DROPS / 134 / 3

Diva by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsmustriga õlasall Alpaca või BabyAlpaca Silk lõngast

DROPSi disain: muster nr Z-569
Lõngagrupp A
--------------------------------
Suurus: üks suurus
Mõõdud: Kõrgus: u 50 cm
Laius: 140 cm.

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA 50 g/ 167 m
200 g värv nr 3770, tumeroosa

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio BabyAlpaca Silk
200 g värv nr 4088, kanarbik

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 s x 30 r parempidises koes = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 14.60€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme M.1, M.2 ja M.3. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 s enne silmusemärkijat (SM) järgmiselt: koo kuni jääb 2 s enne SM-i, tõsta 1 s kudumata parempidise võttega, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle.
Kahanda 1 s pärast SM-i: 2 pr kokku.
Kahanda 1 s ääresilmuse kõrval mõlemal serval: 2 pr kokku.
--------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega alt üles. Loo üles 363 s (peab jaguma 18-ga + 3) 3,5 mm ringvarrastele Alpaca lõngaga. Koo 4 rida ripskoes (1. rida = töö PP).
Järgmine rida töö PP: 1 ääresilmus ripskoes, koo skeemi M.1 (= 18 s) kokku 20 korda, lõpetuseks 1 s parempidises koes ja 1 ääresilmus ripskoes = 323 s. Koo skeemi M.1 teine rida (2 kahandust mustrikordusel = 16 s mustrikordusel). JÄLGI KOETIHEDUST!
Edasi koo järgmiselt: 1 ääresilmus ripskoes, skeemi M.2 (= 16 s) kokku 20 korda, lõpetuseks 1 pr ja 1 ääresilmus ripskoes. Jätka kuni skeemi M.2 on tehtud 5 korda kõrgusesse (vertikaalselt).
Edasi koo järgmiselt: 1 ääresilmus ripskoes, skeem M.3 (2 kahandust mustrikordusel = 14 s mustrikordusel) kokku 20 korda, lõpetuseks 1 pr ja 1 ääresilmus ripskoes = 283 s.
Koo skeemi M.3 teine rida.

Paiguta töösse 2 silmusemärkijat töö paremal pool järgmiselt: koo 113 s, 1. SM, 57 s, 2. SM = 113 s jääb veel.
Jätka parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal serval, SAMAL AJAL kahanda 1 s ääresilmuse kõrval igal real ja kahanda 1 s enne esimest SM-i ning 1 s pärast 2. SM-i igal töö PP real - loe kahandamise nippi = 6 kahandatud silmust pärast igat teist rida.
Korda kahandamist kuni jääb 7 s külgedele enne ja pärast silmusemärkijaid (ikka 57 s silmusemärkijate vahel keskmisel osal).
Järgmisel kahel real kahanda 1 s ääresilmuse kõrval mõlemal küljel, 1 s enne 1. SM-i ja 1 s pärast 2. SM-i = 63 s jääb vardale.
Järgmisel real koo silmused lõdvalt maha, töö pikkus on u. 50 cm.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 12.09.2011
Parandatatud on silmuste arvu terves mustris.
Parandatud online: 01.08.2018
Korda kahandamist kuni jääb 7 s külgedele enne ja pärast silmusemärkijaid (enne jäi 5 s).

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= 1 õs kahe silmuse vahele
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle
= silmust pole

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 134-3) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (103)

Gabriella 31.10.2020 - 12:16:

Jag förstår inte mönstret M1. Om jag inte räknat kantmaskan förstår jag det som att M1 stickas genom att sticka ihop två maskor, sticka 6 maskor, lyfta av 1 maska och sticka ihop 2 maskor samt lyfta över, och sedan sticka ytterligare 5 maskor och sedan sticka ihop de två sista. Då har jag stickat 18 maskor men minskat med totalt 4 maskor, dvs 14 maskor per rapport. Enligt er beskrivning ska man ha kvar 16 maskor. Vad är det som inte stämmer?

Nicole 13.08.2020 - 22:25:

Bonjour, j’ai acheté 200 gr de Drops baby merino pour réaliser ce modèle , j’ai fait l’échantillon avec aiguilles 4 mm. Après avoir tricoté la première pelote : je n’ai que environ 8 cm de hauteur et 4 rangs de point mousse + 23 ou 24 rangs. La boutique n’a qu’une pelote en réserve pour moi. Est ce que pourrai compléter le modèle ? On n’avait dit que je pouvais choisir cette laine (c’est aussi inscrit dans les choix possibles. )

DROPS Design 14.08.2020 kl. 07:22:

Bonjour Nicole, si votre tension est correcte (en largeur et en hauteur), vous devriez avoir suffisamment de laine, ce châle se tricote de bas en haut, autrement dit, vous montez 363 mailles et quand les diminutions sont terminées, il reste 63 m, vous pourrez donc progressivement tricoter plus de rangs avec une seule pelote car de moins en moins de mailles, mais si vous voulez être certaine d'en avoir assez et craignez que ça ne suffise pas, vous pouvez en prévoir une pelote supplémentaire. Bon tricot!

