DROPS / 214 / 3

Sienna Wrap by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast ülevalt alla kootud patentkoes triipudega ja pitsmustriga õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, patent, pitsmustriga,
DROPS disain: mudel nr z-911
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
Kõrgus: Keskelt alla = umbes 42 cm.
Laius: Ülaserval = umbes 168 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m (kuulub lõngagruppi A)
200 g värv nr 9026, põsepuna

KOETIHEDUS:
23 silmust lai ja 30 rida kõrge parempidises koes või 45 rida kõrge ripskoes = 10 x 10 cm.
19 silmust lai ja 44 rida kõrge patentkoes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 3,5 mm (80 cm)
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.60€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

KASVATAMISE NIPP 1 (ühtlaste vahedega):
Arvutamaks, kui tihti kasvatada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv real (näiteks 57 silmust) miinus ääresilmused (näiteks 4 silmust) ja jaga allesjäänud silmuste arv kasvatuste arvuga (näiteks 30) = 1,7. Selles näites kasvata, tehes 1 õhksilmuse kordamööda pärast iga 1. või 2. silmust. Järgmisel real koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.

PATENTKUDE:
1. RIDA (töö parem pool): koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, paigalda siia silmusemärkija, * 1 parempidi, 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus pahempidi võttega kudumata paremale vardale *, korda * kuni *, kuni jääb 2 silmust reale, paigalda siia silmusemärkija, koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo 1 parempidi (= 2 silmust kasvatatud).
2. RIDA (töö pahemal pool): koo 3 parempidi (siin on silmusemärkija), * koo järgmine silmus ja õhksilmus parempidi kokku, 1 õhksilmus, tõsta järgmine silmus pahempidi võttega paremale vardale *, korda * kuni * kuni jääb 3 silmust (siin on silmusemärkija), koo 3 parempidi.
3. RIDA (töö parem pool): koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, 2 parempidi (siin on silmusemärkija), * koo järgmine silmus ja õhksilmus parempidi kokku, 1 õhksilmus, tõsta järgmine silmus pahempidi võttega paremale vardale *, korda * kuni * kuni jääb 3 silmust (siin on silmusemärkija), koo 2 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= 2 silmust kasvatatud).
4. RIDA (= töö pahem pool): koo 4 parempidi (siin on silmusemärkija), * koo järgmine silmus ja õhksilmus parempidi kokku, 1 õhksilmus, tõsta järgmine silmus pahempidi võttega paremale vardale *, korda * kuni * kuni jääb 4 silmust (siin on silmusemärkija), koo 4 parempidi.

Pärast 1.- 4. rida on kasvatatud 4 silmust kokku (2 silmust mõlemal küljel).
Koo uued silmused patentkoe mustrisse järgmiselt:

5. RIDA (= töö paremal pool): koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi. Enne silmusemärkijat jääb 2 silmust, liiguta silmusemärkija siia, siis koo 2 silmust patentkoes nii: koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega. Nüüd koo järgmised silmused nii: * koo järgmine silmus ja õhksilmus parempidi kokku, 1 õhksilmus, tõsta järgmine silmus pahempidi võttega paremale vardale *, korda * kuni * kuni jääb 4 silmust (silmusemärkijani). Eemalda silmusemärkija ja koo esimesed 2 silmust patentkoes järgmiselt: koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega. Nüüd on 2 kasvatatud silmust kootud patentkoe mustrisse. Paigalda siia silmusemärkija. Koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= 2 silmust kasvatatud).

Korda 2. kuni 5. rida ülespoole (= 4 silmust kasvatatud igal kordusel).


MUSTER:
Vaata skeeme A.1 kuni A.6. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

ÕLASALL – KOKKUVÕTE:
Kootakse edasi-tagasi.

ÕLASALL:
Loo 13 silmust 3,5 mm ringvarrastele Alpaca lõngaga. Koo 1 rida parempidi töö pahemal pool.

