DROPS / 186 / 10

Summer Treasure by DROPS Design

Kruhová kabelka s barevnými pruhy háčkovaná od středu z příze DROPS Paris.

Tagy: kruh, tašky,
DROPS design: model č. w-720
Skupina přízí C nebo A + A
----------------------------------------------------------
Rozměry:
Průměr kruhu (po dokončení): asi 20 cm
Šířka boku (po dokončení): asi 4 cm
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100 g, barva č. 06, pink
50 g, barva č. 01, lososová
50 g, barva č. 38, korálová
50 g, barva č. 17, smetanová
50 g, barva č. 58, světlá starorůžová
50 g, barva č. 07, vřes
50 g, barva č. 103, sepraná
50 g, barva č. 41, kari
50 g, barva č. 102, džínová modrá
POZN.: na jednobarevnou kabelku bude spotřeba 200 g příze Paris.

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 18 dlouhých sloupků a 10,5 řady = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 350Kč. Více zde.

Návod

POUŽITÉ POSTUPY:

VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2. (Schéma A.2 zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí.)

BAREVNÝ VZOR:
Při změně barvy příze na začátku kruhové řady postupujeme takto: poslední pevné oko na konci předchozí kruhové řady uháčkujeme už novou barvou.
Při změně barvy uprostřed řady, postupujeme takto: poslední dlouhý sloupek před změnou barvy háčkujeme původní barvou, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a dlouhý sloupek už dokončíme novou barvou. Pak touto barvou pokračujeme dle vzoru.

Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme – přetažená vlákna tak zůstanou schovaná a přitom budeme mít přízi vždy přesně tam, kde ji potřebujeme.

SLED PRUHŮ (kolo):
Začátek + 1. KRUHOVÁ ŘADA: lososová
2. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
3. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
4. KRUHOVÁ ŘADA: korálová
5. KRUHOVÁ ŘADA: lososová
6. KRUHOVÁ ŘADA: pink
7. KRUHOVÁ ŘADA: světlá starorůžová
8. KRUHOVÁ ŘADA: vřes
9. KRUHOVÁ ŘADA: sepraná
10. KRUHOVÁ ŘADA: kari
11. KRUHOVÁ ŘADA: lososová
12. KRUHOVÁ ŘADA: sepraná
13. KRUHOVÁ ŘADA: *1 dlouhý sloupek sepranou, 1 dlouhý sloupek smetanovou*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady.
14. KRUHOVÁ ŘADA: džínová modrá
----------------------------------------------------------

KABELKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okrajům. Uháčkujeme 2 kole, pak v řadách boční pás. Nakonec spojíme kola a bok.

KOLO:
Háčkem č.3,5 uháčkujeme lososovou přízí 6 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Háčkujeme vzor A.1 – v kruhové řadě máme 6 sekvencí vzoru (schéma A.2 zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí); viz BAREVNÝ VZOR, barvy střídáme dle SLEDU PRUHŮ (kolo) – viz výše.
7. a 9. kruhovou řadu háčkujeme takto:
7. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 2 dlouhých sloupků, 1 4x NAHOZENÝ DLOUHÝ SLOUPEK – viz vysvětlivky u schématu – kolem POSLEDNÍHO krátkého sloupku ze 4. kruhové řady, po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem 1. krátkého sloupku ze 4. kruhové řady, *po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem téhož krátkého sloupku jako předchozí 4x nahozený dlouhý sloupek, po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem následujícícho krátkého sloupku ze 4. kruhové řady*, *-* opakujeme celkem 4x, pak po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem téhož 4x nahozeného dlouhého sloupku jako předchozí 4x nahozený dlouhý sloupek, po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 5 dlouhých sloupků, 1 4x nahozený dlouhý sloupek kolem téhož krátkého sloupku jako PRVNÍ 4x nahozený dlouhý sloupek v kruhové řadě, po 1 krátkém sloupku do každého z dalších 3 dlouhých sloupků a končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 12 4x nahozených dlouhých sloupků, mezi nimi vždy 5 krátkých sloupků.
9. KRUHOVÁ ŘADA: 1 řetízkové oko, *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních/dalších 14 dlouhých sloupků, 2 3X NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY – viz vysvětlivky u schématu*, *-* opakujeme celkem 6x (poslední 3x nahozený dlouhý sloupek háčkujeme kolem 1. 4x nahozeného dlouhého sloupku v kruhové řadě), končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = 6 3x nahozených dlouhých sloupků sháčkovaných dohromady, mezi nimi vždy 14 krátkých sloupků.
Po dokončení celé sekvence vzoru A.1 a A.2 máme v kruhové řadě 120 krátkých sloupků a díl měří v průměru asi 20 cm. Práci ukončíme.
Stejným způsobem uháčkujeme ještě jedno kolo.

