Alicante by DROPS Design

Patchworkowy szal z całymi motywami domino i połówkami motywów domino, z włóczki DROPS Delight.

DROPS 125-17
DROPS design: model nr DE-029
--------------------------------------------------------
Wymiary:
Szerokość na górze: ok. 160 cm
Długość po środku tyłu: ok. 80 cm
Materiał: DROPS DELIGHT od Garnstudio
350 g kolor nr 10, oliwka/rdza/śliwka

DRUTY PROSTE DROPS nr 3,5 - lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 23 oczka x 46 rzędów ściegiem francuskim otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Naprężenie nici i próbka – Tutaj dowiesz się dlaczego i jak powinniśmy ją zmierzyć
Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------


75% Wełna, 25% Poliamid
od 15.30 zł /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 15.30 zł /50g
Yulihobby.pl
Zamów
needles Druty i szydełka Zamów
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 107.10zł. Więcej informacji.

Objaśnienia do wzoru

KOLEJNOŚĆ MOTYWÓW:
Patrz rys. 1 – kolejność, w której są wykonywane kolejne motywy.
--------------------------------------------------------

Szal jest przerabiany w całości ściegiem francuskim, tj. przerabiać wszystkie rzędy na prawo. Szal składa się z 7 części – patrz rys.1.

MOTYW-1:
Na drutach nr 3,5 nabrać 1 oczko włóczką Delight. W następnym rzędzie przerobić to oczko 3 razy. Przerabiać kolejny rząd ponad tymi 3 oczkami. Umieścić 1 marker w oczko środkowe. Dalej przerabiać w tę i z powrotem, W TYM SAMYM CZASIE dodawać 2 oczka w każdym rzędzie na prawej stronie robótki. Dodawać wykonując 1 narzut z każdej strony oczka z markerem, w następnym rzędzie przerobić oczko przekręcone w miejscu narzutu na prawo, aby uniknąć dziur. Dalej przerabiać tak samo, aż otrzymamy 131 oczek na drucie. Zostawić na drucie 66 pierwszych oczek (na motyw 2) i zdjąć na nitkę/drut pomocniczy 65 ostatnich oczek (na motyw 3).

MOTYW-2:
Jest przerabiany w tę i z powrotem ponad 66 oczkami na drucie, W TYM SAMYM CZASIE zamykać 1 oczko na końcu rzędu w każdym rzędzie na prawej stronie robótki, przerabiając 2 oczka razem na prawo. Dalej przerabiać tak samo, aż zostaje tylko 1 oczko. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez ostatnie oczko.

MOTYW-3:
Wziąć z powrotem 65 oczek z nitki/drutu pomocniczego i nabrać 1 oczko na środku na górze 1-szego motywu = 66 oczek. Przerabiać w tę i z powrotem, W TYM SAMYM CZASIE zamknąć 1 oczko na początku rzędu w każdym rzędzie na prawej stronie robótki, przerabiając 2 pierwsze oczka razem na prawo. Dalej przerabiać tak samo, aż zostaje tylko 1 oczko. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez ostatnie oczko.

MOTYW-4:
Na drutach nr 3,5 nabrać 93 oczka włóczką Delight. Przerabiać w tę i z powrotem, W TYM SAMYM CZASIE zamknąć 1 oczko na początku rzędu w każdym rzędzie na prawej stronie robótki, przerabiając 2 pierwsze oczka razem na prawo. Dalej przerabiać tak samo aż zostaje tylko 1 oczko. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez ostatnie oczko.

MOTYW-5:
Nabrać 93 oczka wzdłuż rzędu nabierania oczek 4-tego motywu i nabrać 92 oczka wzdłuż boku 2-giego motywu = 185 oczek. Umieścić 1 marker w oczko środkowe. Dalej przerabiać w tę i z powrotem, W TYM SAMYM CZASIE zamykać 2 oczka w każdym rzędzie na prawej stronie robótki następująco: przerabiać wszystkie oczka aż zostaje 1 oczko przed markerem, zdjąć 1 oczko jak do przerobienia na prawo, 2 oczka razem na prawo, przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem. Dalej przerabiać tak samo, aż zostaje tylko 1 oczko. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez ostatnie oczko.

MOTYW-6:
Na drutach nr 3,5 nabrać 93 oczka włóczką Delight. Dalej przerabiać w tę i z powrotem, W TYM SAMYM CZASIE zamknąć 1 oczko na końcu rzędu w każdym rzędzie na prawej stronie robótki, przerabiając 2 oczka razem na prawo. Dalej przerabiać tak samo, aż zostaje tylko 1 oczko. Odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez ostatnie oczko.

