DROPS Design: Model nr VE-010
Grupa włóczek D
--------------------------------------------------------
Rozmiary: S/M - L - XL/XXL - XXXL
Obwód klatki piersiowej: 84/90 - 100 - 110/120 - 136 cm
Materiał: DROPS VERDI Garnstudio
350-350-350-350 g kolor nr 03, niebieski/jasnoniebieski/beżowy

Waga swetra ok. 245-280-315-350 g.

DRUTY ZWYKŁE, POŃCZOSZNICZE I Z ŻYŁKĄ (40 i 80 cm) DROPS nr 7 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 14 o. x 19 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Verdi DROPS Verdi
48% Akryl, 20% Wełna, 17% Poliester, 15% Moher
Wycofane z produkcji
znajdź alternatywę
needles Druty i szydełka Zamów

Objaśnienia do wzoru

ŚCIEG FRANCUSKI (w tą i z powrotem):
Przer. wszystkie rz. na prawo.

ŚCIEG FRANCUSKI (na okrągło):
1 „ściągacz” francuski = 2 okr.: przer. *1 okr. na prawo, 1 okr. na lewo*, powt. od *-*.
--------------------------------------------------------

TYŁ & PRZODY:
Przer. na okrągło, zaczynając od środka tyłu.
Nabrać 8 o. włóczką Verdi i podzielić na druty pończosznicze nr 7. Umieścić jeden marker na pocz. okr. = środek od strony dekoltu. Przer. 1 okr. dżersejem prawym i w tym samym czasie przer. 2 razy na prawo każde o. = 16 o. Umieścić 8 markerów, w odl. 2 o. od siebie. Dalej przer. dżersejem, w tym samym czasie, dodać 1 o. co 2 rz. wykonując 1 narzut za każdym markerem (= 8 narzutów w okr.). W nast. okr. przer. narzuty na prawo, aby powstał mały otwór (dziurka) w miejscu każdego narzutu. Dalej przer. na drutach z żyłką jak jest już wystarczająca ilość oczek. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI.
Na wys. 19-21-22-23 cm (mierzyć od środka), przer. następująco od pocz. okr. (w okr. bez dodawania o.): przer. 19-20-22-24 o., zamknąć 24-26-28-30 o. (= podkrój rękawa), dalej przer. aż zostaje 43-46-50-54 o., zamknąć 24-26-28-30 o. (= podkrój rękawa) i przer. 19-20-22-24 ost. o.
W nast. okr. nabrać ponad pokrojami rękawów taką samą liczbę o. jak zastała wcześniej zamknięta.
Dalej przer. jak dotychczas i dodawać o. aż robótka mierzy ok. 48-53-58-63 cm od środka. Przer. 6 okr. ściegiem francuskim – patrz powyżej – (dalej dodawać o.). Zamknąć LUŹNO na prawo.

RĘKAWY:
Przer. w tą i z powrotem.
Na druty nr 7 nabrać 34-36-37-39 o. włóczką Verdi (w tym 1 o. brzeg. z każdej strony) i przer. 6 rz. ściegiem francuskim. Dalej przer. dżersejem.
Na wys. 10-13-14-10 cm od dołu robótki dodać z każdej strony: 6-7-9-10 razy 1 o. co 6,5 -5,5 -4,5 -4,5 cm = 46-50-55-59 o.
Na wys. 52 cm od dołu robótki zamknąć na zaokrąglenie rękawa na pocz. każdego rz. z każdej strony: 1 raz 3 o., następnie zamykać 1 o. z każdej strony, aż dł. rękawa wynosi ok. 60 cm od dołu robótki. Zamknąć wszystkie o.

WYKOŃCZENIE:
Zszyć rękawy, następnie wszyć do tyłu i przodów następująco: środek zaokrąglenia rękawów znajduje się w miejscu gdzie podkroje rękawów są najbliżej siebie (tzn. gdzie 1-sze o. zostało zamknięte na 1-szy podkrój rękawa i gdzie ost. o. zostało zamknięte na 2-gi podkrój rękawa); szwy na rękawach znajdują się od strony, gdzie podkroje rękawów były od siebie najbardziej oddalone.

Ten wzór został skorygowany. .

Aktualizacja on-line: 26.11.2014
TYŁ i PRZODY: Dalej przer. jak dotychczas i dodawać o. aż robótka mierzy ok. 48-53-58-63 cm od środka. Przer. 6 okr. ściegiem francuskim – patrz powyżej – (dalej dodawać o.). Zamknąć LUŹNO na prawo.

Schemat

diagram measurements
signature-image

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 134-5) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (139)

country flag Anja wrote:

Meine Frage betrifft den Ärmel. Wieviele Maschen kettet man denn am Ende nach den 60 cm ab? Auf der Zeichnung sieht es aus, als ob er spitz zuläuft und quasi keine Armkugel hat.

04.01.2021 - 18:38:

DROPS Design answered:

Liebe Anja, je nach Ihrer Maschenprobe in der Höhe kann die Maschenanzahl unterschiedlich ist. Hier wird die Höhe = 60 cm wichtiger als die Maschenanzhal, ketten Sie 1 Masche am Anfang jeder Reihe, Hin- sowie Rückreihe bis die Ärmel 60 cm mist und ketten Sie dann alle Maschen ab. Viel Spaß beim stricken!