BOK KABELKY:
Háčkem č.3,5 uháčkujeme džínově modrou přízí 78 řetízkových ok – tento řetízek by měl měřit 43 cm. Pak začneme háčkovat vzor v barevných pruzích, takto:
1. ŘADA – džínově modrou: 1 řetízkové oko na otočení, po 1 krátkém sloupku do každého řetízkového oka (= 78 krátkých sloupků + 1 řetízkové oko).
2. ŘADA - sepranou: 1 řetízkové oko na otočení, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku.
3. ŘADA - vřesovou: 3 řetízková oka na otočení, 1 dlouhý sloupek do následujícího krátkého sloupku, 1 řetízkové oko, 1 oko vynecháme, *1 dlouhý sloupek přízí v barvě kari do následujícího krátkého sloupku, 1 dlouhý sloupek vřesovou přízí do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme až po poslední 2 krátké sloupky v řadě. Přízi změníme na barvu kari a háčkujeme 1 řetízkové oko, 1 krátký sloupek, 1 dlouhý sloupek do posledního krátkého sloupku. Dírkou na každé straně později protáhneme kroucenou šňůru.
4. ŘADA - vřesovou: 3 řetízková oka na otočení, 1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku, 1 řetízkové oko, 1 řetízkové oko vynecháme, *1 dlouhý sloupek přízí v barvě kari do následujícího dlouhého sloupku, 1 dlouhý sloupek vřesovou přízí do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme až po následující řetízkové oko v řadě. Přízi změníme na barvu kari a háčkujeme 1 řetízkové oko, 1 řetízkové oko vynecháme, 1 dlouhý sloupek do posledního dlouhého sloupku.
Dírkou na každé straně později protáhneme kroucenou šňůru.
5. ŘADA - sepranou: 1 řetízkové oko na otočení, po 1 krátkém sloupku do každého oka (po 1 krátkém sloupku uháčkujeme kolem každého ze 2 řetízkových ok v řadě).
6. ŘADA – džínově modrou: 1 řetízkové oko na otočení, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku. Přízi odstřihneme.

Podél jedné krátké strany háčkujeme z lícové strany džínově modrou přízí takto: přízi přichytíme pomocí 1 krátkého sloupku, uháčkujeme 3 řetízková oka, pak 7 dlouhých sloupků podél okraje. Stejným způsobem obháčkujeme i druhý konec pásu. Práci ukončíme.

