DROPS / 198 / 15

Spring Brings by DROPS Design

DROPS Nord lõngast kootud varvastest alustatud triibulised kahevärvilises patentkoes lillega sokid suurustele 35 kuni 43

DROPS disain: mudel nr no-028
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: umbes 22-24-27 cm.
Sääre kõrgus kannast: umbes 19-19-21 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS NORD, 50 g/170 m (kuulub lõngagruppi A)
100-100-100 g värv nr 13, vanaroosa
50-50-50 g värv nr 01, naturaalvalge

KOETIHEDUS:
26 silmust lai ja 34 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 2,5 mm – parempidise koe ja patentkoe tegemiseks.
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

45% alpaka, 30% polüamiid, 25% vill
alates 2.60 € /50g
DROPS Nord uni colour DROPS Nord uni colour 2.60 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nord mix DROPS Nord mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.80€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Vali suurusele sobiv skeem (skeemid A.1A, A.1C ja A.1D).
Terve skeemi A.1 kõrgus on umbes 10 cm.

KASVATAMISE NIPP 1 (varbaosas)
Koo, kuni jääb 2 silmust enne silmusemärkijat, tee 1 õhksilmus, koo 4 parempidi (silmusemärkija on nende silmuste keskel), 1 õhksilmus. Korda teise silmusemärkija juures (= 4 silmust kokku kasvatatud ringil). Järgmisel ringil koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.

KASVATAMISE NIPP 2 (ühtlaste vahedega)
Arvutamaks, kui tihti kasvatada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv ringil (näiteks 52 silmust) ning jaga kasvatuste arvuga (näiteks 4) = 13. Selles näites kasvata kordamööda pärast iga 13. silmust, tehes õhksilmuse. Järgmisel ringil koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.

KAHEVÄRVILINE LILLEMUSTER PATENTKOES (ringselt kududes)
Lillemuster kootakse patentkoes skeemi A.1B järgi. Ülejäänud silmused kootakse parempidises koes töö pahemal pool, st. töö paremal pool on pahempidi silmused, nagu kirjeldatud juhendis.
Kahevärvilise efekti saavutamiseks koo triipe, tehes kordamööda 1 ringi naturaalvalgega ja 1 ringi vanaroosaga. Skeem A.1 algab naturaalvalgel ringil. Kasvatused või kahandused skeemil A.1 on vanaroosaga ringil.

KUDUMISE NIPP 1
Et kanna nurkadesse ei jääks auke, tõsta lõng kahe silmuse vahelt (kannasilmuste ja jalapeale silmuste vahel) keerdsilmusena vardale ja koo järgmise silmusega kokku.

KUDUMISE NIPP 2
Silmuste arv patentkoes lillemustril on antud ilma õhksilmusteta, need loetakse parempidi silmustega kokku. Teiste sõnadega 1 parempidi silmus + õhksilmus = 1 silmus.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

SOKID – KOKKUVÕTE
Kootakse ringselt sukavarrastega alt üles. Varbaosa ja kand on ühevärvilised, jalalaba ja sääreosa on triipudega. Lisaks on säärel kahevärviline patentkoes lillemuster.

VARBAOSA
Loo 8 silmust 2,5 mm sukavarrastele vanaroosa lõngaga. Jaga silmused neljale vardale, igal 2 silmust. Koo 1 ring, kududes 2 silmust igasse silmusesse = 16 silmust ringil.
Paigalda 1 silmusemärkija pärast esimesed 4 silmust, paigalda 2. silmusemärkija pärast järgmiseid 8 silmust. Pärast 2. silmusemärkijat jääb veel 4 silmust; silmusemärkijad on mõlemal küljel. Ringi algus on talla all.
Koo ringselt parempidises koes. SAMAL AJAL kasvata järgmisel ringil mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat – loe KASVATAMISE NIPPI 1 (= 4 silmust kasvatatud). Kasvata nii igal ringil kokku 2-4-6 korda, siis igal teisel ringil kokku 7-6-5 korda = 52-56-60 silmust.
Jätka parempidises koes ilma kasvatusteta, kuni töö pikkus on 5-5-6 cm loomise reast. Nüüd koo jalalaba.

JALALABA
Koo ringselt triipe parempidises koes töö pahemal pool, st. koo kordamööda 1 ring naturaalvalgega ja 1 ringselt vanaroosaga. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrgus on 17-19-21 cm loomise reast, jaga töö osadeks järgmiselt: hoia keskmised 20-22-24 silmust vardal (st. 10-11-12 silmust on 2. ja 3. vardal). Jaga ülejäänud 32-34-36 silmust 1. ja 4. vardale, 16-17-18 silmust mõlemal. Katkesta lõng ja lõpeta kand järgnevalt.

KAND
Koo parempidises koes edasi-tagasi vanaroosa lõngaga järgmiselt:
1. RIDA (= töö parem pool): koo parempidi kuni jääb 1 silmus, pööra tööd.
2. RIDA (= töö pahem pool): tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega, pinguta lõnga ja koo pahempidi kuni jääb 1 silmus, pööra tööd.
3. RIDA (= töö parem pool): tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, pinguta lõnga ja koo parempidi kuni jääb 2 silmust, pööra tööd.
4. RIDA (= töö pahem pool): tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega, pinguta lõnga ja koo pahempidi kuni jääb 2 silmust, pööra tööd.
Jätka niimoodi kududes, kuni vardale jääb 14-14-14 silmust.
Jätka niimoodi edasi-tagasi kannasilmustel, aga nüüd koo iga rea lõpus 1 silmus rohkem kui eelmisel real (töö paremal ja pahemal pool nagu ennegi). Et pöördekohale ei jääks auku, tõsta lõng kahe silmuse vahelt keerdsilmusena vardale ja koo järgmise silmusega kokku.
Koo niimoodi edasi-tagasi, kuni kõik silmused kannal on läbi kootud. Katkesta lõng, paigalda silmusemärkija ja koo sääreosa. EDASI MÕÕDA SIIT!

