DROPS Extra / 0-1269

Freestyle by DROPS Design

DROPS Kid-Silk lõngast kootud ripskoes õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga,
DROPSi disain: mudel nr ks-112
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus keskel: u. 57 cm, laius ülaserval: u. 165 cm
Lõng: Garnstudio DROPS KID-SILK, 25 g/200 m
75 g värv nr 06, hele hallikasroheline

DROPSi ringvardad (80 cm): 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 40 rida ripskoes = 10 x 10 cm
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

AUGURIDA
1. RIDA (= töö PP pool): koo ja kasvata nagu enne äärmisel 4 silmusel, koo parempidi silmuseid kuni jääb 4 s, 4 pr.
2. RIDA (= töö PH pool): koo ja kasvata nagu enne äärmisel 4 silmusel, koo pahempidi silmuseid kuni jääb 4 s, 4 pr.
3. RIDA (= töö PP pool): koo ja kasvata nagu enne äärmisel 4 silmusel, * 2 pr kokku, 1 õs *, korda * kuni*, kuni jääb 4 s, 4 pr.
4. RIDA (= töö PH pool): koo nagu 2. rida.

MUSTER 1
* Koo 32 rida (16 ripsivalli) ripskoes - vaata ülevalt, ja 1 AUGURIDA *, korda * kuni * kokku 2 korda.

MUSTER 2
* Koo 8 rida ripskoes ja AUGURIDA - VAATA ÜLEVALT *, korda * kuni * kokku 2 korda ja siis koo 16 rida ripskoes ja 1 AUGURIDA.

KUDUMISE NIPP
Suurema õlasalli saamiseks, koo terve muster 2, siis jätka mustriga 1 kuni soovitud mõõtudeni - ära koo silmuseid maha kohe pärast augurida.
--------------------------------

ÕLARÄTT
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks. Loo 4 mm ringvarrastele 2 silmust Kid-Silk lõngaga. Siis koo MUSTER 1 - vaata ülevalt, SAMAL AJAL kasvata külgedel nii:
1.-2. RIDA: 1 pr, 1 õs ja koo ülejäänud silmused parempidi.
3.-4. RIDA: 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, koo ülejäänud rida pr.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Korda 4 kasvatustega rida kuni valmimiseni. NB! Koo augurida alati samal töö poolel.
Kui muster 1 on tehtud, koo MUSTER 2 - vaata ülevalt. Korda mustrit 1 ja mustrit 2 veel 1 kord, AGA viimasel kordusel ära koo viimast augurida mustris 2.
Töö pikkus on nüüd u. 57 cm, mõõtes mööda kudumise suunda - loe kudumise nippi. Koo silmused maha kahekordse lõngaga.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1269) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (24)

Betty Palsa 14.09.2020 - 02:21:

Hi Again! I have a question on the gauge. It says 21 sts x 40 rows in garter = 10 x 10 cm. I figured that 10 x 10 is 4" x 4". You suggest using Size 4mm needle. I am up to a size 6mm to get 21 stitches and 40 rows to equal 4" x 4". Does that make sense to you??

DROPS Design 14.09.2020 kl. 09:38:

Dear Mrs Palsa - you will read more about knitting tension here. Happy knitting!

Betty Palsa 09.09.2020 - 06:05:

Hi Again -- I would not be able to do this without your help. So Thank You. Above you said there was a total of 228 Rows. Below you said Pattern 1 has 72 rows and Pattern 2 has 44 rows. You are to do pattern 1 and pattern 2 a total of 2 times. That would come to 232 Total rows. ------ 232 is what I came up with by reading the pattern. But then you said there would be a total of 228 rows. So I am confused now. Please help. Thank you.

DROPS Design 09.09.2020 kl. 09:23:

Dear Mrs Palsa, you should have a total of 228 rows = pattern-1 = 72 rows, pattern-2 = 44 rows, pattern-1 = 72 rows, pattern-2 = 40 rows (2nd time you work pattern-2 you don't work the eyelet pattern) = 72+44+72+40= 228 rows. Happy knitting!

Betty Palsa 07.09.2020 - 21:56:

Hi: New knitter and I think I'm getting this -- Slow Going. I think my gauge is off but I'll ask about that later. Can you tell me how many actual total rows are done for this shawl?

