DROPS / 186 / 3

Hush Hush by DROPS Design

Kabelka pompadůrka s pestrým vzorem a střapcem háčkovaná z příze DROPS Paris.

DROPS Design: model č. w-717
Skupina přízí C nebo A + A
-----------------------------------------------------------
Rozměry: Obvod: 48 cm. Výška: 28 cm.
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100 g, barva č. 17, smetanová
100 g, barva č. 38, korálová
50 g, barva č. 37, vínová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 20 dlouhých sloupků a 11 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (4)
DROPS Paris DROPS Paris
100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
at Ganella
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
at Ganella
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 175Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

INFO:
První dlouhý sloupek na začátku každé kruhové řady nahrazujeme 3 řetízkovými oky; každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.

BAREVNÝ VZOR (v kruhových řadách):
Při změně barvy příze na začátku kruhové řady postupujeme takto: poslední pevné oko předchozí kruhové řady už uháčkujeme novou barvou.
Pokud pracujeme s několika barvami v kruhové řadě dlouhých sloupků, postupujeme takto: poslední dlouhý sloupek háčkujeme původní barvou, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a sloupek dokončíme už touto novou barvou. Pak pokračujeme novou barvou háčkováním dalšího sloupku.
Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme (přízi položíme na oka z předchozí kruhové řady) - nepotřebná vlákna tak zůstanou schovaná, ale při tom je budeme mít vždy tam, kde je potřebujeme.

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.3. 1 čtvereček = 1 dlouhý sloupek.
----------------------------------------------------------

KABELKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu dna k hornímu okraji.

Háčkem č.3 uháčkujeme korálovou přízí 5 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách dlouhými sloupky vzor dle schématu, takto: *vzor A.1, vzor A.2*, *-* opakujeme v kruhové řadě celkem 6x – viz BAREVNÝ VZOR a INFO.


1. KRUHOVÁ ŘADA: kolem kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 12 dlouhých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 dlouhých sloupcích do každého dlouhého sloupku = 24 dlouhých sloupků.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 dlouhý sloupek do prvního dlouhého sloupku, 2 dlouhé sloupky do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 dlouhých sloupků.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních 2 dlouhých sloupků, 2 dlouhé sloupky do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 48 dlouhých sloupků.
5.-8. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v háčkování vzoru a přidávání jako dosud, tj. v každé kruhové řadě uháčkujeme mezi 2 přidáními vždy o 1 dlouhý sloupek více = 96 dlouhých sloupků.
9. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v kruhových řadách, ale už bez přidávání, háčkujeme vzor A.3 (= 6 sekvencí vzoru v kruhové řadě). V kruhové řadě označené hvězdičkou uháčkujeme dírky na provlečení vázačky, takto: *po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních/dalších 3 dlouhých sloupků, 1 řetízkové oko, 1 dlouhý sloupek vynecháme*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady. Po dokončení celé sekvence vzoru A.3 (na výšku) práci ukončíme, přízi odstřihneme a zapošijeme. 

KROUCENÁ ŠŇŮRA a STŘAPCE:
1 šňůra = ustřihneme si 6 vláken smetanové příze, každé dlouhé asi 280 cm.
Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na každém konci uvážeme uzel. Šňůru provlečeme řadou dírek v horní části kabelky a konce svážeme velkým uzlem.

Ze smetanové příze vyrobíme 2 velké ozdobné střapce:
1 střapec = nastříháme si 50 vláken smetanové příze, každé dlouhé 14 cm. Pak ustřihneme další vlákno dlouhé 20 cm a všech 50 kratších vláken jím uprostřed pevně svážeme. Svazek pak přeložíme napolovic, horní část omotáme 4x vláknem příze – asi 1,5 cm od přeloženého místa – a pevně zavážeme. Konce přízí zastřihneme.
Stejným způsobem vyrobíme druhý střapec.

Nyní střapce sháčkujeme dohromady 2 vlákny smetanové příze, takto: přízi připevníme pomocí pevného oka k vrcholku jednoho střapce, uháčkujeme 24 řetízkových ok a řetízek připevníme pevným okem k vrcholku druhého střapce.
Kroucenou šňůru rozdělíme na polovic tak, abychom jí mohli protáhnout jeden střapec, pak necháme šňůru, aby se opět stočila do původního stavu – střapce drží na místě, přichyceny v zákrutech šňůry.

Schéma

= vínová
= korálová
= smetanová
= v této kruhové řadě uháčkujeme dírky na provlečení šňůrky - viz popis v návodu