DROPS / 174 / 10

Weston by DROPS Design

Komplekt: DROPS Karisma lõngast kootud palmikutega, sooniku ja tekstuurse mustriga meeste müts ja sall

Võtmesõnad: komplekt, mütsid, palmik, peakatted, sallid,
  • Weston / DROPS 174-10 - Komplekt: DROPS Karisma lõngast kootud palmikutega, sooniku ja tekstuurse mustriga meeste müts ja sall
DROPS disain: mudel nr u-808
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
MÜTS
Suurused: XS/S - L/XL
Peaümbermõõt: 54/56 - 59/62 cm
Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA, 50 g/100 m
100-150 g värv nr 21, hall

Või kasuta: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE
100-150 g värv nr 04, keskmine hall

DROPSi suka- ja ringvardad (40 cm): 4,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi ringvardad (40 cm): 3,5 mm – sooniku jaoks.
--------------------------
SALL
Mõõdud: laius: 21-23 cm, pikkus: 180 cm
Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA, 50 g/100 m
300 g värv nr 21, hall

Või kasuta: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE
300 g värv nr 04, keskmine hall

DROPSi pikad vardad: 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 r parempidises koes = 10 x 10 cm
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 20.00€. Loe edasi.

Juhend

MÜTS

MUSTER
Vaata skeemi A.1 ja A.2 - vaata suurusele vastavat skeemi.
----------------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt ringvarrastega. Võta vajadusel sukavardad.
Mustri tõttu on juhend saadaval suurustele XS/S ja L/XL. Kui soovid teha suuruse S/M (peaümbermõõdule 57/59 cm), järgi juhendit suurusele XS/S, aga võta pool numbrit suuremad vardad.

Loo üles 130-144 silmust 3,5 mm ringvarrastele Karisma või Merino Extra Fine lõngaga. Koo 1 ring pahempidi. Koo 9 cm soonikut 1 pr/ 1 ph. JÄLGI KOETIHEDUST! Koo 1 ring, SAMAL AJAL kahanda 16-18 s ühtlaste vahedega = 114-126 s.
Võta 4 mm ringvardad. Edasi koo mustrit järgmiselt: koo * skeemi A.1 (= 28 s), skeemi A.2 - vaata suurusele sobivat skeemi (= 10-14 s) *, korda * kuni * veel 2 korda ringil.
Kui terve skeem A.1a ja A.2a on tehtud vertikaalselt (kõrguses), korda skeemi A.1a ja A.2a veel 4-5 korda vertikaalselt. Töö pikkus on u. 24-27 cm. Siis koo skeemi A.1b skeemi A.1a kohale ja skeemi A.2b skeemi A.2a kohale.
Kui terve muster on tehtud vertikaalselt, on vardal 24-27 silmust.
Koo 2 ringi, kududes kõik silmused paarikaupa kokku = jääb 6-7 s. Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.
Mütsi kõrgus on kokku 32-35 cm (koos soonikuga). Keera soonik tagasi töö PP poole u. 6 cm.
_______________________________________________

SALL

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

MUSTER
Vaata skeemi A.3. Skeem on näidatud töö paremalt poolt (PP).

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 s, tehes 1 õhksilmuse. Järgmisel real koo õs keerdsilmusena, et ei tekiks auku. NB! Koo õhksilmused vastavalt mustrile pr või ph keerdsilmustena.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 s , kududes 2 pr kokku.
-------------------------------------

