DROPS / 147 / 22

Jean by DROPS Design

Torba na szydełku, z włóczki DROPS Bomull Lin lub DROPS Paris.

DROPS design: Model nr l-121
Grupa włóczek B
----------------------------------------------------------
Wymiary:
Obwód: ok. 62 cm
Długość: ok. 33 cm (bez paska)
Materiał: DROPS BOMULL-LIN Garnstudio
200 g kolor nr 21, ciemnoniebieski
lub DROPS PARIS Garnstudio
200 g kolor nr 28, granatowy

SZYDEŁKO DROPS nr 4 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 18 sł otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
----------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

53% Bawełna, 47% Len
od 7.30 zł /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 7.30 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 29.20zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

MAGICZNE KOŁO:
Podczas przerabiania na okrągło, używamy tej techniki, aby uniknąć dziury na środku (zamiast kółeczka z oł): weź nitkę i nawiń ją raz wokół palca wskazującego tworząc pętelkę. Przytrzymaj pętelkę kciukiem i lewym palcem środkowym, umieścić nitkę ponad lewym palcem wskazującym. Włóż szydełko w pętelkę, wykonaj 1 narzut i przeciągnij nitkę, wykonaj 3 oł (liczą się jako pierwszy sł), następnie przer. sł w pierścień podstawy. Kiedy jest przer. pożądana liczba sł, pociągnąć koniec nitki i zacisnąć pętelkę. Zamocować końcówkę nitki na lewej stronie robótki.

WSKAZÓWKA SZYDEŁKO:
Zacząć każde okr. sł przerabiając 3 oł (liczą się jako 1-sszy sł), przer. 1 sł w każdy sł, zakończyć przerabiając 1 oz w 3-cie oł na pocz. okrążenia.

PĘCZEK SŁ:
1 pęczek sł = 2 sł, 2 oł i 2 sł w ten sam sł.
----------------------------------------------------------

TORBA:
Przerabiana na okrągło. Zacząć od MAGICZNEGO KOŁA – patrz powyżej – na dno torby, włóczką Bomull Lin na szydełku nr 4.
OKR. 1: 16 sł w magiczne koło.
OKR. 2: PRZECZYTAJ WSKAZÓWKĘ SZYDEŁKO! 2 sł w każdy sł = 32 sł.
OKR. 3: * 1 sł w nast. sł, 2 sł w nast. sł *, powt. od *-* całe okrążenie = 48 sł.
OKR. 4: * 1 SŁ w każdy z 2 nast. sł, 2 sł w nast. sł *, powt. od *-* całe okrążenie = 64 sł.
OKR. 5: 1 sł w każdy sł.
OKR. 6: * 1 sł w każdy z 3 nast. sł, 2 sł w nast. sł *, powt. od *-* całe okrążenie = 80 sł.
OKR. 7: 1 sł w każdy sł.
OKR. 8: * 1 sł w każdy z 4 nast. sł, 2 sł w nast. sł *, powt. od *-* całe okrążenie = 96 sł.
OKR. 9: 1 sł w każdy sł.
OKR. 10: * 1 sł w każdy z 5 nast. sł, 2 sł w nast. sł *, powt. od *-* całe okrążenie = 112 sł.
OKR. 11-13: 1 sł w każdy sł.
Dalej przer. ŚCIEGIEM FANTAZYJNYM A.1 – patrz schemat - następująco:
OKR. 1: 5 oł (zastępują 1 sł i 2 oł), ominąć 3 pierwsze sł, * 1 PĘCZEK SŁ – patrz powyżej - w nast. sł, 2 oł, ominąć 3 nast. sł, 1 sł w nast. sł, 2 oł, ominąć 3 sł *, powt. od *-* całe okrążenie, zakończyć przerabiając 1 pęczek sł, 2 oł, ominąć 3 ost. sł i 1 oz w 3-cie oł na pocz. okrążenia = 14 pęczków sł.
OKR. 2: W to samo oł przer. 1 pęczek sł, * 2 oł, 1 sł w łuk następnego pęczka sł, 2 oł, 1 pęczek sł w nast. sł *, powt. od *-* całe okrążenie, zakończyć przerabiając 2 oł, 1 sł w łuk ostatniego pęczka sł, 2 oł i 1 oz w 3-cie oł na pocz. okrążenia = 14 pęczków sł.
OKR. 3: 5 oł, * 1 pęczek sł w nast. sł, 2 oł, 1 sł w łuk następnego pęczka sł, 2 oł *, powt. od *-* całe okrążenie, zakończyć przerabiając 1 pęczek sł w ost. sł, 2 oł i 1 oz w 3-cie oł na pocz. okrążenia = 14 pęczków sł.
Powt. OKR. 2 i 3. Przer. ŚCIEGIEM FANTAZYJNYM A.1 przez ok. 18 cm (wys. Robótki wynosi ok. 30 cm).
Dalej przer. następująco: w każdy łuk w okrążeniu (w 2 oł pęczków sł również) przer. 2 sł, w każdy sł (nie w sł w pęczkach sł) przer. 2 sł (lub 8 sł ponad każdym wzorem schematu A.1) = w sumie 112 sł. Przer. 1 okr. sł (= 1 sł w każdy sł), nie odcinać nitki, wys. Robótki wynosi teraz ok. 33 cm. Umieścić jeden marker na pocz. okrążenia i drugi marker za 56 sł (= oznaczenia boków).

