DROPS / 190 / 20

Summer Azalea by DROPS Design

Klobouk s kytičkami háčkovaný z příze DROPS Paris.

DROPS Design: model č. w-721
Skupina přízí C nebo A + A
-----------------------------------------------------------
Velikost: S/M - L/XL
Obvod hlavy: asi 54/56 - 58/60 cm
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
200-250 g, barva č.16, bílá
50-50 g, barva č.58, světlá starorůžová
50-50 g, barva č.59, starorůžová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 16 dlouhých sloupků a 9 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (4)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 210Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.4.

INFO:
Na začátku každé kruhové řady dlouhých sloupků háčkujeme 3 řetízková oka (nahrazují 1. dlouhý sloupek); každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
Každou kruhovou řadu 2x nahozených dlouhých sloupků ve vzoru A.1 začínáme 4 řetízkovými oky (nahrazují 1. 2x nahozený dlouhý sloupek); každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 4. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.

TIP - PŘIDÁVÁNÍ:
Do jednoho a téhož oka uháčkujeme 2 dlouhé sloupky.

TIP - UJÍMÁNÍ:
2 dlouhé sloupky sháčkujeme dohromady - takto:
do následujícího oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do dalšího oka stejným způsobem další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku (= ujmuli jsme 1 dlouhý sloupek).

ZMĚNA BARVY:
Abychom dosáhli plynulých a úhledných přechodů barev, háčkujeme poslední pevné oko v kruhové řadě přízí v barvě řady následující – háček vpíchneme do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady, nabereme přízi nové barvy a protáhneme ji okem na háčku.
----------------------------------------------------------

KLOBOUK:
Háčkujeme v kruhových řadách, shora dolů; tj. začínáme uprostřed střechy klobouku a postupujeme k okraji krempy. Vnitřní část kytičky háčkujeme současně s kloboukem, okvětní plátky přiháčkujeme později.
Háčkem č.4,5 uháčkujeme bílou přízí 2 řetízková oka.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 12 dlouhých sloupků do prvního řetízkového oka - viz INFO!
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 dlouhých sloupcích do každého dlouhého sloupku = 24 dlouhých sloupků.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, 1 dlouhý sloupek do následujícího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 dlouhých sloupků.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 2 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 48 dlouhých sloupků.
5. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 3 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 60 dlouhých sloupků.
6. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 4 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 72 dlouhých sloupků.
Přidávání pro velikost S/M je nyní dokončené, pro velikost L/XL ještě v přidávání pokračujeme, takto:
7. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 5 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 84 dlouhých sloupků.

OBĚ VELIKOSTI:
Uháčkujeme 1 kruhovou řadu dlouhých sloupků a SOUČASNĚ přidáme rovnoměrně 4-0 dlouhé sloupky – viz TIP - PŘIDÁVÁNÍ = 76-84 dlouhých sloupků. Pak uháčkujeme 2 kruhové řady dlouhých sloupků. Díl měří asi 10-11 cm od středu.
Pak háčkujeme nad všemi oky vzor A.1 (= v kruhové řadě máme 19-21 sekvencí vzoru po 4 okách). V poslední kruhové řadě vzoru A.1 ujmeme rovnoměrně 4 dlouhé sloupky – viz TIP - UJÍMÁNÍ = 72-80 dlouhých sloupků. Po dokončení 1 celé sekvence vzoru A.1 (na výšku) háčkujeme vzor A.2 a A.3, takto – pracujeme světlou starorůžovou přízí, viz ZMĚNA BARVY:
1. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 dlouhém sloupku do každého dlouhého sloupku.
2. KRUHOVÁ ŘADA: háčkujeme vzor A.2, takto: **po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních/dalších 3 dlouhých sloupků, do následujícího dlouhého sloupku uháčkujeme 2 sháčkované dlouhé sloupky a kolem těchto sloupků háčkujeme vzor A.3 (= kytička), takto (viz šipku ve schématu A.3 – tam začíná kytička): kolem posledního dlouhého sloupku uháčkovaného ve vzoru A.2 háčkujeme *4 řetízková oka, 1 pevné oko*, *-* opakujeme celkem 3x, pak háčkujeme kolem předposledního dlouhého sloupku ve vzoru A.2: *-* opakujeme celkem 2x, uháčkujeme 1 řetízkové oko, pak vzor A.2 takto: po 1 dlouhém sloupku do každého z dalších 4 dlouhých sloupků**. **-** opakujeme až do konce kruhové řady = 9-10 kytiček. Okvětní plátky uháčkujeme kolem obloučků z řetízkových ok později (= A.4).
Přízi změníme na bílou.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních/dalších 3 dlouhých sloupků, 1 dlouhý sloupek kolem řetízkového oka za kytičkou, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 4 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme a SOUČASNĚ přidáme v kruhové řadě rovnoměrně 18-10 dlouhých sloupků = 90 dlouhých sloupků.
Po dokončení 1 celé sekvence vzoru A.2 a A.3 (na výšku) měří díl asi 18-19 cm. Teď uháčkujeme bílou přízí krempu, takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 8 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 100 dlouhých sloupků.
2. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 9 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 110 dlouhých sloupků. 
3. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 10 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 120 dlouhých sloupků.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 11 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 130 dlouhých sloupků.
5. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 12 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 140 dlouhých sloupků.
6. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 13 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 150 dlouhých sloupků.
7. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 14 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 160 dlouhých sloupků.
8. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 15 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 170 dlouhých sloupků.
9. KRUHOVÁ ŘADA: *2 dlouhé sloupky do prvního/dalšího dlouhého sloupku, po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 16 dlouhých sloupků*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 180 dlouhých sloupků.
Přízi odstřihneme a zapošijeme.

