DROPS Belle
DROPS Belle
53% puuvill, 33% viskoos, 14% linane
alates 2.20 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

DROPS Super Sale
DROPS 238-5
DROPS disain: mudel vs-104
Lõngagrupp B
-------------------------------------------------------
SUURUS:
Laius: umbes 40 cm.
Kõrgus: umbes 38 cm ilma sangata

LÕNG:
Garnstudio DROPS BELLE, 50 g/120 m (kuulub lõngagruppi B)
250 g värv nr 26, pärl

Või kasuta:
Garnstudio DROPS COTTON LIGHT, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)
250 g värv nr 01, naturaalvalge

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4 mm

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
18 ühekordset sammast lai ja 9 rida kõrge = 10 x 10 cm.
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik. Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Belle
DROPS Belle
53% puuvill, 33% viskoos, 14% linane
alates 2.20 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 kuni A.3.

AHELSILMUS:
Tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk, kui on 1 sammas lai.

HEEGELDAMISE INFO:
Asenda rea alguses esimene ühekordne sammas 3 ahelsilmusega, st jäta vahele esimene sammas eelmisel real. Ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses.

KAHANDAMISE NIPP:
Kahanda 1 ühekordne sammas, heegeldades 2 sammast kokku nii: tee 1 ühekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 aasa heegelnõelal), siis tee järgmine ühekordne sammas, aga viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõigi 3 silmuse heegelnõelal (= 1 ühekordne sammas kahandatud).
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

KOTT – KOKKUVÕTE:
Heegeldatakse ringselt alt üles. Lõpuks tehakse sang.

KOTT:
Tee 40 AHELSILMUST – loe ülevalt, 4 mm heegelnõelaga ja DROPS Belle või DROPS Cotton Light lõngaga.
1. RING: loe ülevalt HEEGELDAMISE NIPPI ja MUSTER. Heegelda mõlemale poole ahelsilmustest ketti järgmiselt: heegelda skeemi A.1 esimesse ahelsilmusesse, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 38 ahelsilmusesse, tee skeemi A.1 järgmisesse ahelsilmusesse, pööra tööd. Heegelda tagasi teisel pool nii: tee skeemi A.1 samasse ahelsilmusesse nagu teisel pool, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 38 ahelsilmusesse, lõpus tee skeemi A.1 viimasesse silmusesse = 84 ühekordset sammast ja 4 ahelsilmustest kaart.
2.- 5. RING: Jätka ringselt heegeldades skeemiga A.1 ja tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse – SAMAL AJAL, kahanda 5. ringil 4 ühekordset sammast ühtlaste vahedega - loe ülevalt kahandamise nippi = 144 silmust. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Kui skeem A.1 on tehtud, heegelda skeemi A.2 kokku 8 korda ringil. Kui skeem A.2 on tehtud, tee skeemi A.3 8 korda ringil. Heegelda skeem A.3 kokku 3 korda vertikaalselt (kõrguses). Töö pikkus on umbes 34 cm – mõõtes algusest.
Nüüd heegelda 3 ringi ühekordseid sambaid (esimesel ringil tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse ja 1 ühekordne sammas ümber iga ahelsilmuse, siis tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse järgmisel 2 ringil). Katkesta ja kinnita lõng. Töö kõrgus on umbes 38 cm – mõõtes algusest.

SANG:
Tee 7 ahelsilmust 4 mm heegelnõelaga ja DROPS Belle või DROPS Cotton Light lõngaga. Tee 1 ühekordne sammas neljandasse ahelsilmusesse heegelnõelast, siis tee 1 ühekordne sammas igasse teise 3 ahelsilmusesse (3 ahelsilmust rea alguses) = 5 silmust. Heegelda edasi-tagasi ühekordsesse sambaid, kuni sanga pikkus on 60 cm.
Nüüd heegelda ääris ümber sanga järgmiselt: tee 1 kinnissilmus ümber 1. rea pikemal küljel, * 2 ahelsilmust, 1 kinnissilmus ümber järgmise rea *, korda * kuni * mööda pikemat külge, tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse sanga otsas, korda * kuni * mööda teist pikka külge, lõpus tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse teises otsas. NB! Et serv ei jääks kiskuma, võib teha ahelsilmuseid kinnissilmuste vahele. Katkesta ja kinnita lõng.
Kinnita sang koti külge.

