieć lewą stroną do siebie, 4 oł (= 1 sł + 1 oł), ominąć 1 łuk (ost. oczko łańc. poprzedniego okr.), * 1 sł w nast. łuk, 1 oł*, powt. od *-*, zakończyć okrążenie przerabiając 1 sł w ost. łuk (= łuk z 4 oł poprzedniego okr.), 1 oz w łuk z 4 oł na pocz. okrążenia – tzn. przerabiamy na przemian na prawej i na lewej stronie robótki.
--------------------------------------------------------

CZAPKA:
OKR. 1: Na szydełku nr 6 wykonać 4 oł kolorem pudrowy róż i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oz w 1-sze oł, dalej przer. 6 oś w pierścień podstawy = 6 oś. PATRZ WSKAZÓWKA!
OKR. 2: 2 oś w każde oś = 12 oś. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
OKR. 3: * 1 oś w 1-sze oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 18 oś.
OKR. 4: * 1 oś w każde z 2 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 24 oś.
OKR. 5: * 1 oś w każde z 3 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 30 oś.
OKR. 6: * 1 oś w każde z 4 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 36 oś.
OKR. 7: * 1 oś w każde z 5 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 42 oś.
OKR. 8: * 1 oś w każde z 6 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 48 oś.
OKR. 9: * 1 oś w każde z 7 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 54 oś.
OKR. 10: * 1 oś w każde z 8 nast. oś, 2 oś w nast. oś *, powt. od *-* = 60 oś.
OKR. 11: Przer. 1 oś w każde oś, ale równomiernie dodać 0-6-6 oś = 60-66-66 oś.
Dalej przer. oś (= 1 oś w każde oś), aż dł. robótki wynosi ok. 19-20-21 cm. Przer. 2 okr. kolorem szarym.

Następnie wykonać brzeg następująco – kolorem szarym:
1 oś w 1-sze oś, * ominąć 2 oś, w nast. oś przer. 6 sł, ominąć 2 oś, 1 oś w nast. oś *, powt. od *-*, zakończyć przerabiając 1 oz w 1-sze oś w okrążeniu.

Zakończyć.

POMPON:
Wykonać 1 szary pompon o średnicy ok. 8 cm i doszyć go na górze czapki.

--------------------------------------------------------

KOMIN :
Przerabiany na okrągło na szydełku nr 6 z włóczki Nepal.
LUŹNO wykonać 156 oł kolorem pudrowy róż i zamknąć na okrągło przerabiając 1 oz w 1-sze oł.
Przer. 4 oł (= 1 sł + 1 oł), * ominąć 1 oł, 1 sł w nast. oł, 1 oł*, powt. od *-* całe okrążenie i zakończyć przerabiając 1 oz w łuk z 4 oł na pocz. okrążenia. Dalej przer. OKRĄŻENIA SŁ i OŁ – patrz powyżej.
Na wys. 10 cm od dołu robótki zacząć przer. kolorem szarym i wykonać następujący brzeg ściegiem wachlarzy: 1 oł, * 1 oś w każdy sł i 1 oś w każde oł*, powt. od *-* i zakonczyć przerabiając 1 oz w 1-sze oł.
Przer. następne okrążenie: 1 oł, * ominąć 2 oś, 6 sł w nast. oś, ominąć 2 oś, 1 oś w nast. oś *, powt. od *-* całe okrążenie i zakończyć przerabiając 1 oz w 1-sze oł. Zakończyć.

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS Children 24-39) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (32)

country flag Marta Álvarez Suárez wrote:

No entiendo que tengo k hacer en esta vuelta VUELTA 11: Hacer 1 p.b. en cada p.b., pero aum 0-6-6 p.b. distribuidos equitativamente = 60-66-66. Donde tengo k hacer los aumentos???? Gracias de antemano el patrón chulisimo

23.10.2022 - 16:47

DROPS Design answered:

Hola Marta, en esta vuelta tienes que trabajar aumentos según la talla. Para la primera talla (3/5 años) no hay aumentos, para las otras sí. Tienes que aumentar 6 puntos repartidos sobre los 60 puntos de la vuelta anterior. 60/6 = 10. Por lo tanto, aumentas trabajando 2 puntos bajos en cada 10º punto bajo de la vuelta.

23.10.2022 kl. 23:15

country flag Hildegard Sobolewski wrote:

Eine Frage zu dem Modell fancy Nancy Mütze und Schal: es sieht mir so aus, als sei der Verbrauch von Wolle für jedes Teil einzeln berechnet zu sein. Kann es sein, dass ich für beide Teile mit 150g rosa und 50 g grau auskomme?

25.09.2022 - 10:24

DROPS Design answered:

Liebe Frau Sobolewski, jedes Teil wurde separat berechnet und das Set haben wir leider nicht mehr, aber ich würde sagen daß man für beide Teile wegen dem Pompon sicher 100 g grau und wahrscheinlich 200 g rosa braucht. Viel Spaß beim häkeln!