MOTYW-7:
Nabrać 92 oczka wzdłuż boku 3-ciego motywu i nabrać 93 oczka wzdłuż rzędu nabierania oczek 6-tego motywu = 185 oczek. Umieścić 1 marker w oczko środkowe. Dalej przerabiać w tę i z powrotem, W TYM SAMYM CZASIE zamykać 2 oczka w każdym rzędzie na prawej stronie robótki następująco: przerobić wszystkie oczka aż zostaje 1 oczko przed markerem, zdjąć 1 oczko jak do przerobienia na prawo, 2 oczka razem na prawo, przełożyć oczko zdjęte nad przerobionym oczkiem. W TYM SAMYM CZASIE na końcu rzędu, w każdym rzędzie na lewej stronie robótki, nabrać 1 oczko z boku 5-tego motywu. W następnym rzędzie przerabiać razem na prawo 2 pierwsze oczka. Gdy zostaje 1 oczko, odciąć nitkę i przeciągnąć ją przez ostatnie oczko.

BRZEG:
Nabrać 1 oczko co 2 rzędy ściegiem francuskim wzdłuż lewego boku szala. Przerabiać ściegiem francuskim w tę i z powrotem. W TYM SAMYM CZASIE dodawać 1 oczko z każdej strony co 2 rzędy. Dalej przerabiać tak samo, aż wys. brzegu wynosi ok. 2 cm. Luźno zakończyć. Powtórzyć to samo wzdłuż prawej strony szala.
Zszyć brzegi na dole, na środku tyłu. Zszywać brzeg do brzegu, wkłuwając igłę w skrajne pętelki oczek, aby szew nie był zbyt gruby.

Schemat

diagram measurements

Potrzebujesz pomocy do tego wzoru?

Dziękujemy za wybór wzoru DROPS Design! Jesteśmy dumni z tego, że udostępniamy bezbłędne i czytelne wzory. Wszystkie wzory są tłumaczone z języka norweskiego i zawsze można odnieść się do oryginalnego wzoru (DROPS 125-17) aby sprawdzić wymiary i obliczenia.

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

signature-image signature

Czy masz jakieś problemy z tym wzorem? Poniżej znajdziesz listę pomocnych źródeł, które pomogą Ci szybko ukończyć swój projekt - a może przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

Proponujemy również kursy, które krok po kroku pokazują różne techniki dziewiarskie i które znajdziecie tutaj.

1) Dlaczego próbka jest taka ważna?

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

2) Co to są grupy włóczek?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

do góry

3) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta podana we wzorze?

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

do góry

4) Jak używać zamiennika włóczek?

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

do góry

5) Dlaczego otrzymana próbka ma inny rozmiar mimo zastosowania drutów podanych we wzorze?

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

do góry

6) Dlaczego wzór jest wykonywany od góry do dołu?

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

do góry

7) Dlaczego rękawy są krótsze w większych rozmiarach?

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

do góry

8) Co to jest powtórzenie schematu?

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

do góry

9) Jak przerabiać na drutach zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

do góry

10) Jak przerabiać na szydełku zgodnie ze schematem?

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

11) Jak przerabiać kilka schematów jednocześnie w tym samym rzędzie/okrążeniu?

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

do góry

12) Dlaczego robótka rozpoczyna się od większej liczby oczek łańcuszka, niż jest później przerabiane?

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

do góry

13) Dlaczego dodajemy oczka przed brzegiem ściągaczem, gdy robótka jest przerabiana od góry do dołu?

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

do góry

14) Dlaczego dodajemy oczka w ostatnim rzędzie (zamykania oczek)?

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

do góry

15) Jak dodawać/zamykać oczka na przemian, co 3-ci i 4-ty rząd/okrążenie?

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

do góry

16) Dlaczego wzór nieznacznie różni się od tego co widać na zdjęciu?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

do góry

17) Czy można wykonać sweter rozpinany na okrągło, zamiast w tę i z powrotem?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

do góry

18) Czy można wykonać sweter w tę i z powrotem zamiast na okrągło?

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

do góry

19) Dlaczego pozostawiamy włóczki wycofane z produkcji w naszych wzorach?

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

do góry

20) Jak przerobić sweter damski na męski?

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

do góry

21) Jak uchronić odzież z włoskiem przed gubieniem włókien/obłażeniem?

