DROPS Paris
DROPS Paris
100% Bawełna
od 5.90 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 135.70zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS Super Sale
DROPS 162-4
DROPS design: Model nr w-558
Grupa włóczek C lub A + A
----------------------------------------------------------
Wymiary: wymiary kwadratu wynoszą 11 x 11 cm, wymiary całego koca wynoszą ok. 88 x 121 cm.
Materiał:
DROPS PARIS od Garnstudio
350 g kolor nr 16, biały
100 g kolor nr 21, jasna miętowa zieleń
100 g kolor nr 35, żółty
100 g kolor nr 20, jasny róż
100 g kolor nr 30, szaro-niebieski
100 g kolor nr 100, light wash
100 g kolor nr 02, turkusowy jasny
100 g kolor nr 38, koralowy
100 g kolor nr 45, popielato-pomarańczowy

SZYDEŁKO DROPS nr 5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 14 sł x 8,5 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Paris
DROPS Paris
100% Bawełna
od 5.90 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 135.70zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

KWADRATY:
KWADRAT 1 = jasna miętowa zieleń, kolor nr 21.
KWADRAT 2 = żółty, kolor nr 35.
KWADRAT 3 = jasny róż, kolor nr 20.
KWADRAT 4 = szaro-niebieski, kolor nr 30.
KWADRAT 5 = light wash, kolor nr 100.
KWADRAT 6 = turkusowy jasny, kolor nr 02.
KWADRAT 7 = koralowy, kolor nr 38.
KWADRAT 8 = popielato-pomarańczowy, kolor nr 45.
Przer. 11 kwadratów w każdym kolorze = w sumie 88 kwadratów.

WSKAZÓWKA:
Zacząć każde okrążenie przez 3 (zastępują 1-szy sł) i zakończyć przerabiając 1 oz w 3-cie oł w okrążeniu.
Zacząć każde okrążenie przez 1 oł (zastępuje 1-sze oś) i zakończyć przerabiając 1 oz w 1-sze oł w okrążeniu.

ZMIANIA KOLORU:
Aby uzyskać estetyczne przejście podczas zmiany koloru, przer. ost. oz w okrążeniu nowym kolorem następująco: wbić szydełko w 3-cie oł na pocz. okrążenia, złapać nitkę nowego koloru, wykonać 1 narzut nowym kolorem i przeciągnąć nitkę przez oczko na szydełku.

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1-A.2. Powtarzamy w sumie 4 razy schemat A.1 przez całe okrążenie.
----------------------------------------------------------

KOC:
Koc składa się z 8 kolorów - PATRZ KWADRATY - i białego.

KWADRAT:
Na szydełku nr 5 wykonać 7 oł włóczką Paris i zamknąć w pierścień podstawy przerabiając 1 oz w 1-sze oł.
OKR. 1: patrz schemat A.1. 3 oł - PATRZ WSKAZÓWKA, *3 sł w pierścień podstawy, 4 oł*, powt. od *-* w sumie 4 razy = 12 sł. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
OKR. 2: *1 sł w każdy z 3 pierwszych sł, 2 sł w łuk, 4 oł, 2 sł w ten sam łuk*, powt. od *-* w sumie 4 razy = 28 sł.
OKR. 3: *1 sł w każdy z 5 pierwszych sł, 2 sł w łuk, 4 oł, 2 sł w ten sam łuk, 1 sł w każdy z 2 nast. sł*, powt. od *-* w sumie 4 razy = 44 sł.
OKR. 4: dalej przer. kolorem białym - PATRZ ZMIANA KOLORU! *1 oś w każdy z 7 pierwszych sł, 2 oś w łuk, 3 oł, 2 oś w ten sam łuk, 1 oś w każdy z 4 nast. sł*, powt. od *-* w sumie 4 razy = 60 oś. Wrobić wszystkie nitki.

WYKOŃCZENIE:
Łączyć kwadraty razem, tak aby było 8 kwadratów na wysokość i 11 na długość. Łączyć je jeden po drugim kolorem białym, tworząc długo pas – wkłuwać szydełko w skrajne pętelki oczek, najpierw w poprzek robótki, następnie łączyć wszystkie pasy razem na szerokość.

BRZEG NA SZYDEŁKU:
Wykonać następujący brzeg wokół koca na szydełku nr 5, kolorem białym: 1 oś w każde oś, 3 oś w każdy łuk, w każdy róg przer. 2 oś w łuk, 3 oł, 2 oś w ten sam łuk, zakończyć przerabiając 1 oz w 1-sze oł. Zakończyć.

Schemat

symbols = 1 oł
symbols = 1 oś w sł
symbols = 1 oś w łuk
symbols = 1 oz
symbols = 1 sł w sł
symbols = 1 sł w łuk
diagram
diagram
Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz do modelu DROPS 162-4

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (28)

country flag Angeka wrote:

Könnt ihr mir nicht einfach mitteilen, ob die Farbe Drops Paris 045 mit der Farbe 071 ausgetauscht wurde???

