DROPS / 161 / 35

Summer Tide by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast ripskoes kootud triibuline õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, triibud, ülevalt alla,
DROPSi disian: mudel nr fa-289
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: ülaserva laius: 140 cm ja kõrgus keskel: 70 cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
150 g värv nr 340, sinine laguun
100 g värv nr 100, naturaalvalge
100 g värv nr 914, meri

DROPSi ringvardad (80 cm): 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 40 r ripskoes = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 22.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

TRIIBUD
Koo mustrit ripskoes nii:
4 rida ripskoes sinise laguuni värvi lõngaga, *14 rida ripskoes naturaalvalgega, 4 rida ripskoes sinise laguuni lõngaga*, korda *kuni* veel 1 kord.
12 rida ripskoes naturaalvalgega, 4 rida ripskoes mere värvi lõngaga, 12 rida ripskoes naturaalvalgega, 4 rida ripskoes sinise laguuni lõngaga, 6 rida ripskoes naturaalvalgega, 6 rida ripskoes sinise laguuni värvi lõngaga, 6 rida ripskoes naturaalvalgega, 6 rida ripskoes mere värviga, 6 rida ripskoes naturaalvalgega, 6 rida ripskoes mere värviga, 16 rida ripskoes naturaalvalgega, 20 rida ripskoes mere värviga, 6 rida ripskoes naturaalvalgega, 6 rida ripskoes mere värviga, 12 rida ripskoes sinise laguuni värviga, 2 rida ripskoes mere värviga, 4 rida ripskoes naturaalvalgega, 12 rida ripskoes mere värviga, 4 rida ripskoes sinise laguuni värviga, 4 rida ripskoes naturaalvalgega, 8 rida ripskoes sinise laguuni värviga, 4 rida ripskoes mere värviga, 4 rida ripskoes naturaalvalgega, 4 rida ripskoes mere värviga, 12 rida ripskoes sinise laguuni värviga, 12 rida ripskoes mere värviga.
Jätka sinise laguuni värviga, kuni töö lõpuni.

LÕNGA VAHETAMISE NIPP
Minnes siniselt valgele lõngale üle, katkesta värviline lõng ja kinnita ots, et lõngajooks ei valge taustal näha.

Valge lõngajooks keera ümber värvilise lõnga, pärast teist silmust enne 3. silmusemärkijat (SM) (vaadates töö PP poolt). Korda lõngade keeramist igal töö PP real. Niimoodi ei pea valget lõnga alati katkestama, kui kootakse teise värviga.

LAINELINE ÄÄR
Koo * 1 pr, 1 õs*, korda *kuni* ja lõpetuseks tee 1 pr.
--------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ja ülevalt alla ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks.
Loo 9 s 4 mm ringvarrastele naturaalvalge lõngaga. Koo 3 s ripskoes - vaata ülevalt, koo 2 pr igasse järgmisesse 3 silmusesse, 3 s ripskoes = 12 s.
Koo 3 s ripskoes, koo 2 pr järgmisesse silmusesse, paigalda silmusemärkija (SM) nende kahe silmuse vahele ja 1 SM pärast viimast silmust, *1 pr, paigalda 1 SM*, korda *kuni* veel 3 korda, 1 pr, 3 s ripskoes = 13 s.
Nüüd on 6 SM-i.
Jätka ripskoes edasi-tagasi kõikidel silmustel, SAMAL AJAL kasvata, tehes 1 õs vaheldumisi enne ja pärast igat SM-i igal teisel töö PP real, st. esimesel kasvatusel tee 1 õs enne SM-i, teisel kasvatamisel tee 1 õs pärast SM-i – järgmisel real koo õs pr, et tekiks auk (= 6 kasvatatud silmust igal teisel töö PP real).
Jätka kasvatamist, kuni töö lõpuni. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui naturaalvalge lõngaga on kootud 14 rida ripskoes, koo kuni enne 3. SM-i jääb 2 s.
Nüüd koo TRIIPE - vaata ülevalt ja vaheta lõnga värvi sellel silmusel - loe LÕNGA VAHETAMISE NIPPI.

Kui töö pikkus keskelt on 69 cm, koo laineline äär – vaata ülevalt. Koo silmused ja õs pr maha.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 161-35) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (28)

Miriam 27.04.2019 - 13:48:

Buongiorno, grazie mille per a risposta.E buon lavoro anche a voi...vi farò sapere.

Miriam 27.04.2019 - 12:51:

Buongiorno scusate se mi ripropongo ... non ho ricevuto nessuna risposta alla mia domanda fatta più di un mese fa. Dove ho sbagliato???? in anticipo grazie.

DROPS Design 27.04.2019 kl. 13:31:

Buongiorno Miriam, non ha fatto nessun errore, probabilmente tra le tante richieste la sua ci è sfuggita. Purtroppo non possiamo darle un aiuto così personalizzato, tenga conto che sicuramente usando 3 colori la quantità di filato è in eccesso, in termini di metratura, non di gomitoli, ma non siamo in grado di fornirle la metratura precisa. Buon lavoro!

