DROPS / 161 / 8

Nereid by DROPS Design

DROPS BabyMerino lõngast kootud lainelise pitsmustriga ja ripskoes õlasall

DROPSi disain: mudel nr bm-018
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------------
Laius ülaserval: u. 130 cm, kõrgus keskel: u. 35 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABY MERINO
200 g värv nr 10, heletürkiis

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 24 s x 48 rida ripskoes = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.40 € /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 2.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 2.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 9.60€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2. (1. rida (= töö PH pool)). Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 4 s töö PP pool õhksilmustega järgmiselt: kasvata 1 s 1 ääresilmuse kõrval mõlemal serval, kasvata 1 s enne 1. silmusemärkijat (SM) ja 1 s pärast 2. SM-i.
NB! Koo õs järgmisel real nagu tavaline pr silmus, et tekiks auk.
Kasvata 2 s igal töö PH poolsel real õhksilmusega: kasvata, tehes 1 õs ääresilmuse kõrvale mõlemal serval.
NB! Koo õs järgmisel real nagu tavaline pr silmus, et tekiks auk.
------------------------------

ÕLASALL
Loo üles 3 mm ringvarrastele 42 silmust Baby Merino lõngaga. Paigalda 2 SM-i, esimene pärast 2 s, teine enne 2 viimast silmust real (SM-de vahel on 38 s). Koo ripskoes, SAMAL AJAL kasvata - vaata ülevalt.
Pärast kahte esimest rida on kasvatatud 6 s ja real on kokku 48 s. Jätka niimoodi kasvatamist veel 60 korda = 408 s vardal (mõlema silmusemärkija juurest alla peaks olema 61 auku).
Töö pikkus on u. 25 cm, mõõtes keskelt üles.

Koo 1 rida pr töö PP pool, SAMAL AJAL kasvata 24 s ühtlaste vahedega, ära kasvata keskmise 38 silmuse hulgas.
Nüüd on vardal 456 silmust.
Siis koo skeemi A.1, tehes ääresilmused ripskoes (1. rida = töö PH pool). Kasvata nagu enne. Koo silmused, mis ei mahu skeemi A.1 koo parempidises ja ripskoes (nagu skeemil A.1, aga ilma kahanduste ja õhksilmusteta).
Koo skeemi A.1 kord vertikaalselt.
Et äär jääks kenam, koo skeemi A.2 (töö PH poolt), SAMAL AJAL koo silmused maha. Jälgi, et äär ei jääks pingule, vaid oleks veniv ja ei rulliks.
Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= pr töö PP pool, ph töö PH pool
= ph töö PP pool, pr töö PH pool
= 1 õs kahe silmuse vahele
= 2 pr kokku

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 161-8) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

Bernadette Varlet 10.03.2018 - 15:10:

Bonjour, Pourriez-vous me dire si je peux réaliser ce modèle avec la laine Brushed Alpaca Silk ? Dans l'affirmative me faudra-t-il modifier le modèle et dans quelle mesure SVP ? Avec mes remerciements Cordialement

DROPS Design 12.03.2018 kl. 08:47:

Bonjour Mme Varlet, ce modèle a été écrit pour une laine du groupe A (= Baby Merino) alors que Brushed Alpaca Silk est plus épaisse (= groupe C), il vous faudra ajuster les explications car l'échantillon sera différent. Nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir adapter chacun de nos modèles à chaque demande individuelle, vous pouvez vous adresser à votre magasin pour toute assistance personnelle ou bien regarder nos modèles de châles en Brushed Alpaca Silk. Bon tricot!

Steffi 23.09.2017 - 09:51:

Ich habe eine Frage zu den Zunahmen, während man A1 strickt. Direkt neben den mittleren 38 M entstehen dadurch ja Maschen, die niemals im Muster ( mit Umschlägen etc) gestrickt werden können. Erst ganz zum Schluss hat man an dieser Stelle 19 M zusammen. Sieht das nicht komisch aus?

DROPS Design 25.09.2017 kl. 09:50:

Liebe Steffi, die Zunahmen werden wie zuvort gearbeitet, und wie im A.1 gestrikt (ohne die Löcher, dh entweder re in der Hin-R, li in Rück-R oder li in Hin-R und re in Rück-R.). Viel Spaß beim stricken!

Ruth Primmer 24.06.2017 - 13:15:

Hi there I love your patterns and your yarn but I really struggle with chart reading do you have any of your patterns in written format instead of chart?? Please! Thank you. Ruth

DROPS Design 25.06.2017 kl. 20:05:

Dear Ruth, in most DROPS pattern there is only the chart and not the written out pattern. It is well worth to familiarize yourself with the charts, it will open a hwole new world of knitting patterns for you. Don't forget, you can always get help in the store you bought your DROPS yarn from, and/or in the DROPS Workshop on Facebook.