DOKONČENÍ - SHÁČKOVÁNÍ:
Díly sháčkujeme dohromady džínově modrou přízí. Vpichujeme do obou vrstev – do poslední kruhové řady kola a poslední řady bočního pásu.
Dva díly (kolo a pás) položíme na sebe, rubovými stranami k sobě. Háčkujeme z lícové strany – kolo máme proti sobě: *1 krátký sloupek do prvního/dalšího krátkého sloupku na kole a kolem boku vnějšího dlouhého sloupku (na jednom konci bočního pásu)*, *-* opakujeme celkem 3x (tj. máme 3 krátké sloupky kolem téhož dlouhého sloupku a po 1 krátkém sloupku vpíchnutém do každého z prvních 3 krátkých sloupků na kole), pak 1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku na kole a prvního/dalšího krátkého sloupku na bočním pásu. Takto postupujeme až k následujícímu dlouhému sloupku na protějším konci bočního pásu. *1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku na kole a kolem boku vnějšího dlouhého sloupku (na druhém konci bočního pásu)*, *-* opakujeme celkem 3x (tj. máme 3 krátké sloupky kolem téhož dlouhého sloupku a po 1 krátkém sloupku vpíchnutém do každého z prvních 3 krátkých sloupků na kole). Všechna oka podél bočního pásu jsou nyní sháčkovaná, zůstává 36 volných krátkých sloupků na kole. Pokračujeme 1 krátkým sloupkem do každého ze zbývajících 36 krátkých sloupků na kole; pak práci ukončíme.

Stejným způsobem sháčkujeme také druhou stranu pásu s druhým kolem – teď ale na boku vpichujeme do první řetízkové řady.
POZN.: Dbáme na to, aby obě kola ležela proti sobě symetricky a vzor byl na obou stranách kabelky stejný.

KROUCENÁ ŠŇŮRA A STŘAPCE:
Ustřihneme si 4 vlákna příze, každé o délce 2 metry. Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na každém konci uvážeme uzel.
Stejným způsobem vyrobíme ještě 3 další šňůry = 4 kroucené šňůry celkem.
Dvě z nich pak protáhneme z lícu dovnitř jednou z dírek na boku kabelky – uvnitř kabelky zajistíme velkým uzlem. Druhý konec šňůr uvážeme stejným způsobem na protilehlý bok kabelky.
Postup zopakujeme na druhé straně kabelky a obdobně navážeme do zbylých dírek další 2 šňůry.

Z příze v barvách vřes a pink vyrobíme po 1 velkém, pevném střapci (po 1 od každé barvy):
Ustřihneme si 60 vláken příze, každé o délce 18 cm, a uprostřed je svážeme dalším vláknem (dlouhým asi 20 cm). Vlákna pak přeložíme na polovic a kolem přeloženého a svázaného místa, resp. cca 2 cm pod ním, 3x omotáme novým vláknem příze (dlouhým opět asi 20 cm). Omotávací vlákno pak dobře utáhneme, zajistíme a provlečeme dovnitř střapce, konec podle potřeby zastřihneme.
Nyní háčkujeme dvojitou přízí řetízek na připevnění střapce: přízi přichytíme pomocí krátkého sloupku kolem vlákna na vrcholku střapce a háčkujeme řetízková oka – výsledný řetízek má být dlouhý asi 6 cm. Přízi odstřihneme.
Stejným způsobem vyrobíme i druhý střapec. Střapce pak připevníme na jeden bok kabelky – uháčkovaný řetízek protáhneme okrajem kabelky a zajistíme uzlem.

