DROPS / 199 / 15

Pacific Blues by DROPS Design

DROPS Cotton Light lõngast heegeldatud pitsmustriga võrk - kott

Võtmesõnad: algaja, kotid, pitsmustriga,
DROPS disain: mudel nr cl-098
Lõngagrupp B
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
Mõõdud: heegeldatud ruut: umbes 74 x 74 cm ilma äärise ja sangadeta
Sangad: 33 cm ilma ääriseta (umbes 43 cm koos äärisega). NB! Sangad venivad.

LÕNG:
Garnstudio DROPS COTTON LIGHT, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)
250 g värv nr 34, hele teksasinine

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
18 ühekordset sammast lai ja 9 rida kõrge = 10 x 10 cm.

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4 mm
NB! Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

50% puuvill, 50% polüester
alates 1.40 € /50g
DROPS Cotton Light uni colour DROPS Cotton Light uni colour 1.40 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.00€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeemi A.1.

HEEGELDAMISE INFO
Tee iga kinnissilmuste ringi alguses 1 ahelsilmus, see ei asenda esimest kinnissilmust. Ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse kinnissilmusesse ringi algul.

-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

KOTT - KOKKUVÕTE
Kott heegeldatakse ringselt alt põhjast üles. Pärast heegeldatakse ääris ja sangad.

RUUT
Tee 4 ahelsilmust Cotton Light lõngaga ja 4 mm heegelnõelaga, ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Heegelda ringselt skeemi A.1.
Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt, jätka ringselt, korrates skeemi viimast 2 ringi. St. igal ringil on 1 ahelsilmustest kaar rohkem igal ruudu küljel. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Kui on tehtud 28 ringi algusest, on 27 ahelsilmustest kaart igal küljel + ahelsilmustest kaar igas nurgas. Lõpeta 28. ring 1 kinnissilmusega (valge täheke) nagu näidatud skeemil A.1, siis tee 6 ahelsilmust ja 1 aassilmus esimesse 4-st sambast enne nurka. Töö pikkus on umbes 74 x 74 cm.

ÄÄRIS ja SANG
Siis heegelda ääris järgmiselt:
1. RING: * tee 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 4 ühekordsesse sambasse – loe HEEGELDAMISE INFOT, 2 kinnissilmust ümber ahelsilmustest kaare nurgas, 5 ahelsilmust, 2 kinnissilmust ümber sama ahelsilmustest kaare nurgas, 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 4 ühekordsesse sambasse, 3 kinnissilmust ümber iga järgmise 3 ahelsilmustest kaare, 1 kinnissilmus ümber iga järgmise 21 ahelsilmustest kaare, 3 kinnissilmust ümber iga järgmise 3 ahelsilmustest kaare *, korda * kuni * kokku 4 korda ringil (= 51 kinnissilmust mõlemal pool).
2. RING: * tee 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 6 silmusesse, 2 kinnissilmust ümber ahelsilmustest kaare nurgas, 5 ahelsilmust, 2 kinnissilmust ümber sama ahelsilmustest kaare nurgas, 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 6 silmusesse, 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 39 kinnissilmusesse *, korda * kuni * kokku 4 korda ringil (= 55 kinnissilmust mõlemal pool).
3. RING: * tee 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 8 silmusesse, 2 kinnissilmust ümber ahelsilmustest kaare nurgas, 5 ahelsilmust, 2 kinnissilmust ümber sama ahelsilmustest kaare nurgas, 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 8 silmusesse, 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 39 kinnissilmusesse *, korda * kuni * kokku 4 korda ringil (= 59 kinnissilmust mõlemal pool).
Nüüd heegelda sangad järgmiselt:
4. RING: tee 1 kinnissilmus igasse esimesse 10 silmusesse, * 3 kinnissilmust ümber ahelsilmustest kaare nurgas, tee 60 lõtva ahelsilmust sanga jaoks, jäta vahele ruudu järgmine külge, heegelda ümber ahelsilmustest kaare järgmises nurgas (jälgi, et ahelsilmustest kett ei jääks keerdu) 3 kinnissilmust, tee 1 kinnissilmus igasse kinnissilmusesse kuni järgmise nurgani *, korda * kuni * veel 1 kord, aga lõpus tee 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse ringi alguses.
5. RING: tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse.
6. RING: tee 1 kinnissilmus igasse silmusesse.
Katkesta ja kinnita lõng.

Nüüd heegelda ring kinnissilmuseid sanga teisele poole, st. ahelsilmustest keti külge:
kinnita lõng 1 kinnissilmusega esimesse ahelsilmusesse nurgas, tee 1 kinnissilmus igasse 60 ahelsilmusesse sangal, 3 kinnissilmust ümber ahelsilmuse nurgas, jätka, tehes 1 kinnissilmuse igasse silmusesse kuni järgmise nurgani, tee 3 kinnissilmust ümber ahelsilmuse nurgas, lõpus tee 1 aassilmus esimesse kinnissilmusesse ringi algul. Katkesta ja kinnita lõng.
Korda teise sanga ümber.

