DROPS / 186 / 21

Bazar by DROPS Design

Taška s pestrým vzorem háčkovaná z příze DROPS Paris.

DROPS Design: model č.w-714
Skupina přízí C nebo A + A
-----------------------------------------------------------
Rozměry:
Obvod: asi 80 cm
Výška: asi 38 cm (včetně dna)
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
150 g, barva č. 27, broskvová
150 g, barva č. 38, korálová
100 g, barva č. 29, ledová modrá
100 g, barva č. 28, tmavá modrá
50 g, barva č. 10, tyrkysová
50 g, barva č. 07, vřes
50 g, barva č. 37, vínová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 18 dlouhých sloupků a 10,5 řady = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.

DŘEVĚNÉ KORÁLKY: 4 ks.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 455Kč. Více zde.

Návod

POUŽITÉ POSTUPY:

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.6.

INFO:
Na začátku každé kruhové řady dlouhých sloupků háčkujeme 3 řetízková oka (nahrazují 1. dlouhý sloupek); každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
Na začátku každé kruhové řady krátkých sloupků háčkujeme 1 řetízkové oko (toto oko NEnahrazuje 1. krátký sloupek); každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku v kruhové řadě (neplatí pro schéma A.5).
Na začátku každé kruhové řady, která začíná sháčkováním 3 dlouhých sloupků dohromady, háčkujeme 3 řetízková oka (nahrazují 1. dlouhý sloupek), 1 dlouhý sloupek z předchozí kruhové řady vynecháme, do následujícího dlouhého sloupku uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do dalšího dlouhého sloupku 1 dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku; každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3 sháčkovaných dlouhých sloupků.
Některé části vzoru posunou začátek a konec kruhové řady.
Některé kruhové řady háčkujeme za zadní část ok z předchozí kruhové řady; viz hvězdičku ve schématech.

BAREVNÝ VZOR:  
Při změně barvy příze na začátku kruhové řady postupujeme takto: pevné oko na konci předchozí kruhové řady už háčkujeme novou barvou příze.
Pokud střídáme více barev příze během jedné kruhové řady postupujeme takto: poslední dlouhý/krátký sloupek před změnou barvy háčkujeme ještě barvou původní, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a sloupek dokončíme už touto novou barvou. Pak pokračujeme novou barvou háčkováním dalšího sloupku.
Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme – přetažená vlákna tak zůstanou schovaná a přitom budeme mít přízi vždy přesně tam, kde ji potřebujeme.
Dbáme na to, aby tato tažená vlákna nebyla moc napnutá.
----------------------------------------------------------

TAŠKA:
Háčkujeme v kruhových řadách. Nejprve uháčkujeme dno vzorem s přidáváním. Pak pokračujeme nahoru (už nepřidáváme), u horního okraje uháčkujeme dírkovou řadu na provlečení šňůrky. Ucho háčkujeme samostatně a nakonec přišijeme. Vyrobíme kroucenou šňůru a provlečeme ji dírkovou řadou v horním okraji tašky, na konce šňůry připevníme střapce.

Háčkem č.3,5 uháčkujeme korálovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme vzor A.1 – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 6x – viz INFO a BAREVNÝ VZOR.
Po dokončení celé sekvence vzoru A.1 (na výšku) máme v poslední kruhové řadě 36 dlouhých sloupků.
Pak háčkujeme vzor A.2 – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 12x. Po dokončení celé sekvence vzoru A.2 (na výšku) máme v poslední kruhové řadě 144 krátkých sloupků. Přidávání je teď dokončeno. Díl měří v průměru asi 22 cm.
Háčkujeme vzor A.3 – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 36x.
Pak háčkujeme vzor A.4 – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 12x. Když dokončíme 1 celou sekvenci vzoru A.4 (na výšku), přízi odstřihneme a zapošijeme.

UCHO:
Ucho háčkujeme v kruhových řadách broskvovou přízí. Začínáme uprostřed ucha a postupujeme do stran, tj. nejprve uháčkujeme řadu řetízkových ok a potom háčkujeme v kruhových řadách po jedné i po druhé straně tohoto počátečního řetízku. Schéma A.5 a A.6 = konce ucha.

