DROPS design: model ee-720
Grupa włóczek E + E lub F
----------------------------------------------------------

WYMIARY:
Wysokość poduszki wynosi ok. 22 cm, a obwód ok. 128 cm.

MATERIAŁ:
DROPS SNOW od Garnstudio (należy do Grupy włóczek E)
450 g kolor 07, pomarańczowy
50 g kolor 29, zielone jabłuszko
LUB:
450 g kolor 86, miedź
50 g kolor 22, zielony wojskowy
LUB:
450 g kolor 85, curry
50 g kolor 90, toffi

PRÓBKA:
8 oczek na szerokość i 12 rzędów na wysokość, ściegiem francuskim, 2 nitkami = 10 x 10 cm.

DRUTY:
DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS nr 12 – 60 lub 80 cm długości, na ścieg francuski.
Podany rozmiar drutów jest orientacyjny! Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większych drutów. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszych drutów

INNE: trochę waty do wypchania

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


100% Wełna
od 9.90 zł /50g
DROPS Snow uni colour DROPS Snow uni colour 9.90 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Snow mix DROPS Snow mix 11.50 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Snow print DROPS Snow print 12.40 zł /50g
włóczkowo
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 99.00zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

----------------------------------------------------------

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

----------------------------------------------------------

ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przerabiać we wszystkich rzędach na prawo.
1 ściągacz francuski = przerobić 2 rzędy na prawo.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schemat A.1. Schematy przedstawiają wszystkie rzędy motywu, widok na prawej stronie robótki.

WSKAZÓWKA:
Aby uzyskać większą dynię, nabrać więcej oczek i przerobić więcej rzędów następująco:
nabrać połowę liczby oczek podanej na wysokość dyni (powinna być to liczba podzielna przez 2) + 1 oczko brzegowe z każdej strony (= 1-szy rząd schematu). Nabrać dodatkowe oczka na początku i na końcu rzędu, tzn. że w 1-szym z rzędów skróconych na prawej stronie robótki (= 5-ty rząd schematu A.1), przerabiać aż zostaje 11 oczek + dodatkowe oczka nabrane przed przerabianiem rzędu powrotnego na lewej stronie robótki (= 6-ty rząd schematu) aż zostaje 6 oczek + dodatkowo nabrane oczka. Przerabiać w tę i z powrotem jak w schemacie, ale dalej przerabiać rzędy skrócone, aż zostaje 7 oczek na prawej stronie robótki i 2 oczka na lewej stronie robótki przed przerobieniem wszystkich oczek (= 15-ty rząd schematu). Postępować tak samo, aż do zamykania oczek (= ostatni rząd schematu).
----------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

----------------------------------------------------------

PODUSZKA DYNIA – SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiany w tę i z powrotem na drutach z żyłką, od dołu do góry robótki i wykonać łodyżkę wzdłuż jednego z boków. Robótka jest przerabiana w całości podwójną nitką.

PODUSZKA DYNIA:
Na drutach z żyłką nr 12 nabrać 18 oczek 2 nitkami w kolorze pomarańczowym, miedź lub curry. Przerabiać schemat A.1 i ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI. Powtarzać schemat A.1, aż zostanie przerobiony w sumie 7 razy na wysokość.
Zamykać oczka na prawo.

ŁODYŻKA:
Nabrać oczka na łodyżkę z boku dyni, w 1-sze oczko schematu A.1, widok na prawej stronie robótki. 2 nitkami włóczki w kolorze pomarańczowym, miedź lub curry, zaczynając na prawej stronie robótki, równomiernie nabrać 28 oczek wzdłuż prawego boku (widok na prawej stronie robótki, zgodnie z kierunkiem robótki). Obrócić i przerobić 1 rząd na lewo na lewej stronie robótki.
Dalej przerabiać 2 nitkami włóczki w kolorze zielone jabłuszko, zielony wojskowy lub toffi i przerabiać dżersejem z 1 oczkiem brzegowym z każdej strony – W TYM SAMYM CZASIE, w 1-szym rzędzie na prawej stronie robótki równomiernie zamknąć 8 oczek = 20 oczek. Następnie 2 razy równomiernie zamknąć 6 oczek co 2 rzędy na prawej stronie robótki = 8 oczek. W następnym rzędzie na lewej stronie robótki zamknąć oczka brzegowe przerabiając 2 oczka razem na lewo z każdej strony = 6 oczek. Dalej przerabiać tylko na prawej stronie robótki bez odcinania nitki następująco: przerobić 6 oczek prawych, nie obracać robótki, zsunąć oczka na drugi koniec drutu, aby je ponownie przerabiać na prawej stronie robótki. Przerabiać na prawo tak samo, aż długość łodyżki wynosi ok. 8 cm (mierząc od zmiany koloru). Odciąć nitkę, ale pozostawić ok. 15 cm (na wykończenie), przeciągnąć nitki przez oczka. Zacisnąć i zakończyć.

