DROPS / 147 / 22

Jean by DROPS Design

DROPS Bomull-Lin või Paris lõngast heegeldatud võrk kott

Võtmesõnad: kotid, pitsmustriga,
DROPSi disain: muster nr l-121
Lõngagrupp B
------------------------------------------------------
Mõõdud: ümbermõõt umbes 62 cm
kõrgus umbes 33 cm (ilma õlapaelata)

Lõng: Garnstudio DROPS BOMULL-LIN, 50 g/85 m
200 g värv nr 21, tumesinine
või: Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m
200 g värv nr 28, mereväesinine

DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm – või sobiv, et saavutada 18 ühekordset sammast (sm) = 10 cm laius.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 2.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.40€. Loe edasi.

Juhend

LÕNGA-AASAGA ALUSTAMINE
Et ringselt heegeldades ei jääks algusesse auku, kasuta järgnevat tehnikat (ahelsilmustest keti asemel): hoia pöidlaga lõngaotsa ja keera lõng aasa tegemiseks ümber nimetissõrme. Hoia aasa vasaku käe pöidla ja keskmise sõrmega ja pane jooksev lõng üle nimetissõrme.
Pista heegelnõel aasast läbi, võta lõngakeerd nõelale ja tõmba silmus, tee 3 ahelssilmust (arvesta esimese ühekordse sambana), siis tee ühekordsed sambad ümber tekkinud aasa.
Kui oled teinud soovitud arvu silmuseid, tõmba lõngaotsast aas kinni. Kinnita lõngaots töö pahupoolel.

HEEGELDAMISE INFO
Asenda ringi esimene ühekordne sammas (sm) 3 ahelsilmusega (arvesta seda esimesne sm-na), tee 1 sm igasse sm-sse, lõpetuseks tee 1 aassilmus (aass) kolmandasse ahels-sse ringi algul.

SAMMASTE-GRUPP
1 sammaste-grupp = samasse ühekordsesse sambasse tee 2 sm, 2 ahels ja 2 sm.
-----------------------------

KOTT
Heegeldatakse ringselt Bomull-Lin lõngaga. Alusta koti põhjast lõngast aasaga - vaata ülevalt.
1. RING: tee 16 sm ringi.
2. RING: vaata HEEGELDAMISE INFOT! Tee 2 sm igasse sm-sse = 32 sm.
3. RING: * 1 sm järgmisesse sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 48 sm.
4. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 64 sm.
5. RING: tee 1 sm igasse sm-sse.
6. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 80 tr.
7. RING: tee 1 sm igasse sm-sse.
8. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 4 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 96 sm.
9. RING: tee 1 sm igasse sm-sse.
10. RING: * 1 sm igasse järgmisesse 5 sm-sse, tee 2 sm järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil = 112 sm.
11.-13. RING: tee 1 sm igasse sm-sse.
Siis tee skeemi A.1 järgi – vaata skeemi, järgmiselt:
1. RING: tee 5 ahels (asendab 1 sm ja 2 ahels), jäta vahele esimesed 3 sm, * tee 1 sammaste grupp – vaata ülevalt järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta vahele järgmised 3 sm-st, 1 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta vahele 3 sm *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 sm-grupp, 2 ahels, jäta vahele viimased 3 sm ja tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 14 sammaste gruppi.
2. RING: samasse ahels-sse tee 1 sm-grupp, * 2 ahels, 1 sm järgmise sm-gruppi ahels-kaarde, 2 ahels, 1 sm-grupp järgmisesse sm-sse *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 2 ahels, 1 sm viimase sm-gruppi ahels-kaarde, 2 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 14 sammaste gruppi.
3. RING: tee 5 ahels, * 1 sm-grupp järgmisesse sm-sse, 2 ahels, 1 sm järgmise sm-gruppi ahels-kaarde, 2 ahels *, korda *-* tervel ringil, lõpetuseks tee 1 sm-grupp viimasesse sm-sse, 2 ahels ja 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 14 sammaste gruppi.
Korda 2. ja 3. RINGI.
Heegelda skeemi A.1 järgi umbes 18 cm (töö pikkus on umbes 30 cm).