SALL
Kootakse edasi-tagasi.
Loo Karisma või Merino Extra Fine lõngaga 4 mm varrastele 65-71 s (k.a 1 ääresilmus ripskoes mõlemal serval). Koo 1 rida ph töö PH pool.
Edasi koo soonikut järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes - vaata ülevalt, * 1 pr, 1 ph *, korda * kuni *, kuni jääb 2 s, 1 pr, 1 ääresilmus ripskoes. Koo soonikut 4 cm – viimane rida on töö PH pool.
Nüüd koo järgmiselt: koo esimesed 7 s nagu enne, siis järgmised 51-57 pr, SAMAL AJAL kahanda 13-15 s ühtlaste vahedega – loe KAHANDAMISE NIPPI, siis koo viimased 7 s nagu enne = 52-56 s. NB! Koo 7 äärmist silmust mõlemal küljel niimoodi lõpuni. Järgmisel töö PH real koo keskmised 38-42 pr.
Edasi koo mustrit järgmiselt: koo esimesed 7 s, koo skeemi A.3 (= 4 s) kuni jääb reale 9 s (k.a. äärmised 7 s), koo esimesed 2 s skeemil A.3. JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo nii kuni töö pikkus on u. 175 cm – viimane rida on töö PH pool. Järgmisel kahel real koo ph keskmised 38-42 s (st. esimesel, töö PP real koo ph, ja teisel, töö PH real koo ph silmuseid), SAMAL AJAL kasvata töö PH real 13-15 s ühtlaste vahedega – loe KASVATAMISE NIPPI! Nüüd on vardal 65-71 silmust.
Siis koo soonikut nagu alguses järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, * 1 pr, 1 ph *, korda * kuni *, kuni jääb 2 silmust, koo 1 pr ja 1 ääresilmus ripskoes. Koo soonikut 4 cm – viimane rida on töö PH pool. Koo silmused maha parempidi töö PH pool.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 05.12.2018
PARANDUS:
MÜTS: Mustri tõttu on juhend saadaval suurustele XS/S ja L/XL. Kui soovid teha suuruse S/M (peaümbermõõdule 57/59 cm), järgi juhendit suurusele XS/S, aga võta pool numbrit suuremad vardad.

SALL: ...Edasi koo mustrit järgmiselt: koo esimesed 7 s, koo skeemi A.3 (= 4 s) kuni jääb reale 9 s (k.a. äärmised 7 s), koo esimesed 2 s skeemil A.3.

Skeem

symbols = parempidi silmus töö PP pool, pahempidi silmus töö PH pool
symbols = ph töö PP pool, pr töö PH pool
symbols = tõsta 2 s abivardale töö ette, 2 pr, 2 pr abivardalt
symbols = tõsta 3 s abivardale töö ette, 3 pr, 3 pr abivardalt
symbols = 2 ph kokku
symbols = 2 pr kokku
diagram
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 174-10) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (33)

country flag Elina 12.03.2021 - 11:09:

Hei, onkohan suomenkielisessä ohjeessa virhe? Hatun kohdalla ohjeena on luoda 146-154 s, kun muilla kielillä silmukkamäärä on 130-144. Jos luon 154 silmukkaa, ja kavennan ohjeen mukaisesti 40 s, jäljelle jää 114 silmukkaa, mikä ei täsmää neulekaavioon (puikoilla pitäisi olla (28+14)*3=126 silmukkaa). Ohjeessa myös sanotaan, että neulekaaviossa A.1 on 24 silmukkaa, kun siinä todellisuudessa on 28 silmukkaa.

country flag Lundee 05.12.2020 - 09:58:

Encore merci pour ce joli modèle, facile à fare, je commence le 2ème toujours en Karisma !

country flag Christine 23.11.2020 - 00:46:

Pour le bonnet. Pouvez-vous m'expliquer ce que veut dire tricoter A1-et A2 deux fois ??? Est-ce en faisant le tour du bonnet ou en hauteur ? Puis on dit quand ils ont été tricotés 1 fois en hauteur, répéter 4-5 fois A1 et A2 en hauteur ... ? Pouvez-vous m'expliquer ce que je dois faire au juste ? Ce n'est pas clair.

user icon DROPS Design 23.11.2020 kl. 10:13:

Bonjour Christine, A.1 et A.2 correspondent au point fantaisie à tricoter; vous devez tricoter ainsi: (A.1 (les torsades = 28 m), A.2 (= 10 ou 14 m selon la taille au double point de riz) et répéter ces 2 diagrammes tout le tour = vous aurez ainsi 3 fois (A.1, A.2) au total tout le tour. Ces diagrammes font tous 8 rangs, vous répétez 4-5 fois en hauteur ces 8 rangs = 32-40 rangs au total de la même façon en tricotant alternativement (en largeur) A.1 et A.2. Bon tricot!