WYKOŃCZENIE:
Przyszyć łodyżkę w odległości 1 oczka od brzegów nitką w kolorze zielone jabłuszko, zielony wojskowy lub toffi. Wypchać łodyżkę watą.
Włóczką w kolorze pomarańczowym, curry lub miedź, zszyć bok dyni (oczka pierwszego do ostatniego rzędu) wkłuwając igłę w odl. 1 oczka od brzegu. Wypchać dynię watą. UWAGA: nie wypychać zbyt mocno, ale dobrze wypchać każdy fragment i środek dyni. Przeciągnąć nitkę przez oczka w odl. 1 oczka od brzegu na dole, zacisnąć i zakończyć.

Schemat

symbols = 1 oczko prawe na prawej stronie robótki, oczko lewe na lewej stronie robótki
symbols = 1 oczko prawe na lewej stronie robótki
symbols = 1 narzut między 2 oczkami, w następnym rzędzie przerobić oczka przekręcone w miejscu narzutów na prawo, aby uniknąć dziur
symbols = 2 oczka razem na prawo na lewej stronie robótki
diagram
signature-image

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS Extra 0-1540) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (8)

country flag Zana wrote:

Thank you for the answer. I did the Math and it works well.

23.10.2021 - 17:25:

country flag Zana wrote:

Agradecida pela resposta. Thank you for the answer... I just finished the first lobe of a larger pumpkin as a test. The math worked beautifully! May all be well.

22.10.2021 - 16:43:

country flag Zana wrote:

I want to make the pumpkin taller, but: The instructions for a larger pumpkin are rather confusing. I thought that row 3 (yo etc) already is equivalent of cast on to the desired # of stitches. Please explain what you mean by cast on on row 5. I started with 32 stitches to have a total of 60 stitches (+ 2 at each end). I know how to make it wider ... please clarify how to make it taller. Be well

19.10.2021 - 15:51:

DROPS Design answered:

Dear Zana, you have to divide the extra sts in 2, you have cast on 14 extra stitches/7 sts on each side of middle part. Work the 5th row until 11 sts + 7 sts (14 sts) remain, turn and work 6th row until 6 + 7 sts remain; and continue working the short rows as in diagram until there are 7 sts left on the left side of piece and 2 sts left on the right side of piece (as in diagram, you will just knit more rows in between). Happy knitting!

20.10.2021 kl. 07:51:

country flag Ellie wrote:

Hello! For the yarn size, does E+E mean that I have to use two threads from two E sized skeins when knitting? Thank you, and happy stitching!

16.10.2021 - 08:12:

DROPS Design answered:

Dear Ellie, yes, you will have to use two starnds of yarn from the E-yarn category. Happy Stitching!

17.10.2021 kl. 00:25:

country flag Sabine wrote:

Could you still add this pattern to the Ravelry database please?

07.10.2021 - 16:55:

DROPS Design answered:

Dear Sabine, we continiously adding our patterns to the Ravelry database, but with many thousands of them, its not always we egt to it at the time when we make it available, but somewhat later time. Happy Stitching!

08.10.2021 kl. 01:23:

country flag Marie Persson wrote:

Går det åt 450g garn plus skaftet till en pumpa?

07.10.2021 - 09:17:

DROPS Design answered:

Hej Marie. Ja det stämmer. Mvh DROPS Design

07.10.2021 kl. 10:05:

country flag Helena Lindblom wrote:

Hej! Instruktionerna hur kudden ska stickas saknas på den svenska sidan. Jag har tittat både på den norska och engelska (cm) sidan och där hittar jag mer skriven instruktion hur jag ska göra. Är det något som även kommer i det svenska mönstret eller måste jag använda mönstret på ett annat språk?

04.10.2021 - 14:07:

DROPS Design answered:

Hej Helena. Tack för info, nu finns mönstret även på svenska. Mvh DROPS Design

06.10.2021 kl. 13:32:

country flag Martine Julien wrote:

Bonjour La vidéo passe trop vite je n'ai pas le temps de comprendre dommage, J’aimerais bien la faire cette citrouille Bonne journée

04.10.2021 - 10:12:

Dodaj komentarz do modelu DROPS Extra 0-1540

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.