DROPS / 186 / 10

Summer Treasure by DROPS Design

Kruhová kabelka s barevnými pruhy háčkovaná od středu z příze DROPS Paris.

Tagy: kruh, tašky,

DROPS design: model č. w-720
Skupina přízí C nebo A + A
----------------------------------------------------------
Rozměry:
Průměr kruhu (po dokončení): asi 20 cm
Šířka boku (po dokončení): asi 4 cm
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100 g, barva č. 06, pink
50 g, barva č. 01, lososová
50 g, barva č. 38, korálová
50 g, barva č. 17, smetanová
50 g, barva č. 58, světlá starorůžová
50 g, barva č. 07, vřes
50 g, barva č. 103, sepraná
50 g, barva č. 41, kari
50 g, barva č. 102, džínová modrá
POZN.: na jednobarevnou kabelku bude spotřeba 200 g příze Paris.

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 18 dlouhých sloupků a 10,5 řady = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (16)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 350Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2. (Schéma A.2 zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí.)

BAREVNÝ VZOR:
Při změně barvy příze na začátku kruhové řady postupujeme takto: poslední pevné oko na konci předchozí kruhové řady uháčkujeme už novou barvou.
Při změně barvy uprostřed řady, postupujeme takto: poslední dlouhý sloupek před změnou barvy háčkujeme původní barvou, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a dlouhý sloupek už dokončíme novou barvou. Pak touto barvou pokračujeme dle vzoru.

Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme – přetažená vlákna tak zůstanou schovaná a přitom budeme mít přízi vždy přesně tam, kde ji potřebujeme.

SLED PRUHŮ (kolo):
Začátek + 1. KRUHOVÁ ŘADA: lososová
2. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
3. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
4. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
5. KRUHOVÁ ŘADA: lososová
6. KRUHOVÁ ŘADA: pink
7. KRUHOVÁ ŘADA: světlá starorůžová
8. KRUHOVÁ ŘADA: vřes
9. KRUHOVÁ ŘADA: sepraná
10. KRUHOVÁ ŘADA: kari
11. KRUHOVÁ ŘADA: lososová
12. KRUHOVÁ ŘADA: sepraná
13. KRUHOVÁ ŘADA: *1 dlouhý sloupek sepranou, 1 dlouhý sloupek smetanovou*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady.
14. KRUHOVÁ ŘADA: džínová modrá
----------------------------------------------------------

KABELKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okrajům. Uháčkujeme 2 kole, pak v řadách boční pás. Nakonec spojíme kola a bok.

KOLO:
Háčkem č.3,5 uháčkujeme lososovou přízí 6 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme vzor A.1 – v kruhové řadě máme 6 sekvencí vzoru (schéma A.2 zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí); viz BAREVNÝ VZOR, barvy střídáme dle SLEDU PRUHŮ (kolo) – viz výše.
7. a 9. kruhovou řadu háčkujeme takto:
7. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 2 dlouhých sloupků, 1 4x NAHOZENÝ DLOUHÝ SLOUPEK – viz vysvětlivky u schématu – kolem POSLEDNÍHO krátkého sloupku ze 4. kruhové řady, po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem 1. krátkého sloupku ze 4. kruhové řady, *po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem téhož krátkého sloupku jako předchozí 4x nahozený dlouhý sloupek, po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem následujícícho krátkého sloupku ze 4. kruhové řady*, *-* opakujeme celkem 4x, pak po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem téhož 4x nahozeného dlouhého sloupku jako předchozí 4x nahozený dlouhý sloupek, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem téhož krátkého sloupku jako PRVNÍ 4x nahozený dlouhý sloupek v kruhové řadě, po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 3 dlouhých sloupků a končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 12 4x nahozených dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 5 krátkých sloupků.
9. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních/dalších 14 dlouhých sloupků, 2 3X NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY – viz vysvětlivky u schématu*, *-* opakujeme celkem 6x (poslední 3x nahozený dlouhý sloupek háčkujeme kolem 1. 4x nahozeného dlouhého sloupku v kruhové řadě), končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 6 3x nahozených dlouhých sloupků sháčkovaných dohromady, mezi nimi vždy 14 krátkých sloupků.
Po dokončení celé sekvence vzoru A.1 a A.2 máme v kruhové řadě 120 krátkých sloupků a díl měří v průměru asi 20 cm. Práci ukončíme.
Stejným způsobem uháčkujeme ještě jedno kolo.