country flag Hélène JAILLET 16.10.2020 - 11:05:

Bonjour\r\nJ\'aimerais tricoter l\'écharpe avec la laine Karisma coloris Bordeaux, mais vous êtes en rupture de stock. Par quelle qualité de laine puis-je la remplacer. Pensez-vous être livrés dans les semaines à venir ?\r\nEn vous remerciant. Cordialement. Hélène Jaillet

user icon DROPS Design 16.10.2020 kl. 11:53:

Bonjour Mme Jaillet, cette couleur est toujours disponible, n'hésitez pas à vous adresser à votre magasin DROPS pour en savoir plus sur ces disponibilités et ses dates de réassort - d'autres magasins peuvent en avoir en stock - cf nuancier. Vous pouvez également utiliser notre convertisseur pour voir les alternatives possibles. Bon tricot!

country flag Paulina Pena 09.10.2020 - 21:52:

Hola! El diagrama A.1 deberia tener 24 puntos y tiene 28. O me baso en el que dice a1b?

country flag Patricia Olivia Fuchs 20.09.2020 - 17:13:

Zum Waschen habe ich ein Feinwaschmittel verwendet. Hätte ich ein Wollwaschmittel verwenden sollen? Vielleicht stimmt meine Maschenprobe deswegen nicht überein?

user icon DROPS Design 21.09.2020 kl. 14:07:

Liebe Frau Fuchs, mehr über Garnpflege lesen Sie auf jede Banderole sowie auf jeder Farbkarte und mehr Tipps finden Sie hier. Ihr DROPS Laden hat sicher noch mehr Tipps für Sie. Viel Spaß beim stricken!

country flag Patricia Olivia Fuchs 20.09.2020 - 14:27:

Mit den angegebenen Nadeln komme ich bei Merino Extrafine auf eine Maschenprobe von 18x26. Nach dem Waschen (40°C, ohne Weichspüler) sogar auf 16x26! Was um alles in der Welt mache ich falsch? Es kann doch nicht sein, dass die Maschenprobe dermaßen abweicht? Selbst mit einer Nadelstärke kleiner komme ich nicht auf 21x28. Dasselbe gilt übrigens für Big Merino, wo ich nach dem Waschen auf 14x21 komme statt auf 17x22. Tipp?

user icon DROPS Design 21.09.2020 kl. 13:55:

Liebe Frau Fuchs, mit Merino strickt man lieber etwas fest - und die Maschenprobe erst nach waschen messen - bei der Farbkarte lesen Sie mehr. (gleichfalls mit Big Merino. Viel Spaß beim stricken!

country flag Marleen 13.01.2020 - 22:15:

In het kabelgedeelte van de muts geeft de het telpatroon aan dat je 2 steken recht ( teken -)samen moet breien. Dit moet toch 2 averecht samen zijn?

country flag Britta Link 25.11.2019 - 14:13:

Die Materialangabe beim Schal DROPS MERINO EXTRA FINDE wurde falsch übernommen: es muss 300 g heißen und nicht 100-150g

user icon DROPS Design 25.11.2019 kl. 14:25:

Liebe Frau Link, Sie sind ja recht, danke für den Hinweis, deutsche Anleitung wird korrigiert. Viel Spaß beim stricken!

country flag Veera 17.11.2019 - 20:51:

Myssyn ohjeessa käsketään neuloa A.1 mallin mukaan 24 s, mutta kuvassa on 28 s. Miten tuo pitäisi neuloa, koska 24 s olisi oikea lukumäärä puikoilla oleviin silmukoihin nähden, mutta mallikuvan leveys tosiaan 28 s?

user icon DROPS Design 19.12.2019 kl. 13:42:

Hei, piirroksessa A.1 on 28 silmukkaa. Ohjeeseen tehdään korjaus.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 174-10

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.