Schéma

= uháčkujeme 6 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku
= 1 řetízkové oko
= 1 krátký sloupek do oka
= 1 krátký sloupek do oka (do tohoto oka umístíme značku - snadněji tak zjistíme, kam vpíchnout sloupek ve 4. kruhové řadě).
= 1 krátký sloupek do oka (do tohoto oka umístíme značku - snadněji tak zjistíme, kam vpíchnout sloupek v 7. kruhové řadě).
= 1 dlouhý sloupek do oka/kolem řetízkového oka/kolem kroužku z řetízkových ok
= 4X NAHOZENÝ DLOUHÝ SLOUPEK: 4x nahodíme, háček vpíchneme kolem krátkého sloupku, nabereme a protáhneme přízi, opět nabereme přízi a protáhneme ji prvními 2 smyčkami na háčku, *nabereme přízi a protáhneme ji dalšími 2 smyčkami na háčku*, *-* opakujeme ještě 3x = na háčku nám zůstane poslední 1 smyčka.
= 2 SHÁČKOVANÉ 3x NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY: kolem prvního/dalšího 4x nahozeného dlouhého sloupku ze 7. kruhové řady uháčkujeme 1 3x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme kolem následujícího 4x nahozeného dlouhého sloupku stejným způsobem další 3x nahozený dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku = 1 3x nahozený dlouhý sloupek. 13x NAHOZENÝ DLOUHÝ SLOUPEK: 3x nahodíme, háček vpíchneme kolem prvního/dalšího 4x nahozeného dlouhého sloupku ze 7. kruhové řady, nabereme a protáhneme přízi, *opět nabereme přízi a protáhneme ji prvními 2 smyčkami na háčku*, *-* opakujeme celkem 4x = na háčku zůstane 1 smyčka.
= NOPKA - 2 2x nahozené dlouhé sloupky a 1 krátký sloupek sháčkujeme do 1 oka takto: uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem další nedokončený 2x nahozený dlouhý sloupek, pak do téhož oka 1 krátký sloupek - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku = 1 oko.
= (1 2x nahozený dlouhý sloupek, 3 dlouhé sloupky, 1 2x nahozený dlouhý sloupek) do krátkého sloupku ze 2. kruhové řady označeného křížkem (háčkujeme kolem řetízkového oka ze 3. kruhové řady)
= zobrazuje směr ok háčkovaných kolem dalších ok
= kruhová řada začíná 1 řetízkovým okem a končí 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= kruhová řada začíná 3 řetízkovými oky a končí 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= kruhová řada začíná 4 řetízkovými oky a končí 1 pevným okem do 4. řetízkového oka ze začátku kruhové řady

Potřebujete poradit s tímto návodem?

Děkujeme, že jste si vybrali návod DROPS Design. Zakládáme si na tom, že dáváme k dispozici návody ověřené a snadno srozumitelné. Všechny návody jsou přeložené z norského originálu a tak si můžete kdykoli srovnat rozměry a počty s původním návodem (DROPS 186-10) .

Máte s návodem potíže? Níže najdete seznam odkazů, které vám pomohou dokončit vaše dílo co nejdříve - nebo se třeba přiučit něco nového.

Máme takopodrobné rozpisy různých technik a postupů krok za krokem - najdete je zde.

1) Why is the knitting/crochet tension so important?

Knitting tension is what determines the final measurements of your work, and is usually measured per 10 x 10 cm. It is provided like so: number of stitches in width x number of rows in height - eg: 19 stitches x 26 rows = 10 x 10 cm.

The knitting tension is very individual; some people knit/crochet loosely while others work tightly. You adjust the knitting tension with the needle size, which is why the suggested needle size only serve as a guide! You need to adjust this (up or down) to ensure that YOUR knitting tension matches the knitting tension provided in the pattern. If you work with a different knitting tension than provided you will have a different yarn consumption, and your work will have different measurements than what the pattern suggests.

The knitting tension also determines which yarns can replace each other. As long as you achieve the same knitting tension you can replace one yarn with another.

See DROPS lesson: How to measure your tension/gauge

See DROPS video: How to make a gauge tension swatch

nahoru

2) What are the yarn groups?

All our yarns are categorised into yarn groups (from A to F) according to thickness and knitting tension – group A contains the thinnest yarns and group F the thickest. This makes it easier for you to find alternative yarns to our patterns, should you wish to switch yarn. All yarns within the same group have a similar knitting tension and can easily replace each other. However, different yarn qualities have different structures and properties which will give the finished work a unique look and feel.

Click here for an overview of the yarns in each yarn group

nahoru

3) Can I use a different yarn than what the pattern suggests?

The important thing when changing from one yarn to another is that the knitting/crochet tension remains the same. This is so that the measurements of the finished piece will be the same as on the sketch provided. It is easier to achieve the same knitting tension using yarns from the same yarn group. It is also possible to work with multiple strands of a thinner yarn to achieve the knitting tension of a thicker one. Please try our yarn converter. We recommend you to always work a test swatch.