Elisabeth 11.08.2020 - 16:59:

Spørgsmål til M1: Jeg starter med at strikke 1 kantmaske, 2 ret sammen. Så strikker jeg 8 ret og tager en maske løs af, strikker 2 ret sammen og tager løs maske over. Derefter strikker jeg 7 ret. Jeg gentager 8 ret, 1 m løs af, 2 ret sammen, 7 m ret på resten af pinden. Tæller jeg det samlet antal masker har jeg 321 efter at have strikket den første pind i M1. I opskriften står der at man skal strikke M1 20 gange for at få 323 masker. Hvad går galt?

Lene Nielsen 28.03.2020 - 21:23:

Må gøre noget forkert. Er lige startet på M2. Når jeg er ved enden af M2, har jeg strikket 6 masker igen. Tror måske jeg efter enden skal slå om, ihvertfald mangler jeg 1 maske pr rapport. Skal den læses således: 1 kantmaske, slå om, 6 masker, 1 løs af, 2 ret sammen, løse maske over, 6 masker, slå om, 1 maske, slå om osv ,,,,,,,

DROPS Design 31.03.2020 kl. 08:00:

Hej Ja det är riktigt som du skriver, men husk att kantmaskan inte är med i diagrammet så du stickar 1 kantmaska och sedan M2. M2 stickas sedan totalt 20 gånger, avsluta med 1 r och 1 kantm . Mvh DROPS Design

Édith Gravel 07.03.2020 - 00:32:

Bonjour, ce chale est très beau. Cependant, j’aimerais le faire moins haut, environ 35 a 37 cm . Actuellement, j’ai tricoté 3 foi M2, je me demandais une chose: si je tricote M3 une fois et ensuite les diminutions qui suivent, obtiendrai-je le même résultat au point de vue apparence mais en plus petit, ce que je recherche. Merci de me faire part de votre réflexion.

DROPS Design 09.03.2020 kl. 13:16:

Bonjour Mme Gravel, je crains que si vous le rétrécissez en hauteur, il sera également plus court tout en haut (envergure). Votre magasin DROPS devrait pouvoir vous assister dans vos ajustements, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

Aubrey 29.10.2019 - 23:55:

Is this available in written instructions or only with the chart instructions? I love it I just don't find charts easy to knit from.

DROPS Design 30.10.2019 kl. 10:20:

Dear Aubrey, unfortunately there are no written out instructions for this pattern. However we do have a lesson on how to read crochet patterns here. Also, you can always ask for help in the store where you bought your DROPS yarn from. Happy Crafting!

Gnu 13.05.2019 - 21:57:

Lovely pattern. I'm a little confused though. Am I decreasing on the purl row in M1? (the 2 black blocks)

DROPS Design 14.05.2019 kl. 08:16:

Dear Gnu, when working 1st row in A.1 you will decrease 2 sts (= slip 1 st as if to K, K 2 tog, psso in the middle of each A.1) so that there are only 16 sts in each A.1 after row 1. Happy knitting!

Damaris Seidler 08.12.2018 - 22:18:

Wenn ich 59 Maschen am Ende übrig habe und diese Abkette, dann stimmt doch mein Tuch nicht mit dem Bild überein. Darauf ist doch ganz deutlich zu sehen, dass da viel mehr abzuleiten sind😕😊

DROPS Design 10.12.2018 kl. 11:28:

Liebe Damaris, der Rand, den Sie auf dem Bild sehen, ist nicht komplett die Abkettkante, sondern er ergibt sich teilweise beim Stricken des Tuchs (durch die Abnahmen). Die Endmaschenzahl war aber dennoch nicht korrekt - die Anleitung wurde nun komplett überarbeitet und sollte nun stimmen. Viel Spaß beim Weiterstricken!

Condamin Nicole 31.10.2018 - 07:14:

J'adore ce modèle.

Sara 24.07.2018 - 21:30:

For at forstå det ret: der tages 2 m ind på hver vrangpind og 6 på hver retpind? Og det skal ende med at der er kun 59 m selvom det ser ud som om der er mange flere på sjalet på billedet? vh Sara

DROPS Design 08.08.2018 kl. 13:50:

Hei Sara. Denne oppskriften har nylig blitt rettet, og det ser ut som det har skjedd en glipp i forbindelse med det. Du feller 2 masker på hver pinne fra vrangen og 4 masker på hver pinne fra retten = 6 masker felt etter hver 2 omgang. Du fortsetter fellingen til det er 7 masker igjen før den første, og etter den siste merketråden, og 57 masker igjen mellom dem = 71 masker. Videre felles 4 masker på omgangen på de neste 2 omganger = 63 masker igjen på pinnen (Ikke 59). Dette har nå blitt rettet. Takk for beskjed og god fornøyelse.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 134-3

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.