SÄÄREOSA
= 52-56-60 silmust. Alusta soki taga keskel, st. 1. ja 4. varda vahel. Koo 1 ring pahempidi järgmise triibu värviga – loe KUDUMISE NIPPI 1, SAMAL AJAL kasvata 4-0-2 silmust ühtlaste vahedega sel ringil – loe KASVATAMISE NIPPI 2 = 56-56-62 silmust.
Jätka ringselt triipudega parempidises koes töö pahem pool väljapoole nagu enne.
Kui töö kõrgus on 3-3-4 cm silmusemärkijast kannal, koo järgmine ring nii (järgmine ring tehakse naturaalvalgega – triibud jätkuvad nagu enne, skeemi A.1 1. ring on naturaalvalge):
koo skeemi A.1A (= 6-6-7 pahempidi silmust), * skeemi A.1B (= 1 silmus), skeemi A.1C (= 10-10-11 pahempidi silmust) *, korda * kuni * kokku 4 korda, koo skeemi A.1B (= 1 silmus), lõpus tee skeemi A.1D (= 5-5-6 silmust) = 5 lille mustrikordust ringil. Jätka niimoodi mustriga – loe KAHEVÄRVILINE LILLEMUSTER PATENTKOES ja KUDUMISE NIPPI 2.
Kui skeemi A.1 6 esimest ringi on tehtud, on ringil 55-55-61 silmust. Jätka niimoodi mustriga. Kui skeem A.1 on tehtud, on ringil 55-55-61 silmust, ning töö pikkus on umbes 13-13-14 cm kanna silmusemärkijast.
Jätka triipudega ja pahempidi silmustega, SAMAL AJAL kasvata 5-8-5 silmust ühtlaste vahedega esimesel ringil = 60-63-66 silmust.
Kui on kootud umbes 3-3-4 cm triipe pärast skeemi A.1, koo 1 ring vanaroosaga, samal ajal kasvata 9-9-9 silmust ühtlaste vahedega = 69-72-75 silmust.
Siis koo ringselt soonikut 1 parempidi/2 pahempidi umbes 2,5 kuni 3 cm.
Koo silmused lõdvalt maha parempidi, aga et äär ei jääks kiskuma, tee 1 õhksilmus umbes pärast iga 6. silmust ja koo see maha. Sääreosa kõrgus on umbes 19-19-21 cm loomise reast kannani.

VIIMISTLUS
Õmble kokku auk soki ninas.

Koo teine sokk samamoodi.

Skeem

= pahempidi silmus
= 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega
= koo õhksilmus ja silmus parempidi kokku
= koo õhksilmus ja silmus pahempidi kokku
= koo 5 silmust ühte silmusesse ja õhksilmusesse järgmiselt: koo õhksilmus ja parempidi silmus kokku, aga ära lase neid vasakult vardalt maha * tee 1 õhksilmus paremale vardale ning koo parempidi silmus ja õhksilmus jälle kokku *, korda * kuni * kokku 2 korda = 5 silmust (= 4 silmust kasvatatud)
= 2 pahempidi kokku
= kahanda 2 silmust vasakule: tõsta 1 silmus ja õhksilmus paremale vardale kudumata parempidi võttega nagu hakkaks kokku kuduma, koo järgmised 2 silmust kokku (st. 1 pahempidi + silmus ja õhksilmus), siis tõsta kudumata silmus ja õhksilmus paremalt vardalt üle kokkukootud silmuse (= 2 silmust kahandatud)
= kahanda 2 silmust paremale: tõsta 1 silmus ja õhksilmus kudumata paremale vardale nagu hakkaks kokku kuduma, koo 1 pahempidi, tõsta kudumata silmus ja õhksilmus üle pahempidi silmuse; tõsta silmus tagasi vasakule vardale, tõsta järgmine silmus ja õhksilmus üle viimati vardale tõstetud silmuse ja tõsta saadud silmus paremale vardale (= 2 silmust kahandatud)
= kahanda 4 silmust järgmiselt: tõsta esimene silmus ja õhksilmus kudumata nagu hakkaks parempidi kokku kuduma, tõsta pahempidi silmus paremale vardale pahempidi võttega, hoia järgmine silmus ja õhksilmus abivardale töö ette, koo pahempidi järgmine silmus vasakul vardal, tõsta kudumata pahempidi silmus üle kootud pahempidi silmuse, tõsta see silmus nüüd tagasi vasakule vardale, tõsta järgmine silmus ja õhksilmus vasakul vardal üle tagasitõstetud silmuse, siis tõsta see silmus paremale vardale, tõsta kudumata silmus ja õhksilmus paremal vardal üle selle silmuse, tõsta silmus ja õhksilmus abivardalt tagasi vasakule vardale, tõsta silmus paremal vardal tagasi vasakule vardale ja tõsta silmus ja õhksilmus (mis olid abivardal) üle viimati vasakule vardale tõstetud silmuse; tõsta saadud silmust paremale vardale (= 4 silmus kahandatud)
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel ringil koo õhksilmus pahempidi keerdsilmusena, et ei jääks auku


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 198-15) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (2)

María 18.12.2018 - 08:06:

Desde luego si seleccionáis el jersey v55 estos calcetines son un must para tener todo el conjunto. Me parecen encantadores

Rita Reimann 16.12.2018 - 15:32:

Dieses Modell möchte ich nacharbeiten. S it SHR schön.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 198-15

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.