DROPS Snow
DROPS Snow
100% Wełna
od 8.24 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 41.20zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS SS24

House Elves

Dziecięce, damskie i męskie filcowe kapcie na drutach z włóczki DROPS Snow. Rozmiary od 21 - 48. Temat: Boże Narodzenie

DROPS Extra 0-568
DROPS design: Model nr EE-287
-----------------------------------------------------------

Rozmiar: 21/23 – 24/27 – 28/31 (35/37 – 38/40 – 42/44 – 45/48)
Materiał: DROPS SNOW Garnstudio
50 g dla każdego rozmiaru, kolor nr 01, ecru
200-250-250-250 (300-300-350-350) g kolor nr 14, ciemny szary
lub
250-250-250-300 (300-300-350-350) g kolor nr 05, turkusowy

DRUTY PROSTE DROPS nr 8 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 11 o. x 15 rz. otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm przed filcowaniem.
-------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Snow
DROPS Snow
100% Wełna
od 8.24 zł /50g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 41.20zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

KAPCIE:
Przer. w jednej części od góry kapcia, ze szwem z wierzchu kapcia i na środku tyłu (z tyłu pięty).
Na drutach nr 8 kolorem ecru lub turkusowym nabrać luźno 19-20-21-23 (24-25-26-28) o. Przer. 5 rz. na prawo. Dalej przer. dżersejem kolorem ciemny szary jeżeli rozpoczynaliśmy kolorem ecru, W TYM SAMYM CZASIE, w 1-szym rz. równomiernie zamknąć 2 o. = 17-18-19-21 (22-23-24-26) o. ZACHOWAĆ TAKIE SAME NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!
Na wys. 13-15-15-17 (17-17-19-19) cm od dołu robótki, nabrać na stopę na końcu rzędu w każdym rz. na prawej stronie robótki: 2-2-2-2 (3-4-6-7) razy 2 o. i 1-2-3-3 (3-3-2-2) razy 1 o. = 22-24-26-28 (31-34-38-42) o.
Na wys. 37-40-43-47 (50-53-55-57) cm od dołu robótki, zamknąć w każdym rz. na pocz. rzędu na lewej stronie robótki: 1-2-3-3 (3-3-2-2) raz 1 o. i 2-2-2-2 (3-4-6-7) razy 2 o. = 17-18-19-21 (22-23-24-26) o. Dalej przer. do wys. ok. 52-58-63-69 (73-75-83-86) cm. Przer. 1 rz. na lewo na lewej stronie robótki, W TYM SAMYM CZASIE, równomiernie dodać 2 o. = 19-20-21-23 (24-25-26-28) o. Zmienić włóczkę na ecru lub turkusową. Przer. 5 rz. na prawo (1-szy rz. = na prawo) i luźno zakończyć.

WYKOŃCZENIE:
Złożyć kapeć na pół, lewą stroną do lewej i zszyć na środku tyłu wbijając igłę w skrajne oczka. W taki sam sposób zszyć na środku na wierzchu stopy i dalej wzdłuż cholewki. Na środku przodu powinno pozostać pęknięcie, nie zszywać do końca. Wywrócić na prawą stronę robótki (strona dżersejem lewym = na prawej stronie robótki).

FILCOWANIE:
Włożyć kapcie do pralki, wsypać proszek bez enzymów i środków wybielających. Prać w temperaturze 40°C, wirowanie normalne, ale bez prania wstępnego.
Po wyjęciu z pralki, nadać kształt i właściwe wymiary wilgotnym jeszcze kapciom, suszyć na płasko. Następnie prać wybierając program do prania wełny. Wyłożyć 3-5 cm na górze kapcia na prawą stronę robótki.

PO FILCOWANIU:
Jeżeli robótka nie sfilcowała się wystarczająco i jest za duża: gdy jest jeszcze mokra, należy ją ponownie uprać w pralce razem z ręcznikiem frotte o wymiarach 50 x 70 cm - UWAGA: nie używać krótkiego programu prania.
Jeżeli robótka sfilcowała się za bardzo i jest za mała: gdy jest jeszcze mokra należy ją naciągnąć do właściwych wymiarów. Gdy robótka jest już sucha, najpierw należy ją namoczyć, a następnie naciągnąć.
Pamiętaj, że później należy prać sfilcowaną odzież tak jak pierzemy ubrania z wełny.
Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz do modelu DROPS Extra 0-568

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (56)

country flag Lindsay wrote:

I'm lost on sizing. Looking to knit some for a toddler. Not sure if 21 is big or small. It doesn't seem like European sizing to me. Maybe I'm wrong?