PASEK:
Przerabiany w tę i z powrotem następująco: obrócić i przer. oz do 5-tego sł za 1-szym markerem, obrócić i przer. 1 sł w każde z 10 nast. o. (marker znajduje się na środku tych oczek), obrócić. Przer. 1 sł w każdy sł, aż dł. paska wynosi ok. 80 cm od markera (lub ma inną pożądaną długość). Odciąć i wrobić nitkę. Zakończyć bezpośrednio nad markerem z drugiej strony torby następująco: doszyć małym starannym ściegiem w odl. 1 o. od brzegu.

Schemat

= oł
= sł
= PĘCZEK SŁ: 2 sł, 2 oł, 2 sł w ten sam sł
= 1-sze okr.
= kierunek przerabiania


Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 147-22) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (25)

Ariadna 02.09.2019 - 13:44:

Hola! El bolso es precioso pero tengo una duda con el asa. Pone que ponga un marcapunto en el inicio de la vuelta y en el p.a 56. Pero cuando luego dice que haga 5 p.a. me encontraré con el primer marcapuntos. Eso no lo entiendo porque no le cuadra. Gracias

DROPS Design 05.09.2019 kl. 20:44:

Hola Ariadna. Los marcapuntos están situados en el centro del asa a cada lado. Trabajamos puntos enanos desde el primer marcapuntos hasta el 5º punto de la vuelta para empezar el asa. El asa se trabaja con puntos bajos de ida y vuelta , con 5 puntos a cada lado de los marcapuntos (= un total de 10 puntos el ancho del asa).

Cande 04.07.2019 - 22:32:

Bonjour sauf erreur de ma part vous ne dites pas comment crocheter le 12 eme rang c'est comme le 10 eme? merci pour ce modèle

DROPS Design 05.07.2019 kl. 08:35:

Bonjour Mme Cande, les tours 11 à 13 se crochètent de la même façon, c'est-à-dire avec 1 bride dans chaque bride tout le tour. Bon crochet!

StefanieSenger 09.10.2018 - 08:56:

Im Folgenden ein Vorschlag, wie man die Enden der Netzrunden unsichtbar machen kann. 1. Man beginnt die Reihe mit 5 Lm, dann direkt 2 Stb ins gleiche Loch. 2. Wenn man die Runde durch hat und am Ende ist, häkelt man 2 Lm, wie gewohnt. dann macht man ein Stb in das erste Loch der Reihe und vervollständigt damit die Stb-Gruppe. 3. 1 Km in die 3. Lm vom Rundenanfang 4. 1Km in den anliegenden Lm-Bogen, jetzt ist man in der Mitte der Gruppe nächste Runde beginnen

Anikjl56 10.11.2017 - 09:35:

Oh merciiii bcp pour votre réponse rapide!!!! Tbon vendredi à vs !!😘!

Anikjl56 10.11.2017 - 07:33:

Bonjour Je suis étr in de faire se sac Et jen suis au tout début pour faire les point fantaisies A1! Je suis au tour 1 quand sa dit 1 ) faire 5 ml (remplacent 1B et 2ml) Est se que je ne doit faire que les 5ml? se qui remplacent bien les 1Bet les 2ML?c bien sa??? En vous remerciant pr votre aide bon vendredi à bientot!!

DROPS Design 10.11.2017 kl. 08:09:

Bonjour Anikjl56, tout à fait, au début du tour 1, on crochète 5 mailles en l'air pour remplacer la 1ère bride et les 2 premières mailles en l'air, répétez ensuite la partie de *-*. Bon crochet!

Andrea Schwarz 18.06.2016 - 17:18:

Hallo, ich habe Probleme beim Übergang von der 3. Runde im Muster A.1. Die Übergänge der einzelnen Runden 2 und 3 sehen bei mir komisch aus, wenn ich nach der Anleitung stricke. Es kommen immer Maschen dazu. Ich häkel nach der Kettmasche für die nächste Reihe immer erst 3 Luftmaschen. Ist das richtig? Vielen Dank für eine Antwort und liebe Grüße, Andrea

DROPS Design 20.06.2016 kl. 20:30:

Liebe Andrea, haben Sie beachtet, dass das erste Stb jeweils durch 3 Lm ersetzt wird?

Jocelyn 01.07.2015 - 16:44:

I am having trouble at the start of row 3 on A1. After joining to the third chain from the beginning, it says chain 5 then a treble group in the next trable - but what about the treble in the first treble loop? Thanks

DROPS Design 02.07.2015 kl. 09:43:

Dear Jocelyn, on row 3 in A.1 the 5 ch are made for: 3ch replacing 1st tr + 2 ch. Happy crocheting!

Lory 07.06.2015 - 16:11:

Grazie per lo schema, chiaro e ben spiegato! La borsa finita è molto, molto carina! A presto, Lory

Andrea Calabresi 29.04.2014 - 02:21:

Algo está errado. Minha amostra de 18 pa ficou com 13cm. No entanto, quando comecei o ponto fantasia ficou nítido o tamanho infinitamente menor do que a foto. Vocês podem me orientar?

DROPS Design 05.08.2014 kl. 10:58:

Tente fazer uma amostra no ponto fantasia para verificar se corresponde. O facto de o ponto fantasia ter ficado muito menor indica que seu ponto pode ser bem mais apertado. Tente mudar para uma agulha maior. Bom croché!

Andrea Calabresi 29.04.2014 - 02:21:

Algo está errado. Minha amostra de 18 pa ficou com 13cm. No entanto, quando comecei o ponto fantasia ficou nítido o tamanho infinitamente menor do que a foto. Vocês podem me orientar?

Dodaj komentarz do modelu DROPS 147-22

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Z galerii #dropsfan

Market bag

Jacqui, Australia