26.09.2022 kl. 09:18

country flag Anna wrote:

La larghezza dello scalda collo è di 60 cm, devo quindi fare mi modo che la sua circonferenza sia 120cm giusto?

14.10.2021 - 12:03

DROPS Design answered:

Buonasera Anna, per lo scaldacollo deve proseguire avviando il numero di maglie indicato. Buon lavoro!

19.10.2021 kl. 23:25

country flag Seiler wrote:

Hallo, ich möchte gern die Mütze und den Kragen häkeln, allerdings verstehe ich die Anleitung nicht. Gibt es auch eine Anleitung in Form einer Zeichnung? So häkle ich z.Bsp. Weihnachtssterne. Vielen Dank.

06.04.2021 - 18:00

DROPS Design answered:

Liebe Feau Seiler, wir haben nur schriftliche Anleitung zu diesem Modell. Lesen Sie aufmerksam unf hier können Sie Ihre Frage stellen. Viel Spaß beim häkeln!

07.04.2021 kl. 07:21

country flag Yvonne wrote:

Hallo, ich häkel gerade die Mütze. Bin jetzt bei ca 12cm. Ohne zunahmen zu machen bis zu 19cm, kommt mir komisch vor. Wird das dann nicht zu eng am Kopf?

08.12.2020 - 11:26

DROPS Design answered:

Liebe Yvonne, sollte Ihre Maschenprobe stimmen, dann wird die Mütze so auch stimmen, sie wird etwas kleiner als Kopfumfang, damit die Mütze richtig passt (und nicht rutscht). Viel Spaß beim häkeln!

08.12.2020 kl. 16:42

country flag Uli Oswald wrote:

Ich möchte gerne das Drops Design Modell Nr. ne-006-bn Garngruppe C häkeln und habe dazu 1 Frage: “Das Modell kann in 3 Größen gehäkelt werden. Ich möchte die Größe 3 / 5 häkeln. In der Anleitung finde ich erst in der 11. Runde eine Differenzierung ( 0 – 6 – 6 ). Das kommt mir sehr seltsam vor. Kann das sein?”

06.11.2020 - 18:56

DROPS Design answered:

Liebe Frau Oswald, Größe 3/5 ist die erste Größe in diese Anleitung, es bedeutet, bei 11. Runde häkeln Sie 1 fM in jede fM ohne Zunahmen = 60 fM - dann häkeln Sie weiter bis die Arbeit 19 cm mist. Viel Spaß beim häkeln!

09.11.2020 kl. 08:56

country flag Thale wrote:

Skal halsen virkelig bare være 10cm i høyde (pluss viftemønster?) på bildet ser den mye større ut. Der ser det også ut til at det er viftemønster på begge kantene, men det er det ikke i oppskriften?

03.10.2020 - 21:35

DROPS Design answered:

Hej Thale. På bilden ser det ut som om hon har den dubbel runt halsen och därför ser den bredare ut och det ser också ut som om det är viftemönster på begge kanter. Mvh DROPS Design

06.10.2020 kl. 08:11

country flag Roxana Pérez wrote:

Hola! Buenas noches! Me cuesta un poco seguir las instrucciones escritas. Tendrán un patrón, un dibujo, un esquema que puedan enviarme de ambas prendas? Se los agradecería eternamente ya que de ese modo es mucho más fácil entender de qué modo tejer! Los sigo siempre! Desde ya, muchísimas gracias!!

15.04.2020 - 05:25

DROPS Design answered:

Hola Roxana, no tenemos un patrón grafico, un dibujo. Pero cada uno de nuestros patrones tiene videos tutoriales específicos para ayudarte. Buen trabajo!

17.11.2020 kl. 14:36

country flag Lisa wrote:

New at crocheting and understanding yarns. I love the colors for this pattern and want to crochet the same colors. When I looked up yarn in Drops they different shade of powder pink. Is 50g the same as 100g? And is 3112 representing the color?

17.03.2019 - 00:28

DROPS Design answered:

Dear Lisa, DROPS Nepal yarn comes in 51 gramm skeins, and for 100 gramms you will need two skeins. Over the some colors do change but you will have a similar effect even if you use the currently available powder pink. 3112 is the number for this color shade. Happy Crafting!

17.03.2019 kl. 11:53

country flag Janet wrote:

There is 3 sizes for the hat. But not different stitch lengths and only 2 size hooks. I'm a little confused. Can you please help? Thank you for your time

03.07.2018 - 01:51

DROPS Design answered:

Dear Janet, the hat is available in 3 sizes, you start the same way in all sizes but then work one more round with inc in the 2 largest sizes and work then until different length in the 3 sizes. Make sure to check your gauge, you should have 13 sc or 13 dc = 10 cm (= 4") in width. Happy crocheting!

03.07.2018 kl. 08:39

Dodaj komentarz do modelu DROPS Children 24-39

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.