DROPS / 203 / 32

Mermaid Tales by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast ülevalt alla kootud poolpatentkoes lehemustriga sokid suurustele 35 kuni 43

Võtmesõnad: lehemuster, pitsmustriga, sokid,
DROPS disain: mudel nr fa-446
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
SUURUSED:
35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22-24-27 cm.
Sääre kõrgus kannast: umbes 13-14-15 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m (kuulub lõngagruppi A)
100-100-100 g värv nr 114, hele pärlihall

KOETIHEDUS:
26 silmust lai ja 34 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.
1 mustrikordus skeemi A.1 on umbes 11 cm lai (kergelt venitades) ja 10 cm kõrge.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 2,5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
--------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Vali suurusele sobiv skeem.

KAHANDAMISE NIPP 1 (sääre taga)
Kahanda 4 silmust järgmiselt:
alusta 2 silmust enne silmusemärkijaga silmust: tõsta esimene parempidi silmus kudumata paremale vardale, tõsta pahempidi silmus kudumata paremale vardale pahempidi võttega, hoia järgmine silmus töö ette abivardale, koo järgmine silmus vasakul vardal pahempidi, tõsta kudumata pahempidi silmus üle kootud pahempidi silmuse ja tõsta see silmus tagasi vasakule vardale, tõsta järgmine silmus vasakul vardal üle sinna tõstetud silmuse ja siis tõsta saadud silmus tagasi paremale vardale, tõsta parempidi silmus paremal vardal üle selle silmuse; nüüd pane silmus abivardalt tagasi vasakule vardale, tõsta viimane silmus paremalt vardalt tagasi vasakule vardale, tõsta silmus (mis oli enne abivardal) üle viimati vasakule vardale tõstetud silmuse; lõpuks tõsta saadud silmus tagasi paremale vardale (= 4 silmust kahandatud).
KAHANDAMISE NIPP 2 (ühtlaste vahedega)
Arvutamaks, kui tihti kahandada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv ringil (näiteks 31 silmust) ning jaga kahanduste arvuga (näiteks 3) = 10,3. Selles näites koo kahandades iga 9. ja 10. silmus kokku.

KUDUMISE NIPP (kannal)
Kanna tugevdamiseks võib kasutada kahte lõnga ja kududa järgmiselt: kasuta lõngaotsa toki seest ja väljast ning koo kordamööda 1 silmus ühe või teise lõngaga. Niimoodi saab tugevama kanna ilma kahekordset lõnga kasutamata.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (= töö parem pool): koo, kuni jääb 7-8-8 silmust, koo 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi, kuni jääb 7-8-8 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
3. RIDA (= töö parem pool): koo, kuni jääb 6-7-7 silmust, koo 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
4. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi, kuni jääb 6-7-7 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
Jätka niimoodi kahandamist, jättes iga kord rea lõppu ühe silmuse vähem, kuni reale jääb 15-15-17 silmust.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

SOKID – KOKKUVÕTE
Kootakse ringselt sukavarrastega ülevalt alla.

SOKK
Loo 68-68-72 silmust 2,5 mm sukavarrastele Fabel lõngaga. Koo 1 ring parempidi, siis koo soonikut 1 parempidi/1 pahempidi 3-3-4 cm.
Paigalda silmusemärkija esimesse silmusesse ringil (= parempidi silmus), tõsta silmusemärkijat töökäigus kõrgemale – selle kõrval kahandatakse sääre taga keskel.
Nüüd koo mustrit järgmiselt: jätka soonikut esimesel 20 silmusel, koo skeemi A.1 (= 29-29-33 silmust) ja soonikut ülejäänud 19 silmusel ringil. Jätka niimoodi mustriga. Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt, jätka skeemi A.X järgi.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrgus on 5 cm, kahanda 4 silmust taga keskel – loe KAHANDAMISE NIPPI = 64-64-68 silmust. Korda kahandamist, kui töö kõrgus on 10 cm = 60-60-64 silmust.
Jätka kudumist, kuni töö pikkus on 13-14-15 cm loomise reast.
Nüüd koo kand järgmiselt:
koo soonikut nagu enne esimesed 16 silmust, jätka skeemi A.1 nagu enne järgmised 29-29-33 silmust (= A.1), siis tõsta need 29-29-33 silmust abilõngale (= jalapealne), koo soonikut nagu enne ülejäänud 15 silmusel. Kannal on 31 silmust kõikidel suurustel. Koo rea lõpuni.
Nüüd koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool, samal ajal kahanda 4-2-0 silmust ühtlaste vahedega = 27-29-31 silmust.
Loe KUDUMISE NIPPI 2 ja koo parempidises koes edasi-tagasi kannasilmusel 5-5,5-6 cm.
Paigalda silmusemärkija viimase rea keskele, EDASI MÕÕDA SIIT!
Nüüd koo KANNA KAHANDUS – loe ülevalt.