1. OSA:
1. RIDA (= töö paremal pool): 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo parempidi rea lõpuni (= 2 silmust kasvatatud). Õhksilmused kootakse järgmisel real parempidi. Jälgi, et äärmised õhksilmused oleks lõdvad, et äär ei jääks kiskuma.
2. RIDA (= töö pahem pool): 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo parempidi rea lõpuni (= 2 silmust kasvatatud).
Koo nagu 1. ja 2. RIDA, kuni on tehtud 11 ripsivalli (22 rida), töö pikkus peaks olema umbes 57 keskelt alla; vardal on nüüd 57 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!
3. RIDA (= töö paremal pool): koo 1 rida parempidi, samal ajal kasvata 2 silmust nagu enne, aga kasvata real ka 30 silmust ühtlaste vahedega – loe KASVATAMISE NIPPI.
Nüüd on real 89 silmust.
4. RIDA (= töö pahem pool): koo 1 rida parempidi ja kasvata 2 silmust nagu enne. Nüüd on real 91 silmust.
Jätka ripskoes ja kasvata nagu kirjeldatud 1. ja 2. real, kuni on tehtud veel 11 ripsivalli. Real on nüüd 135 silmust, ning töö pikkus on umbes 10-11 cm keskelt alla. Järgmine rida on töö paremal pool.

2. OSA:
Koo 4 rida parempidises koes, tehes 1 ääresilmust ripskoes mõlemal küljel. Kasvata 2 silmust real nagu enne, koo õhksilmus ääresilmuse kõrval pahempidi töö pahemal pool ja parempidi töö paremal pool, et jääks augud. Real on nüüd 143 silmust.
Koo 1 rida parempidi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes – kasvata küljel nagu enne, aga kasvata ka real 32 silmust ühtlaste vahedega = 177 silmust.
Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool, tehes 1 ripskoes ääresilmuse mõlemal küljel ja kasvata külgedel nagu enne – NB! Koo rea sees olevad õhksilmused keerdsilmustena.
Real on nüüd 179 silmust, ning töö pikkus on umbes 12-13 cm keskelt alla.

Nüüd koo 16 rida patentkoes – loe ülevalt (st. töö paremal pool on näha 8 parempidi silmust). Patentkoes osa kõrgus on umbes 4 cm ja töö pikkus on umbes 16 cm keskelt alla. 16 silmust on kasvatatud = 195 silmust. Järgmine rida on töö paremal pool.

3. OSA:
Koo 4 rida parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel (esimesel real koo parempidi silmused kokku nende kõrval olevate õhksilmustega) ning kasvata 2 silmust igal real nagu enne; koo ääresilmuste kõrval olevad õhksilmused pahempidi töö pahemal pool ja parempidi töö paremal pool, et jääks augud. Real on nüüd 203 silmust.
Koo 1 rida parempidi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes – kasvata küljel nagu enne, aga kasvata ka real 30 silmust ühtlaste vahedega = 235 silmust.
Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel ning kasvata külgedel nagu enne.
Nüüd on real 237 silmust ja töö pikkus on 18 cm keskelt alla.
Nüüd koo mustrit skeemidel A.1, A.2 ja A.3, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal pool. Alusta töö paremal pool järgmiselt: tee 1 ääresilmus ripskoes, koo skeemi A.1 2 silmusel, skeemi A.2 järgmised 224 silmust (28 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.3 9 silmusel, lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes.
Kui kõik skeemid on tehtud vertikaalselt (kõrguses), on kasvatatud 32 silmust ja vardal on 269 silmust. Töö pikkus on umbes 23 cm keskelt alla.

4. OSA:
NB! Kasvatamine külgedel muutub alates siit!
Koo 4 rida parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel ning kasvata 1 silmus, tehes õhksilmuse pärast ääresilmust iga rea alguses (= 1 silmus kasvatatud real); koo õhksilmus pahempidi töö pahemal pool ja parempidi töö paremal pool, et jääks augud. Real on nüüd 273 silmust.
Koo 1 rida parempidi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes – kasvata 1 silmus pärast ääresilmust, aga kasvata ka real 32 silmust ühtlaste vahedega = 306 silmust.
Koo 1 rida pahempidi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes – kasvata 1 silmus pärast ääresilmust. Real on nüüd 307 silmust, ning töö pikkus on umbes 25 cm keskelt alla.

Koo 16 rida patentkoes (st töö paremal pool on näha 8 parempidi silmust). Patentkoes osa kõrgus on umbes 4 cm, 16 silmust on kasvatatud ja töö pikkus on umbes 29 cm keskelt alla.

