DROPS Alaska
DROPS Alaska
100% vlna
od 2.15 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 4.30€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24
DROPS 125-15
Velikost: 35/37-38/40-41/43
Délka chodidla: 22-24-27 cm.
Výška ponožky: 4-4-4 cm.

Materiál: DROPS ALASKA firmy Garnstudio
100 g pro všechny velikosti, barva č.04, šedá

DROPS SADA PONOŽKOVÝCH JEHLIC č.4,5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 18 ok x 23 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Alaska
DROPS Alaska
100% vlna
od 2.15 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 4.30€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

VZOR:
Viz schémata M.1 (=15 ok) a M.2 (=15 ok); vzor je nahlížen z lícové strany.

TIP - TVAROVÁNÍ PATY:
1. řada (= lícová): pleteme po posledních 6-7-7 ok v řadě, 1 oko sejmeme hladce, 1 oko upleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme, otočíme práci.
2.ř. (= rubová): pleteme po posledních 6-7-7 ok v řadě, 1 oko sejmeme obrace, 1 oko upleteme obrace a sejmuté přes ně přetáhneme, práci otočíme.
3.ř. (= lícová): pleteme po posledních 5-6-6 ok v řadě, 1 oko sejmeme hladce, 1 oko upleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme, otočíme práci.
4.ř. (= rubová): pleteme po posledních 5-6-6 ok v řadě, 1 oko sejmeme obrace, 1 oko upleteme obrace a sejmuté přes ně přetáhneme, práci otočíme.
Tímto způsobem pokračujeme v ujímání (vždy o 1 oko snížíme počet ok zbylých v řadě) dokud nám v řadě nezůstane 9-11-11 ok.
----------------------------------------------------------------------

PONOŽKA:
Pleteme v kruhových řadách na ponožkových jehlicích. Na ponožkové jehlice č.4,5 nahodíme přízí Alaska 42-48-48 ok. Upleteme 2 kruhové řady hladce a 5 kruhových řad žebrovým vzorem 3/3 (3 oka hladce, 3 obrace). V následující kruhové řadě začneme plést VZOR, takto: nad prvními 18-24-24 oky pleteme dál žebrovým vzorem 3/3, 6-6-6 ok hladce, vzor M.1 (= 15 ok), 3-3-3 oka hladce. DBÁME NA ROVNOMĚRNÉ NAPĚTÍ PŘÍZE! Takto pleteme do výše 4 cm (platí pro všechny velikosti). Nyní necháme prvních 21-27-27 ok na jehlici (= pata) a posledních 21-21-21 ok odložíme na pomocnou jehlici (= horní část, nárt). Nad oky na jehlici (= pata) upleteme v rovných řadách 5-5,5-6 cm žebrovým vzorem, SOUČASNĚ v poslední rubové řadě ujmeme (spletením 2 ok hladce):
Velikost 35/37: 1 oko v prvním a posledním hladce pleteném „žebru“.
Velikost 38/40 a 41/43: 1 oko v každém „žebru“ ze 4 ok hladce.
Všechny velikosti: = 19-23-23 ok. Pak vložíme do pleteniny značku. Nyní tvarujeme patu – viz TIP. Po dokončení tvarování paty nabereme po obou stranách paty 9-10-12 ok a odložených 21-21-21 ok z pomocné jehlice vrátíme zpět na jehlici = 48-52-56 ok. Po obou stranách nártové části (= středních 21-23-25 ok) umístíme značky (= 3-4-5 ok na každou stranu od vzoru M.1). Pokračujeme lícovým žerzejem a vzorem M.1, SOUČASNĚ ujímáme na obou stranách takto: na nártové části před 1. značkou spleteme 2 oka hladce anglicky a za 2. značkou spleteme 2 oka hladce; ujímání opakujeme v každé 2. kruhové řadě celkem 6-7-7x = 36-38-42 ok. Pokračujeme do výše 18-20-22 cm od značky na patě – měli bychom mít dokončenu celou sekvenci vzoru M.1 (na výšku) (= zbývá asi 4-4-5 cm). Nyní vložíme do pleteniny na obou stranách značku tak, abychom na spodní části (šlapce) ponožky měli 19-19-21 ok a na svrchní části (nártu) 17-19-21 ok (= 1-2-3 oka na každou stranu od vzoru M.1). Nyní tvarujeme špičku.
NEJPRVE SI POZORNĚ PŘEČTĚTE CELÝ NÁSLEDUJÍCÍ POPIS!
(Pozn.: na nártové části a šlapce ponožky ujímáme rozdílně, avšak ve stejných kruhových řadách!)
Na šlapce ponožky ujímáme takto: 2 oka za značkou spleteme hladce anglicky a 2 oka před značkou spleteme hladce. Ujímání opakujeme v každé 2. kruhové řadě, celkem 4-4-4x, pak v každé kruhové řadě, celkem 3-3-4x.
SOUČASNĚ ujímáme na nártové části ponožky: nad vzorem M.1 pleteme vzorem M.2 (1-2-3 oka po obou stranách vzoru M.1 pleteme lícovým žerzejem jako dosud). V poslední kruhové řadě u velikosti 41/43 upleteme poslední 3 oka obrace = 10-12-14 ok zbylých na jehlici. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, utáhneme a zapošijeme.