19.12.2022 - 03:30

DROPS Design answered:

Hi Lindsay, Size 21 is 13 cm in foot-length and for babies aged 1-2 years. Size 23 is 14.3 cm in foot-length and for children aged 1.5-3 years. Hope this helps and happy knitting!

19.12.2022 - 06:50

country flag Judy wrote:

Thank you so much for your generosity in sharing this pattern. I have been looking for such a pattern.

11.11.2021 - 03:16

country flag Alma wrote:

Klopt het dat de slof voor het vilten maar net iets groter is dan mijn voet? Ik heb de juiste stekenverhouding en het juiste aantal steken voor mijn maat gebreid, maar maak mij zorgen dat de slof veel krimpt tijdens het vilten en dan niet meer past. Een maat groter breien is ook maar 3 steken extra, wat ook niet zo'n groot verschil lijkt. Krimpt de slof misschien meer in de lengte dan de breedte?

08.11.2021 - 17:49

DROPS Design answered:

Dag Alma,

Het werk krimpt in de hoogte inderdaad meer dan in de breedte. De stekenverhouding is voor het vilten ongeveer 10 x 14 en na het vilten ongeveer 13 x 26 steken.

10.11.2021 - 16:40

country flag Robin Riley wrote:

Hi, Where the pattern says: "Fold slipper double, WS towards WS, and sew tog mid back in outer loops of sts" what is meant by "outer loops"? Thanks!

31.03.2021 - 21:10

DROPS Design answered:

Dear Robin, the edge stitch has a loop toward the knitting and another to the opposite side, the loop toward the end of the row. That is the outer loop. In other word, insted of sewing under the two line, you oonly need to "scoop" one thread with your needle / stitch. We do this so the seam wil not be too tick, but lays flat. Happy Crafting!

01.04.2021 - 09:45

country flag Marion Gloudemans wrote:

Als ik de sloffen niet wil vilten, hoe zijn dan de verhoudingen, aantallen steken, maten? Ik moet voor verschillende kindermaten breien. Ik kan geen wol gebruiken en wil dus ook niet vilten. Vandaar.

03.12.2020 - 14:36

DROPS Design answered:

Dag Marion,

Helaas is dit patroon er alleen voor vilten. Als je sokken of sloffen wilt breien om niet te vilten is het beter om een patroon uit te kiezen dat daarvoor gemaakt is.

04.12.2020 - 12:31

country flag Martine Fournière wrote:

Bonjour, pour moi toutes les explications ont été très clair, j'ai réalisé mes chaussons c'est super ! Par contre je suis déçue du feutrage, j'ai pourtant fait exactement comme vous le dites j'ai fait attention de prendre la bonne lessive et ils sont à peine feutré et resté bien trop grand pour mes pieds, Que dois-je faire pour rattraper ca ? j'attends votre réponse et vous en remercie par avance. Martine

05.11.2020 - 13:42

DROPS Design answered:

Bonjour Martine, avez-vous bien suivi toutes les instructions pour le feutrage (cf cette leçon par ex.) - utilisez-vous bien DROPS Eskimo ou une pure laine (si votre fil n'est pas pure laine il peut ne pas feutrer, s'il est traité superwash, il ne feutrera pas) - et si votre machine a un programme "laine", pensez à le désactiver. Bon feutrage!

05.11.2020 - 14:16

country flag Anne wrote:

Hvordan blir den mørk grå øverst når man begynner med natur?

07.12.2019 - 12:19

country flag En Greie wrote:

Går det an og strikke dette

19.09.2019 - 10:04

DROPS Design answered:

Þetta mynstur verður komið í íslenskir þýðingu innan skamms.

20.09.2019 - 13:23

country flag En 89 åring wrote:

Disse er veldig fine, men er de enkle og lage for f.eks. en 13 åring.

12.09.2019 - 11:40

DROPS Design answered:

Hej :) vi har flere videoer som viser en komplet oppskrift på tøfler. Se her: Komplette oppskrifter - tøfler

12.09.2019 - 11:53

country flag En Person I Verden wrote:

Disse likte jeg veldig godt jeg bruker de hele dagen

12.09.2019 - 11:39