BOK KABELKY:
Háčkem č.3,5 uháčkujeme džínově modrou přízí 78 řetízkových ok – tento řetízek by měl měřit 43 cm. Pak začneme háčkovat vzor v barevných pruzích, takto:
1. ŘADA – džínově modrou: 1 řetízkové oko na otočení, po 1 krátkém sloupku do každého řetízkového oka (= 78 krátkých sloupků + 1 řetízkové oko).
2. ŘADA - sepranou: 1 řetízkové oko na otočení, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
3. ŘADA - vřesovou: 3 řetízková oka na otočení, 1 dlouhý sloupek do následujícího krátkého sloupku, 1 řetízkové oko, 1 oko vynecháme, *1 dlouhý sloupek přízí v barvě kari do následujícího krátkého sloupku, 1 dlouhý sloupek vřesovou přízí do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme až po poslední 2 krátké sloupky v řadě. Přízi změníme na barvu kari a háčkujeme 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek, 1 dlouhý sloupek do posledního krátkého sloupku. Dírkou na každé straně později protáhneme kroucenou šňůru.
4. ŘADA - vřesovou: 3 řetízková oka na otočení, 1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku, 1 řetízkové oko, 1 řetízkové oko vynecháme, *1 dlouhý sloupek přízí v barvě kari do následujícího dlouhého sloupku, 1 dlouhý sloupek vřesovou přízí do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme až po následující řetízkové oko v řadě. Přízi změníme na barvu kari a háčkujeme 1 řetízkové oko, 1 řetízkové oko vynecháme, 1 dlouhý sloupek do posledního dlouhého sloupku.
Dírkou na každé straně později protáhneme kroucenou šňůru.
5. ŘADA - sepranou: 1 řetízkové oko na otočení, po 1 krátkém sloupku do každého oka (po 1 krátkém sloupku uháčkujeme kolem každého ze 2 řetízkových ok v řadě).
6. ŘADA – džínově modrou: 1 řetízkové oko na otočení, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku. Přízi odstřihneme.

Podél jedné krátké strany háčkujeme z lícové strany džínově modrou přízí takto: přízi přichytíme pomocí 1 krátkého sloupku, uháčkujeme 3 řetízková oka, pak 7 dlouhých sloupků podél okraje. Stejným způsobem obháčkujeme i druhý konec pásu. Práci ukončíme.

DOKONČENÍ - SHÁČKOVÁNÍ:
Díly sháčkujeme dohromady džínově modrou přízí. Vpichujeme do obou vrstev – do poslední kruhové řady kola a poslední řady bočního pásu.
Dva díly (kolo a pás) položíme na sebe, rubovými stranami k sobě. Háčkujeme z lícové strany – kolo máme proti sobě: *1 krátký sloupek do prvního/dalšího krátkého sloupku na kole a kolem boku vnějšího dlouhého sloupku (na jednom konci bočního pásu)*, *-* opakujeme celkem 3x (tj. máme 3 krátké sloupky kolem téhož dlouhého sloupku a po 1 krátkém sloupku vpíchnutém do každého z prvních 3 krátkých sloupků na kole), pak 1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku na kole a prvního/dalšího krátkého sloupku na bočním pásu. Takto postupujeme až k následujícímu dlouhému sloupku na protějším konci bočního pásu. *1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku na kole a kolem boku vnějšího dlouhého sloupku (na druhém konci bočního pásu)*, *-* opakujeme celkem 3x (tj. máme 3 krátké sloupky kolem téhož dlouhého sloupku a po 1 krátkém sloupku vpíchnutém do každého z prvních 3 krátkých sloupků na kole). Všechna oka podél bočního pásu jsou nyní sháčkovaná, zůstává 36 volných krátkých sloupků na kole. Pokračujeme 1 krátkým sloupkem do každého ze zbývajících 36 krátkých sloupků na kole; pak práci ukončíme.

Stejným způsobem sháčkujeme také druhou stranu pásu s druhým kolem – teď ale na boku vpichujeme do první řetízkové řady.
POZN.: Dbáme na to, aby obě kola ležela proti sobě symetricky a vzor byl na obou stranách kabelky stejný.

KROUCENÁ ŠŇŮRA A STŘAPCE:
Ustřihneme si 4 vlákna příze, každé o délce 2 metry. Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na každém konci uvážeme uzel.
Stejným způsobem vyrobíme ještě 3 další šňůry = 4 kroucené šňůry celkem.
Dvě z nich pak protáhneme z lícu dovnitř jednou z dírek na boku kabelky – uvnitř kabelky zajistíme velkým uzlem. Druhý konec šňůr uvážeme stejným způsobem na protilehlý bok kabelky.
Postup zopakujeme na druhé straně kabelky a obdobně navážeme do zbylých dírek další 2 šňůry.