05.01.2021 kl. 11:14:

country flag Tina Dahllöw wrote:

Hej! Jag skulle så gärna vilja sticka denna cirkelkofta i ett melerat garn i gröna toner, kan du rekommendera något? Vänligen Tina

21.11.2019 - 21:12:

DROPS Design answered:

Hei Tina! Vi har flere typer garn som er gråmelert, f.eks. Delight og Fabel. Man kan bruke 3 tråder garn fra garngruppe A for å oppnå samme strikkefasthet som garngruppe D. Her er det mulig å lese mer om garngrupper og strikkefasthet: Kan jag använda ett annat garn än det som uppges i mönstret? Lykke til!

22.11.2019 kl. 09:40:

country flag VroniNeu wrote:

Was mir nicht ganz klar ist: Wenn die die Ärmelmaschen stilllege (also an den Armlöchern) und in der Folgereihe wieder aufnehme, habe ich zwar ein Armloch, aber nur die Hälfte der erforderlichen Maschen stillgelegt und auf einer Hilfsnadel. Die andere Hälfte nehme ich ja auf und stricke damit in Runden weiter... 🤔 Oder hab ich einen Denkfehler? Ich möchte gern die Ärmel rund stricken und möglichst vollständig nahtlos einfügen...

25.04.2019 - 23:35:

DROPS Design answered:

Liebe VroniNeu, die Ärmel werden hier von unten nach oben gestrickt, und es wird für die Armkugel beidseitig abgekettet/abgenommen. Die Hälfte der Armkugel wird dann an den Maschen zusammengenäht, die am Kreis abgekettet werden, und die andere Hälfte der Armkugel wird dann an den Maschen zusammengenäht, die angeschlagen werden. Deshalb werden die Ärmel hin und zurück gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

26.04.2019 kl. 09:16:

country flag Kerstin wrote:

Ich habe nicht alle Kommentare gelesen, aber das Problem wurde angesprochen. Ich kette die Ärmel nicht ab, sondern lege sie auf je einem Seil still, genauso die in der nächsten Runde wieder angeschlagenen Maschen. Dann kann ich die Ärmel gleich einstricken und vermeide, dass die Naht sich zusammenzieht. Das Problem des von der Schulter Rutschens behebe ich mit einer innen eingearbeiteten Häkelnaht in Schulterbreite. Diese gibt Stabilität.

30.03.2019 - 17:36:

country flag Rita Schoorl wrote:

Ik wil graag het model Elegance breien. Nu is de benodigde wol , VERDI, uit de collectie. Nu worden er wel vervangers voor gegeven, maar die zijn effen van kleur. Ik vind juist die strepen zo leuk. Is er een wol die ik voor het model Elegance kan gebruiken die wel het strepeneffect geeft?

11.09.2018 - 12:29:

country flag Rita Schoorl wrote:

Ik wil graag het model Elegance breien. Nu is de daarvoor benodigde wol, VERDI, uit de collectie. Nu worden er wel garenvervangers voor gegeven, maar die zijn effen van kleur. Ik vind juist die strepen zo mooi. Is er een garen dat ik voor de Elegance kan gebruiken die wel het strepeneffect geeft?

11.09.2018 - 12:26:

DROPS Design answered:

Dag Rita, Het garen dat het beste overeenkomt qua uitstraling is Big Delight. Echter valt deze in garengroep C. Wat je zou kunnen doen is een dikkere naald nemen zodat de stekenverhouding overeenkomt, maar het breiwerk wordt dan wel wat losser. Een tweede optie is dat je een grotere maat breit (even omrekenen of je dan met jouw stekenverhouding weer uitkomt op de maat die je wilt breien en goed de afmetingen in de gaten houden tijdens het breien). Derde optie is om een draad van garencategorie A mee te breien. Dit geeft wel wat een ander kleurbeeld. Alledrie geen ideale oplossingen, maar ik hoop dat je er wat mee kunt.

12.09.2018 kl. 13:46:

country flag Agneta wrote:

Eftersom garnet utgått undrar jag hur många nystan av alternativgarnet i alpacka som går åt? Stämmer det med antalet hekto ändå som är i beskrivningen?

14.03.2017 - 17:09:

DROPS Design answered:

Hej Agneta. Du kan laese her hvordan du beregner hvor meget af garnet du skal bruge til denne her. God fornöjelse.

15.03.2017 kl. 15:05:

Elsa González wrote:

Ya tejí este suéter. Quedó tan lindo como en la foto. Gracias por las instrucciones tan claras.

12.03.2017 - 22:17:

country flag Ike wrote:

Vest model modern elegance. Ik wil dit vest Breien maar nu kan ik nergens vinden hoeveel garen ik no dig ben voor maat L

17.11.2016 - 11:58:

DROPS Design answered:

Hoi Ike. Het staat aan het begin van het patroon: Maat: S/M - L - XL/XXL - XXXL Bovenwijdte: 84/90 - 100 - 110/120 - 136 cm Materiaal: DROPS VERDI van Garnstudio Kleur nr. 03, blauw/lichtblauw/beige. 350-350-350-350 gr

17.11.2016 kl. 13:09:

country flag Warnimont Marie Noelle wrote:

Bonjour , je l'ai fais il y a deux ans , je ne mettrais plus que ça !

05.10.2016 - 15:56:

Dodaj komentarz do modelu DROPS 134-5

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.