DROPS Design 08.09.2020 kl. 10:23:

Dear Mrs Palsa, you can always read more about tension here - with 40 rows garter stitch = 10 cm, the 57 cm should match approximately 228 rows. Happy Knitting!

Betty Palsa 04.09.2020 - 05:40:

Hi!! On the Eyelet Row. Row 1. It says "K until 4 sts remain, K4. Why don't you say K to end of row? Thank you.

DROPS Design 04.09.2020 kl. 08:23:

Dear Mrs Palsa, to explain how the first 4 sts and the last 4 sts will be worekd. Happy knitting!

Betty Palsa 31.07.2020 - 18:15:

Hi: Is this worked with one strand of the Kid-Silk? Eyelet Row: When you say outermost 4 sts ... Do you mean K1, 1YO, K1, 1YO ??? Is it possible to translate the other questions to English? Thank you. Love This

DROPS Design 03.08.2020 kl. 07:32:

Dear Mrs Palsa, correct, the shawl is entirely worked with 1 Strand Kid-Silk (only cast off with 2 strands to make it elastic) - the outermost sts on eyelet rows are the first 4 sts worked K1, YO, K1, YO. Happy knitting!

Sabine 04.11.2019 - 15:48:

Bonjour je ne comprends pas ce modèle\r\nPoint ajouré : que signifie tricoter et augmenter comme avant alors que l’on commence seulement le tricot?\r\nEnsuite rang 1 sur l’endroit et rang 2 sur l’envers alors que l’explication au niveau du châle indique rang 1 et 2 point fantaisie tricoter à l’endroit ?\r\nMerci de votre aide

DROPS Design 05.11.2019 kl. 09:23:

Bonjour Sabine, on va tricoter à l'endroit, en augmentant comme indiqué aux rangs 1-2 et 3-4 sous CHÂLE, et, en même temps, tricoter le point fantaisie-1 et le point fantaisie-2; avec les 4 rangs du point ajouré décrits. Bon tricot!

Lisa Williams 26.09.2019 - 23:26:

Hello. I'm new-ish to knitting and don't understand the pattern and when I do the eyelet rows. For pattern 1 (when I first start), does it mean knit 32 rows, then knit Row 1 of the eyelet row - which just says knit? Then another 32 rows and then Row 2 of the eyelet row - which is all purl until knitting the final 4 stitches? Or do I knit 32 rows and then all 4 of the eyelet rows? Then do I move on to pattern 2, and then eyelets and then back to pattern 1? Help!

DROPS Design 27.09.2019 kl. 08:29:

Dear Mrs Williams, the pattern-1 consists on 16 ridges (= 32 rows) + the lace pattern (= 4 rows), and you repeat these 36 row a total of 2 times = 72 rows for pattern-1. In pattern-2 you will work 4 ridges (= 8 rows) + the lace pattern (=4 rows) = 12 rows you repeat a total of 2 times = 24 row s then work 8 ridges (= 16 rows) + lace pattern (= 4 rows) = 44 rows for pattern-2. Happy knitting!

Petra 17.06.2019 - 13:58:

Vielen Dank für die schnelle Info. Und werden die Tiere auch Muselin frei gehalten? Steht das in dem europäischen Verordnungen? Vg Petra 

DROPS Design 17.06.2019 kl. 15:40:

Liebe Petra, ja genau, hier lesen Sie mehr. Viel Spaß beim stricken!

Petra 15.06.2019 - 15:45:

HALLO, wo kann ich rausfinden woher die Wolle stammt? Stichworte Nachhaltigkeit und Tierhaltung? Danke Petra

DROPS Design 17.06.2019 kl. 07:28:

Liebe Petra, Alle unsere Wolle stammt aus Südafrika und Südamerika und wird in Europa von einigen der größten Unternehmen der Branche hergestellt. Da es sich um EU-Unternehmen handelt, müssen sie die europäischen Gesetze und Richtlinien in Bezug auf die Beschaffung von Rohstoffen, die Behandlung von Tieren, Färbetechniken usw. einhalten. Alles wird überwacht. Hoffe das beantwortet deine Frage!

Wenche Magnusson 14.06.2019 - 20:20:

Skal dette sjalet strikkes med dobbelt garn?

DROPS Design 17.06.2019 kl. 08:25:

Hei Wenche. Det hekles med 1 tråd Kid Silk på dette sjalet. God fornøyelse

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1269

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.