Z příze v barvách vřes a pink vyrobíme po 1 velkém, pevném střapci (po 1 od každé barvy):
Ustřihneme si 60 vláken příze, každé o délce 18 cm, a uprostřed je svážeme dalším vláknem (dlouhým asi 20 cm). Vlákna pak přeložíme na polovic a kolem přeloženého a svázaného místa, resp. cca 2 cm pod ním, 3x omotáme novým vláknem příze (dlouhým opět asi 20 cm). Omotávací vlákno pak dobře utáhneme, zajistíme a provlečeme dovnitř střapce, konec podle potřeby zastřihneme.
Nyní háčkujeme dvojitou přízí řetízek na připevnění střapce: přízi přichytíme pomocí krátkého sloupku kolem vlákna na vrcholku střapce a háčkujeme řetízková oka – výsledný řetízek má být dlouhý asi 6 cm. Přízi odstřihneme.
Stejným způsobem vyrobíme i druhý střapec. Střapce pak připevníme na jeden bok kabelky – uháčkovaný řetízek protáhneme okrajem kabelky a zajistíme uzlem.

Schéma

= uháčkujeme 6 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku
= 1 řetízkové oko
= 1 krátký sloupek do oka
= 1 krátký sloupek do oka (do tohoto oka umístíme značku - snadněji tak zjistíme, kam vpíchnout sloupek ve 4. kruhové řadě).
= 1 krátký sloupek do oka (do tohoto oka umístíme značku - snadněji tak zjistíme, kam vpíchnout sloupek v 7. kruhové řadě).
= 1 dlouhý sloupek do oka/kolem řetízkového oka/kolem kroužku z řetízkových ok
= 4X NAHOZENÝ DLOUHÝ SLOUPEK: 4x nahodíme, háček vpíchneme kolem krátkého sloupku, nabereme a protáhneme přízi, opět nabereme přízi a protáhneme ji prvními 2 smyčkami na háčku, *nabereme přízi a protáhneme ji dalšími 2 smyčkami na háčku*, *-* opakujeme ještě 3x = na háčku nám zůstane poslední 1 smyčka.
= 2 SHÁČKOVANÉ 3x NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY: kolem prvního/dalšího 4x nahozeného dlouhého sloupku ze 7. kruhové řady uháčkujeme 1 3x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme kolem následujícího 4x nahozeného dlouhého sloupku stejným způsobem další 3x nahozený dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku = 1 3x nahozený dlouhý sloupek. 13x NAHOZENÝ DLOUHÝ SLOUPEK: 3x nahodíme, háček vpíchneme kolem prvního/dalšího 4x nahozeného dlouhého sloupku ze 7. kruhové řady, nabereme a protáhneme přízi, *opět nabereme přízi a protáhneme ji prvními 2 smyčkami na háčku*, *-* opakujeme celkem 4x = na háčku zůstane 1 smyčka.
= NOPKA - 2 2x nahozené dlouhé sloupky a 1 krátký sloupek sháčkujeme do 1 oka takto: uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem další nedokončený 2x nahozený dlouhý sloupek, pak do téhož oka 1 krátký sloupek - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku = 1 oko.
= (1 2x nahozený dlouhý sloupek, 3 dlouhé sloupky, 1 2x nahozený dlouhý sloupek) do krátkého sloupku ze 2. kruhové řady označeného křížkem (háčkujeme kolem řetízkového oka ze 3. kruhové řady)
= zobrazuje směr ok háčkovaných kolem dalších ok
= kruhová řada začíná 1 řetízkovým okem a končí 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= kruhová řada začíná 3 řetízkovými oky a končí 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= kruhová řada začíná 4 řetízkovými oky a končí 1 pevným okem do 4. řetízkového oka ze začátku kruhové řady

A.E. Van Der Meijde 04.02.2019 - 21:17:

Vraag staat al bij de vragen maar ik kan het antwoord niet vinden. Hoe moet ik de koorden van links en rechts in het midden aan elkaar bevestigen.

Anja M. 20.09.2018 - 12:04:

Na das ist ja mal ein knuffiges süßes Täschchen. Hatte noch so viel verschiedene Baumwollreste über und habe es daraus gehäkelt. Ein schnelles tolles Projekt mit interessantem Muster!

Diana De Witt 05.09.2018 - 20:48:

Het is een heel leuk patroon, je kunt het makkelijk maken je moet het echt goed lezen en naar de foto kijken, je moet gewoon doen zoals het er staat. Het enige wat ik niet snap is dat van die koorden.

Diana De Witt 05.09.2018 - 20:46:

Een vraag over de koordjes.Je maakt 4 koorden die elk +/- 1 meter lang worden Je maakt aan weerszijden vh tasje 2 koorden vast in elk gaatje 1. Dus de koorden zitten in het midden niet aan elkaar vast , ze lopen niet door tot de overzijde laat maar zeggen of knoop je de 4 koorden in het midden samen ?zoals ik het begrepen heb heb je aan elke kant van het tasje dus 2 koorden hangen , hoe hang je het dan om je schouder?