Pärast kanna kahandusi koo järgmine ring nii: koo 15-15-17 kanna silmust, korja ja koo 13-14-16 silmust kanna küljelt, jätka skeemi A.X järgmised 29-29-33 silmust jalapealsel, korja ja koo 13-14-16 silmust kanna teiselt küljelt = 70-72-82 silmust on ringil.
Paigalda 1 silmusemärkija mõlemale poole jalapealse 27-27-31 silmust.
Jätka skeemi A.X jalapealse silmustel ja soonikut talla all (säti nii, et soonik algab ja lõppeb 1 parempidi silmusega).
Kui on kootud 2 ringi, kahanda mõlemal pool jalapealse 27-27-31 silmust järgmiselt: koo 2 parempidi kokku ENNE silmusemärkijat enne jalapealseid silmuseid ja 2 parempidi keerdsilmustena kokku teisel küljel, PÄRAST silmusemärkijat pärast jalapealseid silmuseid (= 2 silmust kahandatud). Kahanda nii igal teisel ringil kokku 7-8-9 korda = 56-56-64 silmust.
Jätka, kuni töö pikkus on 18-19-21 cm silmusemärkijast kannal, lõpeta muster pärast tervet või poolt lehte – umbes 4-5-6 cm jääb lõpuni, proovi sokki jalga).
Siis koo ringselt soonikut 1 parempidi/1 pahempidi kõigil silmustel kuni valmimiseni.
Paigalda 1 silmusemärkija parempidi silmusesse mõlemal soki küljel, nii et 27-27-31 silmust on jala peal ja ka talla all, silmusemärkijate vahel.
Jätka ringselt soonikut ja kahanda varbaosa jaoks mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat järgmiselt: koo kuni jääb 3 silmust enne silmusemärkijaga silmust, koo 2 parempidi kokku, koo 1 pahempidi, 1 parempidi (silmusemärkijaga silmus), koo 1 pahempidi, koo 2 parempidi keerdsilmustena kokku. Korda teise silmusemärkija juures (= 4 silmust kokku kahandatud ringil).
Kahanda nii igal teisel ringil mõlemal küljel kokku 4-6-7 korda, siis igal ringil kokku 7-5-5 korda = 12-12-16 silmust jääb.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku = 6-6-8 silmust jääb.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita korralikult. Talla pikkus on umbes 22-24-27 cm kanna silmusemärkijast.
Koo teine sokk samamoodi.

Skeem

= parempidi silmus
= pahempidi silmus
= koo 1 parempidi järgmise silmuse alumisest silmusest
= 2 pahempidi keerdsilmustena kokku
= 2 pahempidi kokku
= kasvata, tehes 1 õhksilmuse kahe silmuse vahele, järgmisel ringil koo õhksilmus läbi, et jääks auk
= kasvata 1 silmus, tehes õhksilmuse, järgmisel ringil koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku
= kahanda 2 silmust vasakule järgmiselt: st. koo 3 kokku (tõsta kudumata 1 silmus parempidise võttega, koo järgmised 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse) (= 2 silmust kahandatud)
= kahanda 2 silmust paremale järgmiselt: koo 3 parempidi kokku (= 2 silmust kahandatud)
= kahanda 4 silmust järgmiselt: tõsta 3 silmust parempidise võttega kudumata, koo 2 parempidi kokku, tõsta 3 kudumata silmust üle äsja kootud silmuse (= 4 silmust kahandatud)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 203-32) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

Ludovica Zisca 22.10.2020 - 11:31:

Buongiorno, non riesco a capire dal sito se è possibile comprare direttamente l'articolo. Ad esempio potrei acquistare i calzini già fatti? Grazie

DROPS Design 22.10.2020 kl. 11:58:

Buongiorno Ludovica. Purtroppo non vendiamo capi già confezionati. Può contattare il suo rivenditore Drops di fiducia che potrà metterla in contatto con una magliaia a cui commissionare il lavoro. Buon lavoro!

Tuuli 27.04.2020 - 19:09:

On se kumma, kun olen kuukausi sitten kysynyt eka kerran kysymyksen enkä saa vastausta...mikä kestää?

Tuuli Vuorma 19.04.2020 - 11:07:

Hei, kun teen mallineuletta ja olen vasenkätinen, niin luenko mallineuletta vasemmalta oikealle vai oikealta vasemmalle?

Tuuli 07.04.2020 - 17:25:

Hei, kun teen mallineuletta ja olen vasenkätinen, niin luenko mallineuletta vasemmalta oikealle vai oikealta vasemmalle?

Tupsu 31.03.2020 - 18:02:

Miten kudotaan kiertäen nurin yhteen?

DROPS Design 05.04.2020 kl. 17:13:

Tuuli 30.03.2020 - 14:20:

Hei, kun teen mallineuletta ja olen vasenkätinen, niin luenko mallineuletta vasemmalta oikealle vai oikealta vasemmalle?

BB 27.02.2020 - 22:39:

Kan man få en bättre beskrivning på att minska mitt bak,en otroligt krångling " minskninstips 1"

DROPS Design 28.02.2020 kl. 11:15:

Hej BB, du kan även minska de 4 maskor enligt diagrammet: Se nedersta diagramsymbol: fell 4 maskor.... Lycka till :)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 203-32

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.