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

do góry

22) Gdzie jest mierzona długość robótki?

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

do góry

23) Jak dowiedzieć się ile motków włóczki będziemy potrzebować?

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

do góry

Czy kupiłaś włóczkę DROPS na wykonanie tego projektu? Zatem masz prawo do uzyskania fachowej porady w sklepie, gdzie włóczka została kupiona. Listę sklepów DROPS znajdziesz tutaj!
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych. W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Komentarze / Pytania (19)

country flag Birgitte wrote:

Øv øv. Jeg skulle have læst kommentarerne. Jeg købte det garn, der står i opskriften, fordi jeg var vild med farverne på det viste sjal. Jeg har fået et helt andet sjal, for farverne er slet ikke som på fotoet. Og nu kan jeg se, ar jeg ikke er den eneste, der oplever det.

19.10.2019 - 10:16

country flag Mareike wrote:

Wie hoch wird der erste Teil in cm (ungefähr)? Mir kommt es bei mir relativ "kurz" vor. Danke

31.10.2016 - 18:46

DROPS Design answered:

Liebe Marieke, diese Maßnahmen haben wir leider nicht, aber wenn Ihre Maschenprobe stimmt und beachtet wird, wird das Tuch wie in der Anleitung messen.

01.11.2016 - 12:19

country flag Barbara wrote:

Bei Teil 2 fehlt der letzte Satz: Den Faden abschneiden und durch die letzte Masche ziehen. In der norwegischen Anleitung ist es so beschrieben.

29.03.2016 - 22:44

DROPS Design answered:

Liebe Barbara, vielen Dank für den Hinweis, der Satz wurde nun ergänzt.

30.03.2016 - 06:33

country flag Marianne Just wrote:

Jeg er meget skuffet over garnet jeg har købt til dette sjal. Købt over nettet, så kunne ikke se det, men det er ikke så kønt som billedet i jeres opskrift, meget mørkere og dystert, det var virkeligt en stor skuffelse. Tror ikke jeg vil købe garn på den måde mere. Kvaliteten er dejlig. Mvh Marianne Just

14.09.2014 - 16:24

country flag Didi wrote:

Wird in Teil 5 auf der Vor- und der Rückseite abgenommen? Oder nur auf der Vorderseite! Danke für die tolle Anleitung!

27.08.2014 - 10:50

DROPS Design answered:

Es wird nur in Hin-R abgenommen (also in jeder Hin-R).

30.08.2014 - 13:36

country flag Angelique Verfaillie wrote:

Patroon klopt niet .heb al deel1 gebreid komt niet overeen met tekening vb en kleuren ook al helemaal niet met foto en opgegeven gewerkte kkleuren

09.06.2014 - 07:04

DROPS Design answered:

Hoi Angelique. Het patroon is correct. Vierkant-1 is degene op de punt van de tekening. Je breit vanaf 1 dan 2 en 3 (dat zijn eigenlijk meer driehoekjes ;-)) enzovoort. De kleurverloop zal nooit worden precies zoals op de foto. DROPS Delight is een magic print garen en maakt steeds verschillende combinaties van de kleuren.

10.06.2014 - 16:02

country flag Moos wrote:

Sorry, ik neem terug wat ik eerder zei. Het aantal bollen klopt precies, en hij is prachtig geworden. Bedankt!

04.07.2011 - 13:43

country flag DROPS Design NL wrote:

Hoi. Wacht eerst en zie hoe het verder verloopt. Het bovenste gedeelte is groter dan de onderkant. Ook bekijken of uw stekenverhouding klopt. Heeft u na afloop nog steeds veel bollen over en kloppen de afmetingen, dan laat het aan ons weten. Daarbij kunt u ook vaak bollen retourneren binnen een bepaalde periode bij de winkels. Bekijk de voorwaarden van het verkooppunt. Veel plezier verder en bedankt voor de opmerking.

17.05.2011 - 12:05

country flag Moos wrote:

Ben bezig met dit patroon, wordt super mooi. In de kleur rood/oranje/grijs. Denk alleen dat ik wel wat wol over ga houden, had 350 gr.nodig, dus 7 bollen gekocht. Ben net aan het bovenste gedeelte begonnen, en pas met de 2e bol bezig.

17.05.2011 - 11:38

country flag Mai-Britt wrote:

Jeg har oplevet det samme problem med farverne! Det er rigtig træls.

16.08.2010 - 16:51

Dodaj komentarz do modelu DROPS 125-17

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.