DROPS Alpaca
DROPS Alpaca
100% Alpaka
od 13.76 zł /50g
DROPS Kid-Silk
DROPS Kid-Silk
75% Moher, 25% Jedwab
od 16.83 zł /25g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 30.59zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

DROPS Super Sale

Winter Smiles Headband

Opaska na drutach z warkoczem, z włóczek DROPS Alpaca i DROPS Kid-Silk. Od S do XL.

DROPS 214-68
DROPS Design: model nr z-928
Grupy włóczek A + A ou C
-------------------------------------------------------

ROZMIARY:
S/M – M/L – L/XL
Na obwód głowy ok.: 54/56 – 56/58 – 58/60 cm.
Długość ok. 10/11 – 11/12 – 12/13 cm.

MATERIAŁ:
DROPS ALPACA od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
50-50-50 g kolor 9025, orzechowy
I:
DROPS KID-SILK od Garnstudio (należy do Grupy włóczek A)
25-25-25 g kolor 33, rdza

lub można użyć następujących kolorów:
DROPS Alpaca 9026, blush i DROPS Kid-Silk 33, rdza
DROPS Alpaca 7323, morska mgła i DROPS Kid-Silk 34, zielona szałwia
DROPS Alpaca 2923, złoty żółty i DROPS Kid-Silk 30, curry
DROPS Alpaca 2020, jasny nugat i DROPS Kid-Silk 20, jasny beż

PRÓBKA:
17 oczek na szerokość i 22 rzędy na wysokość, dżersejem, 1 nitką każdego rodzaju (= 2 nitki razem) = 10 x 10 cm.

DRUTY:
DRUTY POŃCZOSZNICZE DROPS nr 5.
Podany rozmiar drutów jest orientacyjny. Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większych drutów. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszych drutów.

-------------------------------------------------------

Alternatywna włóczka – Tutaj znajdziesz jak zamienić włóczkę na inną
Grupy włóczek A-F – Użyj tego samego wzoru i zamień włóczkę tutaj
Ile alternatywnej włóczki użyć – Wypróbuj nasz zamiennik włóczek tutaj

-------------------------------------------------------

DROPS Alpaca
DROPS Alpaca
100% Alpaka
od 13.76 zł /50g
DROPS Kid-Silk
DROPS Kid-Silk
75% Moher, 25% Jedwab
od 16.83 zł /25g
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 30.59zł.

Koszt włóczki dotyczy materiału niezbędnego do wykonania wyrobu w najmniejszym z podanych rozmiarów i najtańszej włóczki.
Czy chcesz zrealizować swój projekt jeszcze taniej? Koniecznie zobacz zakładkę Store Deals!

Objaśnienia do wzoru

-------------------------------------------------------
OBJAŚNIENIA DO WZORU:

SCHEMATY:
Patrz schematy A.1 - A.5 – pokazują jak wykończyć opaskę.
-------------------------------------------------------

ROBÓTKĘ ROZPOCZYNAMY TUTAJ:

-------------------------------------------------------

OPASKA – SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiana na okrągło, na drutach pończoszniczych, w formie rurki. Końce są następnie zszyte razem, aby powstał warkocz na środku przodu.

OPASKA:
Na drutach pończoszniczych nr 5 nabrać 36-40-44 oczka, 1 nitką Alpaca + 1 nitką Kid-Silk (= 2 nitki razem). Przerabiać na okrągło, dżersejem, przez 49-51-53 cm. Zamykać oczka na prawo.

WYKOŃCZENIE:
Mamy teraz tubę/rurkę z otworami z każdej strony, ułożyć robótką na płasko – nie skręcać. Zszyć otwór z każdej strony, zszywać wkłuwając igłę w skrajne pętelki oczek brzegowych, aby szew nie był zbyt gruby – patrz przerywane linie w schemacie A.1.
Mamy teraz płaski prostokąt, złożyć prostokąt na pół; długość jest taka sama, prostokąt będzie węższy – patrz schemat A.2.
Ułożyć teraz dłuższe boki opaski razem, nie skręcając robótki – patrz schemat A.3. Końce opaski są teraz na przemian, po wewnętrznej stronie i na zewnątrz, a zagięte brzegi jeden naprzeciw drugiego – patrz schemat A.4.
Teraz zszywać, wkłuwając igłę przez wszystkie warstwy następująco:
zszywać wzdłuż przerywanej linii schematu A.5 (ponad brzegami robótki), zszywać ścisło, 1 szew w każde oczko – należy zszywać wbijając igłę przez wszystkie warstwy, aby szew nie był widoczny po obróceniu robótki.
Odciąć i wrobić nitkę. Obrócić robótkę na prawą jej stronę, aby szew był teraz w środku opaski.

Schemat

diagram measurements
diagram measurements
diagram measurements
Chcesz o coś zapytać? Zobacz listę często zadawanych pytań (FAQ)

Od próbki zależą ostateczne wymiary robótki, zwykle jest podawana w rozmiarze 10 x 10 cm. Podaje się ją następująco: liczba oczek na szerokość x liczba rzędów na wysokość – np. 19 oczek x 26 rzędów = 10 x 10 cm.

Próbka/naprężenie nici jest sprawą bardzo indywidualną; niektórzy przerabiają robótkę luźno, a niektórzy ciasno. Dlatego należy dopasować swój sposób pracy do rozmiaru drutów. Rozmiar drutów podany we wzorze jest orientacyjny! Musisz wybrać taki rozmiar drutów/szydełka (większy lub mniejszy), aby otrzymana przez CIEBIE próbka, była zgodna z próbką we wzorze. Jeżeli twoja próbka nie będzie zgodna z tą podaną we wzorze, będziesz mieć inne zużycie włóczki, a twoja robótka będzie miała wymiary inne niż te określone we wzorze.

Od próbki również zależy również, jaką włóczką można zastąpić inną włóczkę. Jeżeli tylko próbki dla obu tych włóczek będą się zgadzać, można zastępować jedną włóczkę drugą włóczką.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz instrukcję video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wymagana ilość włóczki jest podana w gramach, np. 450 g. Aby obliczyć ile motków włóczki będziemy potrzebować, najpierw należy sprawdzić ile gramów włóczki jest w 1 motku (25g, 50g lub 100g). Informacja ta jest dostępna po kliknięciu na dany rodzaj włóczki na naszych stronach. Następnie należy podzielić wymaganą ilość włóczki przez ciężar 1 motka. Na przykład, jeżeli motek waży 50g (większość włóczek ma właśnie taki ciężar), obliczenie przedstawia się następująco: 450 / 50 = 9 motków.

Gdy zmieniasz włóczkę, najważniejszą sprawą jest to, aby próbka, którą z niej wykonasz, była taka sama jak ta podana dla oryginalnej włóczki we wzorze. W ten sposób wymiary gotowego produktu będą takie same jak na schematycznym rysunku na dole opisu we wzorze. Najłatwiej otrzymasz taką samą próbkę, zastępując oryginalną włóczkę inną włóczką z tej samej Grupy włóczek. Można również przerabiać kilkoma nitkami cieńszej włóczki, które w sumie będą odpowiadać grubszej włóczce i otrzymamy w obydwu przypadkach taką samą próbkę. Wypróbuj nasz zamiennik włóczek. Zalecamy, aby zawsze wykonywać próbkę.

UWAGA: gdy zmienimy włóczkę, gotowe ubranie może wyglądać inaczej niż na zdjęciu, będzie też inne w dotyku, ze względu na indywidualne właściwości każdej z włóczek.

Zobacz kurs DROPS: Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Wszystkie nasze włóczki zostały podzielone na grupy (od A do F) ze względu na ich grubość i próbkę – do grupy A należą najcieńsze włóczki, a do grupy F najgrubsze. W ten sposób łatwo jest znaleźć alternatywną włóczkę dla tego samego wzoru. Wszystkie włóczki w ramach tej samej grupy mają taką samą próbkę i mogą byś stosowane zamiennie. Jednak warto pamiętać, że gotowy produkt wykonany z innej włóczki niż oryginalnie we wzorze może mieć inną strukturę i wygląd.

Kliknij tutaj i zobacz zestawienie naszych włóczek wg grup

Na górze w każdym naszym wzorze znajdziesz link do zamiennika włóczek, bardzo przydatnego narzędzia, jeżeli chcesz wykonać wzór z innej włóczki niż podana we wzorze. Po wpisaniu rodzaju włóczki, którą chcesz zastąpić, jej ilości (dla twojego rozmiaru) i liczby nitek, zamiennik zaproponuje ci alternatywne włóczki, dla takiej samej próbki. Dodatkowo zobaczysz ile nowej włóczki będziesz potrzebować i czy trzeba będzie przerabiać kilkoma nitkami jednocześnie. Większość naszych włóczek występuje w motkach po 50g (niektóre mają 25g lub 100g).

Jeżeli wzór jest wykonywany wieloma kolorami, każdy kolor powinien być zastępowany oddzielnie. Podobnie, jeżeli wzór jest przerabiany kilkoma nitkami różnych włóczek (np. 1 nitką włóczki Alpaca i 1 nitką włóczki Kid-Silk), będziesz musiała znaleźć zamiennik/alternatywę dla każdej włóczki z osobna.

Kliknij tutaj i zobacz nasz zamiennik włóczek

Ponieważ różne włóczki mają różne właściwości i fakturę, zdecydowaliśmy się pozostawić we wzorach oryginalną włóczkę (już wycofaną z produkcji). Możesz bez trudu znaleźć odpowiednią włóczkę wśród obecnie dostępnych włóczek, używając naszego zamiennika włóczek lub wybierając włóczkę z tej samej Grupy włóczek.

Być może niektórzy sprzedawcy mają jeszcze na stanie włóczki wycofane z produkcji, albo ktoś ma w domu kilka motków takiej włóczki i chce znaleźć dla niej jakiś wzór.

Zamiennik włóczek wskaże ci alternatywną włóczkę, wraz z jej ilością.

Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar wybrać, najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie swetra, który już masz, który lubisz i którego rozmiar Ci odpowiada. Następnie musisz porównać jego wymiary z miarami na schematycznym rysunku swetra.

Schematyczny rysunek swetra znajduje się na dole wzoru.

Patrz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Numer drutów podany we wzorze jest orientacyjny, najważniejsze, aby utrzymywać odpowiednie naprężenie nici/rozmiar próbki. A ponieważ jest to sprawą bardzo indywidualną, musisz tak dopasować rozmiar drutów, aby TWOJA próbka była taka sama jak we wzorze – rozmiar drutów może różnić się o 1, a nawet 2 rozmiary, w górę lub w dół. Dlatego zawsze zalecamy, aby wykonywać próbki testowe.

Jeżeli twoja próbka różni się od tej podanej we wzorze, wymiary ukończonego ubrania mogą różnić się od wymiarów podanych na schematycznym rysunku na dole wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak zmierzyć próbkę

Zobacz video DROPS: Jak wykonać próbkę

Wykonywanie ubrania od góry do dołu ułatwia dopasowanie robótki do swoich potrzeb. Na przykład, łatwiej jest przymierzyć ubranie podczas pracy nad nim, jak również dopasować długość karczku i pokrojów rękawów.

We wzorze podane są kolejne etapy pracy, krok po kroku, zgodnie z kolejnością działań. Schematy są dopasowane do próbki/naprężenia nici i są przerabiane jak zwykle.

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest odczytywany od dołu do góry, od prawej do lewej strony. 1 kwadracik/pole = 1 oczko.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki i co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki. Gdy przerabiamy na lewej stronie robótki, będziemy przerabiać schemat odwrócony: czyli od lewej do prawej strony, prawe oczka są przerabiane na lewo, a lewe na prawo, itd.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki, a schemat jest przerabiany od prawej do lewej strony we wszystkich okrążeniach.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Schemat pokazuje wszystkie rzędy/okrążenia, a każde oczko jest pokazane na prawej stronie robótki. Jest przerabiany od dołu do góry, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy w tę i z powrotem, co drugi rząd jest przerabiany na prawej stronie robótki: od prawej do lewej strony, a co drugi rząd jest przerabiany na lewej stronie robótki: od lewej do prawej strony.

Gdy przerabiamy na okrągło, każdy rząd w schemacie jest przerabiany na prawej stronie robótki, od prawej do lewej strony.

Gdy przerabiamy schemat kołowy, zaczynamy przerabiać od środka i dalej przerabiamy na boki, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, rząd po rzędzie.

Rzędy zazwyczaj zaczynają się od podanej liczby oczek łańcuszka (równoważnej do wysokości kolejnego oczka), będzie to również pokazane w schemacie lub wyjaśnione w opisie do wzoru.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

W opisie, aby przerobić kilka schematów, jeden po drugim w tym samym okrążeniu/rzędzie, często jest napisane: „przerobić schemat A.1, A.2, A.3 w sumie 0-0-2-3-4 razy”. To oznacza, że należy przerobić schemat A.1 jeden raz, następnie schemat A.2 jest przerabiany jeden raz i schemat A.3 jest powtarzany (na szerokość) tyle razy ile jest przewidziane dla wykonywanego rozmiaru – w tym przypadku jest to: w rozmiarze S = 0 razy, M = 0 razy, L=2 razy, XL= 3 razy i XXL = 4 razy.

Schematy są przerabiane jak zwykle: zaczynamy od pierwszego rzędu w schemacie A.1, następnie przerabiamy pierwszy rząd schematu A.2 etc.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na drutach

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytywać schematy w robótce na szydełku

Całkowita szerokość ubrania (od mankietu do mankietu) jest większa w większych rozmiarach, mimo że rękawy są krótsze. W większych rozmiarach główka rękawa jest dłuższa i ramiona są szersze, dlatego rękawy będą dobrze dopasowane w każdym rozmiarze.

Schematyczny rysunek z podanymi wymiarami dostarcza wiedzy na temat całkowitej długości ubrania. Jeżeli weźmiemy sweter, to jego długość jest mierzona od najdalej wysuniętego punktu na ramieniu (zwykle najbliżej dekoltu) i dalej w dół do końca robótki. Długość NIE jest mierzona od brzegu ramienia. Podobnie, długość karczku jest mierzona od najdalszego punktu na ramieniu i dalej w dół, do miejsca, gdzie karczek jest dzielony na tułów i rękawy.

Długość swetra nie jest mierzona wzdłuż obszyć przodów, chyba że we wzorze jest określone inaczej. Wyznaczając długość robótki, mierzyć zawsze po wewnętrznej stronie obszyć przodów.

Zobacz kurs DROPS: Jak odczytać miary w schemacie

Schematy są często powtarzane, zarówno na szerokość jak i na wysokość. 1 powtórzenie w schemacie pokazuje sposób w jaki pojawia się on we wzorze. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 5 razy schemat A.1 na szerokość (na okrągło), to znaczy, że trzeba przerabiać schemat A.1 w sumie 5 razy, jeden za drugim na okrągło. Jeżeli jest napisane, aby przerobić 2 razy schemat A.1 na wysokość, wówczas przerabia się cały schemat jeden raz, a następnie powtarza go ponownie od początku i przerabia cały schemat jeszcze jeden raz.

Oczka łańcuszka są nieznacznie węższe od pozostałych oczek i aby początek/brzeg robótki nie był zbyt wąski, dodajemy na początku nieco więcej oczek łańcuszka. Liczba oczek zostanie dopasowana w kolejnym rzędzie, aby zgadzała się z wzorem i schematycznym rysunkiem.

Ściągacz jest bardziej elastycznym ściegiem i ściąga robótkę bardziej niż na przykład dżersej. Dodając oczka przed brzegiem ściągaczem unikniesz widocznej różnicy szerokości między ściągaczem, a resztą robótki.

Łatwo jest tak zamknąć oczka, aby robótka była zbyt ciasna, a wykonując narzuty podczas zamykania oczek (i jednocześnie zamykając je jak zwykłe oczka) unikniemy zbyt ścisłego brzegu.

Zobacz video DROPS: Zakańczanie robótki z narzutami

W celu równomiernego dodania oczek (lub zamknięcia), dodajemy na przykład: na przemian co 3-ci i 4-ty rząd następująco: przerobić 2 rzędy i dodawać oczka w 3-cim rzędzie, przerobić 3 rzędy i dodawać oczka w 4-tym rzędzie. Powtarzać tą sekwencję, aż wszystkie oczka zostaną dodane.

Zobacz kurs DROPS: Dodawać lub zamykać 1 o. na przemian, co 3 i 4 rzędy

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę na okrągło zamiast w tę i z powrotem, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór. Będziesz musiała dodać tzw. oczka steek na środku przodu (zazwyczaj jest to 5 oczek) i dalej postępować zgodnie z opisem. Gdy normalnie obracasz robótkę, aby przerabiać na lewej stronie robótki, dalej przerabiaj ponad oczkami steek i przerabiaj na okrągło. Na końcu należy przeciąć robótkę, nabrać oczka na obszycia i zakryć przecięte brzegi.

Zobacz video DROPS: Jak na drutach wykonać tzw. oczka ‘steek’ i przeciąć robótkę

Jeżeli wolisz wykonywać robótkę w tę i zamiast powrotem zamiast na okrągło, możesz odpowiednio zmodyfikować wzór, aby przerabiać kolejne elementy robótki oddzielnie, a połączyć je na koniec. Podzielić oczka na tułów przez 2, dodać 1 oczko brzegowe z każdej strony (na szwy) i wykonywać tył i przód oddzielnie.

Zobacz kurs DROPS: Czy wzór na drutach z żyłką może być wykonany na prostych drutach?

Powtórzenia schematów powodują, że w różnych rozmiarach wygląd ubrania może się nieco różnić, w celu uzyskania właściwych proporcji. Jeżeli wykonujesz ubranie w innym rozmiarze niż jest na zdjęciu, może ono wyglądać nieco inaczej. Zostało to starannie opracowane i dopasowane, aby wygląd ubrania był taki sam we wszystkich rozmiarach.

Pamiętaj, aby postępować zgodnie z opisem i wykonywać schematy dla twojego rozmiaru!

Jeżeli znalazłaś wzór, który ci się spodobał i który jest dostępny w rozmiarze damskim, bez trudu zamienisz go na sweter męski. Podstawową różnicą jest długość rękawów i tułowia. Przerabiaj na początku jak w rozmiarze damskim, którego obwód klatki piersiowej będzie odpowiedni dla mężczyzny. Dodatkowa długość tułowia będzie dodana bezpośrednio przed zamykaniem oczek na podkrój rękawa/główkę rękawa. Jeżeli wzór jest przerabiany z góry na dół, możesz dodać dodatkowe centymetry za podkrojem rękawa lub przed 1-szym zamykaniem oczek na rękawie.

Co do ilości włóczki, zależy od tego ile centymetrów dodasz, ale zawsze lepiej kupić o jeden motek za dużo, niż za mało.

Wszystkie włóczki maja pewną nadwyżkę włókien (w wyniku produkcji), które mogą wychodzić, inaczej linieć lub obłazić. Szczotkowane (wyczesywane) włóczki (z większym włoskiem) mają więcej takich luźnych, zbędnych włókien, co sprzyja obłażeniu.

Mimo, że nie można zagwarantować, aby szczotkowana włóczka zupełnie nie gubiła nie nitek, możemy to zminimalizować postępując następująco:

1. Po zakończeniu pracy nad robótką (przed praniem) mocno ją wytrzepać, aby zbędne włókna wypadły. UWAGA: NIE używać rolki do ubrań, szczotki czy innych metod, które wyciągają włóczkę.

2. Umieścić ubranie w plastikowej torbie i umieścić w zamrażarce – temperatura spowoduje, że włóczka staną się mniej związane ze sobą, a ich nadmiar zostanie łatwiej usunięty.

3. Pozostaw ubranie w zamrażarce na kilka godzin, wyjmij je i wytrzep ponownie.

4. Pierz ubranie zgodnie z instrukcją prania, która znajduje się na etykiecie włóczki.

Mechacenie jest naturalnym procesem, który zachodzi nawet w przypadku najbardziej ekskluzywnych włókien. Jest to naturalna oznaka zużycia, której trudno uniknąć i która jest najbardziej widoczna na fragmentach odzieży najbardziej narażonych na tarcie, takich jak ramiona i mankiety swetra.

Twoje ubranie będzie wyglądać jak nowe, gdy usuniesz zmechacenia/kłaczki za pomocą grzebienia do dzianin lub golarki.

Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc. Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.
W międzyczasie możesz zobaczyć pytania i odpowiedzi pozostawione do tego wzoru przez innych użytkowników strony lub dołączyć do grupy DROPS Workshop na facebooku, aby uzyskać pomoc od innych dziewiarek!

Może Ci się również spodobać...

Winter Smiles Headband

Sónia Cunha, Netherlands

Winter Smiles Headband

Patricia Ocana, Canada

Winter Smiles Headband

Marta Jarosławska, Poland

Winter Smiles Headband

Caroline, Belgium

Stirnband

Gabriela, Germany

Winter Smiles Headband

Mari Lise Eriksen, Norway

Mustard headband

evelinn, Estonia

Dodaj komentarz do modelu DROPS 214-68

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

Komentarze / Pytania (26)

country flag Sharon Hunt wrote:

Hi, My daughter saw this headband in a drops store. She bought 1 ball of air and 1 ball kids silk. I started this and got the stitch gauge but not the row gauge. I ripped out and started again with the same results. I changed from short wooden needles to metal and nothing changed. What is the solution here? The used air to make this headwarmer so we bought the yarn used. Never thought there woul be a problem. Frustrated. S

10.11.2023 - 17:30

DROPS Design answered:

Dear Sharon, this pattern is for 2 threads of group A yarn (Alpaca and Kid-Silk) or 1 thread of group C yarn (like Air, for example). So you could try to work with just DROPS Air. On the other hand, the important gauge is the stitch gauge, not the row gauge. So you could work with your obtained gauge, since all of the measurements are given in cm and not rows. In that case, you may work more or less rows than in the pattern but you will obtain a headband of the same size as here. Happy knitting!

12.11.2023 - 23:11

country flag Bente Pedersen wrote:

Feil bilde til oppskrift

03.03.2023 - 19:15

country flag VANMELLAERT wrote:

Je voudrais réaliser ce bandeau en jersey double directement. Combien de mailles dois-je mettre ? \r\nD’avance merci pour votre réponse.

18.10.2022 - 10:56

country flag Zanne wrote:

Ik heb een vraag over het aantal steken dat moet worden opgezet. Ik brei met een rond breinaald en als ik 40 steken komt dit wel zeer klein uit. Als ik het patroon goed begrijp is de hoogte van de hoofdband ongeveer 50 cm. Maar wat is de breedte?

12.09.2022 - 18:12

DROPS Design answered:

Dag Zanne,

De breedte van de band voor jouw maat is ongeveer 11 a 12 cm. Dit is dus een dubbele laag, omdat je in de rondte breit.

14.09.2022 - 11:50

country flag Giuliana wrote:

Buongiorno potrei acquistare il tutorial per eseguire questa fascia? Grazie mille

19.04.2022 - 11:00

DROPS Design answered:

Buonasera Giuliana, i nostri modelli sono tutti disponibili gratuitamente sul nostro sito. Buon lavoro!

19.04.2022 - 21:26

country flag Sara wrote:

Ciao, posso lavorare il modello in piano come se fosse una sciarpa e senza chiuderlo a tubo o incrociandolo si vedrà il rovescio? In caso si possa, che vivagno mi consigliate? Grazie

11.04.2022 - 11:07

DROPS Design answered:

Buonasera Sara, il modello è stato progettato per essere lavorato in tondo, ma se preferisce può apportare le modifiche che desidera. Buon lavoro!

11.04.2022 - 21:26

country flag Else wrote:

Vil det være ok at strikke på jumperpinde og sy arbejdet sammen på langs og sørge for at syningen kommer på " bagsiden " altså tætteste på hovedet. Jeg strikker ikke så gerne på strømpepinde.

21.11.2021 - 18:07

DROPS Design answered:

Hej Else. Ja det bör gå fint. Maskorna kommer ju då åt andra hållet, så se bara till att det blir elastiskt nog (uppläggningskant och avmaskningskant). Mvh DROPS Design

22.11.2021 - 09:57

country flag Linda Spelier wrote:

Prachtig en eenvoudig. Subliem!

27.02.2021 - 09:46

country flag Karin wrote:

Tenker å strikke pannebånd til barn 6 år. Noen forslag til hvor mange masker som må legges opp og hvor langt å strikke?

25.02.2021 - 20:06

DROPS Design answered:

Hej Karin, vælg det smalleste, og så kan du måle hovedet på barnet og strikke cm 5 cm kortere. God fornøjelse!

26.02.2021 - 07:57

country flag Merete wrote:

Hei :-) Kan man strikke dette pannebåndet med magicloop-teknikk istedet for strømpepinner?

24.02.2021 - 15:53

DROPS Design answered:

Hei Merete, Det kan du. God fornøyelse!

25.02.2021 - 07:31