Please NOTE: when changing yarn the garment might have a different look and feel to the garment in the photo, due to individual properties and qualities of each yarn.

See DROPS lesson: Can I use a different yarn than the one mentioned in the pattern?

nahoru

4) How do I use the yarn converter?

At the top of all our patterns you’ll find a link to our yarn converter, which is a helpful tool should you wish to use a different yarn than suggested. By filling in the yarn quality you wish to replace, the amount (in your size) and number of strands, the converter will present good alternative yarns with the same knitting tension. Additionally it will tell you how much you’ll require in the new qualities and whether you’ll need to work with multiple strands. Most skeins are 50g (some are 25g or 100g).

If the pattern is worked with multiple colours, every colour will have to be converted separately. Similarly, if the pattern is worked with several strands of different yarns (for example 1 strand Alpaca and 1 strand Kid-Silk) you will have to find alternatives for each, individually.

Click here to see our yarn converter

nahoru

5) Why do I get the wrong knitting tension with the suggested needle size?

The needle size provided in the pattern serves only as a guide, the important thing is to follow the knitting tension. And since knitting tension is very individual, you will have to adjust the needle size to ensure that YOUR tension is the same as in the pattern – maybe you’ll have to adjust 1, or even 2 needle sizes, up or down to achieve the correct tension. For this, we recommend that you work test swatches.

Should you work with a different knitting tension than the one provided, the measurements of the finished garment might deviate from the measurement sketch.

See DROPS lesson: How to measure your tension/gauge

See DROPS video: How to make a gauge tension swatch

nahoru

6) Why is the pattern worked top-down?

Working a garment top-down provides more flexibility and room for personal adjustment. For example it is easier to try the garment on while working, as well as making adjustments to length of yoke and shoulder caps.

The instructions are carefully explaining every step, in the correct order. Diagrams are adjusted to the knitting direction and are worked as usual.

nahoru

7) Why are the sleeves shorter in larger sizes?

The total width of the garment (from wrist-to-wrist) will be larger in the larger sizes, despite the actual sleeves being shorter. The larger sizes have longer sleeve caps and wider shoulders, so there will be a good fit in all sizes.

nahoru

8) What is a repeat?

Diagrams are often repeated on the round or in height. 1 repeat is the diagram the way it appears in the pattern. If it says to work 5 repeats of A.1 in the round, then you work A.1 a total of 5 times after/next to each other in the round. If it says to work 2 repeats of A.1 vertically/in height you work the entire diagram once, then begin again at the start and work the entire diagram one more time.

nahoru

9) How do I work according to a knitting diagram?

The diagram depicts all rows/rounds, and every stitch seen from the right side. It is read from bottom to top, from right to left. 1 square = 1 stitch.

When working back and forth, every other row is worked from the right side and every other row is worked from the wrong side. When working from the wrong side, the diagram will have to be worked reversed: from left to right, knit stitches are purled, purl stitches are knit etc.

When working in the round every round is worked from the right side and the diagram are worked from right to left on all rounds.

See DROPS lesson: How to read knitting diagrams

nahoru

10) How do I work according to a crochet diagram?

The diagram depicts all rows/rounds, and every stitch seen from the right side. It is worked from bottom to top, from right to left.

When working back and forth every other row is worked from the right side: from right to left and every other row is worked from the wrong side: from left to right.

When working in the round, every row in the diagram are worked from the right side, from right to left.

When working a circular diagram you start in the middle and work your way outwards, counter clockwise, row by row.

The rows usually start with a given number of chain stitches (equivalent to the height of the following stitch), this will either be depicted in the diagram or explained in the pattern.

See DROPS lesson: How to read crochet diagrams

nahoru

11) How do I work several diagrams simultaneously on the same row/round?