Siis heegelda järgmiselt: igasse ringi ahels-kaarde (samuti sm-gruppi ahels-kaarde) tee 2 sm, igasse üksikusse sm-sse (mitte sm-gruppi sm-sse) tee 2 sm (st. 8 sm igal skeemi A.1 mustrikordusel) = 112 sm kokku.
Heegelda 1 ring, tehes 1 sm igasse sm-sse, ära katkesta lõnga.
Töö pikkus on umbes 33 cm.
Paigalda silmusemärkija (SM) ringi algusesse ja 1 SM pärast 56-ndat sm (= külje keskkoht).

SANG
Heegeldatakse edasi-tagasi järgmiselt: pööra tööd ja tee aassilmuseid, kuni 5-nda sm-ni pärast 1. SM-i, pööra tööd ja tee 1 sm igasse järgmisesse 10 silmusesse (SM on nende silmuste keskel), pööra. Tee 1 sm igasse sm-sse, kuni õlapaela pikkus SM-st on umbes 80 cm või sobiva pikkusega. Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.
Kinnita sanga ots koti teise küljele SM-i juures järgmiselt: õmble väikeste pistetega viimase rea eesmiste aasade külge.

Skeem

= ahelsilmus (ahels)
= ühekordne sammas (sm)
= SAMMASTE-GRUPP: samasse sm-sse tee 2 sm, 2 ahels, 2 sm
= esimene ring
= heegeldamise suund


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 147-22) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (27)

Le Chat Détricote 21.08.2020 - 12:44:

Bonjour, Merci pour votre réponse. Je bute maintenant sur le début du tour 3 du point de fantaisie A1.😞 Le tour 2 commence par 1 groupe de B, 2ml, 1 B dans l'arceau du groupe de B suivant... et finit par 1 groupe de B, 2ml, 1mc dans la 3e ml du début du tour. Le tour 3 commence par 5ml, 1 groupe de B dans la B suivante, 2ml,... Mais au rang en dessous, j'ai déjà un groupe de B? Je ne vois pas comment faire? Merci pour vos lumières. Belle journée

DROPS Design 21.08.2020 kl. 13:12:

Bonjour Le Chat Détricote, le motif se croc hète sur 8 mailles, au 2ème tour vous devez terminez par 1 bride dans le groupe de Brides, 2 ml, 1 mc dans le groupe de brides du début du tour (= la 3ème ml qui remplace la1ère bride du 1er groupe de brides), le 3ème tour va ainsi commencer par 3 ml, (= 1ère bride), puis 2 ml, 1 groupe de bride dans la bride suivante, etc... Au début du 3ème rang, vous pouvez crocheter des mc dans le 1er arceau pour que les 3 ml partent au milieu du groupe de brides du début du 2ème tour. Bon crochet!

Le Chat Detricote 14.08.2020 - 23:59:

Bonjour, je ne comprends pas le descriptif de la fin du 2e rang du diagramme: on commence le rang par un groupe de brides et tout à la fin on parle de fermer le rang par une maille coulée dans la 3e maille en l'air... pouvez vous clarifier ce point? Mille mercis d'avance pour votre réponse

DROPS Design 17.08.2020 kl. 08:07:

Bonjour le Chat Detricote, vous commencer chaque tour par 3 mailles en l'air pour remplacer la 1ère bride (cf INFO CROCHET au début des explications), à la fin du 2ème tour (comme à la fin du 1er) vous terminez le tour par 2 mailles en l'air et 1 maille coulée dans la 1ère maille du début du tour = la 3ème maille en l'air du début du tour qui remplace la 1ère bride. Bon crochet!

