DROPS Alpaca
DROPS Alpaca
100% alpaka
alates 2.55 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 2.55€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

DROPS SS24
DROPS Baby 21-34
DROPSi disain: muster nr Z-085-by
Lõngagrupp A
----------------------------
MÜTS
Suurused: 1 - 3 - 6 (12 - 18) kuune
Peaümbermõõdule: 38/40 - 41/42 - 43/44 (45/46 - 47/48) cm

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g / 167 m
värv nr 607m, looduslik helepruun:
50 g kõikidele suurustele

DROPSi PIKAD VARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 34 r parempidises koes = 10 x 10 cm
----------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Alpaca
DROPS Alpaca
100% alpaka
alates 2.55 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 2.55€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

Juhend

KASVATAMISE NIPP
Kõik kasvatamised tehakse töö paremal pool (PP). Kasvata 1 s enne ja pärast silmusemärkijaga (SM) silmust, tehes õhksilmuse. Järgmisel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei tekiks auku.

KAHANDAMISE NIPP
Kõik kahandamised tehakse töö PP. Kahanda 1 s mõlemal pool SM-ga silmust.
Alusta 1 s enne märkijaga silmust, tõsta 1 s abivardale töö taha, tõsta 1 s kudumata (= SM-ga silmus), koo järgmine silmus pr kokku silmusega abivardalt, tõsta kudumata silmus üle kokkukootud silmuse.
--------------------------

MÜTS
Kootakse edasi-tagasi. Loo üles 117-123-129 (135-141) s (k.a 1 ääresilmus mõlemal küljel) 2,5 mm varrastele. Koo 4 ripsivalli (8 rida parempidi silmuseid) (1. rida = töö PP pool).
Paiguta töösse 7 silmusemärkijat (SM) töö PP pool järgmiselt:
1.SM teisele silmusele vardal.
2.SM 24.-25.-26. (27.-28.) silmusele,
3.SM 48.-50.-52. (54.-56.) silmusele,
4.SM 59.-62.-65. (68.-71.) silmusele,
5.SM 70.-74.-78. (82.-86.) silmusele,
6.SM 94.-99.-104. (109.-114.) silmusele ning 7.SM eelviimasele silmusele vardal.
Jätka parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse mõlemal serval ripskoes - SAMAL AJAL alusta esimesel real kasvatamist ja kahandamist - loe kasvatamise ja kahandamise nippi - igal teisel real järgmiselt:
Kasvata 1 silmus pärast 1. silmusemärkijat.
Kahanda 1 s mõlemal pool 2. SM-i.
Kasvata 1 s mõlemal pool 3. SM-i.
Kahanda 1 s mõlemal pool 4. SM-i.
Kasvata 1 s mõlemal pool 5. SM-i.
Kahanda 1 s mõlemal pool 6. SM-i.
Kasvata 1 silmus enne 7. silmusemärkijat.
Jätka nii kasvatamist ja kahandamist igal töö parempoolsel real kokku 6 korda. Töö pikkus on umbes 6 cm algusest - vajadusel jätka kudumist vajaliku pikkuseni.
Siis kahanda mõlemal pool 2., 4. ja 6. silmusemärkijat kuni vardale jääb 15 s (= 17-18-19 (20-21) korda).
Töö pikkus on u. 16-17-17 (18-19) cm alumisest nurgast 2. või 6. SM juures = kõrvaklapp.
Järgmine rida, töö paremal pool: koo 1 pr, 2 pr kokku, 9 pr, 2 pr kokku, 1 pr = 13 s. Korda kahandamist mõlemal serval igal real (töö PH pool koo 2 ph kokku enne ja pärast ääresilmust), kuni jääb alles 5 s.
Viimasel töö pahempoolsel real koo 1 ääresilmus, 3 pahempidi kokku, 1 ääresilmus. Katkesta lõnga, tõmba lõng läbi silmuste ja kinnita.

ÜHENDAMINE
Õmble müts kokku tagant ääresilmuse kõrvalt.
Keskmine nurkadest algusreal läheb otsaette.


PAELAD
Loo üles 4 s sukavarrastele. Koo järgmiselt: * 1 parempidi silmus, hoia lõng töö ette, tõsta 1 s pahempidi kudumata, hoia lõng töö taha *, lükka silmused varda teise otsa ilma tööd pööramata, korda * kuni * igal real.
Tekib ümar pael.
Koo silmused maha, kui nöör on u 20-22-24 (26-28) cm pikkune.
Koo veel 1 pael.
Õmble paelad kõrvaklappide otstesse mõlemal küljel.

Sede mustrit on parandatud.