5. OSA:
Koo 4 rida parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel (esimesel real koo parempidi silmused kokku nende kõrval olevate õhksilmustega) ning kasvata 1 silmus, tehes õhksilmuse pärast ääresilmust iga rea alguses (= 1 silmus kasvatatud real); koo õhksilmus pahempidi töö pahemal pool ja parempidi töö paremal pool, et jääks augud. Real on nüüd 327 silmust.
Koo 1 rida parempidi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes – kasvata 1 silmus pärast ääresilmust, aga kasvata ka real 36 silmust ühtlaste vahedega = 364 silmust.
Koo 1 rida pahempidi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes – kasvata 1 silmus pärast ääresilmust.
Real on nüüd 365 silmust, ning töö pikkus on umbes 31 cm keskelt alla.
Nüüd koo mustrit skeemidel A.4, A.5 ja A.6, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal pool. Alusta töö paremal pool järgmiselt:
tee 1 ääresilmus ripskoes, koo skeemi A.4 2 silmusel, skeemi A.5 järgmised 352 silmust (44 mustrikordust laiuses), koo skeemi A.6 9 silmusel, lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes. Kui kõik skeemid on tehtud vertikaalselt (kõrguses), on kasvatatud 16 silmust ja vardal on 381 silmust ning töö kõrgus on umbes 36 cm keskelt alla. Järgmine rida on töö paremal pool.

6. OSA:
Koo 4 rida parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel ning kasvata 1 silmus, tehes õhksilmuse pärast ääresilmust iga rea alguses (= 1 silmus kasvatatud real); koo õhksilmus pahempidi töö pahemal pool ja parempidi töö paremal pool, et jääks augud. Real on nüüd 385 silmust.
Koo 1 rida parempidi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes – kasvata 1 silmus pärast ääresilmust, aga kasvata ka real 32 silmust ühtlaste vahedega = 418 silmust.
Koo 1 rida pahempidi, tehes 1 ääresilmuse mõlemal küljel ripskoes – kasvata 1 silmus pärast ääresilmust.
Real on nüüd 419 silmust, ning töö pikkus on umbes 38 cm keskelt alla.
Koo 16 rida patentkoes (st töö paremal pool on näha 8 parempidi silmust). Patentkoes osa kõrgus on umbes 4 cm, 16 silmust on kasvatatud, real on 435 silmust ja töö pikkus on umbes 42 cm keskelt alla. Järgmine rida on töö paremal pool.

MAHAKUDUMINE:
Et mahakudumise rida ei jääks kiskuma, koo õhksilmused eraldi maha. Kui ikka on liiga pingul, võta suuremad vardad.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= tee 1 õhksilmus 2 silmuse vahele, koo järgmisel real õhksilmus parempidi/pahempidi, et jääks auk
= 2 parempidi kokku (= 1 silmus kahandatud)
= koo 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse) (= 1 silmus kahandatud)
= koo alumisse silmusesse: 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= 2 silmust kasvatatud)
= 3 silmust parempidises koes (= koo pahempidi töö pahemal pool)
= koo 3 ületõstmisega kokku (tõsta 2 silmus parempidise võttega kudumata, koo 1 parempidi, tõsta 2 kudumata silmust üle äsja kootud silmuse) (= 2 silmust kahandatud)
= koo 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse) (= 2 silmust kahandatud)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 214-3) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (13)

Lucia Naldi 28.09.2020 - 14:51:

Buongiorno. Sono all'inizio della sezione 5. Avendo appena terminato la sezione 4 con il ferro n. 5 della costa inglese (diritto del lavoro) mi trovo in difficoltà perchè devo fare 4 ferri a maglia rasata e il lavoro non mi viene giusto perchè se li comincio con un ferro dritto mi ritrovo con una riga a legaccio, se invece comincio con un ferro rovescio poi non so come proseguire con i due ferri prima degli schemi A4 - A5 - A6. Grazie in anticipo dell'aiuto

DROPS Design 30.09.2020 kl. 10:06:

Buongiorno Lucia. La sezione 4 si conclude con 16 ferri di coste inglesi: l'ultimo di questi 16 ferri dovrebbe essere il 4° ferro delle coste inglesi, lavorato sul rovescio del lavoro. Buon lavoro!

Lisa 22.09.2020 - 20:33:

Vielen lieben Dank für Ihre schnelle Antwort. Toller Service! Dann versuche ich nochmal.