Instructions for working several diagrams after each other on the same row/round, will often be written like so: “work A.1, A.2, A.3 a total of 0-0-2-3-4 times". This means you work A.1 once, then A.2 is worked once, and A.3 is repeated (in width) the number of times provided for your size – in this case like so: S = 0 times, M = 0 times, L=2 times, XL= 3 times and XXL = 4 times.

The diagrams are worked as usual: begin with the first row in A.1, then work the first row in A.2 etc.

See DROPS lesson: How to read knitting diagrams

See DROPS lesson: How to read crochet diagrams

nahoru

12) Why does the piece start with more chain stitches than it’s worked with?

Chain stitches are slightly narrower than other stitches and to avoid working the cast-on edge too tight, we simply chain more stitches to begin with. The stitch count will be adjusted on the following row to fit the pattern and measurement sketch.

nahoru

13) Why increase before the rib edge when the piece is worked top-down?

The rib edge is more elastic and will contract slightly compared to, for example, stocking stitch. By increasing before the rib edge, you avoid a visible difference in width between the rib edge and the rest of the body.

nahoru

14) Why increase in the cast-off edge?

It’s very easy to cast off too tightly, and by making yarn overs while casting off (and simultaneously casting these off) you avoid a too tight cast off edge.

See DROPS video: How to bind off with yarn overs (yo)

nahoru

15) How do I increase/decrease on every 3rd and 4th row/round alternately?

To achieve an even increase (or decrease) you can increase on, for example: every 3rd and 4th row alternately, like so: work 2 rows and increase on the 3rd row, work 3 rows and increase on the 4th. Repeat this until the increase is complete.

See DROPS lesson: Increase or decrease 1 st on every 3rd and 4th row alternately

nahoru

16) Why is the pattern slightly different than what I see in the photo?

Pattern repeats can vary slightly in the different sizes, in order to get the correct proportions. If you’re not working the exact same size as the garment in the photo, yours might deviate slightly. This has been carefully developed and adjusted so that the complete impression of the garment is the same in all sizes.

Make sure to follow instructions and diagrams for your size!

nahoru

17) How can I work a jacket in the round instead of back and forth?

Should you prefer to work in the round instead of back and forth, you may of course adjust the pattern. You’ll need to add steeks mid-front (usually 5 stitches), and follow the instructions. When you would normally turn and work from the wrong side, simply work across the steek and continue in the round. At the end you’ll cut the piece open, pick up stitches to work bands, and cover the cut edges.

See DROPS video: How to knit steeks and cut open

nahoru

18) Can I work a jumper back and forth instead of in the round?

Should you prefer to work back and forth instead of in the round, you may of course adjust the pattern so you work the pieces separately and then assemble them at the end. Divide the stitches for the body in 2, add 1 edge stitch in each side (for sewing) and work the front and back pieces separately.

See DROPS lesson: Can I adapt a pattern for circular needles into straight needles?

nahoru

19) Why do you show discontinued yarns in the patterns?

Since different yarns have different qualities and textures we have chosen to keep the original yarn in our patterns. However, you can easily find options among our available qualities by using our yarn converter, or simply pick a yarn from the same yarn group.

It is possible that some retailers still have discontinued yarns in stock, or that someone has a few skeins at home that they would like to find patterns for.

The yarn converter will provide both alternative yarn as well as required amount in the new quality.

nahoru

20) How do I make a women’s size garment into a men’s size one?

If you have found a pattern you like which is available in women’s size it’s not very difficult to convert it to men’s size. The biggest difference will be the length of sleeves and body. Start working on the women size that you think would fit across the chest. The additional length will be worked right before you cast off for the armhole/sleeve cap. If the pattern is worked top-down you can add the length right after the armhole or before the first decrease on sleeve.

Regarding additional yarn amount, this will depend on how much length you add, but it is better with a skein too many than too few.

nahoru

21) How do I prevent a hairy garment from shedding?

All yarns will have excess fibres (from production) that might come off as lint or shedding. Brushed yarns (ie hairier yarns) have more of these loose, excess fibres, causing more shedding.

