Wskazówka #4 - Kończymy sweter!

Już czas zszyć sweter i wyszyć buzię Mikołaja! Postępuj zgodnie ze wskazówkami – albo zaprojektuj swojego własnego Mikołaja – nie ma złych rozwiązań!

Pamiętaj, że jeśli masz jakieś wątpliwości, na końcu tej wskazówki znajdziesz listę pomocnych materiałów. Możesz również zadać pytanie używając formularza kontaktowego na dole strony.

Mamy nadzieję, że bawiłyście się tak dobrze jak my pracując nad robótką, bardzo chcemy zobaczyć jak wyglądają wasze gotowe swetry. Dlatego nie zapomnij wysłać zdjęć do #dropsfan gallery!


Zaczynamy!

WYKOŃCZENIE:
Zszyć reglany, od góry do dołu, zaczynając na środku pod rękawem – w odległości 1 oczka od brzegów.
Zszywać boki swetra w odległości 1 oczka od brzegów.

WYKOŃCZENIE DEKOLTU:
Na krótkich drutach z żyłką nr 4,5 nabrać na prawej stronie robótki ok. 67-71-75-68-68-72 oczka wokół dekoltu (w tym oczka przodu na nitce) włóczką Air średni szary lub Nepal szary (kolor a). Przerobić 1 okrążenie na prawo, równomiernie zamykając oczka, aby zostało ich 60-60-64-64-68-68. Dalej przerabiać na okrągło, ściągaczem (= 2 oczka prawe/ 2 oczka lewe) przez 2 cm. Dalej przerabiać włóczką Air malinowy lub Nepal bordowy (kolor b) i przerabiać na okrągło, ściągaczem przez 1 cm. Zamknąć luźno oczka tak jak schodzą z drutu. Całkowita długość swetra od ramienia wynosi ok. 36-40-44-48-52-56 cm.

POMPON (czapka):
Wykonać pompon w kolorze ecru (kolor c) o średnicy ok. 5-6 cm; zostawić 2 nitki do zamocowania pomponu na końcu czapki, z przodu swetra.

BRODA:
1 frędzel = odciąć 1 nitkę w kolorze ecru (kolor c) o długości 45 cm. Odciąć 18 takich samych nitek.
Każda nitka jest mocowana ponad oczkami lewymi na szyi Mikołaja. Złożyć nitkę na pół, przeciągnąć pętelkę wokół oczka, przełożyć końcówki nitki przez pętelkę i zacisnąć. Dalej mocować frędzle tak samo w każde z 17 oczek lewych. Następnie wszystkie luźne nitki zawiązać na środku. Wyrównać brodę do pożądanej długości.

WĄSY:
1 frędzel = odciąć 1 nitkę w kolorze ecru (kolor c) o długości 7 cm. Odciąć łącznie 8 takich nitek.
Złożyć nitkę na pół, przeciągnąć pętelkę wokół oczka pod oczkiem lewym na buzi Mikołaja, przełożyć końcówki nitki przez pętelkę i zacisnąć. Dalej mocować tak samo po jednym frędzlu pod każde z 7 pozostałych oczek lewych. Wyrównać długość wąsów.

OCZY:
Resztkami włóczki w kolorze czarnym (kolor e), wyszyć 3 oczka ściegiem cerowanym i jeszcze jeden ścieg ponad następnym oczkiem, od środka buzi Mikołaja.


Gotowe

Nasz sweterek jest gotowy! I już nie możemy się doczekać jak twoje dzieci w nim wyglądają! 😁 Udostępnij zdjęcia gotowego świątecznego swetra w mediach społecznościowych tagując je #DROPSChristmasKAL i #SleepySantaSweater – i nie zapomnij, aby wysłać je do #dropsfan gallery!

Szukasz wzoru na uroczą czapkę Mikołaja na drutach? Znajdziesz je w: rozmiarach dziecięcych i rozmiarach niemowlęcych.


Potrzebna pomoc?

Poniżej znajdziecie listę linków, które pomogą w dokończeniu swetra!

Komentarze (3)

Elisabeth Peperkamp 01.12.2019 - 07:37:

De kerstkado'tjes zijn bijna klaar ben al aan de derde bezig met merino , basis groen, hartelijk dank voor het leuke patroon

Csákvári Zsuzsanna 27.11.2019 - 16:56:

How can I make a face on the Jumpers backside ? Make a mustach and eyes or do just a long hair for Santa?

DROPS Design 28.11.2019 - 10:26:

Dear Mrs Csákvári, you can make a face on the jumper's back piece as we show on the front piece, or create your own, there is no bad way to make the face, just follow your inspiration. Happy knitting!

Tina 26.11.2019 - 22:07:

Vielen Dank für einen weiteren tollen Pullover - es hat wie immer riesigen Spaß gemacht, bei einem KAL von Drops dabei zu sein :D

Napisz komentarz lub zadaj pytanie do tej wskazówki

Twój adres email nie będzie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *.