DROPS / 198 / 15

Spring Brings by DROPS Design

DROPS Nord lõngast kootud varvastest alustatud triibulised kahevärvilises patentkoes lillega sokid suurustele 35 kuni 43

DROPS disain: mudel nr no-028
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: umbes 22-24-27 cm.
Sääre kõrgus kannast: umbes 19-19-21 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS NORD, 50 g/170 m (kuulub lõngagruppi A)
100-100-100 g värv nr 13, vanaroosa
50-50-50 g värv nr 01, naturaalvalge

KOETIHEDUS:
26 silmust lai ja 34 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 2,5 mm – parempidise koe ja patentkoe tegemiseks.
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
Kommentaarid (2)

45% alpaka, 30% polüamiid, 25% vill
alates 2.60 € /50g
DROPS Nord uni colour DROPS Nord uni colour 2.60 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nord mix DROPS Nord mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.80€. Loe edasi.
-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Vali suurusele sobiv skeem (skeemid A.1A, A.1C ja A.1D).
Terve skeemi A.1 kõrgus on umbes 10 cm.

KASVATAMISE NIPP 1 (varbaosas)
Koo, kuni jääb 2 silmust enne silmusemärkijat, tee 1 õhksilmus, koo 4 parempidi (silmusemärkija on nende silmuste keskel), 1 õhksilmus. Korda teise silmusemärkija juures (= 4 silmust kokku kasvatatud ringil). Järgmisel ringil koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.

KASVATAMISE NIPP 2 (ühtlaste vahedega)
Arvutamaks, kui tihti kasvatada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv ringil (näiteks 52 silmust) ning jaga kasvatuste arvuga (näiteks 4) = 13. Selles näites kasvata kordamööda pärast iga 13. silmust, tehes õhksilmuse. Järgmisel ringil koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.

KAHEVÄRVILINE LILLEMUSTER PATENTKOES (ringselt kududes)
Lillemuster kootakse patentkoes skeemi A.1B järgi. Ülejäänud silmused kootakse parempidises koes töö pahemal pool, st. töö paremal pool on pahempidi silmused, nagu kirjeldatud juhendis.
Kahevärvilise efekti saavutamiseks koo triipe, tehes kordamööda 1 ringi naturaalvalgega ja 1 ringi vanaroosaga. Skeem A.1 algab naturaalvalgel ringil. Kasvatused või kahandused skeemil A.1 on vanaroosaga ringil.

KUDUMISE NIPP 1
Et kanna nurkadesse ei jääks auke, tõsta lõng kahe silmuse vahelt (kannasilmuste ja jalapeale silmuste vahel) keerdsilmusena vardale ja koo järgmise silmusega kokku.

KUDUMISE NIPP 2
Silmuste arv patentkoes lillemustril on antud ilma õhksilmusteta, need loetakse parempidi silmustega kokku. Teiste sõnadega 1 parempidi silmus + õhksilmus = 1 silmus.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

SOKID – KOKKUVÕTE
Kootakse ringselt sukavarrastega alt üles. Varbaosa ja kand on ühevärvilised, jalalaba ja sääreosa on triipudega. Lisaks on säärel kahevärviline patentkoes lillemuster.

VARBAOSA
Loo 8 silmust 2,5 mm sukavarrastele vanaroosa lõngaga. Jaga silmused neljale vardale, igal 2 silmust. Koo 1 ring, kududes 2 silmust igasse silmusesse = 16 silmust ringil.
Paigalda 1 silmusemärkija pärast esimesed 4 silmust, paigalda 2. silmusemärkija pärast järgmiseid 8 silmust. Pärast 2. silmusemärkijat jääb veel 4 silmust; silmusemärkijad on mõlemal küljel. Ringi algus on talla all.
Koo ringselt parempidises koes. SAMAL AJAL kasvata järgmisel ringil mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat – loe KASVATAMISE NIPPI 1 (= 4 silmust kasvatatud). Kasvata nii igal ringil kokku 2-4-6 korda, siis igal teisel ringil kokku 7-6-5 korda = 52-56-60 silmust.
Jätka parempidises koes ilma kasvatusteta, kuni töö pikkus on 5-5-6 cm loomise reast. Nüüd koo jalalaba.

JALALABA
Koo ringselt triipe parempidises koes töö pahemal pool, st. koo kordamööda 1 ring naturaalvalgega ja 1 ringselt vanaroosaga. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrgus on 17-19-21 cm loomise reast, jaga töö osadeks järgmiselt: hoia keskmised 20-22-24 silmust vardal (st. 10-11-12 silmust on 2. ja 3. vardal). Jaga ülejäänud 32-34-36 silmust 1. ja 4. vardale, 16-17-18 silmust mõlemal. Katkesta lõng ja lõpeta kand järgnevalt.

KAND
Koo parempidises koes edasi-tagasi vanaroosa lõngaga järgmiselt:
1. RIDA (= töö parem pool): koo parempidi kuni jääb 1 silmus, pööra tööd.
2. RIDA (= töö pahem pool): tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega, pinguta lõnga ja koo pahempidi kuni jääb 1 silmus, pööra tööd.
3. RIDA (= töö parem pool): tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, pinguta lõnga ja koo parempidi kuni jääb 2 silmust, pööra tööd.
4. RIDA (= töö pahem pool): tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega, pinguta lõnga ja koo pahempidi kuni jääb 2 silmust, pööra tööd.
Jätka niimoodi kududes, kuni vardale jääb 14-14-14 silmust.
Jätka niimoodi edasi-tagasi kannasilmustel, aga nüüd koo iga rea lõpus 1 silmus rohkem kui eelmisel real (töö paremal ja pahemal pool nagu ennegi). Et pöördekohale ei jääks auku, tõsta lõng kahe silmuse vahelt keerdsilmusena vardale ja koo järgmise silmusega kokku.
Koo niimoodi edasi-tagasi, kuni kõik silmused kannal on läbi kootud. Katkesta lõng, paigalda silmusemärkija ja koo sääreosa. EDASI MÕÕDA SIIT!

