DROPS / 210 / 4

Mountain Moraine by DROPS Design

DROPS Air lõngast ülevalt alla kootud patenkoes vest suurustele XS kuni XXL

DROPS disain: mudel nr ai-259
Lõngagrupp C või A + A
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
XS - S - M - L - XL - XXL

LÕNG:
Garnstudio DROPS AIR, 50 g/150 m (kuulub lõngagruppi C)
200-200-250-250-300-300 g värv nr 03, pärlihall

KOETIHEDUS:
11 silmust lai ja 32 rida kõrge patentkoes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 7 mm (40 ja 80 cm) – patentkoe tegemiseks.
DROPS RINGVARDAD: 6 mm (40 cm) - kaeluse tegemiseks
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% alpaka, 28% polüamiid, 7% vill
alates 5.30 € /50g
DROPS Air mix DROPS Air mix 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Air uni colour DROPS Air uni colour 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 21.20€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes):
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida ripskoes.

MUSTER:
vaata skeeme A.1 kuni A.4 (kootakse patentkoes).

KAHANDAMISE NIPP (ühtlaste vahedega):
Arvutamaks, kui tihti kahandada ühtlaste vahedega, loe silmused vardal (näiteks 62 silmust) ja jaga kahanduste arvuga (näiteks 10) = 6,2. Selles näites kahanda, kududes iga 5. ja 6. silmuse pahempidi kokku.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

VEST - KOKKUVÕTE:
Kaelus ja passe kootakse ringselt ringvarrastega ülevalt alla, alustades ringi seljaosa keskel. Siis kasvatatakse silmuseid õlgadel ja jagatakse töö esi- ja seljaosaks ning kootakse eraldi kuni käeaugu alla. Siis ühendatakse osad ja kootakse kehaosa ringselt.

KAELUS:
Loo 62-62-66-70-70-74 silmust 6 mm ringvarrastele Air lõngaga. Koo 1 ring pahempidi silmuseid, SAMAL AJAL kahanda 10 silmust ühtlaste vahedega ringil – loe KAHANDAMISE NIPPI = 52-52-56-60-60-64 silmust. Koo 1 ring pahempidi.
Võta 7 mm ringvardad.

PASSE:
Nüüd koo mustrit järgmiselt: koo skeemi A.1 (= 2 silmust) esimesed 6-6-6-8-8-8 silmust (= pool seljaosa), skeemi A.2 (= 2 silmust), skeemi A.1 järgmised 12 silmust, skeemi A.3 (= 2 silmust = õlg), skeemi A.1 järgmised 10-10-12-14-14-16 silmust (= esiosa), skeemi A.2 järgmised 2 silmust, skeemi A.1 järgmised 12 silmust, skeemi A.3 järgmised 2 silmust (= õlg) ja koo skeemi A.1 viimasel 4-4-6-6-6-8 silmusel (= pool seljaosa). JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt, korda skeemi A.1a. Kui skeemid A.2 ja A.3 on tehtud, korda skeeme A.2a ja A.3a, st. kasvata igal 6. ringil ja koo kasvatatud silmused patentkoes.
Kui skeemid A.2a j A.3a on tehtud kokku 8-9-9-10-11-12 korda vertikaalselt, on ringil 132-140-144-156-164-176 silmust.
Nüüd koo skeemi A.1a kõigil silmustel, kuni töö pikkus on 24-25-25-25-26-26 cm pikemal kohal (st. mõõtes õlast) - järgmine ring on pahempidi.

Nüüd jaga töö esi- ja seljaosaks ning koo maha silmuseid õlal järgmiselt: koo 26-28-28-32-34-36 silmust patentkoes, 1 silmus RIPSKOES – loe ülevalt (= pool seljaosa), koo maha järgmised 13 silmust (koo õhksilmused maha eraldi), koo 1 silmus ripskoes, koo 51-55-57-63-67-73 silmust patentkoes, 1 silmus ripskoes (= esiosa), koo maha järgmised 13 silmust (koo õhksilmused maha eraldi), koo 1 silmus ripskoes, koo viimased 25-27-29-31-33-37 silmust patentkoes. Katkesta lõng.
Nüüd koo edasi-tagasi seljaosa ja käeaugud - pane ülejäänud silmused ootele.

SELJAOSA:
= 53-57-59-65-69-75 silmust.
Koo töö paremal pool järgmiselt: 1 silmus ripskoes, skeemi A.4 (= 2 silmust) kuni jääb 1 silmus (st. patentkude algab ja lõppeb 1 pahempidi silmusega), lõpus tee 1 silmus ripskoes. Jätka mustriga edasi-tagasi neil silmustel 10-10-11-12-13-14 cm, mõõtes mööda ripskoes silmuseid – viimane rida on töö pahemal pool.
Nüüd jätka ainult esiosa silmustel.

ESIOSA:
Koo esiosa 53-57-59-65-69-75 silmust samamoodi nagu seljaosa.

KEHAOSA:
Nüüd koo kõigil silmustel järgmiselt: koo skeemi A.1a esiosa silmustel (st. ripskoes silmused mõlemal küljel koo nüüd patentkoes parempidi silmustena), loo 3 silmust, koo skeemi A.1a seljaosa silmustel, loo 3 silmust rea lõpus = 112-120-124-136-144-156 silmust.
Nüüd koo ringselt kõigil silmustel - esimesel ringil koo 3 loodud silmust mõlemal küljel ilma õhksilmusteta.
Kui töö kõrgus on 47-49-51-53-55-57 cm (mõõtes kaelaaugust), koo silmused maha parempidi – õhksilmused koo maha eraldi (et äär oleks piisavalt veniv).

