DROPS / 161 / 12

Le Marais by DROPS Design

DROPS Lace või Alpaca lõngast kootud pitsmustriga ja lehemustriga õlasall

DROPSi disain: mudel nr la-023
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Suurus: u. 69 cm risti keskel ja u. 138 cm pikk
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 100 g/800 m
100 g värv nr 6410, türkiis

Või kasuta:
Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m
250 g värv nr 2918, tume türkiis

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm - NB! Loe koetiheduse kohta allpool.

KOETIHEDUS
Kudum tehakse märjaks ja venitatakse pärast kudumist, seetõttu pole koetihedus nii tähtis. Aga muidu on 3,5 mm varrastega umbes 23 s x 30 rida parempidises koes / 45 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.50 € /50g
DROPS Lace uni colour DROPS Lace uni colour 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lace mix DROPS Lace mix 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1- A.19. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitab iga rida.

VIIMISTLUS
Kasutades teist lõngagrupi A lõnga, pole vajadust õlasalli venitada, vaid piisab, kui see pärast niiskelt laiali laotada. Jäta kuivama. Korda venitust igakord pärast õlasalli pesemist.
------------------------------

ÕLASALL
Õlasall kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks.
Loo 5 silmust 3,5 mm ringvarrastele Lace lõngaga ja koo 4 rida ripskoes - vaata ülevalt.
Siis koo ripskoes ja kasvata nii: 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus), 1 õs, 1 pr, 1 õs ja 1 pr = 9 s. Koo õhksilmused parempidi, et tekiks auk.
Jätka ripskoes ja kasvata, tehes 1 õs 3 ääresilmuse kõrval mõlemal küljel ja 1 õs mõlemal pool keskmist silmust = 4 s kasvatatud igal töö PP real.
Koo ja kasvata niimoodi, kuni vardal on 49 silmust (st. mõlemal pool keskmist silmust on 24 s).
Koo skeemi A.1- A.6 järgmiselt: koo 3 ääresilmust ripskoes, skeemi A. 1 kahe silmuse kohale, korda skeemi A.2, kuni jääb 3 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.3 kolmel silmusel, 1 pr (= keskmine silmus), koo skeemi A.4 kolmel silmusel, skeemi A.5 kuni jääb 5 s, koo skeemi A.6 kahel silmusel ja 3 s ripskoes (ääresilmused).
Koo keskmine silmus parempidises koes ja ääresilmused ripskoes.
Kui skeeme A.1- A.6 on tehtud 1 kord vertikaalselt, on ruumi veel kahele skeemi A.2/A.5 mustrikordusele mõlemal salli küljel.
Kui skeeme A.1- A.6 on tehtud 8 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 305 silmust (st. 152 s on mõlemal pool keskmist silmust).

Siis heegelda skeeme A.7-A.12 järgmiselt: 3 ääresilmust ripskoes, skeemi A.7 kahe silmuse kohale, korda skeemi A.8, kuni jääb 3 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.9 kolmel silmusel, 1 pr (= keskmine silmus), koo skeemi A.10 kolme silmuse kohale, korda skeemi A.11 kuni jääb 5 s, koo skeemi A.12 kahel silmusel ja 3 s ripskoes (ääresilmused).
Kui skeeme A.7-A.12 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 359 silmust (st. 179 s on mõlemal pool keskmist silmust).

Tee skeeme A.13-A.19 järgmiselt: koo 3 ääresilmust ripskoes, skeemi A. 13 nelja silmuse kohale, korda skeemi A.14, kuni jääb 4 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.15 ühe silmuse kohale, skeemi A.16 seitsme silmuse kohale (= keskmine silmus on neist keskmine), skeemi A.17 ühe silmuse kohale, korda skeemi A.18 kuni jääb 7 s, koo skeemi A.19 nelja silmuse kohale ja 3 s ripskoes (ääresilmused).
Kui skeeme on kootud 1 kord vertikaalselt, koo silmused lõdvalt maha. NB! Koo topeltõhksilmused viimasel real mahakududes nii: koo 1. õs pr ja teine õs keerdsilmusena.

VENITAMINE
Pane õlasall sooja vette, kuni see on läbimärg. Pigista ettevaatlikult vesi välja - ära vääna, siis keera sall rätikusse ja pigista veel - rätik on nüüd niiske.
Kui kasutad Alpaca lõnga, loe ülevalt viimistlust.
Laota sall vaibale või madratsile, venita ilusti pingule ja kinnita nööpnõeltega - tõmba skeemi A.13-A.19 keskmised osad tippudeks.
Jäta kuivama.
Tee nii pärast iga pesu.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 08.12.2015
Parandus: skeemi A.16 kolmandal real.
Parandatud online: 29.09.2016
Uus skeem A.9 (õhksilmus puudus 6. real), uus skeem A.10 (2 pr kokku puudus 11. real), uued skeemid A.15 ja A.17 (muudatud 3. real, et klapiks silmuste arvuga 4.-5. real).
Parandatud online: 05.04.2018
Parandus skeemidel A.9 ja A.10.
Parandatud online: 25.03.2019
Parandus skeemidel A.13, A.18 ja A.19, et kasvatused ja kahandused oleks õiged.

Skeem

= pr töö PP pool, ph töö PH pool
= 1 õs kahe silmuse vahele, koo õs pr, et tekiks auk
= 2 õs kahe silmuse vahele
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle,
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle,

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 161-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (85)

Doris 19.07.2020 - 14:54:

Jag tycker det är svårt att se på diagrammen VAR jag skall göra 2omslag mellan 2m och på vilka rader ?