DROPS Design 19.09.2018 kl. 18:56:

Dag Diana, Dit is inderdaad niet duidelijk aangegeven. Ik vermoed dat het de bedoeling is om de koorden aan de bovenkant (dus bij de schouder) door elkaars lussen te halen, en dat je de uiteinden aan de tas vast maakt. Ik zal de design afdeling even vragen wat de bedoeling is en hopelijk komt er dan binnenkort een verduidelijking op het patroon.

Mariëtte 01.09.2018 - 19:23:

Mijn vraag/opmerking van eerder vandaag heeft betrekking op de cirkel, niet op de zijkant van de tas. Excuus dat ik dat niet eerder wat duidelijker heb aangegeven.

Mariëtte 01.09.2018 - 17:29:

Beste lezer, Ondanks het antwoord van 31-8 op de vraag van Sandra (29-8 ) snap ik niet wat te doen. Dit komt mede doordat in het antwoord wordt gesproken over de kleuren mosterdgeel en heidekruid terwijl deze kleuren noch in toer 3 noch in toer 4 volgens het patroon gebruikt worden. Afgezien van de kleuren: begrijp ik dat toer 3 en 4 door elkaar gehaakt worden? Misschien kan het patroon noet duidelijker worden beschreven dan dit, maar het is voor mij niet te volgen.

DROPS Design 19.09.2018 kl. 18:52:

Dag Mariëtte, Het antwoord op Sandra haar vraag gaat inderdaad over de zijkanten in niet over de cirkel. Voor de cirkel volg je het telpatroon en haak je de toeren in de kleuren zoals aangegeven bij 'Strepen (cirkel)'. A.1 herhaal je 6 keer in totaal in de rondte; A.2 laat zien hoe de toer begint en eindigt. Je leest het telpatroon van rechts onder naar links toe en als je een rondje klaar hebt begin je op de volgende toer, opnieuw lezend van rechts naar links.

Sandra 29.08.2018 - 19:58:

Wat moet ik doen in toer 3?Start met een losse en dan.... nog 1 losse of juist 2(omdat in toer 2 je 2 vasten hebt). Daarna 5 stokjes in 1 vaste en dan nog 1 vaste?Ik kom er echt niet uit. Groetjes Sandra

DROPS Design 31.08.2018 kl. 12:02:

Dag Sandra, Je haakt 3 lossen, dan haak je 1 stokje in de volgende vaste van de vorige toer, dan 1 losse, dan sla je 1 steek van de vorige toer over, dan *haak je 1 stokje met mosterdgeel in de volgende vaste van de vorige toer, 1 stokje met heidekruid in de volgende vaste *. Het stuk wat tussen de twee sterretjes staat (*) herhaal je steeds tot er 2 vasten over zijn op de toer. Dan nog 1, 1 vaste overslaan en 1 stokje in de laatste vaste.

Hege 17.08.2018 - 20:56:

Hei. Jeg trenger mer forklaring på hvordan hankene/snorene skal monteres. Er det riktig at det skal være det antallet og lengden som står i oppskriften? Mvh Hege

DROPS Design 23.08.2018 kl. 10:45:

Hei Hege. Se forklaring på dette som svar på spørsmål stilt 13 august lenger ned på siden her. God fornøyelse

Vivian Tsamadou 16.08.2018 - 14:18:

Hello from Greece! I would like to ask you regarding the sample needed in order to find out the size of the hook (3.5) in the beginning of the instructions. What do you mean 10.5 raws? Could it be that the last raw would be double crochet instead of treble? Thank you!

DROPS Design 17.08.2018 kl. 11:06:

Dear Mrs Tsamadou, the tension is calculated with trebles only, 11 rows with treble crochets will be somewhat higher than 10 cm, you should have 10 rows and half a row in height = 10 cm. Happy crocheting!

Hege Thoner 13.08.2018 - 23:40:

Hei,jeg forstår ikke hvordan snorene fungerer,har tvunnet de riktig men kan ikke riktig se på bilde hvordan de skal monteres. Er oppskriften riktig? Mvh Hege

DROPS Design 22.08.2018 kl. 10:08:

Hei Hege. Da du heklet siden av vesken lagde du 1 hull (i hver side) på rad 3 og 1 hull (i hver side) på rad 4 – disse hullene skal snorene festes i. Du fester dem som forklart i oppskriften: 2 av snorene stikkes inn i det ene hullet (fra utsiden) og knytes med en stor knute på innsiden av vesken. Den andre enden av de samme 2 snorene stikkes inn i tilsvarende hull i den andre siden av vesken. De 2 siste snorene festes på samme måte i de 2 siste hullene. God fornøyelse.

Přidejte komentář k návodu DROPS 186-10

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.