DROPS / 186 / 3

Hush Hush by DROPS Design

Kabelka pompadůrka s pestrým vzorem a střapcem háčkovaná z příze DROPS Paris.

DROPS Design: model č. w-717
Skupina přízí C nebo A + A
-----------------------------------------------------------
Rozměry: Obvod: 48 cm. Výška: 28 cm.
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100 g, barva č. 17, smetanová
100 g, barva č. 38, korálová
50 g, barva č. 37, vínová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 20 dlouhých sloupků a 11 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (9)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 175Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

INFO:
První dlouhý sloupek na začátku každé kruhové řady nahrazujeme 3 řetízkovými oky; každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.

BAREVNÝ VZOR (v kruhových řadách):
Při změně barvy příze na začátku kruhové řady postupujeme takto: poslední pevné oko předchozí kruhové řady už uháčkujeme novou barvou.
Pokud pracujeme s několika barvami v kruhové řadě dlouhých sloupků, postupujeme takto: poslední dlouhý sloupek háčkujeme původní barvou, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a sloupek dokončíme už touto novou barvou. Pak pokračujeme novou barvou háčkováním dalšího sloupku.
Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme (přízi položíme na oka z předchozí kruhové řady) - nepotřebná vlákna tak zůstanou schovaná, ale při tom je budeme mít vždy tam, kde je potřebujeme.

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.3. 1 čtvereček = 1 dlouhý sloupek.
----------------------------------------------------------

KABELKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu dna k hornímu okraji.

Háčkem č.3 uháčkujeme korálovou přízí 5 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách dlouhými sloupky vzor dle schématu, takto: *vzor A.1, vzor A.2*, *-* opakujeme v kruhové řadě celkem 6x – viz BAREVNÝ VZOR a INFO.


1. KRUHOVÁ ŘADA: kolem kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 12 dlouhých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 dlouhých sloupcích do každého dlouhého sloupku = 24 dlouhých sloupků.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 dlouhý sloupek do prvního dlouhého sloupku, 2 dlouhé sloupky do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 dlouhých sloupků.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních 2 dlouhých sloupků, 2 dlouhé sloupky do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 48 dlouhých sloupků.
5.-8. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v háčkování vzoru a přidávání jako dosud, tj. v každé kruhové řadě uháčkujeme mezi 2 přidáními vždy o 1 dlouhý sloupek více = 96 dlouhých sloupků.
9. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v kruhových řadách, ale už bez přidávání, háčkujeme vzor A.3 (= 6 sekvencí vzoru v kruhové řadě). V kruhové řadě označené hvězdičkou uháčkujeme dírky na provlečení vázačky, takto: *po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních/dalších 3 dlouhých sloupků, 1 řetízkové oko, 1 dlouhý sloupek vynecháme*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady. Po dokončení celé sekvence vzoru A.3 (na výšku) práci ukončíme, přízi odstřihneme a zapošijeme. 

KROUCENÁ ŠŇŮRA a STŘAPCE:
1 šňůra = ustřihneme si 6 vláken smetanové příze, každé dlouhé asi 280 cm.
Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na každém konci uvážeme uzel. Šňůru provlečeme řadou dírek v horní části kabelky a konce svážeme velkým uzlem.

Ze smetanové příze vyrobíme 2 velké ozdobné střapce:
1 střapec = nastříháme si 50 vláken smetanové příze, každé dlouhé 14 cm. Pak ustřihneme další vlákno dlouhé 20 cm a všech 50 kratších vláken jím uprostřed pevně svážeme. Svazek pak přeložíme napolovic, horní část omotáme 4x vláknem příze – asi 1,5 cm od přeloženého místa – a pevně zavážeme. Konce přízí zastřihneme.
Stejným způsobem vyrobíme druhý střapec.

Nyní střapce sháčkujeme dohromady 2 vlákny smetanové příze, takto: přízi připevníme pomocí pevného oka k vrcholku jednoho střapce, uháčkujeme 24 řetízkových ok a řetízek připevníme pevným okem k vrcholku druhého střapce.
Kroucenou šňůru rozdělíme na polovic tak, abychom jí mohli protáhnout jeden střapec, pak necháme šňůru, aby se opět stočila do původního stavu – střapce drží na místě, přichyceny v zákrutech šňůry.

Schéma

= vínová
= korálová
= smetanová
= v této kruhové řadě uháčkujeme dírky na provlečení šňůrky - viz popis v návodu

Komentáře (9)

Napište své postřehy!

Longuet 30.04.2018 - 09:18:

Super modèle, mais il faut prévoir 150 g de coloris framboise.

Barbara 15.04.2018 - 10:28:

Chiedo scusa a priori perché so essere una domanda non pertinente, ma sapreste indicarmi dove poter trovare la camicia indossata dalla modella?

Leona Rodriguez 24.03.2018 - 20:41: https://www.garnstud ...

First of all I would like to say how much I enjoy your patterns, I have been doing tapestry crochet, I have just completed the Hush Hush bag, I can not figure out how the twisted cord and the tassels all go together. I had know problem making them, I just can’t understand how they all fit and what it is to look like. Thank you for any help.

DROPS Design 26.03.2018 kl. 11:24:

Dear Mrs Rodriguez, when both tassels have been joined together with 24 chains (starting with 1 sl st in the top of first tassel, crochet 24 ch and work 1 sl st in the top of 2nd tassel). Insert the first tassel in the middle of twisted string open one end of the twisting string to thread the tassel in between. Happy assembly!

Patti Baker 07.03.2018 - 17:33:

Thank you so much for the help! I get it, now I am really excited to make this adorable bag!

Patti 06.03.2018 - 18:46:

I do not understand how graphs A1 & A2 relate to the circular motif on the bottom of the bag. Can someone help? Thank you

DROPS Design 07.03.2018 kl. 08:27:

Dear Patti, read diagram bottom up, and work: *A.1 (= 1 st with raspberry) and A.2 (= 1 st with raspberry)* repeat from *to* a total of 6 times = 12 sts (= as round 1 explained in the pattern). Then work round 2 inc as explained in the pattern and work round 2 in A.1/A.2 as in diagram. Continue like this until the 8 rounds in diagram have been completed, there are 96 sts on round (= A.1 = 8 sts, A.2 = 8 sts) x 6 = 96 sts. Happy crocheting!

Petra 05.02.2018 - 20:29:

Nádherná kombinace barev. Vyzkouším

Vladimíra 16.01.2018 - 18:05:

Taštička je moc hezká, jak bude návod, uháčkuji ji.

Andrea 30.12.2017 - 22:17:

Diese Mochillabag sieht richtig toll aus. Die möchte ich gerne nacharbeiten. Schon wegen dem Muster und die kleine Größe. Ich mag diese Tasche. kjempebra

Monika 11.12.2017 - 19:48:

Elegant and yet fun - can’t wait for the pattern

Přidejte komentář k návodu DROPS 186-3

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.