DROPS Extra / 0-1403

Bright Side Coasters by DROPS Design

Vánoční podložky – podkafníky háčkované z příze DROPS Cotton Light.

DROPS Design: model č. cl-078
Skupina přízí B
-----------------------------------------------------------
Rozměry: mezi 10-12 cm v průměru
Materiál:
DROPS COTTON LIGHT firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
50 g, barva č. 01, smetanová
50 g, barva č. 31, světlá šedá
50 g, barva č. 21, světlá béžová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí B)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č. 3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 22 dlouhých sloupků a 11 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (4)

50% bavlna, 50% polyester
od 31.00 Kč /50g
DROPS Cotton Light uni colour DROPS Cotton Light uni colour 31.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 93Kč. Více zde.
VZOR:
Viz schémata A.1 až A.10.
----------------------------------------------------------

PODLOŽKY:
Uháčkujeme si 10 podložek 10 různými vzory. Podložky jsou číslované následovně: 1. podložka leží na fotce vedle hrníčku, další pak po řadě zleva doprava.

1. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 háčkujeme smetanovou přízí v kruhových řadách podle schématu A.1a (= začátek + 1. kruhová řada). Pak háčkujeme vzor podle schématu A.1c – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 6x; schéma A.1b zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.1c. Po dokončení celé sekvence vzoru A.1b a A.1 (na výšku) měří podložka asi 11 cm v průměru. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

2. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme světle béžovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.2b a A.2c – tuto sekvenci opakujeme v kruhové řadě celkem 6x; schéma A.2a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.2b/A.2c. Po dokončení celé sekvence vzoru A.2 (na výšku) měří podložka asi 11 cm v průměru. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

3. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme smetanovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.3b – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 4x; schéma A.3a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.3b. Po dokončení celé sekvence vzoru A.3 (na výšku) měří podložka asi 11 x 11 cm. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

4. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme světle šedou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.4b; schéma A.4a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.4b. Po dokončení celé sekvence vzoru A.4 (na výšku) měří podložka asi 12 cm v průměru. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

5. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme smetanovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.5b a A.5c – tuto sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 3x; schéma A.5a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.5b/A.5c. Po dokončení celé sekvence vzoru A.5 (na výšku) měří podložka asi 11 x 11 cm. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

6. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme světle béžovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.6b a A.6c – tuto sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 6x; schéma A.6a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.6 b/A.6c. Po dokončení celé sekvence vzoru A.6 (na výšku) měří podložka asi 12 cm v průměru. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

7. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme světle šedou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.7b – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 8x; schéma A.7a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.7b. Po dokončení celé sekvence vzoru A.7 (na výšku) měří podložka asi 11 cm v průměru. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

8. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme světle šedou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.8b a A.8c – tuto sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 12x; schéma A.8a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.8 b/A.8c. Po dokončení celé sekvence vzoru A.8 (na výšku) měří podložka asi 12 cm v průměru. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

9. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme světle béžovou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.9b a A.9c – tuto sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 5x; schéma A.9a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.9b/A.9c. Po dokončení celé sekvence vzoru A.9 (na výšku) měří podložka asi 11 cm v průměru. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

10. PODLOŽKA:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okraji.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme světle šedou přízí 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách podle schématu A.10b – sekvenci vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 8x; schéma A.10a zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí a doplňuje tak schéma A.10b. Po dokončení celé sekvence vzoru A.10 (na výšku) měří podložka asi 10 cm v průměru. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Schéma

= pevné oko
= řetízkové oko
= 3 řetízková oka
= 4 řetízková oka
= krátký sloupek kolem kroužku/obloučku z řetízkových ok/řetízkového oka
= krátký sloupek do oka
= krátký sloupek mezi 2 krátké sloupky
= krátký sloupek za zadní část oka
= 2 krátké sloupky za zadní část oka
= dlouhý sloupek do oka
= dlouhý sloupek kolem kroužku/obloučku z řetízkových ok/řetízkového oka
= 2 dlouhé sloupky do jednoho a téhož oka
= do následujícího oka uháčkujeme dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož oka další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku
= uháčkujeme 1 dlouhý sloupek do následujícího oka, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem do dalšího oka další nedokončený dlouhý sloupek a poté ještě jeden: při jeho dokončování pak protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku
= 5 dlouhých sloupků do jednoho a téhož oka
= 4 řetízková oka, spojíme je pevným okem do kroužku - tečka na kružnici znázorňuje začátek a konec kruhové řady
Komentáře (4)

Florence BAERT 10.04.2018 - 23:08:

Que signifie le sigle diamant sur la photo? merci

Cs. Bogyó Katalin 08.02.2018 - 08:40:

Nagyon tetszik a minta! A magyar nyelvű leírásban találtam néhány apró hibát, amit lehet, hogy érdemes lenne javítani. A 4. alátét címében 3. alátét szerepel. A 6. alátét leírásában A.5c mintaelem áll a A.6c helyett, ugyanez a 8. leírásánál. A videóknál a 4. alátét videójának indításakor az 5. jön be,

DROPS Design 11.02.2018 kl. 10:14:

Kedves Katalin! Köszönjük, hogy felhívta a figyelmünket a hibákra, a fordítás javításra került! Sikeres kézimunkázást!

Mel 14.01.2018 - 22:28:

Have recently discovered your website and have just made a couple of these lovely coasters. Have never worked from a diagram before but it was really easy. Looking forward to using more of your fabulous patterns!

A J 24.12.2017 - 21:03:

Please tell me: those sheepmugs, where do I find those? They’re as wonderful as the coasters

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1403

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.