DROPS / 211 / 28

Eco Tote by DROPS Design

DROPS Bomull-Lin või DROPS Paris lõngast heegeldatud pitsmustriga ja ühekordsete sammastega suur kott

Võtmesõnad: kotid, pitsmustriga,
DROPS disain: mudel nr L-158
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
SUURUS:
MÕÕDUD: ümbermõõt: umbes 81 cm kõrge (ilma sangadeta): 39 cm
Sangad on umbes 45 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS BOMULL-LIN, 50 g/85 m (kuulub lõngagruppi C)
250 g värv nr 05, pruun

Või kasuta:
Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
300 g värv nr 44, pruun

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
16 ühekordset sammast lai ja 9 rida kõrge = 10 x 10 cm.

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4,5 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 2.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.25€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

----------------------------------------------------------

AHELSILMUSED:
Tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk kui on 1 kinnissilmus / ühekordne sammas lai.

HEEGELDAMISE INFO:
Alusta iga kinnissilmuste ringi 1 ahelsilmusega – see ei asenda esimest kinnissilmust ringi alguses. Ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse kinnissilmusesse.
Alusta iga ühekordsete sammaste ringi 3 ahelsilmusega – need ei asenda esimest ühekordset sammast ringi alguses; ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses.

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 kuni A.5.

KASVATAMISE NIPP 1:
Kasvata 1 ühekordne sammas, tehes 2 sammast samasse silmusesse. Kasvata 1 ühekordne sammas enne ja pärast silmusemärkijat mõlemal küljel (= 4 silmust kasvatatud ringil).

KASVATAMISE NIPP 2:
Arvutamaks, kui tihti kasvatada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv real (näiteks 130 silmust) ja jaga kasvatuste arvuga (näiteks 14) = 9,3. Selles näiteks kasvata, heegeldades 2 ühekordset sammast umbes igasse 9. silmusesse.

3 ÜHEKORDSET SAMMAST KOKKU:
Heegelda 1 ühekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 aasa heegelnõelal), tee nii veel 1 ühekordne sammas mõlemasse järgmisesse 2 silmusesse, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 4 aasa heegelnõelal (= jääb 1 silmus).
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

----------------------------------------------------------

KOTT – KOKKUVÕTE:
Heegeldatakse ringselt alt üles. Siis ühendatakse põhi.

KOTT:
Tee 114 ahelsilmust Bomull-Lin või Paris lõngaga ja 4,5 mm heegelnõelaga, ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse – loe ülevalt AHELSILMUSED.
1. RING: tee 1 kinnissilmust igasse silmusesse – loe ülevalt HEEGELDAMISE INFOT = 114 kinnissilmust ringil. Paigalda silmusemärkija ringi algusesse ja pärast 57 kinnissilmust.
2.- 5. RING: tee 1 ühekordne sammas igasse kinnissilmusesse, SAMAL AJAL kasvata igal ringil 1 ühekordne sammas mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat - loe KASVATAMISE NIPPI 1 = 130 ühekordset sammast. JÄLGI HEEGELDAMISE TIHEDUST!
Siis tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse, kuni töö pikkus on 9 cm loomise reast.
Järgmine ring nii: tee 1 ühekordne sammas igasse sambasse, samal ajal kasvata 14 ühekordset sammast ühtlaste vahedega – loe HEEGELDAMISE INFOT 2 = 144 ühekordset sammast on ringil.
Heegelda mustrit järgmiselt: tee skeemi A.1 (näitab ringi algust ja lõppu), skeemi A.2 kokku 36 mustrikordust ringil.
Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, korda viimast 2 rida skeemidel, kuni töö pikkus on umbes 32 cm – lõpeta pärast skeemi A.2 viimast rida. Katkesta lõng.

Nüüd heegelda edasi-tagasi mõlemal koti küljel järgmiselt: kinnita lõng 1 aassilmusega ühekordsesse sambasse enne viimast 4 ahelsilmustest kaart ringil ning heegelda mustrit töö paremal pool järgmiselt: tee skeemi A.3, skeemi A.4 järgmisesse 7 ahelsilmustest kaarde, skeemi A.5 järgmisesse ahelsilmustest kaarde + sambasse pärast kaart.
Heegelda niimoodi mustrit, kuni skeemid A.3 ja A.5 on tehtud vertikaalselt. Katkesta ja kinnita lõng.