Miriam 25.03.2019 - 09:26:

Buongiorno innanzitutto complimenti per il modello. Strepitoso . Una mia amica mi ha chiesto di farle questo scialle con del filato acquistato da lei tempo fa : il totale della metratura risulta 1050 metri con la stessa tensione. Nella spiegazione la metratura del filato da voi usato è maggiore e la mia domanda è: è stato usato tutto o invece facendo dei vari cambi di colore avete raggiunto la misura desiderata ne avete usato una quantità minore ? Posso realizzarlo con 1050 m.?

DROPS Design 27.04.2019 kl. 13:56:

Buongiorno Miriam, si ricordi di metterlo come question e non come comment, altrimenti non vediamo la sua richiesta. Purtroppo non possiamo darle un aiuto così personalizzato, tenga conto che sicuramente usando 3 colori la quantità di filato è in eccesso, in termini di metratura, non di gomitoli, ma non siamo in grado di fornirle la metratura precisa. Buon lavoro!

Mia Merethe Bye 18.06.2018 - 10:19:

Hei. hvordan øke med kast mellom merketråder? i oppskriften står det at man skal øke på hver side? men merketråden er jo mellom masker, der blir jo økingen VED merketråd? MVh Mia Merethe

DROPS Design 19.06.2018 kl. 07:58:

Hei Mia Merethe. Du øker vekselsvis rett før eller rett etter hvert merke på annenhver pinne fra retten – og du øker ved å lage kast. Altså, du strikker til du kommer til et merke, lager 1 kast før du flytter merket over på høyre pinne. Neste gang du kommer til et merke lager du 1 kast før du flytter merket over på høyre pinnen. Slik fortsetter du ut pinnen. Når det økes neste gang strikker du til merket, flytter merket over på høyre pinnen før du lager 1 kast. Dette gjentar du ut resten av pinnen. God fornøyelse

Kirsten Asmussen 05.06.2018 - 11:34:

Hej Dropsteam. Når jeg tager 6 m ud på hver anden pind, former strikken en fuld cirkel - er det meningen? På billedet er sjalet ikke en fuld cirkel. Venlig hilsen Kirsten

DROPS Design 06.06.2018 kl. 15:23:

Hej Kirsten, Hvis du overholder strikkefastheden får du samme form på sjalet som du ser på billedet, men formen kan du nok først se når du har strikket lidt flere pinde. God fornøjelse!

Husson 06.02.2018 - 10:05:

Merci.

Husson 05.02.2018 - 21:17:

Bonsoir je suis entrain de tricoter ce châle. Magnifique modèle. Une question ? Est ce normal que le nombre de mailles de chaque cotés (extrémités) soit différent de celui sur les 5 autres parties. Celles où on réalise les augmentations. Merci de votre réponse.

DROPS Design 06.02.2018 kl. 08:50:

Bonjour Mme Husson, on augmente d'abord tous les 2 rangs avant chaque marqueur puis 2 rangs plus haut après chaque marqueur. Sur 4 rangs, vous aurez le même nombre de mailles avant le 1er marqueur et après le dernier marqueur, et le même nombre de mailles entre chacun des marqueurs. Bon tricot!

Francine Bibeau 15.08.2017 - 04:08:

Châle Edlothia je cherche le modèle de ce chale ....

DROPS Design 18.08.2017 kl. 20:22:

Bonjour Francine, vous référez au chàle Ethiopia? Il n'est pas un châle du DROPS. Vous pourriez le chercher en Ravelry.

Liz 27.06.2017 - 17:11:

Hallo, ich bin mir nicht ganz sicher, wann die Zunahmen gemacht werden. 1. Reihe vor d. Markierern, 5. Reihe danach, 9. Reihe vor, 13. Reihe nach usw. ODER 1. Reihe vor, 3. Reihe nach, 5. Reihe vor, 7. Reihe nach usw.? Ich tendiere zur ersten Version. Gruß Liz

DROPS Design 27.06.2017 kl. 18:37:

Liebe Liz, bei der 1. Zunahme wird es vor allen Markierern zugenommen, bei der 2. Zunahmen wird es nach allen Markierern, bei der 3. Zunahmen vor allen Markierern, bei 4. Zunahmen nach allen Markierern usw. (es wird bei jeder 2. Reihe zugenommen, dh jede Hinreihe). Viel Spaß beim stricken!

Birte 16.06.2015 - 21:39:

Hallo, habe mir die Videos angesehen. Ich komme allerdings immer noch nicht mit den Maschenmarkieren klar. Meine Markieren muss ich im gestrickten einsetzen. Wie mache ich das ? Gruss Birte

DROPS Design 18.06.2015 kl. 22:37:

Im Video haben Sie ja gesehen, wie so ein Maschenmarkierer funktioniert. Sie stricken also einfach bis zu der Stelle, an der der Markierer erscheinen soll, und setzen ihn dort auf die Nadel. Sie können statt einem Maschenmarkierer wie im Video auch einfach einen kurzen Faden nehmen, den Sie zwischen den Maschen einhängen. Wenn Sie wie hier die 2 M gestrickt haben, zwischen die der Markierer soll, nehmen Sie einfach die erste auf der rechten Nadel wieder auf die linke Nadel, setzten den Markierer auf die rechte Nadel und heben die eine gestrickte Masche von der linken auf die rechte Nadel zurück.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 161-35

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.