Skeem

= alusta siit - see ahelsilmustest ring (= 4 ahelsilmust + 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse) on kirjeldatud juhendis. Heegelda täpi kohal olev silmus ja jätka suunaga vasakule
= 1 ahelsilmus
= 6 ahelsilmust
= 1 kinnissilmus ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
= 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
= asenda esimene ühekordne sammas ringi alguses 3 ahelsilmusega (asendab esimest sammast), ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses
= asenda esimene ühekordne sammas ringi alguses 3 ahelsilmusega (asendab viimast sammast ringil), ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses
= alusta kinnissilmuste ringi 1 ahelsilmusega (ei asenda esimest kinnissilmust)
= ringi lõpus tee 1 kinnissilmus ümber esimese ahelsilmustest kaare ringil

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 199-15) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (17)

Line 26.08.2020 - 07:20:

Jeg hekler vist strammere enn heklefastheten så jeg må derfor hekle flere omg på firkanten enn det står i mønstret for å oppnå 74x74cm. Derfor bruker jeg også mer garn enn oppgitt og lurer på ca hvor mye garn jeg trenger til kant og stropper?

DROPS Design 28.08.2020 kl. 15:54:

Hej Line, det ved jeg desværre ikke.... mon ikke du skal bruge et helt nøgle (selv om du hækler strammere...) :)

Bina 23.07.2020 - 14:24:

In der Häkelinformation für Reihen mit festen Maschen steht folgendes: "Die Runde endet mit 1 Kettmasche in die erste feste Masche der Runde." Am Diagramm wird aber folgendes beschrieben zu der Reihe mit fM: "Die Runde endet mit 1 festen Masche um den ersten Luftmaschenbogen der Runde" Ich nehme an, dass die Runde mit 1 fM um den ersten Lfm-Bogen endet, oder? Evtl. sollte man den falschen Satz noch anpassen. Ansonsten eine tolle Anleitung!

DROPS Design 24.07.2020 kl. 10:24:

Liebe Bina, die Häkelinformation gilt für den Rand und die Träger (in dem Absatz wird auch auf die Häkelinformation hingewiesen), das Diagramm gilt für das eigentliche Netz (= Granny Square). Daher sind beide Angaben zum Abschluss der Runde richtig. Viel Spaß beim Weiterhäkeln!

Hannah 22.06.2020 - 08:59:

I was at first having confusions on the edge part,til I found a tutorial in youtube. It's a great help for me and I was happy having my 1st market bag output.

Lukrecja 13.05.2020 - 19:35:

Obawiam się, że macie problemy z polską terminologią. W polskiej terminologii szydełkowej istnieje od wieków półsłupek. Oczko ścisłe to co innego: oczko ścisłe zamykające.

DROPS Design 05.06.2020 kl. 17:20:

Witaj Lukrecjo! Bardzo dziękujemy za twój komentarz. W polskiej terminologii stosuje się 2 wersje, musieliśmy się na którąś zdecydować. Mamy nadzieję, że to nie przeszkodzi w pracy nad naszymi wzorami, do większości oprócz opisu jest również dostępny schemat. A propos, czy już zagłosowałaś na nową kolekcję DROPS Jesień/Zima, serdecznie zapraszamy!

Véronique 10.04.2020 - 15:43:

Simplement MERCI J'ai trouvé dans mon placard 2 cakes camaléon saumon orange rose et violet taille 3.5, j'ai pu m'occuper pendant mon confinement au Covid 19, ce sac de courses est magnifique, parfait, et les explications aussi.

Leena Kelve 07.02.2020 - 13:42:

Kas oleks võimalik saada eraldi mustri jooniseid saada äärise ja sangade heegeldamiseks?

DROPS Design 15.02.2020 kl. 23:47:

Tere Leena! Need ei ole keerulised, vaid lihtsalt kinnissilmused. Head heegeldamist!

Katarzyna 03.02.2020 - 11:38:

Piszecie T = 1 oczko ścisłe a na filmie widzę półsłupek - coś chyba w tłumaczeniu zostało pomieszane.

Robyn Jorgensen 04.01.2020 - 02:28:

I can't find a place on the pattern where it tells me how many yards of yarn needed for pattern? Pattern cl-098

DROPS Design 04.01.2020 kl. 10:27:

Dear Robyn, these patterns are designed to support DROPS yarns. To make this particular pattern, you need 250 grams (as 5 skeins) of DROPS Cotton Light yarn. You can read about the qualities of this yarn here. Happy Crafting!

Patricia 01.09.2019 - 10:25:

Bonjour, J'ai fait ce modèle avec du coton et crochet 3,5. Très joli, facile à faire. Je l'ai toujours avec moi pour mes petites courses !

Fraro 30.07.2019 - 17:11:

Le modèle idéal pour faire son marché ! ce sac-filet est écologique et pratique , les vidéos sont très explicatives merci !

Jäta kommentaar mustrile DROPS 199-15

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Pacific Blues

Rita, Switzerland

Filet à provisions

Mathilde, France