KYTIČKA:
Kolem každého obloučku z řetízkových ok ve vzoru A.3 háčkujeme starorůžovou přízí vzor A.4. Když uháčkujeme vzor A.4 kolem všech 5 obloučků na 1 kytičce, přízi odstřihneme, konce svážeme a zapošijeme.

Schéma

= dlouhý sloupek do oka
= dlouhý sloupek kolem/mezi řetízkového oka/řetízková oka
= 2x nahozený dlouhý sloupek do oka
= 2 dlouhé sloupky sháčkujeme dohromady - takto: uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do téhož oka stejným způsobem další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku
= pevné oko
= kruhová řada začíná zde
= první kruhovou řadu už máme uháčkovanou - zde je zobrazeno, kam vpichujeme oka následující kruhové řady

Karen 03.07.2018 - 17:16:

The hat is worked in the round but the pattern does not indicate making a ring. It just says "work 2 chains stitches"

DROPS Design 03.07.2018 kl. 21:32:

Dear Karen, yes, that is right. You work 2 chain sts, in the first of them work 12 treble crochets - this will make a base for circle and then continue work in round. Happy crocheting!

Chiara 26.06.2018 - 10:16:

Buongiorno, la ringrazio. Sí, ho controllato il campione ma il mio lavoro risulta essere un po' piú "pesante". Secondo lei potrebbe essere utile irrigidire la tesa con l'amido? Grazie.

DROPS Design 26.06.2018 kl. 14:55:

Buongiorno Chiara, l'amido potrebbe esserd una buona soluzione, oppure può provare a immergere la tesa in acqua zuccherata e lasciar asciugare. Buon lavoro!

Chiara 26.06.2018 - 10:01:

Buongiorno, la ringrazio. Sí, ho controllato il campione ma il mio lavoro risulta essere un po' piú "pesante". Secondo lei potrebbe essere utile irrigidire la tesa con l'amido? Grazie.

Chiara 25.06.2018 - 21:37:

Ho realizzato il modello 190-20 secondo le istruzioni. Ho utilizzato il filato Paris e l'uncinetto 4,5 mm. Mi sembra che il modello in foto sia stato realizzato con un filato più sottile rispetto a quello indicato. Se é effettivamente così, vorrei sapere quale filo e quale uncinetto sono stati utilizzati per il modello. Grazie.

DROPS Design 25.06.2018 kl. 23:31:

Buonasera Chiara, il modello è lavorato con il filato e l'uncinetto indicati nelle spiegazioni. Ha controllato che il suo campione corrispondesse a quello indicato prima di iniziare a lavorare? Buon lavoro!

Přidejte komentář k návodu DROPS 190-20

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.