Skeem

= parempidi silmus
= koo töö paremal pool
= koo töö pahemal pool
= 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega
= koo õhksilmus ja silmus parempidi kokku
= koo õhksilmus ja silmus pahempidi kokku
= koo 3 silmust parempidi silmusesse ja õhksilmusesse nii: koo õhksilmus ja silmus parempidi kokku, aga ära lase neid vardalt, võta parema vardaga 1 õhksilmus ja koo silmus ja õhksilmus kokku veel kord parempidi kokku = 3 silmust
= pahempidi silmus
= kudumise suund


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 210-4) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (75)

Kristin Gregersen 26.10.2020 - 15:15:

Ja det har jeg husket

Kristin 20.10.2020 - 19:38:

Hei. Jeg hat kommet til bakstykke og skal strikke A4 fram og tilbake. Kast, ta av og rett. Når jeg strikker fra vrangen blir mønsteret feil. Det kommer vrang over rett. Hva gjør jeg feil?

DROPS Design 26.10.2020 kl. 07:10:

Hei Kristin. Litt usikker på hvor det blir feil hos deg, har du husket 1 kantmaske i rille i hver side? mvh DROPS design

Vasiliki Orphanou 09.10.2020 - 15:38:

Can I knit the 210-4 Pattern with Baby Merino yarn? What is aquivelent to the Drops Air Gauge 11 X 32 for Baby Merino yarn? Thank you so much for your help.

DROPS Design 11.10.2020 kl. 06:56:

Dear Vasiliki, you can knit it with Baby merino, however it will not be as "fluffy" as the original piece, and as with every substitution, you should knit a swatch, check your gauge, and make modifications, recalculations accordingly. Happy Crafting!

Vasiliki Orphanou 09.10.2020 - 15:36:

Can I knit the 210-4 Pattern with Baby Merino yarn? What is aquivelent to the Air Gauge 11 X 32 for Baby Merino yarn? Thank you so much for your help.

DROPS Design 11.10.2020 kl. 06:54:

Dear Vasiliki, you can knit it with Baby merino, however it will not be as "fluffy" as the original piece, and as with every substitution, you should knit a swatch, check your gauge, and make modifications, recalculations accordingly. Happy Crafting!

Elisabeth Gran 08.10.2020 - 19:02:

Hei, jeg er kommet til samme punkt i oppskriften som Marina hvor forstykket og bakstykke deles. Hva betyr 1 maske rille her? I forklaring står at RILLE strikkes frem og tilbake.

DROPS Design 12.10.2020 kl. 12:54:

Hei Elisabet. Ved ermåpningene strikkes det 1 rille i hver side (kantmaske), men når bakstykke og forstykke er strikket ferdig og det skal strikkes rundt, skal rillemaskene i hver side strikkes som rette patentmasker. God Fornøyelse!

Marina 06.10.2020 - 12:38:

Hei, når det står at "Nå deles arbeidet til forstykke og bakstykke og skuldermaskene felles av slik: Strikk 26-28-28-32-34-36 masker patentmønster, 1 maske RILLE – les forklaring over (= halve bakstykket), " osv. Hvor starter dette? Vi har til nå strikket fra midten på bakstykke. Betyr nå at denne beskrivelsen "26-28-28-32-34-36 masker patentmønster" gjelder fra baksiden skulder (dvs venstre skulder) eller gjelder fortsatt fra midten på bakstykke?

DROPS Design 12.10.2020 kl. 10:59:

Hei Marina. Du er fremdeles midt bak. Start med å strikke halve bakstykket (26-28-28-32-34-36 masker patentmønster, 1 maske RILLE), så feller du av de nesten 13 maskene (= 1.ermåpning), deretter 1 maske rille, strikk 51-55-57-63-67-73 masker patentmønster, 1 maske rille (= forstykke), så fell av de neste 13 maskene (= 2.ermåpning), 1 maske rille og strikk patentmønster over de siste 25-27-29-31-33-37 maskene (= halve bakstykke). God Fornøyelse!

Helen 05.10.2020 - 04:16:

Hi, I've just finished the Yoke and pattern says - Cut the strand. Now continue the armholes and back piece, working back and forth. Do I cut yarn then thread stitches back onto needle and start at the armhole or carry on from where I am?

DROPS Design 05.10.2020 kl. 11:21:

Dear Helen, correct, you have to slip all stitches of back piece on the left needle and now work back piece from RS as explained - you can leave the sts on front piece on needle or slip them on a thread if you rather. Happy knitting!

Marte 29.09.2020 - 12:47:

Jeg tror muligens jeg har forstått mønsteret, etter å ha begynt på nytt 3 ganger. For sikkerhets skyld: når jeg kommer til A2a så er økningen den nest siste masken. Altså, jeg strikker patentmønster helt til nest siste maske etterhvert som det blir flere masker?

DROPS Design 05.10.2020 kl. 10:00:

Hei Marte. Ja, økningen i A.2a er i den nest side masken og i den første masken i A.3a. Ta gjerne en titt på hjelpevideoen som er spesielt laget til denne vesten. Den finner du under oppskriften. "Hvordan starte å strikke vesten i DROPS 210-4" God Fornøyelse!

Marte 28.09.2020 - 23:04:

Når jeg skal strikke A3a, skal jeg strikke inn patentmaskene først og avslutte med økningen eller strikke slik A3a står og strikke inn patentmaskene etter økningen? Og det et slik at jeg følger mønsteret fra venstre til høyre?

Marte 27.09.2020 - 09:53:

Av en eller annen mystisk grunn er raglanen på den ene siden perfekt, mens på den andre siden kommer økningen inn mot midten av vesten. Jeg fatter ikke hvorfor det blir slik. Jeg har strikket slik det står i mønsteret. Er det noen som kan si hvor det gikk galt?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 210-4

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.