DROPS / 204 / 18

The Weekend Hat by DROPS Design

Beret na drutach dwukolorowym ściegiem angielskim i z wzorem liści, z włóczki DROPS Merino Extra Fine.

DROPS design: model me-187
Grupa włóczek B
----------------------------------------------------------

ROZMIAR:
uniwersalny
Obwód głowy: ok. 54/58 cm

MATERIAŁ:
DROPS MERINO EXTRA FINE od Garnstudio (należy do Grupy włóczek B)
100 g kolor 03, ciemny szary
50 g kolor nr 32, stary róż

PRÓBKA:
18 oczek na szerokość i 44 rzędy na wysokość (tj. 22 widoczne oczka na wysokość), ściegiem angielskim = 10 x 10 cm.

DRUTY:
DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 3,5
DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS nr 3,5 – 40 cm, na ścieg angielski.
DRUTY Z ŻYŁKĄ DROPS nr 3 – 40 cm, na ściągacze.
Podany rozmiar drutów jest orientacyjny! Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większych drutów. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszych drutów.

----------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Nie jesteś pewna jaki rozmiar wybrać? Musisz wiedzieć, że modelka na zdjęciu ma ok. 170 cm wzrostu i nosi rozmiar S lub M. Jeżeli wykonujesz sweter, sukienkę czy inne podobne ubranie, na dole strony znajdziesz schemat z wszystkimi miarami (w cm) gotowego produktu.

100% Wełna
od 14.70 zł /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 14.70 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 14.70 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 44.10zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

----------------------------------------------------------

ŚCIĄGACZ:
Patrz schemat A.1.

WZÓR LIŚCI DWUKOLOROWYM ŚCIEGIEM ANGIELSKIM (na okrągło):
Patrz schematy A.2 i A.3.
Aby uzyskać dwukolorowy efekt, przerabiamy na przemian 1 okrążenie kolorem ciemny szary i 1 okrążenie stary róż. Zacząć schematy A.2 i A.3 od okrążenia kolorem ciemny szary jak w opisie poniżej, a wszystkie dodawania lub zamykania oczek w schematach A.2 i A.3 są wykonywane w okrążeniu kolorem stary róż.

WSKAZÓWKA:
Narzuty nie są wliczane do liczby oczek podawanej za każdym razem w ściegu angielskim, gdyż te narzuty « należą » do oczek przerabianych na prawo i są liczone razem z nimi jak tylko 1 oczko.


----------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

----------------------------------------------------------

BERET – SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiany od dołu do góry, na okrągło na krótkich drutach z żyłką, zacząć przerabiać na drutach pończoszniczych, gdy jest za mało oczek na druty z żyłką.

BERET:
Na krótkich drutach z żyłką nr 3 nabrać 105 oczek kolorem ciemny szary. Przerobić 1 okrążenie na prawo. Dalej przerabiać schemat A.1 na okrągło (= 21 motywów po 5 oczek). Gdy wysokość ściągacza (A.1) wynosi 3 cm, zamknąć 1 oczko w wszystkich grupach 2 oczek lewych ściągacza = 84 oczka. Dalej przerabiać na krótkich drutach z żyłką nr 3,5.
Patrz WZÓR LIŚCI DWUKOLOROWYM ŚCIEGIEM ANGIELSKIM i przerabiać schemat A.2 na okrągło (= 6 motywów po 14 oczek). ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Po przerobieniu schematu A.2, przerabiać schemat A.3 (= 6 motywów po 22 oczka). Po przerobieniu schematu A.3, zostaje 12 oczek. Odciąć nitki i przeciągnąć je przez pozostałe oczka, zacisnąć i zakończyć. Wysokość beretu wynosi ok. 21 cm.

Ten wzór został skorygowany. .

Aktualizacja on-line: 22.10.2019
Nowy schemat A.2 (okrążenie 41).

Schemat

= przerobić to okrążenie kolorem ciemny szary
= przerobić to okrążenie kolorem stary róż
= zacząć tutaj
= 1 oczko prawe
= 1 oczko lewe
= wykonać 1 narzut, zdjąć 1 oczko jak do przerobienia na lewo
= przerobić razem na prawo oczko i jego narzut
= przerobić razem na prawo oczko i jego narzut
= przerobić 5 razy oczko i narzut następująco: przerabiać oczko i jego narzut razem na prawo, ale nie spuszczać ich z lewego drutu, * wykonać 1 narzut na prawym drucie, przerobić razem na prawo oczko i jego narzut, nie spuszczając oczek z lewego drutu*, powtórzyć od *-* w sumie 2 razy = 5 oczek (inaczej mówiąc zostały dodane 4 oczka)
= zamknąć 2 oczka w prawą stronę następująco: przerobić razem na prawo 3 oczka i 2 narzuty (= w sumie 5 oczek)
= zamknąć 2 oczka w lewą stronę następująco: zdjąć pierwsze oczko prawe i jego narzut na prawy drut, przerobić 2 następne oczka razem na prawo (tj. 1 oczko lewe + oczko i jego narzut), przełożyć zdjęte oczko prawe i jego narzut ponad oczkami przerobionymi razem (= zostają zamknięte 2 oczka)
= zamknąć 4 oczka następująco: przerobić 5 oczek i 3 narzuty (= w sumie 8 oczek) razem następująco: zdjąć 5 pierwszych z tych 8 oczek (lub 3 oczka i 2 narzuty) luźno na prawy drut jak do ich przerobienia na prawo, przerobić 3 następne oczka (tj. 2 oczka i 1 narzut) razem na prawo, przełożyć 5 oczek zdjętych (w tym narzuty) na prawy drut ponad oczkami przerobionymi razem (= zostają zamknięte 4 oczka)


Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 204-18) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (12)

Cristina Rizzi 09.07.2020 - 14:17:

Il diagramma non è corrispondente all'immagine del cappello per quanto riguarda lo schema A2.

DROPS Design 09.07.2020 kl. 15:03:

Buongiorno Cristina, può spiegarci in modo più preciso il suo problema? Buon lavoro!

Emilie 19.12.2019 - 10:53:

Bonjour, Il se peut qu'il y ait une erreur dans les explications du diagramme. Le carré avec une croix dedans ne serait-il pas "tricoter ensemble à l'envers la maille et son jeté". C'est la première fois que je tricote du brioche avec des jetés, et je suis un peu perdue!! Merci beaucoup

DROPS Design 19.12.2019 kl. 12:05:

Bonjour Émilie, vous avez raison, la croix se tricote bien "ensemble à l'envers" et non à l'endroit, la correction a été faite, merci, et bon tricot!

Linda 29.10.2019 - 10:03:

Mönsterdiagramet A1 + A2 verkar vara borta? Bilden vill inte visas för mig iallafall 🤔

Sabine 21.10.2019 - 12:29:

In der gesamten Vorschrift heißt es für die grauen Reihen: 1Umschlag, Masche links abheben und X= Umschlag und Linksmasche links zusammenstricken. Nur in der vorletzten Reihe steht statt des X ein leeres Kästchen, dass für Umschlag und Rechtsmasche rechts zusammenstricken steht. Das heißt nach dieser Anleitung wird eine Masche, die bis dahin immer links gestrickt wurde hier einmalig rechts gestrickt werden soll. Ist das evtl ein Fehler in der Strickschrift?

DROPS Design 21.10.2019 kl. 14:40:

Liebe Sabine, danke für Ihren Geduld, ich habe's jetzt! Unser Design Team wird die Strickschrift noch einmal prüfen, danke für den Hinweis.

Sabine 21.10.2019 - 11:32:

Hallo, die Vorschrift für die letzte Reihe ist mir klar. Die Reihe davor soll aber laut Strickschrift nicht wie vorher im Rhythmus mit " Umschlag, links abheben, links! zusammenstricken" sondern auch "Umschlag, links abheben, rechts! zusammenstricken" gestrickt werden. Genau wie in der letzten Reihe. Ist dieser Bruch im Patentrhythmus richtig?

DROPS Design 21.10.2019 kl. 12:00:

Liebe Sabine, jede ungerade Reihe (= mit dunkelgrau) wird (1 Umschlag, 1 Masche wie zum Linksstricken abheben, den Umschlag und die Rechtsmasche rechts zusammenstricken), dh die vorletzte Runde in A.2 wird so gestrickt, dann die letzte Runde (mit dunkelrosa) wird (den Umschlag und die Rechtsmasche rechts zusammenstricken, 1 Umschlag, 1 Masche wie zum Linksstricken abheben) - misverstehe ich was Sie meinen?

Sabine 19.10.2019 - 17:52:

Ist es richtig, dass in der vorletzten Reihe von A2 nur rechte Maschen gestrickt werden? Müssten es nicht auch linke Maschen sein?

DROPS Design 21.10.2019 kl. 10:12:

Liebe Sabine, bei der letzten Runde in A.2 stricken Sie so: *den Umschlag und die Rechtsmasche rechts zusammenstricken (= 7. Symbol), 1 Umschlag, 1 Masche wie zum Linksstricken abheben (= 6. Symbol)*, von *bis* wiederholen. Viel Spaß beim stricken!

Blondel 24.09.2019 - 13:49:

Parfaite association avec la jupe en tricot Classe :

Anita 21.09.2019 - 13:48:

Wunderschön, verständlich! Danke für sowohl eine Strickschrift als auch eine ausführliche Beschreibung. danke für die umfangreiche Arbeit!

Clara 19.09.2019 - 16:02:

Hvornår kommer opskriften?

DROPS Design 20.09.2019 kl. 10:05:

Hej. Den finns tillgänglig nu. Mvh DROPS Design

Marie-Line 08.08.2019 - 22:35:

Oh de la brioche...j'adore

Dodaj komentarz do modelu DROPS 204-18

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.