Schéma

symbols = hladce
symbols = obrace
symbols = 3 oka odložíme na pomocnou jehlici ZA práci, 1 oko upleteme hladce, 3 oka z pom.jehlice hladce
symbols = 1 oko odložíme na pomocnou jehlici PŘED práci, 3 oka upleteme hladce, 1 oko z pom.jehlice hladce
symbols = 2 oka spleteme hladce
symbols = 1 oko sejmeme hladce, 1 oko upleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme
symbols = 1 oko sejmeme hladce, 2 oka spleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme
symbols = 2 oka spleteme obrace
diagram
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Přidejte komentář k návodu DROPS 125-15

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (141)

country flag Annette napsala:

Hallo nochmal liebes Drops-Team, ich habe es jetzt doch verstanden. In Gr. 41 /43 rechts und links von den 15 Maschen des Musters 1 jeweils 5 Maschen daneben die Markierungen setzen... Mit meinen Dänischkenntnissen konnte ich die norwegische Anleitung verstehen ;-)

15.02.2024 - 16:25

country flag Annette napsala:

Hallo liebes Drops-Team, ich stricke Gr.41/43 und verstehe nach der Fersenabnahme und dem Auffassen der Maschen nicht wo die Markierungen hin sollen. Welche 25 Maschen sind gemeint? Ich habe die 21 Maschen des Fußrückens die vorher stillgelegt waren, dann 2 Nadeln mit je 12 aufgefassten seitlichen Maschen und 1 Nadel mit den 11 Fersenmaschen. Durch die anderen Chats und die tollen Videos konnte ich leider keine Antwort ableiten. Danke für eure Hilfe, Annette

15.02.2024 - 15:59

Odpověď DROPS Design :

Liebe Annette, diese 25 Maschen bestehen aus die stillgelegten 21 Maschen + 2 Maschen beidseitig, dh 2 aufgefassenen Maschen + 21 Maschen + 2 aufgelassenen Maschen, bzw 5 Maschen glatt rechts, M.1, 5 Maschen glatt rechts. Viel Spaß beim stricken!

16.02.2024 - 07:38

country flag Brugere napsala:

Bonjour , une autre question , pour les diminution pointe , comment commencez-vous par le dessus ou dessous ? Pouvez vous me décomposer le premier tour .( car mon dernier tour avant diminution se trouve milieu dessous de pied ) merci encore pour toute vos explication qui me font progresser .Bien cordialement

25.10.2023 - 09:13

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Mme Brugere, en général, les tours commencent sous le pied, donc vous diminuez avant le 1er marqueur (= 2 m ens à l'end), tricotez M.2 entre le 1er et le 2ème marqueur (en diminuant comme dans le diagramme), et diminuez après le 2ème marqueur (= glissez 1 m, 1 m end, passez la m glissée par-dessus la m tricotée) = vous diminuez 4 mailles. Les diminutions avant le 1er marqueur + après le 2ème marqueur (= pas celles de M.2) se font d'abord tous les 2 tours 4 fois, puis 4 fois tous les tours (en 41/43). Bon tricot!

25.10.2023 - 15:15

country flag Brugere napsala:

Bonjour , SVP pouvez vous me dire quand vous parlez d'ajuster apres un motif complet pour faire la pointe ( c'est quoi ? faire M1 , les 6 rangs) . je ne comprends pas merci de m'expliquer ( je tricote la taille 41/43 ) bien cordialement

24.10.2023 - 18:09

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Mme Brugere, il faut commencer les diminutions de M.2 quand on a tricoté 3 rangs après la dernière torsade, autrement dit, quand on a terminé 1 motif complet de M.1 en hauteur. Bon tricot!

25.10.2023 - 07:35

country flag Irene napsala:

Hej M2 över M1 hur stickar man har? Mvh Irene

29.01.2023 - 11:15

Odpověď DROPS Design :

Hei Irene. Når du skal felle masker til tå oppå foten strikker du M.2 istedenfor M.1, se diagrammet for hvordan det skal felles. mvh DROPS Design

30.01.2023 - 14:30

country flag Bente napsala:

Ich stricke die Socken in Größe 41/43 und muss leider feststellen, dass 100 Gramm leider nicht ausreichen. Hier sollte die Anleitung korrigiert werden von 100 auf 150 Gramm.

16.12.2022 - 23:06

country flag Davena Turvey napsala:

Sorry, I can’t find how many balls of Alaska yarn to make one pair of these interesting slippers

15.12.2022 - 04:04

Odpověď DROPS Design :

Hi Davena, You need 100 g, which is 2 balls of Drops Alaska yarn. Happy knitting!

15.12.2022 - 06:49

country flag Gaetane napsala:

Bonjour, concernant les diminutions du talon de ce modèle , quand vous dites : au dernier rang,sur l envers,diminuez ainsi : 1 maille dans la 1 Iere m.et la dernière section endroit en tricotant 2 m ens end ! Je saisi pas ! Est ce faire 2 m.ens end tout le rang ou quoi ? Svp merci 🙏

02.11.2022 - 12:37

Odpověď DROPS Design :

Bonjour Gaetane, vous tricotez le talon en côtes 3 m end/3 m env; au dernier rang sur l'envers, tricotez les 3 premières mailles endroit sur l'envers ainsi: 1 m end, 2 m ens à l'end et tricotez les 3 dernières mailles endroit sur l'envers ainsi: 2 m ens à l'end, 1 m end (= on diminue 2m au total), tricotez les autres mailles comme avant, vous avez 19 mailles maintenant. Bon tricot!

02.11.2022 - 15:15

country flag Morten Skovgaard Jensen napsala:

Giv opskrifternes i en printer venlig version :) Gør alle glade og spare på vores ressourcer

28.09.2022 - 19:00

country flag Josephine napsala:

Strickt man die Fersenabnahme im Bündchenmuster weiter? Oder so, dass man von außen, wenn man auf die Ferse schaut, nur rechte Maschen sieht?

19.04.2022 - 23:17

Odpověď DROPS Design :

Liebe Josephine, die Fersenabnahmen werden glatt rechts gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

20.04.2022 - 07:13