DROPS / 109 / 57

Court Jester by DROPS Design

Kapcie DROPS ściegiem francuskim dwoma lub ośmioma kolorami z włóczki Eskimo

Tagi: kapcie, kwadrat,
Rozmiary: 35/37 – 38/40 – 42/44
Materiał: DROPS Eskimo od Garnstudio
Wersja dwukolorowa:
100-100-100 g kolor nr 04, orchidea
100-100-100 g kolor nr 20, śliwka

Wersja z 8 kolorów:
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 04, orchidea
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 11, khaki
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 15, ciemnoniebieski
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 20, śliwka
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 21, niebieski denim
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 23, brązowo-rudy
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 36, ametyst
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 50, ciemnoczerwony

Druty proste DROPS nr 7 – lub innego rozmiaru, aby przerabiając 12 o. x 24 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm
SZYDEŁKO DROPS nr 8 – na brzegi/obszycia

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

100% Wełna
od 6.60 zł /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 6.60 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 7.60 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 8.20 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 52.80zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

Wskazówka do zmiany koloru: zaczynać zawsze z nowego motka pozostawiając ok. 25 cm na zszycie.

Wskazówka do mierzenia: próbka musi się idealnie zgadzać, aby motywy były kwadratami. Przekątna kwadratu x 2 = długość kapcia.

Kolory: dla wersji dwukolorowej patrz objaśniania, dla wersji 8-kolorowej przer. wg schematów M1A i M1B poniżej
M1A = kapeć 1,
M1B = kapeć 2

ŚCIEG FRANCUSKI (przerabiany w tę i z powrotem): przer. we wszystkich rzędach na prawo

Motywy: patrz schemat M2 poniżej pokazujący ile motywów wykonać.

WYKOŃCZENIE: patrz schemat M2 poniżej - wykończenie. M3 pokazuje położenie motywów po wykończeniu (zszyciu).

Wykonanie: przer. motywy w tę i z powrotem i na końcu je zszyć. Patrz wskazówka do zmiany koloru powyżej.
Kolorem orchidea (w wersji na 8 kolorów, patrz powyżej) na drutach nr 7 nabrać 10-11-12 o. Przer. ściegiem francuskim - patrz powyżej - przez 8,5-9-10 cm (= 1-szy kwadrat), wziąć teraz nitkę w kolorze śliwki i przer. ściegiem francuskim przez 8,5-9-10 cm (= 2-gi kwadrat). Dalej przer. tak samo na przemian kolorem orchidea i śliwka, aż otrzymamy po 3 kwadraty w każdym kolorze (= w sumie 6). Dł. robótki wynosi 51-54-60 cm od dołu robótki, zamknąć. Następnie nabrać kolorem orchidea 10-11-12 o. po prawej stronie 2-giego kwadratu (= 7-my kwadrat), przer. 8,5-9-10 cm ściegiem francuskim, zakończyć. Kolorem śliwka nabrać 10-11-12 o. po lewej stronie 6-tego kwadratu (= 8-my kwadrat) i przer. jak 7-my motyw.

WYKOŃCZENIE: złożyć kapeć i zszyć brzeg do brzegu jak pokazuje schemat M2. Podeszwa kapcia wynosi 24-26-28 cm. Przer. drugi kapeć w taki sam sposób.

BRZEG/OBSZYCIE NA SZYDEŁKU: 1 nitką włóczki Eskimo, kolor do wyboru, na szydełku nr 8 wykonać wokół otworu kapcia następujące obszycie (zacząć na środku tyłu): *1 oś, 2 oł * powt. od * do *, zakończyć przerabiając 1 oz w 1-sze oś na pocz. okrążenia.

Schemat

= szew 1
= szew 2
= szew 3
= szew 4
= szew 5
= szew 6
= szew 7

Potrzebujsz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 109-57) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (46)

Marybé 11.03.2019 - 16:04:

Bonjour, Concernant le modèle Chaussons DROPS au moins mousse, combien faut-il de pelotes de 50 g, pour les réaliser en 2 couleurs ? Cordialement

DROPS Design 12.03.2019 kl. 09:26:

Bonjour Marybé, il vous faudra 2 pelotes de chaque couleur en DROPS Eskimo dans toutes les tailles pour la version bicolore - cf en-tête. Bon tricot!

Nati 11.11.2018 - 12:56:

I would like to make the pattern in Crochet technique. How big should every square be in cm for size 38/40? Thank you.