Kinnita lõng 1 aassilmusega sambasse pärast 10. ahelsilmustest kaart, lugedes pärast skeemi A.5 ühel küljel. Heegelda mustrit järgmiselt: tee skeemi A.3, skeemi A.4 järgmisesse 7 ahelsilmustest kaarde, skeemi A.5 järgmisesse ahelsilmustest kaarde + sambasse pärast kaart. Nüüd peaks olema 10 ahelsilmustest kaart skeemide A.5 ja A.3 vahel. Jätka niimoodi mustrit, kuni skeemid A.3 ja A.5 on tehtud vertikaalselt. Katkesta ja kinnita lõng.

PÕHJA KOKKUHEEGELDAMINE:
Pööra tööl parem pool sissepoole ja heegelda põhi kokku läbi esimese ahelsilmuste rea, läbi mõlema kihi, alustades silmusemärkijast ringi algul ja tee 1 kinnissilmus igasse ahelsilmusesse. Katkesta ja kinnita lõng. Keera jälle töö õiget pidi.

SANGAD:
Heegelda töö paremal pool:
1. RING: kinnita lõng 1 aassilmusega ühel küljel keskmisesse sambasse (= 4 ahelsilmustest kaart on mõlemal küljel), tee 3 ahelsilmust (= 1 ühekordne sammas) - loe HEEGELDAMISE INFOT, tee 4 ühekordset sammast ümber iga järgmise 4 ahelsilmustest kaare, siis tee 72 ahelsilmust (jälgi, et ahelsilmused ei oleks liiga lühikesed, ahelsilmustest kett peaks olema 45 cm), jäta vahele 10 ahelsilmustest kaart koti keskel, tee 4 ühekordset sammast ümber iga järgmise 8 ahelsilmustest kaare küljel, tee 72 ahelsilmust, jäta vahele 10 ahelsilmustest kaart, tee 4 ühekordset sammast ümber iga järgmise 4 ahelsilmustest kaare. Mõlemal küljel on 32 ühekordset sammast ja 72 ahelsilmust sanga jaoks mõlemal küljel = 208 silmust ringil.
2. RING: tee * 1 ühekordne sammas igasse sambasse kuni jääb 2 sammast enne ahelsilmuseid, heegelda 3 ÜHEKORDSET SAMMAST KOKKU - vaata ülevalt, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 70 ahelsilmusesse (st kuni 1 ahelsilmus jääb enne järgmist sammast), heegelda 3 ühekordset sammast kokku, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 14 sambasse *, korda * kuni * veel kord = 200 ühekordset sammast on ringil.
3. RING: tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse.
Katkesta ja kinnita lõng.

Nüüd heegelda mööda sangade ahelsilmuseid, äärtel ja 10 ahelsilmustest kaarel järgmiselt:
1. RING: alusta 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse ühe sanga siseküljel, tee 1 ühekordne sammas igasse 72 ahelsilmusesse - loe HEEGELDAMISE INFOT, tee 3 ühekordset sammast ümber iga järgmise 3 rea (= skeemi A.3/A.5 küljel, tee 2 ühekordset sammast ümber järgmise rea; heegelda 3 SAMMAST KOKKU nagu enne, aga nüüd tee 1 ühekordne sammas viimasesse ritta ning 2 ühekordset sammast ümber esimese 10 ahelsilmustest kaare. Jätka, tehes veel 2 ühekordset sammast ümber selle ahelsilmustest kaare, tee 4 ühekordset sammast ümber iga järgmise 8 ahelsilmustest kaare, tee 2 ühekordset sammast ümber 10. ahelsilmustest kaare, siis heegelda 3 SAMMAST KOKKU nagu enne, aga tee 2 ühekordset sammast ümber viimase ahelsilmustest kaare ning 1 ühekordne sammas ümber järgmise rea, tee veel 2 ühekordset sammast ümber selle rea, tee 3 ühekordset sammast ümber iga järgmise 3 rea.
2. RING: tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse. Katkesta ja kinnita lõng.
Heegelda samamoodi ümber teise sanga.

Skeem

= 1 ahelsilmus - tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk kui on 1 kinnissilmus/ ühekordne sammas lai
= 4 ahelsilmust
= 1 ühekordne sammas silmusesse
= 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
= tee ringi/rea alguses 3 ahelsilmust, ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses
= alusta selle ringi/reaga, eelmine ring/rida on juba tehtud

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 211-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (1)

Ilaria 24.12.2019 - 11:20:

Simple but beautiful.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 211-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.