Skeem

symbols = 1 ühekordne sammas silmusesse
symbols = 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
symbols = 1 ahelsilmus - tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk, kui on 1 ühekordne sammas lai
symbols = see ahelsilmustest ring on juba tehtud, näitab kuhu järgmisel real silmuseid teha
diagram
diagram
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 238-5

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (17)

country flag Yasmin wrote:

Liebes Team Ich habe eine Frage bei der 1. Runde bzw. A1 in der ersten Runde: Wenn ich A1 mache, muss ich dann die Arbeit jeweils von Reihe zu Reihe innerhalb von A.1 drehen? Zudem stellt sich mir die Frage, wie ich von A.1 wieder zu den Luftmaschen der Luftmaschenkette komme? Liebe Grüsse Yasmin

11.06.2024 - 19:12

DROPS Design answered:

Liebe Yasmin, A.1 wird in die 1. Luftmasche und in die letzte Luftmasche gehäkelt, dh insgesamt 2 Mal, nach dem 2. Mal häkeln Sie in die unteren Luftmaschen von der Luftmaschenkette - wie in diesem Video gezeigt. Viel Spaß beim Häkeln!

12.06.2024 - 08:14

country flag Jo wrote:

Jag får inte riktigt till detta "Varvet avslutas med 1 smygmaska i 3:e luftmaskan i början av varvet." Smygmaskan visas inte i diagram a.1?

08.05.2024 - 23:15

DROPS Design answered:

Hei Jo. Nei, den er ikke tegnet inn i diagrammet, men den er forklart i oppskriften under VIRKINFORMATION. mvh DROPS Design

13.05.2024 - 10:27

country flag Carolann wrote:

Do you have a list of what the crochet symbols are? I can not find it in your tips/help pages. Thank you so much

30.04.2024 - 06:32

DROPS Design answered:

Dear Carolann, you can find the explanations fror the symbols of each pattern just above the diagram. Happy Crafting!

30.04.2024 - 06:46

country flag Marat wrote:

Tak jak innym osobom po pierwszym okrazeniu wyszlo mi 114 slupkow. Nie mam pojecia skad sie biera 24 dodatkowe slupki w 2 okrezeniu (wg tlumaczen w komentarzach) jesli doadaejmy ich po 6 na kazdym koncu - to samo sie dotyczy 3go okrazenia i 40 slupkow jesli dodajemy 20 itd...

05.04.2024 - 17:05

DROPS Design answered:

Witaj, po pierwszym okrążeniu powinnaś mieć 84 słupki i 4 łuki: (4 x A.1)+ (2 x 38) = 8 słupków i 4 łuki z 2 oczek łańcuszka każdy + 76 słupków. Po zakończeniu schematu A.1 powinno być 5 okrążeń (nie licząc łańcuszka początkowego). W okr. 2 powinno być: 76+24=100 sł i 4 łuki. Okr. 3: 76+40=116 sł i 4 łuki. Okr. 4: 76+56=132 sł i 4 łuki. Okr. 5: 76+72=148 sł (ale tutaj równomiernie zamykasz 4 sł i zostaje 144 sł jak w opisie). Pozdrawiamy!

08.04.2024 - 09:01

country flag Stephanie wrote:

Die Tasche ist in Drops Belle sehr hübsch geworden. Leider ist sie als solche überhaupt nicht nutzbar, da sie bei wenig Inhalt sehr massiv durchhängt...Schade.

20.03.2024 - 19:38

country flag Car wrote:

Es hat geklappt... Die Tasche ist sehr schön! Ich habe verschiedene Garne für verschiedene Modelle ausprobiert, alle sind toll! Manchmal wäre es gut, mehr Fotos und/oder Zeichnungen von den Modellen und Details zu haben. Aber insgesamt ist alles super!