DROPS Design 12.11.2018 kl. 10:06:

Dear Nati, in 2nd size, each square measures 9 cm x 9 cm. Happy crocheting!

Lilyj 25.10.2015 - 12:20:

Volevo solo un chiarimento: ma si devono lavorare i singoli quadrati, o si lavora tutta la striscia? Perché la spiegazione è un po' nebulosa (anche in inglese e francese). Grazie mille.

DROPS Design 26.10.2015 kl. 10:45:

Buongiorno Lilyj. Si lavora un’unica striscia rettangolare con 6 quadrati di colore diverso. Riprenderà poi le m sul lato del secondo e del sesto quadrato, come indicato nei diagrammi M.1A e M.1B. Il diagramma M.2 indica come dovrà cucire la pantofola. Buon lavoro!

BarbaraF 30.08.2014 - 15:47:

Hallo,die Elfies sind eine super Idee! Allerdings kam ich trotz Videoanleitung mit dem Zusammennähen zuerst nicht klar. Ich habe nun die Reihenfolge des Zusammennähens vertauscht und fand das so sehr viel einfacher: zuerst A, dann mit neuem Faden E, D und C und B, und zuletzt, wieder mit neuem Faden, F und G. Vielleicht hilft das ja auch anderen weiter? Liebe Grüße, Barbara

Carol 01.03.2014 - 21:48:

I see the yarn suggested is felting yarn. Are we felting these after we finish???

DROPS Design 03.03.2014 kl. 09:29:

Dear Carol, DROPS Eskimo is feltable but these slippers are not felted. Happy knitting!

Ingrid 21.05.2013 - 22:57:

Hei, jeg skjønner ikke helt hvor mange nøster man trenger for å strikke tøflene. Vil helst ha ensfargede tøfler. Tenkte også strikke et par i str 45/46, hvor store må rutene være da? Tusen takk for hjelp!

DROPS Design 23.05.2013 kl. 14:41:

Hvis du anskaffer 200 gr er du paa den sikre side.

Guyaux Madeleine 29.04.2013 - 09:04:

Bonjour, Je ne comprends pas bien le matériel necessaire pour la version 8 couleurs, sur la fiche il n'y en a que 6. Il faut rajouter le rouge/grenat et un blanc, c'est bien ça? D'avance, je vous remercie de votre réponse.

DROPS Design 29.04.2013 kl. 10:46:

Bonjour Madame Guyaux, il manquait les couleurs Eskimo 36 et 50, désormais rajoutées. Bon tricot !

Chaneze 14.12.2012 - 15:37:

Je n'arrive pas à saisir le montage du chausson bicolore le schéma ne m'aide pas merci de m'éclairer.cordialement.

DROPS Design 14.12.2012 kl. 17:29:

Bonjour Madame Chaneze, les carrés sont numérotés dans l'ordre tricotés du 1 au 8 et doivent se présenter comme dans le schéma M.2. Les flèches indiquent les côtés à coudre ensemble. M.3 = chausson vu d'un côté et de l'autre. Bon tricot !

AnniePBleau 18.11.2012 - 10:01:

Pour le modèle bicolore, quel nombre de carrés à réaliser dans chaque couleur et leur disposition... Les schémas M1 et M2 ont chacun 8 couleurs différentes.... Merci

DROPS Design 19.11.2012 kl. 09:10:

Bonjour Madame AnniePBleau, les schémas montrent effectivement les couleurs des chaussons à 8 couleurs, mais les explications écrites au-dessus vous indiquent dans quel ordre tricoter les chaussons bicolores. Bon tricot !

Ana 10.05.2012 - 23:11:

Hola! tengo muchas dificultades para coserlo!!! según yoo sigo las flechas pero no me queda, ¿habrá algún video donde pueda verse mejor la técnica? muchas gracias!!!

DROPS Design 11.05.2012 kl. 02:32:

Ana, seguir el diagrama M.2 es lo importante, ya que M.2 muestra exactamente cómo coser conjuntamente los cuadrados. Esto, basado en que primero los has cosido de acuerdo con M.1A (= pantufla 1) y M.1B (= pantufla 2). Asimismo, favor notar que la puntada correcta de la orilla a ganchillo es: *1 p.b., 2 cad*, repetir de *a*, y terminar con 1 p.bjs en el primer p.b. del inicio de la vta. Saludos!

Dodaj komentarz do modelu DROPS 109-57

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.