DROPS Design 31.07.2020 kl. 09:32:

Hej Doris, ja det kan være svært at se, men de ligger alle sammen på sidste pind i diagrammerne. God fornøjelse!

Catherine 11.06.2020 - 07:05:

Bonjour je ne comprend pas le diagramme A13 à A19 (surtout A15 ) pouvez vous m expliquer svp merci

DROPS Design 11.06.2020 kl. 08:46:

Bonjour Catherine, le nombre de mailles des diagrammes va changer au début, par ex. A13 se tricote au début sur 4 mailles (qui deviennent 5 m au 2ème rang), au 3ème rang, on va tricoter A.13 sur 4 m de nouveau et décaler le début de A.14 en conséquence, ce décalage s'opère tout le rang pour tous les diagrammes. Le plus simple est de mettre un marqueur entre chaque diagramme pour bien repérer le début et la fin et bien les décaler à partir du rang 3, le reste suivra naturellement. Bon tricot!

Liliane Van Zanten 23.04.2020 - 17:08:

Beste, als er een gecorrigeerde versie is, is dit telpatroon dan correct?

DROPS Design 25.04.2020 kl. 20:35:

Dag Liliane,

Op de online patronen zijn de correcties reeds doorgevoerd als er staat dat er een correctie is. Als je voor de correctiedatum een afdruk hebt gemaakt, is dit dus nog niet het geval.

Adelina 27.03.2020 - 19:56:

Grazie della tempestiva risposta! Ho terminato e bloccato lo scialle ed è bellissimo!

Adelina 26.03.2020 - 16:35:

Buonasera, sono finalmente arrivata all’ultimo ferro dello scialle e ho eseguito i doppi gettati. Devo intrecciare sul rovescio del lavoro ma lavorando le maglie a diritto? I doppi gettati vanno lavorati come indicato ( il primo a diritto, il secondo a diritto ritorto) prima di essere intrecciati? Lo chiedo perché dalle spiegazioni non è così chiaro...

DROPS Design 26.03.2020 kl. 16:43:

Buongiorno Adelina. Sì è corretto, chiude le maglie a diritto sul rovescio del lavoro e lavora i 2 gettati in questo modo: il primo a diritto e il secondo a diritto ritorto. Buon lavoro!

Petra 15.03.2020 - 12:16:

Ich bedanke mich sehr und bin glücklich diese Arbeit geschafft zu haben. Vielen Dank für Ihren Rat. Ich habe die Farbe Camel in Baby Alpaka mit Seide genommen und es ist die traumhaft.Petra

Petra 12.03.2020 - 21:26:

Hallo, ich habe le Marais von Drops gestrickt und kann jetzt auf der allerletzten Reihe etwas nicht genau erkennen. Es werden dort teilweise doppelte Umschläge () schwarz ausgefüllt = zwei Umschläge zwischen zwei Maschen oder nur die normalen Umschläge(/) = ein Umschlag zwischen zwei Maschen- gestrickt? In der letzten Reihe wird im Diagramm von zwei Umschlägen die teilweise rechts verstrickt werden gesprochen, die Zeichnungen sind aber leider unscharf . Kann jemand helfen? Danke

DROPS Design 13.03.2020 kl. 08:49:

Liebe Petra, bei der letzten Reihe in den Diagrammen haben Sie entweder 1 Umschlag = 2. Symbol oder 2 Umschläge = 3. Symbol - wen Sie die Maschen abketten sollen Sie die doppelte Umschläge als 2 Maschen stricken und abketten damit der Rand nicht so eng wird. Viel Spaß beim stricken!

Marianne 22.01.2020 - 22:33:

Guten Tag, stehe wie ein Esel vor dem Berg, bin eigentlich eine gewohnte Strickerin, dieses Muster überfordert mich. Wie ist das gemeint mit den A1-A6 wo fange ich an, verstehe das absolut nicht, gibt es irgend ein einfacher Trick um das zu verstehen?FG Marianne

DROPS Design 23.01.2020 kl. 09:55:

Liebe Marianne, es sind Diagramme (A.1 bis A.19= zu diesem Modell, dh Sie Sollen die Diagramme stricken, genauso wie es in der Anleitung beschrieben ist. Lesen Sie vielleicht hier mehr über Diagramme und gerne können Sie weitere Frage hier stellen. Viel Spaß beim stricken!

Françoise 13.03.2019 - 10:34:

Sur le dernier rang à l'endroit de A14 et A18 au début et à la fin il y a un jeté faut il les faire tout les deux c'est à dire un deux jetés entre les deux mailles. Merci d’avance de votre réponse .

DROPS Design 25.03.2019 kl. 09:24:

Bonjour Françoise, il y a effectivement un jeté de trop à la transition des diagrammes, vous devez bien avoir 1 jeté pour chaque diminution, même à la transition entre les diagrammes. Les diagrammes vont être corrigés, merci. Bon tricot!

Marianne Ruth 18.01.2019 - 18:05:

Jeg kan faktisk ikke komme igang da jeg ikke i diagrammet kan se hvad de forskellige masker betyder . Fx A1 allerede de første masker kan jeg ikke se hvad betyder

DROPS Design 21.01.2019 kl. 10:03:

Hei Marianne. Gjelder dette uansett hvaslags enhet du bruker? (mobil, PC, nettbrett). Vi har nå sjekket den danske oppskriften og alle symbolene ligger synlige i symbolforklaringen. Kan du se dem på et av de andre språkene? God fornøyelse

Jäta kommentaar mustrile DROPS 161-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.