DROPS / 217 / 13

Easy Over by DROPS Design

DROPS Air lõngast ülevalt alla kootud patentkoes vest suurustele XS kuni XXL

DROPS disain: mudel nr ai-301
Lõngagrupp A + A või C
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
XS - S - M - L - XL - XXL

LÕNG:
Garnstudio DROPS AIR, 50 g/150 m (kuulub lõngagruppi C)
250-300-300-350-350-400 g värv nr 03, pärlihall

KOETIHEDUS:
11 silmust lai ja 32 rida kõrge patentkoes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 7 mm - (40 või 80 cm) – patentkoe tegemiseks.
DROPS RINGVARDAD: 6 mm - (40 cm) - kaeluse tegemiseks.
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% alpaka, 28% polüamiid, 7% vill
alates 5.30 € /50g
DROPS Air mix DROPS Air mix 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Air uni colour DROPS Air uni colour 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 26.50€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

-------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida ripskoes.

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 kuni A.4 (kootakse patentkoes).

KAHANDAMISE NIPP (ühtlaste vahedega):
Arvutamaks, kui tihti kahandada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv ringil (näiteks 62 silmust) ja jaga kahanduste arvuga (näiteks 10) = 6,2. Selles näites kahanda, kududes umbes iga 5. ja 6. silmuse kokku.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

-------------------------------------------------------

VEST – KOKKUVÕTE:
Kaelus ja passe kootakse ringselt ringvarrastega ülevalt alla, alustades seljaosa keskelt. Õlasilmused kasvatatakse enne osadeks jagamist, siis jätkatakse esi- ja seljaosa eraldi.

KAELUS:
Loo 66-66-70-74-74-78 silmust 6 mm ringvarrastele Air lõngaga. Koo 1 ring pahempidi, samal ajal kahanda 10 silmust ühtlaste vahedega – loe KAHANDAMISE NIPPI = 56-56-60-64-64-68 silmust.
Võta 7 mm ringvardad. Koo skeemi A.1 kõigil silmustel, Jätka kudumist, kuni töö pikkus on 9 cm.

PASSE:
Nüüd koo mustrit järgmiselt: skeemi A.1 (= 2 silmust) esimesed 6-6-6-8-8-8 silmust (= pool seljaosa), skeemi A.2 (= 2 silmust), skeemi A.1 järgmised 14 silmust, skeemi A.3 (= 2 silmust) (= õlg), skeemi A.1 järgmised 10-10-12-14-14-16 silmust (= esiosa), skeemi A.2 järgmised 2 silmust, skeemi A.1 järgmised 14 silmust, skeemi A.3 järgmised 2 silmust (= õlg), skeemi A.1 viimasel 4-4-6-6-6-8 silmusel (= pool seljaosa). JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem A.1 on tehtud, korda skeemi A.1a vertikaalselt.
Kui skeemi A.2 ja A.3 on tehtud vertikaalselt, korda skeeme A.2a ja A.3a vertikaalselt, st. jätka kasvatamist igal 6. ringil, koo kasvatatud silmused patentkoes.
Kui skeemid A.2a ja A.3a on tehtud kokku 8-9-9-10-11-12 korda vertikaalselt, on real 136-144-148-160-168-180 silmust. Koo skeemi A.1a kõigil silmustel, kuni töö pikkus on 24-25-25-25-26-26 cm pikemal kohal (st mõõtes mööda õlga), järgmine ring on pahempidi silmustega.

Nüüd jaga töö esi- ja seljaosaks ja koo õlasilmused maha järgmiselt:
koo 26-28-28-32-34-36 silmust patentkoes, 1 silmus RIPSKOES – vaata ülevalt (= pool seljaosa), koo maha järgmised 15 silmust (koo õhksilmused maha eraldi), 1 silmus ripskoes, koo 51-55-57-63-67-73 silmust patentkoes, 1 silmus ripskoes (= esiosa), koo maha järgmised 15 silmust (koo õhksilmused maha eraldi), 1 silmus ripskoes, koo patentkoes viimased 25-27-29-31-33-37 silmust (= pool seljaosa).
Katkesta lõng.
Hoia esiosa silmused vardal.

SELJAOSA:
= 53-57-59-65-69-75 silmust.
Koo järgmine rida töö paremal pool: 1 silmus ripskoes, skeemi A.4 (= 2 silmust) kuni jääb 1 silmus (st. patentkude algab ja lõppeb 1 pahempidi patentsilmusega), lõpus tee 1 silmus ripskoes. Jätka niimoodi mustriga edasi-tagasi.
Kui töö pikkus on 11-12-13-14-15-16 cm jagamise kohast, paigalda 1 silmusemärkija mõlemale küljele, siit algab küljeõmblus.
Kui töö pikkus on 66-68-70-72-74-76 cm kaelusest, koo silmused maha, koo õhksilmused maha eraldi, et äär jääks venivam.

ESIOSA:
Koo 53-57-59-65-69-75 silmust esiosa nagu seljaosa.