Shedding also depends on what is worn under or over the garment, and whether this pulls at the yarn fibres. It’s therefore not possible to guarantee that there will be no shedding

Below are some tips on how to get the best result when working with hairier yarns:

1. When the garment is finished (before you wash it) shake it vigorously so the looser hairs come off. NOTE: do NOT use a lint roller, brush or any method that pulls at the yarn.

2. Place the garment in a plastic bag and put it in your freezer - the temperature will cause the fibres to become less attached to each other, and excess fibres will come off easier.

3. Leave in the freezer for a few hours before taking it out and shaking it again.

4. Wash the garment according to the instructions on the yarn label.

nahoru

22) Where on the garment is the length measured?

The measurement sketch/schematic drawing provides information regarding the full length of the garment. If it’s a jumper or a jacket the length is measured from the highest point on the shoulder closest to the neckline, and straight down to the bottom of the garment. It is NOT measured from the tip of shoulder. Similarly, the length of yoke is measured from the highest point on the shoulder and down to where yoke is split into body and sleeves.

On a jacket measures are never taken along bands, unless specifically stated. Always measure inside band stitches when measuring the length.

See DROPS lesson: How to read a schematic drawing

nahoru

23) How do I know how many balls of yarn I need?

The required amount of yarn is provided in grams, eg: 450 g. To calculate how many balls you’ll need you first need to know how many grams are in 1 ball (25g, 50g or 100g). This information is available if you click on the individual yarn quality on our pages. Divide the amount required with the amount of each ball. For example, if each ball is 50g (the most common amount), the calculation will be as follows: 450 / 50 = 9 balls.

nahoru

Pořídili jste si přízi DROPS na tento model? Pak máte taky právo žádat po svém prodejci, u něhož jste nakoupili, pomoc a rady. Seznam DROPS obchodů najdete tady!
Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů.. Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Komentáře / Otázky (19)

Luz Laguerre 14.02.2020 - 10:40:

Buenos días , Gracias por este lindo patrón. Quisiera saber cuantos puntos altos van el anillo del círculo? Esta escrito « 6 veces en total en la vuelta » Es qué hay que multiplicar 6 por los dos puntos altos que están en el diagrama A1? Gracias por su amable respuesta

DROPS Design 16.02.2020 kl. 21:32:

Hola Luz. Exacto, comenzamos la vuelta con 3 puntos de cadeneta y después repetimos el diagrama A.1 (= 2 puntos) un total de 6 veces en la vuelta.

Sarah C 30.11.2019 - 21:44:

Hi, I can't find where it says how many stitches are in the first 6 rounds? The chart it is not indicating how many stitches are in each round?

DROPS Design 02.12.2019 kl. 09:48:

Dear Sarah, you are working 6 times the diagram A.1 in the round. On 6th round in A.1, there are 10 sts in each A.1 x 6 = 60 sts on the round - read more here about crochet diagrams. Happy crocheting!

María-Victoria 05.08.2019 - 01:49:

Hola, con los 500gr totales para este bolso alcanzaré a realizar 2? Porque dice que para bolso monocolor se necesitan 200gr.

DROPS Design 06.08.2019 kl. 19:32:

Hola Maria-Victoria. Como no se utiliza el ovillo completo de cada color para elaborar este bolso, en total tienes suficiente hilo para hacer otro bolso ( pero puede ser que tengas que cambiar las combinaciones de colores, porque de un color usamos más cantidad y de otros menos).

Anna 06.05.2019 - 15:43:

Dobrý den, tři ŘO z části A.2 nahrazují první dlouhý sloupek z části A.1? Děkuji, Anna

DROPS Design 06.05.2019 kl. 21:14:

Dobrý den, Anno, ano, je to tak, ale platí to pouze na začátku kruhové řady. Hodně zdaru! Hana

Anja M. 20.09.2018 - 12:04:

Na das ist ja mal ein knuffiges süßes Täschchen. Hatte noch so viel verschiedene Baumwollreste über und habe es daraus gehäkelt. Ein schnelles tolles Projekt mit interessantem Muster!