13.03.2024 - 12:39

country flag Carmela Grassi wrote:

Ich verstehe das Diagramm A1 nicht. Wie kommt man von 40 auf 84 Maschen, wenn A1 nur in der ersten und den letzten Masche gehäkelt wird? Wo werden die Luftmaschen vom A1 gehäkelt? Danke im Voraus! Seit über 30 Jahren habe ich nicht gehäkelt😄

11.03.2024 - 15:05

DROPS Design answered:

Liebe Frau Grassi, so wird es gehäkelt: A.1 in die erste Lm (= 1 Lm / 2 Stb bei der 1. R.), je 1 Stäb in die 38 Luftmaschen (= 38 Lm / 38 Stb), A.1 in die nächste Lm (= 1 Lm / 2 Stb bei der 1. R.), die Arbeit drehen, dann so häkeln: A.1 in dieselbe Lm wie A.1 an der anderen Seite der Lm (= 2 Stb bei der 1. R.) , je 1 Stb in die nächsten 38 Lm (= 38 Stb), die Runde mit A.1 in dieselbe Lm wie A.1 am Anfang der Luftmaschenkette beenden (= 2 Stb bei der 1. R.) = 2+38+2+2+38+2= 84 Stäbchen und 4 Luftmaschenbögen (über 1+38+1=40 Lm). Viel Spaß beim Häkeln!

11.03.2024 - 15:59

country flag Pips wrote:

Det er første gang, jeg har fundet en opskrift med et diagram og jeg forstår simpelthen ikke hvordan jeg kommer videre fra mine 40 luftmasker. Jeg har prøvet at finde nogle videoer, men uden rigtig meget held.

09.02.2024 - 17:16

DROPS Design answered:

Hej Pips, du hækler hver maske ifølge masken i diagrammet, du starter nederst til højre i diagrammet og hækler mod venstre. Du starter med nederste række i A.1 som du hækler i hvert hjørne som beskrevet i opskriften :)

22.02.2024 - 10:52

country flag Claudia wrote:

Liebes Drops Team, muss ich A2 beide Reihen 8x häkeln? Und bei der zweiten Reihe Stäbchen um die Luftmaschen? Vielen Dank für eine Antwort 😊

04.12.2023 - 16:29

DROPS Design answered:

Liebe Claudia, häkeln Sie zuerst die 1. Reihe die ganze Runde (18 Stäbchen x 8 Mal), dann häkeln Sie die 2. Reihe A.2 8 Mal in der Runde; Dann werden Sie A.3 über A.2 häkeln und A.3 in der Höhe wiederholen. Viel Spaß beim häkeln!

05.12.2023 - 08:38

country flag Julita wrote:

Witam, po pierwszym okrążeniu mam 80 słupków. Po przerobieniu wzoru A1 mam 114 słupków a nie 144. Po ukończeniu schematu A1, mam 5 okrążeń. Nie potrafię zlokalizować błędów w swojej robótce. Może mi ktoś napisać ile powinno być słupków w każdym z pięciu okrążeń, i czy po zakończeniu schematu A1 powinno powinno być 5 czy 6 okrążeń. Pozdrawiam

30.08.2023 - 21:27

DROPS Design answered:

Witaj Julito, po pierwszym okrążeniu powinnaś mieć 84 słupki i 4 łuki: (4 x A.1)+ (2 x 38) = 8 słupków i 4 łuki z 2 oczek łańcuszka każdy + 76 słupków = 84 słupki + 4 łuki. Po zakończeniu schematu A.1 powinno być 5 okrążeń (nie licząc łańcuszka początkowego). W okr. 2 powinno być: 76+24=100 sł i 4 łuki. Okr. 3: 76+40=116 sł i 4 łuki. Okr. 4: 76+56=132 sł i 4 łuki. Okr. 5: 76+72=148 sł (ale tutaj równomiernie zamykasz 4 sł i zostaje 144 sł jak w opisie). Pozdrawiamy!

31.08.2023 - 21:05