Ariadna 02.09.2019 - 13:44:

Hola! El bolso es precioso pero tengo una duda con el asa. Pone que ponga un marcapunto en el inicio de la vuelta y en el p.a 56. Pero cuando luego dice que haga 5 p.a. me encontraré con el primer marcapuntos. Eso no lo entiendo porque no le cuadra. Gracias

DROPS Design 05.09.2019 kl. 20:44:

Hola Ariadna. Los marcapuntos están situados en el centro del asa a cada lado. Trabajamos puntos enanos desde el primer marcapuntos hasta el 5º punto de la vuelta para empezar el asa. El asa se trabaja con puntos bajos de ida y vuelta , con 5 puntos a cada lado de los marcapuntos (= un total de 10 puntos el ancho del asa).

Cande 04.07.2019 - 22:32:

Bonjour sauf erreur de ma part vous ne dites pas comment crocheter le 12 eme rang c'est comme le 10 eme? merci pour ce modèle

DROPS Design 05.07.2019 kl. 08:35:

Bonjour Mme Cande, les tours 11 à 13 se crochètent de la même façon, c'est-à-dire avec 1 bride dans chaque bride tout le tour. Bon crochet!

StefanieSenger 09.10.2018 - 08:56:

Im Folgenden ein Vorschlag, wie man die Enden der Netzrunden unsichtbar machen kann. 1. Man beginnt die Reihe mit 5 Lm, dann direkt 2 Stb ins gleiche Loch. 2. Wenn man die Runde durch hat und am Ende ist, häkelt man 2 Lm, wie gewohnt. dann macht man ein Stb in das erste Loch der Reihe und vervollständigt damit die Stb-Gruppe. 3. 1 Km in die 3. Lm vom Rundenanfang 4. 1Km in den anliegenden Lm-Bogen, jetzt ist man in der Mitte der Gruppe nächste Runde beginnen

Anikjl56 10.11.2017 - 09:35:

Oh merciiii bcp pour votre réponse rapide!!!! Tbon vendredi à vs !!😘!

Anikjl56 10.11.2017 - 07:33:

Bonjour Je suis étr in de faire se sac Et jen suis au tout début pour faire les point fantaisies A1! Je suis au tour 1 quand sa dit 1 ) faire 5 ml (remplacent 1B et 2ml) Est se que je ne doit faire que les 5ml? se qui remplacent bien les 1Bet les 2ML?c bien sa??? En vous remerciant pr votre aide bon vendredi à bientot!!

DROPS Design 10.11.2017 kl. 08:09:

Bonjour Anikjl56, tout à fait, au début du tour 1, on crochète 5 mailles en l'air pour remplacer la 1ère bride et les 2 premières mailles en l'air, répétez ensuite la partie de *-*. Bon crochet!

Andrea Schwarz 18.06.2016 - 17:18:

Hallo, ich habe Probleme beim Übergang von der 3. Runde im Muster A.1. Die Übergänge der einzelnen Runden 2 und 3 sehen bei mir komisch aus, wenn ich nach der Anleitung stricke. Es kommen immer Maschen dazu. Ich häkel nach der Kettmasche für die nächste Reihe immer erst 3 Luftmaschen. Ist das richtig? Vielen Dank für eine Antwort und liebe Grüße, Andrea

DROPS Design 20.06.2016 kl. 20:30:

Liebe Andrea, haben Sie beachtet, dass das erste Stb jeweils durch 3 Lm ersetzt wird?

Jocelyn 01.07.2015 - 16:44:

I am having trouble at the start of row 3 on A1. After joining to the third chain from the beginning, it says chain 5 then a treble group in the next trable - but what about the treble in the first treble loop? Thanks

DROPS Design 02.07.2015 kl. 09:43:

Dear Jocelyn, on row 3 in A.1 the 5 ch are made for: 3ch replacing 1st tr + 2 ch. Happy crocheting!

Lory 07.06.2015 - 16:11:

Grazie per lo schema, chiaro e ben spiegato! La borsa finita è molto, molto carina! A presto, Lory

Jäta kommentaar mustrile DROPS 147-22

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Market bag

Jacqui, Australia