SÄÄREOSA
= 52-56-60 silmust. Alusta soki taga keskel, st. 1. ja 4. varda vahel. Koo 1 ring pahempidi järgmise triibu värviga – loe KUDUMISE NIPPI 1, SAMAL AJAL kasvata 4-0-2 silmust ühtlaste vahedega sel ringil – loe KASVATAMISE NIPPI 2 = 56-56-62 silmust.
Jätka ringselt triipudega parempidises koes töö pahem pool väljapoole nagu enne.
Kui töö kõrgus on 3-3-4 cm silmusemärkijast kannal, koo järgmine ring nii (järgmine ring tehakse naturaalvalgega – triibud jätkuvad nagu enne, skeemi A.1 1. ring on naturaalvalge):
koo skeemi A.1A (= 6-6-7 pahempidi silmust), * skeemi A.1B (= 1 silmus), skeemi A.1C (= 10-10-11 pahempidi silmust) *, korda * kuni * kokku 4 korda, koo skeemi A.1B (= 1 silmus), lõpus tee skeemi A.1D (= 5-5-6 silmust) = 5 lille mustrikordust ringil. Jätka niimoodi mustriga – loe KAHEVÄRVILINE LILLEMUSTER PATENTKOES ja KUDUMISE NIPPI 2.
Kui skeemi A.1 6 esimest ringi on tehtud, on ringil 55-55-61 silmust. Jätka niimoodi mustriga. Kui skeem A.1 on tehtud, on ringil 55-55-61 silmust, ning töö pikkus on umbes 13-13-14 cm kanna silmusemärkijast.
Jätka triipudega ja pahempidi silmustega, SAMAL AJAL kasvata 5-8-5 silmust ühtlaste vahedega esimesel ringil = 60-63-66 silmust.
Kui on kootud umbes 3-3-4 cm triipe pärast skeemi A.1, koo 1 ring vanaroosaga, samal ajal kasvata 9-9-9 silmust ühtlaste vahedega = 69-72-75 silmust.
Siis koo ringselt soonikut 1 parempidi/2 pahempidi umbes 2,5 kuni 3 cm.
Koo silmused lõdvalt maha parempidi, aga et äär ei jääks kiskuma, tee 1 õhksilmus umbes pärast iga 6. silmust ja koo see maha. Sääreosa kõrgus on umbes 19-19-21 cm loomise reast kannani.

VIIMISTLUS
Õmble kokku auk soki ninas.

Koo teine sokk samamoodi.

Skeem

= pahempidi silmus
= 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega
= koo õhksilmus ja silmus parempidi kokku
= koo õhksilmus ja silmus pahempidi kokku
= koo 5 silmust ühte silmusesse ja õhksilmusesse järgmiselt: koo õhksilmus ja parempidi silmus kokku, aga ära lase neid vasakult vardalt maha * tee 1 õhksilmus paremale vardale ning koo parempidi silmus ja õhksilmus jälle kokku *, korda * kuni * kokku 2 korda = 5 silmust (= 4 silmust kasvatatud)
= 2 pahempidi kokku
= kahanda 2 silmust vasakule: tõsta 1 silmus ja õhksilmus paremale vardale kudumata parempidi võttega nagu hakkaks kokku kuduma, koo järgmised 2 silmust kokku (st. 1 pahempidi + silmus ja õhksilmus), siis tõsta kudumata silmus ja õhksilmus paremalt vardalt üle kokkukootud silmuse (= 2 silmust kahandatud)
= kahanda 2 silmust paremale: tõsta 1 silmus ja õhksilmus kudumata paremale vardale nagu hakkaks kokku kuduma, koo 1 pahempidi, tõsta kudumata silmus ja õhksilmus üle pahempidi silmuse; tõsta silmus tagasi vasakule vardale, tõsta järgmine silmus ja õhksilmus üle viimati vardale tõstetud silmuse ja tõsta saadud silmus paremale vardale (= 2 silmust kahandatud)
= kahanda 4 silmust järgmiselt: tõsta esimene silmus ja õhksilmus kudumata nagu hakkaks parempidi kokku kuduma, tõsta pahempidi silmus paremale vardale pahempidi võttega, hoia järgmine silmus ja õhksilmus abivardale töö ette, koo pahempidi järgmine silmus vasakul vardal, tõsta kudumata pahempidi silmus üle kootud pahempidi silmuse, tõsta see silmus nüüd tagasi vasakule vardale, tõsta järgmine silmus ja õhksilmus vasakul vardal üle tagasitõstetud silmuse, siis tõsta see silmus paremale vardale, tõsta kudumata silmus ja õhksilmus paremal vardal üle selle silmuse, tõsta silmus ja õhksilmus abivardalt tagasi vasakule vardale, tõsta silmus paremal vardal tagasi vasakule vardale ja tõsta silmus ja õhksilmus (mis olid abivardal) üle viimati vasakule vardale tõstetud silmuse; tõsta saadud silmust paremale vardale (= 4 silmus kahandatud)
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel ringil koo õhksilmus pahempidi keerdsilmusena, et ei jääks auku


Kommentaarid (2)

María 18.12.2018 - 08:06:

Desde luego si seleccionáis el jersey v55 estos calcetines son un must para tener todo el conjunto. Me parecen encantadores

Rita Reimann 16.12.2018 - 15:32:

Dieses Modell möchte ich nacharbeiten. S it SHR schön.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 198-15

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil.

E-maili aadressi ei avaldata. Vajaliku väljad *.