Diana De Witt 05.09.2018 - 20:48:

Het is een heel leuk patroon, je kunt het makkelijk maken je moet het echt goed lezen en naar de foto kijken, je moet gewoon doen zoals het er staat. Het enige wat ik niet snap is dat van die koorden.

Diana De Witt 05.09.2018 - 20:46:

Een vraag over de koordjes.Je maakt 4 koorden die elk +/- 1 meter lang worden Je maakt aan weerszijden vh tasje 2 koorden vast in elk gaatje 1. Dus de koorden zitten in het midden niet aan elkaar vast , ze lopen niet door tot de overzijde laat maar zeggen of knoop je de 4 koorden in het midden samen ?zoals ik het begrepen heb heb je aan elke kant van het tasje dus 2 koorden hangen , hoe hang je het dan om je schouder?

DROPS Design 19.09.2018 kl. 18:56:

Dag Diana, Dit is inderdaad niet duidelijk aangegeven. Ik vermoed dat het de bedoeling is om de koorden aan de bovenkant (dus bij de schouder) door elkaars lussen te halen, en dat je de uiteinden aan de tas vast maakt. Ik zal de design afdeling even vragen wat de bedoeling is en hopelijk komt er dan binnenkort een verduidelijking op het patroon.

Mariëtte 01.09.2018 - 19:23:

Mijn vraag/opmerking van eerder vandaag heeft betrekking op de cirkel, niet op de zijkant van de tas. Excuus dat ik dat niet eerder wat duidelijker heb aangegeven.

Mariëtte 01.09.2018 - 17:29:

Beste lezer, Ondanks het antwoord van 31-8 op de vraag van Sandra (29-8 ) snap ik niet wat te doen. Dit komt mede doordat in het antwoord wordt gesproken over de kleuren mosterdgeel en heidekruid terwijl deze kleuren noch in toer 3 noch in toer 4 volgens het patroon gebruikt worden. Afgezien van de kleuren: begrijp ik dat toer 3 en 4 door elkaar gehaakt worden? Misschien kan het patroon noet duidelijker worden beschreven dan dit, maar het is voor mij niet te volgen.

DROPS Design 19.09.2018 kl. 18:52:

Dag Mariëtte, Het antwoord op Sandra haar vraag gaat inderdaad over de zijkanten in niet over de cirkel. Voor de cirkel volg je het telpatroon en haak je de toeren in de kleuren zoals aangegeven bij 'Strepen (cirkel)'. A.1 herhaal je 6 keer in totaal in de rondte; A.2 laat zien hoe de toer begint en eindigt. Je leest het telpatroon van rechts onder naar links toe en als je een rondje klaar hebt begin je op de volgende toer, opnieuw lezend van rechts naar links.

Sandra 29.08.2018 - 19:58:

Wat moet ik doen in toer 3?Start met een losse en dan.... nog 1 losse of juist 2(omdat in toer 2 je 2 vasten hebt). Daarna 5 stokjes in 1 vaste en dan nog 1 vaste?Ik kom er echt niet uit. Groetjes Sandra

DROPS Design 31.08.2018 kl. 12:02:

Dag Sandra, Je haakt 3 lossen, dan haak je 1 stokje in de volgende vaste van de vorige toer, dan 1 losse, dan sla je 1 steek van de vorige toer over, dan *haak je 1 stokje met mosterdgeel in de volgende vaste van de vorige toer, 1 stokje met heidekruid in de volgende vaste *. Het stuk wat tussen de twee sterretjes staat (*) herhaal je steeds tot er 2 vasten over zijn op de toer. Dan nog 1, 1 vaste overslaan en 1 stokje in de laatste vaste.

Přidejte komentář k návodu DROPS 186-10

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Z galerie #dropsfan

Summer Treasure

opecanci_still_knit, Czech Republic