VIIMISTLUS
Alusta külje silmusemärkija juurest ning õmble esi- ja seljaosa kokku silmusemärkijast umbes 20-21-22-23-24-25 cm alla = 22 cm lõhik.

Skeem

= parempidi silmus
= koo töö paremal pool
= koo töö pahemal pool
= 1 õhksilmus, tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega
= koo õhksilmus ja silmus parempidi kokku
= koo õhksilmus ja silmus pahempidi kokku
= koo 3 silmust parempidi silmusesse + õhksilmusesse järgmiselt: koo õhksilmus ja parempidi silmus parempidi kokku, aga ära lase neid vardalt maha; tee 1 õhksilmus, koo jälle õhksilmus ja parempidi silmus kokku = 3 silmust
= pahempidi silmus
= kudumise suund


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 217-13) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (18)

Helen L 27.10.2020 - 14:33:

In diagram A.1, the first two rows are marked 'worked from the right side' - so how should we knit the wrong side? Thank you!

DROPS Design 27.10.2020 kl. 16:03:

Dear Helen, when working A.1 you are working in the round, this means you won't work this diagram from wrong side. Same applies to A.2 and A.3; only A.4 will be worked alternately from RS and from WS, after division of piece. Happy knitting!

Margareta 25.10.2020 - 09:35:

Är den stickat med en eller två trådar.

DROPS Design 25.10.2020 kl. 21:08:

Hei Margareta. Denne modellen er strikket med 1 tråd DROPS Air. mvh DROPS design

Leena Runala 23.10.2020 - 17:10:

I hope I get this because this shows to be modern, beauþiful and warm.

Birgtte Brandstrup 21.10.2020 - 16:55:

Jeg forstår ikke forklaringen på mønsteret ved A1 osv. strikkes fra retsiden og heller ikke strikkes fra vrangsiden Strikkes der ikke rundt.

DROPS Design 22.10.2020 kl. 12:10:

Hej Birgitte, Når du følger opskriften, så kan du se at når bærestykket er strikket, så skriver vi; Nu deles arbejdet til forstykke og bagstykke..... God fornøjelse!

Gitte Pedersen 21.10.2020 - 08:48:

I opskriften står der, at arbejdet skal måle 24-26 cm målt langs med skuldrene, men det kan da ikke passe, for når A2/A3 er strikket 11 gange (xl), så er arbejdet jo længere? Skal halsen ikke medregnes? Hvis ikke, er det svært at forstå tegningen med målene!

DROPS Design 26.10.2020 kl. 07:45:

Hei Gitte. Det er kun A.2a og A.3b som skal strikkes 11 ganger, ikke hele A.2/A.3. Før A.2a / A.3b strikker er det strikket A.1 og A.2/A.3 1 gang , deretter strikkes det 11 ganger med A.2a / A.3b i høyden. mvh DROPS design

KpM 09.10.2020 - 17:04:

Hei, slik jeg forstår det:når det økes i 1 maske slik som beskrevet, får en til slutt 3 m i samme maske, altså er det kun øket 2 masker ikke 3? Da får jeg for lite antall masker på arbeidet etter rett antall økninger oppover, kan jo ikke øke 3 m i en maske heller, da kommer en skjevt ut ang r og vr

DROPS Design 12.10.2020 kl. 14:43:

Hei KpM. Ja, du øker med 2 masker der det skal økes i diagrammene (x i diagrammene). Man øker 4 steder med 2 masker = 8 økte masker pr øke omgang. Hvilken str strikker du og hvor få masker får du? mvh DROPS design

Jean 05.10.2020 - 21:45:

Skulle vært opplyst at maskene felles av rett på skulderen. Står først når bakstykket er ferdig. Kunne også vært spesifisert under felletips.

Jean 05.10.2020 - 21:42:

Side 4 bakstykket. I oppskriften står det at patentstykkets siste maske starter og slutter med vrang før rillemasken. Skal den strikkes vrang, eller er det kun informasjon?

DROPS Design 12.10.2020 kl. 10:48:

Hei Jean. Siste gang du strikker A.2, strikker du bare 1. maske av A.2, slik at mønstret starter og slutter likt, deretter strikker du siste maske i rille. God Fornøyelse!

Kari P Meling 27.09.2020 - 14:26:

Hei, slik jeg forstår det:når det økes i 1 maske slik som beskrevet, får en til slutt 3 m i samme maske, altså er det kun øket 2 masker ikke 3? Da får jeg for lite antall masker på arbeidet etter rett antall økninger oppover, kan jo ikke øke 3 m i en maske heller, da kommer en skjevt ut ang r og vr.

Linda Felsinger 16.09.2020 - 21:07:

Hej. Hvordan finder man ud af hvilken størrelse, man skal strikke. Kan ikke rigtig se færdige mål for hver størrelse?

DROPS Design 17.09.2020 kl. 13:41:

Hej Linda. Längst ner på oppskriften hittar du mått i cm i alla storlekar, både uppdelat per del och totalt. Mvh DROPS Design

Jäta kommentaar mustrile DROPS 217-13

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.