DROPS / 128 / 30

When in Bermuda by DROPS Design

Łapki/rękawice kuchenne DROPS ściegiem francuskim, podwójną nitką włóczki „Muskat Soft”.

DROPS design: Model nr R-584
--------------------------------------------------------
Wymiary: ok. 20 x 20 cm
Materiał: DROPS MUSKAT SOFT od Garnstudio
150 g kolor nr 06, niebiesko-fioletowy

DRUTY PROSTE DROPS nr 4 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 2 nitkami ściegiem francuskim 19 o. x 25 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Komentarze (1)
KWADRATOWA ŁAPKA:
Przerabiany w tę i z powrotem ściegiem francuskim, tj. przer. we wszystkich rzędach na prawo. Na drutach nr 4 nabrać 8 o. 2 nitkami włóczki Muskat Soft. Umieścić marker w 3cie, 5te i 7me o. W TYM SAMYM CZASIE dodawać o. co 2 rz. następująco: przer. 2 razy na prawo 1-sze o., 1 narzut z każdej strony oczek z markerami (= 6 narzutów), przer. 2 razy ost. oczko (= lub w sumie 8 dodanych o.). W nast. Rzędzie przer. oczka przekręcone w miejscu narzutów na prawo (wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu) aby uniknąć dziur.
Dalej przer. tak samo, aż dł. robótki wynosi ok. 10 cm od rzędu nabierania oczek. Zakończyć. Po zamknięciu ost. oczka, wykonać zawieszkę następująco: *1 narzut, zamknąć narzut*, powt. od *-* w sumie 16 razy. Odciąć nitkę i zamocować zawieszkę, wrobić nitkę.

WYKOŃCZENIE: zszyć.

KWADRATOWA ŁAPKA ŚCIEGIEM FRANCUSKIM :
Przerabiana w tę i z powrotem ściegiem francuskim, tj. przer. we wszystkich rzędach na prawo. Na drutach nr 4 nabrać 38 o. 2 nitkami włóczki Muskat Soft. Przer. na prawo do wys. ok. 20 cm od dołu robótki. Zamknąć wszystkie o. Po zamknięciu ostatniego oczka wykonać zawieszkę następująco: * 1 narzut, zamknąć narzut*. Powt. od *-* w sumie 16 razy. Odciąć nitkę i zamocować zawieszkę, wrobić nitkę.

Inger 10.12.2010 - 12:09:

De er så flotte

Dodaj komentarz do modelu DROPS 128-30

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.