DROPS / 190 / 19

Bazar Hat by DROPS Design

Klobouk s pestrým vzorem háčkovaný z příze DROPS Paris.

DROPS Design: model č.w-702
Skupina přízí C nebo A + A
-----------------------------------------------------------
Velikost: S/M - L/XL
Obvod hlavy: asi 54/56 - 58/60 cm
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
150 g, barva č. 38, korálová
50 g, barva č. 27, broskvová
50 g, barva č. 29, ledová modrá
50 g, barva č. 28, tmavá modrá
50 g, barva č. 01, lososová
50 g, barva č. 07, vřes

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 18 dlouhých sloupků a 10,5 řady = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (0)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 280Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.4. Zvolte si schéma pro požadovanou velikost (platí pro schéma A.1).

INFO:
Na začátku každé kruhové řady dlouhých sloupků háčkujeme 3 řetízková oka (nahrazují 1. dlouhý sloupek); každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
Na začátku každé kruhové řady krátkých sloupků háčkujeme 1 řetízkové oko (toto oko NEnahrazuje 1. krátký sloupek); každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku v kruhové řadě.
Na začátku každé kruhové řady, která začíná sháčkováním 3 dlouhých sloupků dohromady, háčkujeme 3 řetízková oka (nahrazují 1. dlouhý sloupek), 1 dlouhý sloupek z předchozí kruhové řady vynecháme, do následujícího dlouhého sloupku uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme do dalšího dlouhého sloupku 1 dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku; každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3 sháčkovaných dlouhých sloupků.
Některé části vzoru posunou začátek a konec kruhové řady.
Některé kruhové řady háčkujeme za zadní část ok z předchozí kruhové řady; viz hvězdičku ve schématech.

BAREVNÝ VZOR:  
Při změně barvy příze na začátku kruhové řady postupujeme takto: pevné oko na konci předchozí kruhové řady už háčkujeme novou barvou příze.
Pokud střídáme více barev příze během jedné kruhové řady postupujeme takto: poslední dlouhý/krátký sloupek před změnou barvy háčkujeme ještě barvou původní, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a sloupek dokončíme už touto novou barvou. Pak pokračujeme novou barvou háčkováním dalšího sloupku.
Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme – přetažená vlákna tak zůstanou schovaná a přitom budeme mít přízi vždy přesně tam, kde ji potřebujeme.
Dbáme na to, aby tato tažená vlákna nebyla moc napnutá.
----------------------------------------------------------

KLOBOUK:
Háčkujeme v kruhových řadách, shora dolů; tj. začínáme uprostřed střechy klobouky a postupujeme k okraji krempy.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme korálovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme vzor A.1 – v kruhové řadě máme celkem 12 sekvencí vzoru, viz INFO a BAREVNÝ VZOR.
Po dokončení celé 1 sekvence vzoru A.1 (na výšku) máme v poslední kruhové řadě 84-96 ok.
Přidávání je nyní dokončeno. Díl měří v průměru asi 15 cm.
Pak háčkujeme nad všemi oky vzor A.2 (= v kruhové řadě máme celkem 21-24 sekvencí vzoru). V poslední kruhové řadě vzoru A.2 přidáme rovnoměrně 6-3 krátkých sloupků = 90-99 ok. Po dokončení celé 1 sekvence vzoru A.2 měří díl asi 18 cm (od středu k okraji).
Teď uháčkujeme krempu, takto:
*vzor A.3 (= 10 ok), vzor A.4 (= 1 oko) 0-1x*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady (= celkem 9x). Po dokončení 1 celé sekvence vzoru A.3 a A.4 (na výšku) máme v poslední kruhové řadě 189-207 krátkých sloupků. Přízi odstřihneme a zapošijeme. Krempa je široká asi 10 cm.

Schéma

= uháčkujeme 4 řetízková oka korálovou přízí a spojíme je pevným okem do kroužku
= tuto kruhovou řadu háčkujeme za zadní část ok z předchozí kruhové řady
= poslední kruhová řada z předchozího schématu, v této kruhové řadě je zobrazeno, kam vpichujeme oka následující kruhové řady - začínáme následující kruhovou řadou
= dlouhý sloupek kolem obloučku z řetízkových ok/do oka korálovou přízí
= dlouhý sloupek do oka vřesovou přízí
= dlouhý sloupek do oka ledově modrou přízí
= dlouhý sloupek do oka lososovou přízí
= dlouhý sloupek do oka broskvovou přízí
= dlouhý sloupek do oka tmavě modrou přízí
= krátký sloupek do oka tmavě modrou přízí
= krátký sloupek do oka lososovou přízí
= krátký sloupek do oka vřesovou přízí
= krátký sloupek do oka ledově modrou přízí
= 2 dlouhé sloupky sháčkujeme broskvovou přízí, takto: do 1. oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do následujícího oka další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku
= 3 dlouhé sloupky sháčkujeme broskvovou přízí, takto: do 1. oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do následujícího oka další nedokončený dlouhý sloupek a do následujícího oka ještě jeden - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku
There are no comments to this pattern yet! Leave yours below.

Přidejte komentář k návodu DROPS 190-19

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.