DROPS Baby / 21 / 34

Alladin by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast kootud beebi pixi müts

DROPSi disain: muster nr Z-085-by
Lõngagrupp A
----------------------------
MÜTS
Suurused: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuune (2 - 3/4) aastane
Peaümbermõõdule: 40/42- 42/44- 44/46 (48/50- 50/52) cm

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g / 167 m
värv nr 607m, looduslik helepruun:
50 g kõikidele suurustele

DROPSi PIKAD VARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 34 r parempidises koes = 10 x 10 cm
----------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 3.65€. Loe edasi.

Juhend

KASVATAMISE NIPP
Kõik kasvatamised tehakse töö paremal pool (PP). Kasvata 1 s enne ja pärast silmusemärkijaga (SM) silmust, tehes õhksilmuse. Järgmisel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei tekiks auku.

KAHANDAMISE NIPP
Kõik kahandamised tehakse töö PP. Kahanda 1 s mõlemal pool SM-ga silmust.
Alusta 1 s enne märkijaga silmust, tõsta 1 s abivardale töö taha, tõsta 1 s kudumata (= SM-ga silmus), koo järgmine silmus pr kokku silmusega abivardalt, tõsta kudumata silmus üle kokkukootud silmuse.
--------------------------

MÜTS
Kootakse edasi-tagasi. Loo üles 117-123-129 (135-141) s (k.a 1 ääresilmus mõlemal küljel) 2,5 mm varrastele. Koo 4 ripsivalli (8 rida parempidi silmuseid) (1. rida = töö PP pool).
Paiguta töösse 7 silmusemärkijat (SM) töö PP pool järgmiselt:
1.SM teisele silmusele vardal.
2.SM 25.-26.-27. (28.-29.) silmusele,
3.SM 48.-50.-52. (54.-56.) silmusele,
4.SM 59.-62.-65. (68.-71.) silmusele,
5.SM 70.-74.-78. (82.-86.) silmusele,
6.SM 93.-98.-103. (108.-113.) silmusele ning 7.SM eelviimasele silmusele vardal.
Jätka parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse mõlemal serval ripskoes - SAMAL AJAL alusta esimesel real kasvatamist ja kahandamist - loe kasvatamise ja kahandamise nippi - igal teisel real järgmiselt:
Kasvata 1 silmus pärast 1. silmusemärkijat.
Kahanda 1 s mõlemal pool 2. SM-i.
Kasvata 1 s mõlemal pool 3. SM-i.
Kahanda 1 s mõlemal pool 4. SM-i.
Kasvata 1 s mõlemal pool 5. SM-i.
Kahanda 1 s mõlemal pool 6. SM-i.
Kasvata 1 silmus enne 7. silmusemärkijat.
Jätka nii kasvatamist ja kahandamist igal teisel töö parempoolsel real kokku 6 korda.
Siis kahanda igal igal teisel real töö PP pool mõlemal pool 2., 4. ja 6. SM-i kuni vardale jääb 15 s.
Töö pikkus on u. 15-15-16 (16-17) cm alumisest nurgast 2. või 6. SM juures = kõrvaklapp.
Järgmine rida, töö PP: koo 1 pr, 2 pr kokku, 9 pr, 2 pr kokku, 1 pr = 13 s. Korda kahandamist mõlemal serval igal real (töö PH pool koo 2 ph kokku enne ja pärast ääresilmust), kuni jääb alles 3 s, koo silmused maha ja tõmba lõng läbi silmuste.

ÜHENDAMINE
Õmble müts kokku tagant ääresilmuse kõrvalt.
Keskmine nurkadest algusreal läheb otsaette.


PAELAD
Loo üles 4 s sukavarrastele. Koo järgmiselt: * 1 parempidi silmus, hoia lõng töö ette, tõsta 1 s pahempidi kudumata, hoia lõng töö taha *, lükka silmused varda teise otsa ilma tööd pööramata, korda * kuni * igal real.
Tekib ümar pael.
Koo silmused maha, kui nöör on u 20-22-24 (26-28) cm pikkune.
Koo veel 1 pael.
Õmble paelad kõrvaklappide otstesse mõlemal küljel.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 21-34) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (201)

Daniela 15.11.2020 - 21:21:

Hola! Hice este diseño pero nunca me quedaron 15 puntos luego de tejer 15 cm de labor, comencé con los 8 corridas en musgo sin aumento y sin disminuir, luego seguí con las 6 vueltas en jersey de derecho, haciendo los aumentos y disminuyendo. Luego solo fui disminuyendo en los marcadores 2, 4 y 6 ( 6 puntos menos por vuelta de derecho) pero me quedaron muchos puntos al tener los 15 cm! No tengo que hacer más disminuciones después del 1 marcador y antes del 7 mp?