Háčkem č.3,5 uháčkujeme broskvovou přízí 93 řetízkových ok (včetně 3 řetízkových ok na otočení = 1 dlouhý sloupek).
1. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme vzor A.5, takto: do 4. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 dlouhý sloupek (= 2 dlouhé sloupky), 1 řetízkové oko, 2 dlouhé sloupky, pak po 1 dlouhém sloupku do každého řetízkového oka až po poslední 1 řetízkové oko, do následujícího řetízkového oka háčkujeme vzor A.6, takto: 2 dlouhé sloupky, 1 řetízkové oko, 2 dlouhé sloupky, řetízkovou řadu pootočíme, takže teď budeme háčkovat do protilehlé strany – háčkujeme z druhé strany do toho samého řetízkového oka: 2 dlouhé sloupky, 1 řetízkové oko, 2 dlouhé sloupky, po 1 dlouhém sloupku do každého řetízkového oka až po poslední 1 řetízkové oko (na protilehlé straně, tj. to stejné řetízkové oko, do kterého jsme háčkovali na začátku kruhové řady), pak háčkujeme vzor A.5, takto: 2 dlouhé sloupky, 1 řetízkové oko a 2 dlouhé sloupky do posledního řetízkového oka = 104 dlouhých sloupků a 4 řetízková oka.
2. KRUHOVÁ ŘADA: vzor A.5, po 1 dlouhém sloupku do každého dlouhého sloupku až ke vzoru A.6, vzor A.6, po 1 dlouhém sloupku do každého dlouhého sloupku až k poslední části vzoru A.5, vzor A.5 = 120 dlouhých sloupků a 4 řetízková oka.
3. KRUHOVÁ ŘADA: vzor A.5, po 1 krátkém slouku za zadní část každého dlouhého sloupku až ke vzoru A.6, vzor A.6, po 1 krátkém sloupku za zadní část dlouhého sloupku až k poslední části vzoru A.5, vzor A.5 = 136 krátkých sloupků a 4 řetízková oka.
Přízi odstřihneme a zapošijeme. Ucho přišijeme zevnitř tašky.

KROUCENÁ ŠŇŮRA:
Ustřihneme si 2 vlákna tmavě modré příze, každé dlouhé asi 2 metry. Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na volném konci uvážeme uzel a konce příze přišijeme ke šňůře. Šňůru provlečeme řadou dírek v horní části tašky.

STŘAPCE:
Vyrobíme si 1 velký a 3 malé střapce, které připevníme na konce kroucené šňůry, takto:
1 VELKÝ STŘAPEC: z tmavě modré příze vyrobíme střapec dlouhý asi 12 cm, na vlákno, kterým budeme střapec svazovat, navlečeme korálek a střapec svážeme. Pak jej připevníme na jeden konec šňůry.
3 MALÉ STŘAPCE: z vínové, vřesové a korálové příze vyrobíme po 1 střapečku dlouhém asi 7 cm; na vlákno, kterým budeme každý střapec svazovat, navlečeme korálek a střapce svážeme; střapečky pak navážeme na druhý konec šňůry.

Schéma

= korálovou přízí uháčkujeme 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku
= tuto kruhovou řadu háčkujeme za zadní část ok z předchozí kruhové řady
= poslední kruhová řada předešlého schématu, tato kruhová řada ukazuje, kam vpichujeme oka následující kruhové řady - začínáme následující kruhovou řadou
= dlouhý sloupek do oka a kolem kroužku z řetízkových ok korálovou přízí
= dlouhý sloupek do oka tyrkysovou přízí
= dlouhý sloupek do oka ledově modrou přízí
= dlouhý sloupek do oka vřesovou přízí
= dlouhý sloupek do oka broskvovou přízí
= dlouhý sloupek do oka tmavě modrou přízí
= dlouhý sloupek do oka vínovou přízí
= krátký sloupek do oka tmavě modrou přízí
= krátký sloupek do oka korálovou přízí
= krátký sloupek do oka vínovou přízí
= krátký sloupek za zadní část oka broskvovou přízí
= krátký sloupek kolem oka broskvovou přízí
= řetízkové oko broskvovou přízí
= 2 dlouhé sloupky sháčkujeme broskvovou přízí, takto: do 1. oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do následujícího oka další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku
= 2 dlouhé sloupky sháčkujeme ledově modrou přízí
= 3 dlouhé sloupky sháčkujeme broskvovou přízí, takto: do 1. oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do následujícího oka další nedokončený dlouhý sloupek a do následujícího oka ještě jeden - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku
= 3 dlouhé sloupky sháčkujeme tmavě modrou přízí
= 3 dlouhé sloupky sháčkujeme vínovou přízí
= 3 dlouhé sloupky sháčkujeme ledově modrou přízí
= háčkujeme broskvovou přízí: kruhovou řadu začínáme 3 řetízkovými oky, pak 1 dlouhý sloupek (= 2 dlouhé sloupky), kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= 2 dlouhé sloupky kolem řetízkového oka
= háčkujeme broskvovou přízí: kruhovou řadu začínáme 3 řetízkovými oky (= nahrazují 1. dlouhý sloupek) a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= háčkujeme broskvovou přízí: kruhovou řadu začínáme 1 řetízkovým okem (= nahrazuje 1. krátký sloupek) a končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady


Silvia 03.04.2019 - 21:30:

Hallo, ich würde gerne die Wolle für diese Tasche bestellen, kann aber die Farben Koralle und Erika nicht finden. LG

DROPS Design 04.04.2019 kl. 09:25:

Liebe Silvia, alle Farben sind immer noch lieferbach, nur die Namen wurde angepasst, schauen Sie mal nach der Farbennumer, bzw Farbe 38 und 07. Viel Spaß beim häkeln!

Elena 13.03.2019 - 12:22:

Como puedo conseguir el patrón del bolso. Me gustaría tener el gráfico. Gracias

DROPS Design 16.03.2019 kl. 16:06:

Hola Elena. Tienes el diagrama del bolso con todas las abreviaturas bajo el patrón.

Jette Lund 28.06.2018 - 18:38:

Hej med jer Jeg er nu kommet i gang og r nået til A3. Jeg har for mange masker, men det betyder vel bare, at tasken bliver større: Det er en meget forvirrende opskrift. F.eks. at A3 skal hækles rundt 36 gange?, men på fotoet er det a kun en gang, at mønsteret er?

Jette Lund 28.06.2018 - 00:37:

Hej med jer Nu har jeg forsøgt at stare 8 gange og hver gang får jeg åbenbart for få stm på omg for det (huler) med det samme. Hvor mange stm starter man med i de 4 lm, som er samlet i en ring? På forhånd tak Venligst Jette

DROPS Design 29.06.2018 kl. 09:12:

Hej Jette, du hækler A.1 (2 st på første omgang) 6 gange, det vil sige at du har 12 st på første omgang. Næste omgang har du 24 st og 3.omgang har du 36 stangmasker. God fornøjelse!

Jana 31.05.2018 - 19:28:

I saw in your spring/summer 2018 models a small round bag (two circles with multicolour pattern crocheted together) with one long handle and tassels. Are you going to publish the pattern as well, please ? I liked it very much. I can not find it among your patterns so far. Many thanks for your answer.

DROPS Design 01.06.2018 kl. 08:30:

Dear Jana, some more of the patterns from the spring summer collection will be published until July, stay tunes!

Corry Helmond 30.05.2018 - 11:30:

Een foto van de bodem van de tas zou handig zijn ter ondersteuning van het telpatroon. Wel drie foto's, maar de belangrijkste ontbreekt m.i. Vast dank voor de moeite!

Reix Francoise 16.05.2018 - 18:47:

Bonjour, j'aimerais savoir que veux dire l'étoile: piquer le crochet dans le brin arrière des mailles du tour précèdent. Merci de votre réponse. Françoise

DROPS Design 17.05.2018 kl. 08:21:

Bonjour Mme Reix, la vidéo ci-dessous montre (à partir du time code 3:20) comment crocheter dans le brin arrière des mailles. Bon crochet!

Maria 11.03.2018 - 20:09:

Hello! Could you translate this pattern to polish? I would be very grateful.

DROPS Design 15.03.2018 kl. 19:51:

Witaj Mario! Dzisiaj będzie gotów. Pozdrawiam!

Ino Cohen 05.03.2018 - 06:34:

Please mke a chart. Thank you.

DROPS Design 05.03.2018 kl. 09:40:

Dear Mrs Cohen, you will find the charts matching the pattern at the bottom of the page. Read carefully the written pattern and follow the diagram at the same time. Happy crocheting!

Cassandra 26.02.2018 - 19:04:

I need a chart not symbol crochet. Please chart this!

Přidejte komentář k návodu DROPS 186-21

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.