25.05.2023 - 11:24

DROPS Design answered:

Liebe Angeka, wahrscheinlich, aber wie früher beantwortet, fragen Sie am besten Ihr DROPS Händler (auch per Telefon oder per E-Mail), so kann man Ihnen am besten weiterhelfen um die beste passende Farbe zu wählen. Viel Spaß beim häkeln!

25.05.2023 - 17:11

country flag Angeka wrote:

In der Anleitung steht die Farbe 045 mattorange. Die gibt es aber nicht (zumindest nicht auf der Seite, zu der man weitergeleitet wird). Ist es die Farbe 071, Mandarine, die hier gemeint ist? Danke euch!

24.05.2023 - 17:20

DROPS Design answered:

Liebe Angeka, die Farbkarte wurde wahrscheinlich aktualisiert nach die Veröffentlichung von diesem Modell, wenn Sie Hilfe mit den Farben brauchen, wird Ihnen damit gerne Ihr DROPS Händler (auch per Telefon oder per E-Mail) weiterhelfen. Viel Spaß beim häkeln!

25.05.2023 - 08:46

country flag Patricia wrote:

Bonjour, pour l'assemblage des carrés, dans les explications, il est indiqué " Les assembler un par un en blanc, pour former une bande - coudre dans le brin le plus à l'extérieur des mailles". Or dans la vidéo, en dessous du modèle, expliquant comment assembler les carrés, la couture se fait dans le brin AVANT de la maille (pour que la couture ne soit pas trop épaisse). Au final, faut-il coudre dans le brin le plus à l'extérieur ou dans le brin avant de la maille? Merci.

02.12.2022 - 11:50

DROPS Design answered:

Bonjour Patricia, la couverture présentée a été assemblée comme indiqué dans les explications, la vidéo illustre une façon d'assembler les carrés, choisissez la technique qui vous plaît le mieux. Bon assemblage!

02.12.2022 - 11:57

country flag Alicia wrote:

Me gustaría ver el patrón la manta es bonita

02.06.2021 - 21:15

country flag Thérèse wrote:

From where can colour 45 be bought? If no longer available, which alternative colour would you recommend, please?

07.06.2020 - 14:42

DROPS Design answered:

Dear Thérèse, this color is not available anymore, please contact your DROPS store for any assistance choosing colors. Happy crocheting!

08.06.2020 - 08:54

country flag Randi Gadgaard wrote:

Jeg vil gerne hækle tæppet i en lettere garn end bomuld. Gerne en blandingsgarn med uld, som ikke kradser. Hvilken kan I anbefale.

11.04.2020 - 20:02

DROPS Design answered:

Hei Randi. Du kan f.eks bruke DROPS Big Merino som er i samme garngruppe som Paris (C), eller du kan bruke 2 tråder fra garngruppe A. Bruk vår garnkalkulator og/eller se oversikten over våre kvaliteter. God Fornøyelse!

17.04.2020 - 15:05

country flag Isobel wrote:

Why do the recycled denim colours use much more yarn than the uni colours?

18.08.2019 - 13:31

country flag Joan wrote:

Jeg er meget ny i denne hækleverden, jeg er lige blevet næsten færdig med tæppet Too much fun, og skal til at hækle kanten rundt, men jeg forstår simpelhen ikke hvordan jeg gør. 1 fm i hver fm, 3 fm om hver lm bue, i hvert hjørne hækles 2 fm om lm buen, 3 lm, 2 2 fm om samme lm bue. Er der mod en video hvor jeg kan se hvordan det forståes?

04.08.2019 - 04:44

DROPS Design answered:

Hej Joan, jo men 4.omgang i videoen viser hvordan du hækler 1 fm i hver fm og den viser hjørnerne :)

How to crochet an easy square in trebles from Garnstudio Drops design on Vimeo.

16.08.2019 - 11:46

country flag Corrie Van Pelt wrote:

Kan ik hier een compleet pakket van bestellen?

05.07.2019 - 11:19

DROPS Design answered:

Dag Corrie,

Op de site kun je verkooppunten vinden die onze garens verkopen. Je kunt aan je verkooppunt vragen of er pakketten te koop zijn van je favoriete patronen.

08.07.2019 - 10:56

country flag Gerda Lindeman wrote:

Hoeveel heb ik van alles nodig voor deze deken en waar staat het patroon van de verschillende vierkantjes

27.07.2018 - 16:06

DROPS Design answered:

Dag Gerda, Bovenaan het patroon staat hoeveel gram je per kleur nodig hebt (1 bol = 50 gram). De vierkantjes worden gehaakt volgens telpatroon A.1, deze staat onderaan het patroon getekend en daarnaast zijn alle toeren het vierkant ook uitgeschreven bij 'VIERKANT'.

29.07.2018 - 10:35