Lisa 22.09.2020 - 08:44:

In der Beschreibung im 3. Bereich schreiben Sie (in der ersten Reihe die Umschläge des Vollpatents mit der zugehörigen Masche rechts zusammenstricken), ja wenn man die 1. Reihe im Vollpatent so strickt wie angegeben, aber dann sind es nicht 195 Maschen. Und wie sieht es aus, wenn man erstmal 70 Maschen zugenommen hat und dann nach 16 Reihen wieder reduziert? Es ist kein schönes Bild! Oder lese ich da was falsch?

DROPS Design 22.09.2020 kl. 11:54:

Liebe Lisa, haben Sie gesehen, die Beschreibung vom Vollpatent wurde korrigiert - die Umschläge von dem Vollpatent sind nicht in der Maschenanzahl gezählt,denn sie gehören je zu der abgehobene Maschen. Viel Spaß beim stricken!

Lisa 22.09.2020 - 08:40:

Hallo, ich brauche Ihre Hilfe beim Vollpatent. Bereits in der ersten Reihe sind bei mir am Ende 268 Maschen, also nicht nur 2 Zunahmen. Dann habe ich bei mir korrigiert und in der ersten Reihe die ersten 2 Maschen ab Sternchen immer zusammengestrickt. Das sah schon besser aus. Aber in der 5 Reihe werden dann insgesamt 4 Maschen zugenommen! Also insgesamt 6 Maschen mehr!

Laura Genn 17.09.2020 - 16:23:

Ok thankyou! I look forward to seeing the edited pattern. I'm excited to proceed with the shawl. For now I will p2tog once on the last stockinette row to adjust the stitch count before proceeding with the first English rib section.

Laura Genn 16.09.2020 - 19:25:

I am having a problem with the first section of English Rib. The stitch count at the start of Row 1 is 179sts. Taking away the 4 edge stitches (2 on each side) leaves 175sts. After working the ribbing repeat of 2 stitches this leaves one stitch at the end not accounted for. Could you explain what to do with this stitch or am I mis-reading instructions? Many thanks!

DROPS Design 17.09.2020 kl. 13:35:

Dear Mrs Genn, thanks for your feedback, pattern will be edited and English rib description adapted to the amount of sts. Happy knitting!

Olivia 16.09.2020 - 13:57:

Thanks for previous reply, the 2nd rows of diagram A1 & A3 do not show increases.

Olivia 16.09.2020 kl. 13:58:

Ignore me, I was looking at the wrong diagram

Olivia 15.09.2020 - 20:02:

Hi, in 3rd Section, how are we to increase the stitches? Do the diagrams include this increase on either side? The increases before have been 2 at the start of each row, but this says to increase at the start and end, which would be 4 per row. The lace is worked over 16 rows x 2 =32 increase as stated so the instructions and the diagrams don't tally up with the number of stitches given as a starting point of 237 and how many to increase by. Please can you help?

DROPS Design 16.09.2020 kl. 08:32:

Dear Olivia, in 3rd section, you work and increase as shown the diagrams over the 237 sts - this means 1 edge st, A.1 (= you increase in A.1 as before, ie inside the first st), repeat A.2 and finish with A.3 (= increase as before, ie inside the last st), 1 edge st in garter st. You increase on every row, as shown in diagram and new stitches are worked in garter st (as all sts in A.1 and A.3). Diagrams are 16 rows = 32 increases in total + 237 sts = 269 sts when diagrams are finished. Happy knitting!

Netty Van Beek 07.09.2020 - 09:40:

Staat fout voor steekverhouding dikkere teveel steken of dunnere naald bij te weinig steken moet omgedraaid

Gabriela 14.08.2020 - 16:35:

Núnca tejí con aguja circular, hay muchos modelos que se deben tejer con ése tipo de aguja. No me doy cuenta por ejemplo en un saco que no se me una el tejido y quede como un tubo. Les agradecería me enseñaran. Saludos

DROPS Design 16.08.2020 kl. 14:08:

Hola Gabriela. La aguja circular la utilizamos para trabajar en redondo (sin costuras) o trabajar de ida y vuelta con un número elevado de puntos ( y con agujas rectas es difícil trabajar). En el caso de las chaquetas y etc. se trabaja de ida y vuelta (sin unión), como si trabajaras con agujas rectas.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 214-3

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.