DROPS / 171 / 34

Colours in the Dark by DROPS Design

Szal w paski DROPS z rzędami skróconymi, z włóczek „Delight” i „Alpaca”.

DROPS design: Model nr de-160
Grupa włóczek A
----------------------------------------------------------
Wymiary: długość na środku ok. 47 cm, szerokość na górze ok. 180 cm
Materiał:
DROPS DELIGHT od Garnstudio
200 g kolor nr 18, jesienny las
I:
DROPS ALPACA od Garnstudio
200 g kolor nr 8903, czarny

DRUTY Z ŻYŁKĄ (80 cm) DROPS nr 4 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając ściegiem francuskim 21 o. x 41 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.
Komentarze (15)
DROPS Delight DROPS Delight
75% Wełna, 25% Poliamid
od 12.50 zł /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 12.50 zł /50g
at włóczkowo
DROPS Alpaca DROPS Alpaca
100% Alpaka
od 14.00 zł /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 14.00 zł /50g
at włóczkowo
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 14.90 zł /50g
at włóczkowo
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 106.00zł. Więcej informacji.
ŚCIEG FRANCUSKI (w tę i z powrotem):
Przer. wszystkie rzędy na prawo. 1 „ściągacz” francuski = 2 rz. na prawo.

WSKAZÓWKA:
Za każdym razem, gdy zawracamy w środku rzędu, zdjąć 1-sze o. na prawo, zacisnąć nitkę i przer. rząd powrotny, dzięki temu unikniemy dziur w miejscach przejść.
----------------------------------------------------------

SZAL:
Przerabiany z góry na dół ściegiem francuskim - patrz powyżej, w tę i z powrotem, na drutach z żyłką aby zmieścić wszystkie oczka. Na drutach z żyłką nr 4 nabrać 7 o. włóczką Alpaca.

RZĄD 1 (= na prawej stronie robótki): przer. 2 o. ściegiem francuskim, *1 narzut, 1 o. ściegiem francuskim*, powt. od *-* w sumie 4 razy, zakończyć przerabiając 1 o. ściegiem francuskim = 11 o.
RZĄD 2 (= na lewej stronie robótki): przer. wszystkie o. na prawo, nie przer. oczek przekręconych w miejscu narzutów; powstaną otwory/dziurki.
RZĄD 3 (= na prawej stronie robótki): przer. 1 o. ściegiem francuskim, 2 o. razem na prawo, 1 narzut (dzięki temu robótka będzie identyczna z 2 stron), 2 o. ściegiem francuskim, 1 narzut, umieścić 1 czerwony marker, 2 o. ściegiem francuskim, 1 narzut, umieścić 1 niebieski marker, 2 o. ściegiem francuskim, 1 narzut, zakończyć przerabiając 2 o. ściegiem francuskim = 14 o. (= 2 markery).
RZĄD 4 (= na lewej stronie robótki): przer. wszystkie o. na prawo, nie przer. oczek przekręconych w miejscu narzutów; powstaną otwory/dziurki.
RZĄD 5 (= na prawej stronie robótki): przer. 1 o. ściegiem francuskim, 2 o. razem na prawo, 1 narzut, *przer. ściegiem francuskim do markera, 1 narzut (= 1 dodane o. przed markerem)*, powt. od *-* w sumie 2 razy, przer. ściegiem francuskim aż zostaje 2 o., 1 narzut (= w sumie 3 dodane o.), zakończyć przerabiając 2 o. ściegiem francuskim.
Powt. rz. 4 i 5, tj. dodawać 3 o. w każdym rzędzie na prawej stronie robótki, aż dł. robótki wynosi 8 cm – mierzyć wzdłuż środka, dopasować, aby kolejny rząd znajdował się na prawej stronie robótki. Dalej przer. następująco:

RZĄD 1 (= na prawej stronie robótki): 1 o. ściegiem francuskim, 2 o. razem na prawo, 1 narzut, przer. 2 razy każde z 2 nast. o. (= 2 dodane o.), *przer. ściegiem francuskim do markera, 1 narzut*, powt. od *-* w sumie 2 razy, przer. ściegiem francuskim aż zostaje 2 o., 1 narzut (= w sumie 5 dodanych o.), zakończyć przerabiając 2 o. ściegiem francuskim.
RZĄD 2 (= na lewej stronie robótki): przer. wszystkie o. na prawo, nie przer. oczek przekręconych w miejscu narzutów; powstaną otwory/dziurki. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!