DROPS Design 21.11.2020 kl. 21:10:

Hola Daniela, el patrón está correcto. Las cuentas son las siguientes; en las primeras 20 filas no cambia el número de puntos, se mantienen los iniciales: es decir, 117-123 pts para las primeras tallas. A partir de aquí, disminuimos 6 pts cada 2ª vuelta. Para conseguir 15 pts, necesitaríamos trabajar 34 filas para disminuir 102 pts (117-15 pts). Si tenemos en cuenta que la tensión del tejido es de 34 filas = 10 cm, podemos calcular que 15 cm serían aprox. 51 filas, mientras que calculando el número de puntos serían 54 vueltas, por lo que se trata de un número de vueltas similar.

Barbara 10.11.2020 - 22:35:

Werden die Randmaschen beim Setzen der Markierer mitgezählt?

DROPS Design 11.11.2020 kl. 08:54:

Liebe Barbara, ja genau, dh wenn die 2. Markierung in die 2. Masche eingesetzt wird, ist es die 2. Masche auf der Nadel (= die nach der Randmasche). Viel Spaß beim stricken!

Marga 25.10.2020 - 11:40:

Jammer dat we de reacties van de breiers niet kunnen vertalen. Dan staat soms de oplossing van je eigen probleempje er ook tussen. Het maakt het breien eenvoudiger. Verder leuke patroontjes!!!

Jennie 24.10.2020 - 15:29:

Jag har läst att flera har samma fråga men har inte sett några ordentliga svar. Mössan verkar vara bli större i omkretsen i de större storlekarna, men inte på höjden. Vilket är konstigt eftersom bebisars huvuden växer på alla ledder. Jag stickade en i storlek 2 och den passade i omkrets till min 7 månaders bebis, men den sitter uppe på huvudet som en liten kippa. Jag har provat med olika garner och olika stickor men med samma resultat. Nu behöver nog ändra i mönstret!

DROPS Design 26.10.2020 kl. 13:48:

Hei Jennie. Oppskriften er oversendt desing avdeligen slik at de kan ta enda en sjekk på oppskriften. mvh DROPS deisgn

Kathe Rav 16.10.2020 - 09:23:

Kan man ikke strikke huen på rundpinde/ strømpepinde?

DROPS Design 19.10.2020 kl. 11:41:

hei Kathe. Det kan du, bare husk å tilpassen den til å kunne strikkes rundt. God Fornøyelse!

Jennie 30.09.2020 - 22:09:

När man ska sätta markeringarna på det första varvet från rätsidan och man ska sätta den första markeringen i den andra maskan, räknas kantmaskan med då? Alltså blir det i andra reella maskan eller blir det i tredje maskan för att kantmaskan inte räknas?

DROPS Design 01.10.2020 kl. 09:24:

Hej Jennie. Du räknar med kantmaskan så du sätter markören i den andra maskan (inte tredje). Mvh DROPS Design

Unni 08.09.2020 - 11:09:

Hei, jeg er usikker på om dere mener at man skal felle/øke på annen hver pinne, eller på annenhver pinne strikket rett. Dvs, hver 4. omgang.

DROPS Design 09.09.2020 kl. 14:22:

Hej Unni, du feller/øker på hver 2.pind. Se også videoen som ligger nederst i opskriften. God fornøjelse!

Alicia Ledesma 28.08.2020 - 16:40:

Deseo una traducción al español de sus patrones. Gracias.

DROPS Design 31.08.2020 kl. 23:30:

Hola Alicia, puedes ver los idiomas en los que está disponible el patrón bajo la foto. En el caso de este patrón, puedes ver la versión en español aquí: https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=5433&cid=23

Irena 25.07.2020 - 17:58:

Wyszedł piękny czubek - źle przeczytałam opis :)

Irena 23.07.2020 - 22:50:

Robię czapeczkę dokładnie wg opisu. Wszystko pasuje, ale czubek czapki nie wychodzi taki jak na zdjęciu. Co zrobić, żeby wyszedł taki długi jak na fotografii?

DROPS Design 27.07.2020 kl. 09:35:

Witaj Ireno, niestety nie wiem na czym polega błąd, musisz przerabiać zgodnie ze wzorem, a po zszyciu powinnaś otrzymać taki właśnie czubek. Napisz na jakim etapie jesteś i co jest nie tak z tą górą. Powodzenia!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 21-34

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Alladin

Jo, Netherlands

Mi

Anna, Sweden

Alladin IV

Helena, Czech Republic

Vaata edasi