Parandatud online: 17.12.2020
Suuruseid on muudetud. Liigutatud on kasvatuste/kahanduste 2 silmusemärkijat 1 silmuse võrra.
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Alladin

Giada Simonetti, United Kingdom

Alladin

Kaardewol, Belgium

Alladin

Marta, Poland

Alladin

Vanessa Timeus, France

Alladin

Jo, Netherlands

Mi

Anna, Sweden

Alladin IV

Helena, Czech Republic

Alladin III

Helena, Czech Republic

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 21-34

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (234)

country flag N Boelaars kirjutas:

Wat wordt er bedoelt met "De maten zijn aangepast en 2 markeerdraden voor het meerderen/minderen zijn 1 steek verschoven." A) welke 2 (van de 7) markeerdraden worden verschoven? B) welke kant op? naar Links of naar rechts?

16.04.2024 - 15:13

DROPS Design vastas:

Dag N Boelaars,

De correcties zijn al doorgevoerd in het online patroon, dus als je het patroon uitprint dat nu online staat hoef je daar verder niet om te denken.

17.04.2024 - 21:58

country flag Rikke kirjutas:

Hei. Det står i oppskriften: Arbeidet måler 6 cm fra oppleggskanten - ... Hvor på arbeidet skal jeg måle? På en av spissene (fellingene) eller der hvor det økes masker? Eller et annet sted?

10.03.2024 - 22:43

DROPS Design vastas:

Hej Rikke, du skal måle imellem mærkerne - husk at du også finder en video som viser de forskellige momenter :)

13.03.2024 - 15:11

country flag Le Na kirjutas:

Hallo, wenn es weniger wie die 6 cm sind, wieso ohne Zu- und Abnahmen weiter stricken? Kann ich nicht mit den Zu- und Abnahmen weiter stricken? Sonst werden die drei erhöhten Linien doch unterbrochen? Vielen Dank im voraus für die Antwort.

26.11.2023 - 21:10

country flag Le Na kirjutas:

Kann ich die Mütze nicht auch rund stricken und mir das zusammen nähen sparen?

23.11.2023 - 20:34

DROPS Design vastas:

Liebe Le Na, wahrscheinlich, aber dann sollen Sie die Anleitung so anpassen, es kann einfacher sein, die Arbeit in Reihen wie bei der Anleitung zu stricken. Viel Spaß beim stricken!

24.11.2023 - 07:57

country flag Lis kirjutas:

Indtagningerne på Alladin kan sagtens strikkes med de 2 strikkepinde (uden brug af hjælpepind): "Tag den markerede maske + masken før ret løs af (sammen), strik næste retmaske og træk de 2 løst aftagne masker over." Så enkelt kan det gøres, og indtagningerne ligger på samme fine måde som i opskriften. Men hvorfor skal vi dog bruge en hjælpepind og gøre indtagningerne mere besværlige? Mvh Lis.

19.08.2023 - 03:06

DROPS Design vastas:

Hei Lis Har du en teknikk du syns er enklest og den gir det samme uttrykket, bruk den. Dett fins mange, mange muligheter til å felle, og vi prøver å tilfredstille alle våre brukere og viser forskjellige teknikker. Noen liker denne teknikken, men andre liker den teknikken du beskriver. mvh DROPS Design

21.08.2023 - 11:07

country flag 42n8 kirjutas:

E' possibile lavorare questo modello con i ferri circolari o a doppia punta?

14.02.2023 - 11:39

DROPS Design vastas:

Buonasera 42n8, può lavorare il modello in piano anche sui ferri circolari. Buon lavoro!

14.02.2023 - 22:22

country flag Loly Aguilar Araujo kirjutas:

No entiendo si estoy haciendo lo correcto porque estoy haciendo la talla 12 mesesy cuando e puesto los MP tengo 2 MP 25MP 27MP 14MP 14MP 27MP24MP 2 y todo estos puntos suman 135 la pregunta es porque tengo 25 puntos después de los 2 primeros y al final antes de los 2 últimos tengo 24 puntos

14.12.2022 - 23:08

DROPS Design vastas:

Hola Loly, insertar el 1º mp en el 2ºpt (no entre los pts), el 2º mp en el 27º pt, el siguiente en el 54º pt, el siguiente en el 68º pt, el siguiente en el 82º, el siguiente en el 109º y el último en el 134º. Después del último hay solo 1 pt antes de finalizar la vuelta.

18.12.2022 - 18:27

country flag Ana kirjutas:

Volveré a intentarlo. Gracias

07.11.2022 - 16:05

country flag Ana kirjutas:

Estoy empezando el gorro alladin,talla. 3meses. Monte123 puntos. No soy capaz de distribuir los marcapuntos. Se cuentan siempre desde principio? Gracias

05.11.2022 - 23:36

DROPS Design vastas:

Hola Ana, sí, se cuenta cada vez desde el principio.

06.11.2022 - 23:55

country flag Ana kirjutas:

Estoy empezando el gorro alladin,talla. 3meses. Monte123 puntos. No soy capaz de distribuir los marcapuntos. Se cuentan siempre desde principio? Gracias

05.11.2022 - 23:34