CZĘŚĆ 1:
Dalej przer. włóczką Delight.
Przer. 1 rz. na prawo na prawej stronie robótki przez wszystkie o. i dodawać o. następująco: 2 o.p., 1 narzut (= 1 dodane o.), przer. na prawo do czerwonego markera, 1 narzut (= 1 dodane o., dodajemy o. za markerem), przer. na prawo do niebieskiego markera, 1 narzut (= 1 dodane o., dodajemy o. za markerem), przer. na prawo aż zostaje 3 o., 1 narzut, 2 o. razem na prawo, 1 o. ściegiem francuskim. Przer. 1 rz. na prawo (= na lewej stronie robótki). Dalej dodawać o. tak samo, W TYM SAMYM CZASIE przer. rzędy skrócone na klin następująco:

UWAGA: gdy przerabiamy rzędy skrócone dodawać o. tylko w miejscu przerobionych markerów, tj. przer. 1 o. za markerem, aby można było dodawać przez wykonanie 1 narzutu. Za 2 o. brzeg. oczka są dodawane jak wcześniej, w każdym rzędzie na prawej stronie robótki.

PRZED DALSZĄ PRACĄ NAD ROBÓTKĄ UWAŻNIE PRZECZYTAĆ DALSZĄ CZĘŚĆ OPISU!
Przer. rzędy skrócone i klin JEDNOCZEŚNIE:
RZĘDY SKRÓCONE:
RZĄD 1 (= na prawej stronie robótki): przer. na prawo aż zostaje 4 o., obrócić (te oczka nie są już przerabiane).
RZĄD 2 (= na lewej stronie robótki): przer. wszystkie o. na prawo – PATRZ WSKAZÓWKA.
RZĄD 3: przer. na prawo aż zostaje 8 o. (w tym les 4 pierwsze o.), obrócić (te oczka nie są już przerabiane).
RZĄD 4: przer. rząd powrotny na prawo.
Przer. o 4 o. mniej w każdym rzędzie na prawej stronie robótki (= co 2 rz.) aż zostaje 5-7 o., powinno zostać 4 lub więcej o., aby można było ost. raz obrócić robótkę. Przer. ost. rząd na lewej stronie robótki.
KLIN:
Przer. 1 klin po prawej stronie (widok na prawej stronie robótki) zaczynając na prawej stronie robótki następująco:
RZ. 1-4: przer. rzędy skrócone i dodawać o. jak wcześniej.
RZĄD 5 (= na prawej stronie robótki): przer. i dodawać o. jak wcześniej aż zostaje 10 o. przed czerwonym markerem, obrócić.
RZĄD 6 (= na lewej stronie robótki): przer. rząd powrotny na prawo.
Z uwagi na rzędy skrócone nie będzie zawsze możliwe wykonanie klina. Przer. go tylko wtedy, gdy wykonujemy rzędy skrócone ponad 10 o. przed czerwonym markerem.
Powt. dodawanie o., rzędy skrócone i klin. Po przerobieniu rzędów skróconych, przer. 2-gą CZĘŚĆ następująco:

CZĘŚĆ 2:
Dalej przer. włóczką Alpaca i przer. 1 rz. na prawo na prawej stronie robótki przez wszystkie o. oraz dodawać o. następująco:
1 o.p., 2 o. razem na prawo, 1 narzut, przer. na prawo do czerwonego markera, 1 narzut (= 1 dodane o., dodajemy o. przed markerem), przer. na prawo do niebieskiego markera, 1 narzut (= 1 dodane o., tzn. dodawać przed markerem), przer. na prawo aż zostaje 2 o., 1 narzut (= 1 dodane o.), 2 o.p. Dalej dodawać o. tak samo, W TYM SAMYM CZASIE przer. rzędy skrócone i klin następująco:

Dodawane o. będą po skosie w stosunku do CZĘŚCI 1. UWAGA: gdy przerabiamy rzędy skrócone dodawać o. tylko w miejscu przerobionych markerów, tj. przer. 1 o. za markerem, aby wykonać 1 narzut. Dalej dodajemy o. przed 2 o. brzeg. na końcu każdego rzędu na prawej stronie robótki jak wcześniej, w każdym rzędzie na prawej stronie robótki.

PRZED DALSZĄ PRACĄ NAD ROBÓTKĄ UWAŻNIE PRZECZYTAĆ DALSZĄ CZĘŚĆ OPISU!
Przer. rzędy skrócone, W TYM SAMYM CZASIE wykonać klin:
RZĘDY SKRÓCONE:
RZĄD 1 (= na lewej stronie robótki): przer. na prawo aż zostaje 6 o., obrócić (te oczka nie są już przerabiane).
RZĄD 2 (= na prawej stronie robótki): przer. rząd powrotny na prawo i dodawać o. jak wcześniej.
RZĄD 3: przer. na prawo aż zostaje 12 o. (w tym 6 pierwszych o.), obrócić (te oczka nie są już przerabiane).
RZĄD 4: przer. rząd powrotny na prawo i dodawać o. jak wcześniej.
Przer. o. 6 o. mniej w każdym rzędzie na lewej stronie robótki (= co 2 rz.) aż zostaje 7-11 o., powinno zostać 6 o. lub więcej po obróceniu robótki ost. raz. Przer. ost. rząd na prawej stronie robótki. Przer. 1 rz. na prawo na lewej stronie robótki przez wszystkie oczka.
KLIN:
Przer. 1 klin po lewej stronie (widok na prawej stronie robótki), zaczynając na lewej stronie robótki następująco:
RZ. 1-4: przer. rzędy skrócone i dodawać o. jak wcześniej.
RZĄD 5 (= na lewej stronie robótki): przer. i dodawać o. jak wcześniej aż zostaje 10 o. przed niebieskim markerem, obrócić.
RZĄD 6 (= na prawej stronie robótki): przer. rząd powrotny na prawo.
Powt. dodawanie o., rzędy skrócone i klin. Po przerobieniu rzędów skróconych, przer. kolejną CZĘŚĆ następująco:

CZĘŚĆ 3:
Dalej przer. włóczką Delight.
Przer. jak CZĘŚĆ 1 ale gdy wykonujemy rzędy skrócone, przer. o 8 o. mniej co 2 rz., aż zostaje 9-15 o., powinno zostać 8 lub więcej o. po obróceniu robótki ost. raz.

CZĘŚĆ 4:
Dalej przer. włóczką Alpaca.
Przer. jak CZĘŚĆ 2 ale gdy wykonujemy rzędy skrócone, przer. o 10 o. mniej co 2 rz., aż zostaje 11-19 o., powinno zostać 10 lub więcej o. po obróceniu robótki ost. raz.

CZĘŚĆ 5:
Dalej przer. włóczką Delight. Przer. jak CZĘŚĆ 1, ale gdy wykonujemy rzędy skrócone, przer. o 12 o. mniej co 2 rz., aż zostaje 13-23 o., powinno zostać 12 lub więcej o. po obróceniu robótki ost. raz.

CZĘŚĆ 6:
Dalej przer. włóczką Alpaca. Przer. jak CZĘŚĆ 2, ale gdy wykonujemy rzędy skrócone, przer. o 14 o. mniej co 2 rz., aż zostaje 15-27 o., powinno zostać 14 lub więcej o. po obróceniu robótki ost. raz.

Dł. robótki wynosi teraz ok. 46 cm (mierząc na środku tyłu).

Przer. 1 ściągacz francuski włóczką Delight i dodawać o. jak wcześniej w rzędzie na prawej stronie robótki. Luźno zakończyć.