France Desaulniers 12.05.2017 - 15:56:

Bonjour,est-ce qu'on doit répéter les 19 mailles jusqu'à la fin du rang ou on termine le rang avec des mailles endroit sur l'endroit où mailles envers sur l'envers? Merci!

DROPS Design 12.05.2017 kl. 21:02:

Bonjour France, on tricote avec 1 m lis au point mousse de chaque côté (1er rang = sur l'envers). Bon tricot!

Albena Encheva 24.02.2017 - 15:08:

Bonjour, Je suis en train de tricoter ce beau châle. J'ai déjà tricoté le motis des vagues, mais dans un poncho tricoté en rond. J'aimerais savoir le 1er rang du digramme A1 est-ce sur l'envers? Ensuite lorsque je tourne mon tricot, est-ce que je tricote le 2 rang indiqué sur A1, sur l'endroit. Ou bien, tous les rangs indiqués sur A1 se tricotent sur le côté envers de mon tricot? Merci. Albena

DROPS Design 24.02.2017 kl. 17:04:

Bonjour Mme Encheva, dans ce modèle, le 1er rang de A.1 va se faire sur l'envers, lisez sur l'envers de gauche à droite et sur l'endroit de droite à gauche. Bon tricot!

Marise 03.05.2016 - 15:13:

Bonjour! Rendu à A1 : si je continue à faire une jeté avant et après mes marqueurs (entre les 38 m), j'ai toujours un maille de plus qui s'ajoute à chaque 2 rangs. Le motif de A1 compte 19 m, ce qui veut dire que ces m que j'ajoute n'entreront pas dans le motif, il y aura trop de m; est-ce que je les tricote en jersey même si elles seront avant les marqueurs? Je ne comprends pas vraiment bien. Merci à l'avance pour votre aide.

DROPS Design 03.05.2016 kl. 15:54:

Bonjour Marise, effectivement, on continue les augmentations comme avant, mais on tricote A.1 uniquement sur les mailles de A.1, les augmentations vont se tricoter comme dans A.1 pour suivre les vagues, soit à l'end, soit à l'envers comme les mailles de A.1, mais aux rangs avec les jetés, on les tricote à l'end (on ne les ajoute pas dans le motif). Ainsi, A.1 se tricote d'abord sur 19 m puis sur 21 m. Bon tricot!

Borek 31.03.2016 - 20:28:

Bonjour. Je n'ai pas bien compris la réponse et pourtant j'avais la même question "quand on tricote A.1, on continue à augmenter comme avant": est ce que l'on parle des augmentations au niveau de la bordure ou celle avant et après la bande centrale?

DROPS Design 01.04.2016 kl. 08:13:

Bonjour Mme Borek, quand on tricote A.1, on continue à augmenter 4 m sur l'endroit - cf "Augmentations". Bon tricot!

Schönberger, Astrid 04.01.2016 - 17:38:

Hallo, könnt Ihr mit bitte einmal genau beschreiben, wie ich genau die Zunahmen mit dem Umschlag stricken muss. Es handelt sich doch um symmetrische Umschläge. Vielen Dank Astrid Schönberger

DROPS Design 05.01.2016 kl. 18:57:

Sie haben ja 2 Markierer in der Arbeit. Sie arbeiten 1 Zunahme vor dem 1. Markierer und 1 Zunahme nach dem 2. Markierer. Außerdem nehmen Sie noch an beiden Seiten des Tuchs je 1 M zu, also nach der 1. M und vor der letzten M. Das sind in jeder Hin-R 4 M. In den Rück-R nehmen Siue nur nach der 1. M und vor der letzten M 1 M zu.

Tuire Vainionpää 08.12.2015 - 13:28:

Aloitetaanko mallineule A1 ylhäältä alaspäin? Tehdäänkö mallineule erillisinä blokkeina koko reunaan? Tämä on aika epäsevästi kerrottu. terv. tuivai

DROPS Design 10.12.2015 kl. 16:33:

Piirros A.1 neulotaan tavalliseen tapaan alhaalta ylöspäin. Toistat mallikerran kaikilla silmukoilla, paitsi että neulot kummassakin reunassa 1 silmukalla ainaoikeaa.

Glynis Sargeant 28.08.2015 - 12:34:

What does ' inc 1st inside 1 edge st in each side ' mean please. I am an experienced knitter but I can not understand this. It refers to your pattern Nereid 161-8, I would be most grateful for your help. Thank you

DROPS Design 28.08.2015 kl. 14:48:

Dear Mrs Sargeant, it means you will inc after the 1st st (edge st) at the beg of row and before the last st (edge st) at the end of row. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 161-8

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.