DROPS / 192 / 12

Garbo by DROPS Design

DROPS Air lõngast kootud tekstuurse mustriga ja palmikuga müts

Võtmesõnad: mütsid, palmik, peakatted,
DROPS disain: mudel nr ai-147
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Suurus: S/M - M/L
Peaümbermõõt: 54/56 – 56/58 cm
Lõng:
Garnstudio DROPS AIR, 50 g/150 m (kuulub lõngagruppi C)
50-100 g värv nr 10, udu
----------------------------------------------------------
TÖÖVAHENDID

KOETIHEDUS
17 silmust lai ja 24 rida kõrge mustriga A.1 = 10 x 10 cm.

VARDAD
DROPS SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% alpaka, 28% polüamiid, 7% vill
alates 5.30 € /50g
DROPS Air mix DROPS Air mix 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Air uni colour DROPS Air uni colour 5.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.30€. Loe edasi.

Juhend

----------------------------------------------------------

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.3 ja joonist A.4.
Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

KAHANDAMISE NIPP
Koo kuni jääb 1 silmus enne silmusemärkijat, koo järgmised 2 silmust kokku (= 1 silmus kahandatud). Korda kahandamist iga silmusemärkija juures (= 6 silmust kahandatud ringil).
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

MÜTS – KOKKUVÕTE
Algul koo edasi-tagasi 2 osas alustades tagant keskelt, siis õmmeldakse 2 osa kokku ja punutakse osad ette. Siis korjatakse silmused ümber serva ja kootakse ringselt ning tehakse mütsi kahandused. Võta vajadusel sukavardad.

MÜTS
1. OSA:
Loo 19 silmust 5 mm ringvarrastele Air lõngaga. Koo mustrit edasi-tagasi järgmiselt: 1 silmus ripskoes, skeemi A.1 (= 17 silmust), 1 silmust ripskoes. Jätka kudumist edasi-tagasi, kuni töö pikkus on 21-22 cm (järgmine rida on töö paremal pool).
Pööra ja koo 1 ääresilmus ripskoes, koo esimesed 8 silmust skeemi A.2 töö paremal pool ja tõsta need 9 silmust silmustehoidjale. Koo ülejäänud 9 silmust skeemi A.2 (= 1 silmus kahandatud), 1 ääresilmus ripskoes = 9 silmust. Koo skeemi A.2 viimane rida.
Jätka edasi-tagasi mustriga nagu enne 9 silmusel vardal, kuni töö pikkus on 11 cm jagamise kohast (umbes 33-34 cm loomise reast - järgmine rida on töö paremal pool). Tõsta silmused silmustehoidjale. See koht on märgitud skeemil A.4 musta tärniga.
Tõsta silmused silmustehoidjalt tagasi vardale = 9 silmust. Alusta töö pahemal pool ja koo skeemi A.2 viimane rida, tee 1 ääresilmus ripskoes. Jätka mustriga edasi-tagasi, kuni töö pikkus on 11 cm (umbes 33-34 cm loomise reast - järgmine rida on töö paremal pool). Tõsta silmused silmustehoidjale. See koht on märgitud skeemil A.4 valge tärniga.
2. OSA:
Loo 19 silmust 5 mm ringvarrastele Air lõngaga. Koo mustrit edasi-tagasi järgmiselt: tee 1 ääresilmus ripskoes, skeemi A.1 (= 17 silmust), 1 silmust ripskoes. Jätka kudumist edasi-tagasi, kuni töö pikkus on 33-34 cm (järgmine rida on töö paremal pool). Katkesta lõng.

ÜHENDAMINE
Õmble kokku 2 osa loomise rea kõrvalt. Nüüd paiguta osade silmused vardale järgmiselt: tõsta 1. osa esimesed 9 silmust vardale (= valge tärn), siis tõsta 1. osa järgmised 9 silmust vardale (= must tärn), tõsta 2. osa 19 silmust üle esimese 9 silmuse (valge tärn) ja järgmise 9 silmuse alt läbi (= must tärn) ja tõsta silmused vardale. Osad on nüüd otsaees risti nagu näidatud joonisel A.4.

PEALAGI
Nüüd koo ringselt töö paremal pool valge tärni juurest järgmiselt: koo esimesed 8 silmust, koo järgmised 2 silmust kokku (= 1 silmus kahandatud valge tärni ja musta tärni ülemineku kohal), koo järgmised 7 silmust, koo järgmised 2 silmust kokku (= 1 silmus kahandatud musta tärni ja järgmise osa ülemineku kohal), koo järgmised 3 silmust kokku (= 2 silmust kahandatud), koo järgmised 15 silmust. Vardal on nüüd 33 silmust ja nüüd on kordamööda parempidi silmus ja ripskoes.
Nüüd korja vardale 24-26 silmust 1 ääresilmuse kõrvalt mööda 1. osa kuni õmbluseni taga keskel, siis korja vardale 25-27 silmust samamoodi õmblusest kuni ringi alguseni = 82-86 silmust.
Koo ringselt skeemi A.3 ja jälgi, et muster sobiks kokku tervel ringil.
Kui töö kõrgus on 5-6 cm silmuste korjamisest, paigalda 6 silmusemärkija järgmiselt: pane 1. silmusemärkija pärast 13-15 silmust (st. enne parempidi silmust), siis paigalda järgmised 4 silmusemärkijat pärast iga 14 silmust, 13-15 silmust jääb ringile pärast viimast silmusemärkijat. Järgmisel ringil kahanda 1 silmus iga silmusemärkija juures – loe KAHANDAMISE NIPPI! Kahanda nii igal teisel ringil 10 korda kokku = 22-26 silmust. Koo silmused kahekaupa kokku = 11-13 silmust. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita. Mütsi kõrgus on umbes 24-25 cm.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 2 parempidi kokku
= näitab kuidas teha osade keeramist – loe juhendist
= näitab kuidas teha osade keeramist – loe juhendist


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 192-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

DROPS Design 26.03.2020 - 15:38:

Hi :) Have you seen the new video: How to assembly the hat in DROPS 192-12 from Garnstudio Drops design on Vimeo.

DROPS Design 26.03.2020 kl. 15:39:

How to assembly the hat in DROPS 192-12 from Garnstudio Drops design on Vimeo.

HARCQ DOMINIQUE 06.02.2020 - 18:28:

Navrée, vos explications ne sont pas claires du tout !!!!!! ;-( Je viens de réaliser les deux bandes, et je déjà suis bloquée par les explications. Parfois de photos d'assemblage c'est plus efficaces . Question 1 : COMMENT ASSEMBLER LES DEUX BANDES ? Question 2 : COMMENT REPRENDRE LES MAILLES POUR CONSOLIDER LE BONNET ? Merci infiniment de m'éclairer pour que je puis finaliser au plus vite ce projet. Un TOUT GRAND MERCI A VOUS.

DROPS Design 07.02.2020 kl. 08:33:

Bonjour Mme Harcq, regardez bien le schéma A.4: placez sur votre aiguille les 9 premières mailles de la 1ère partie (étoile blanche dans A.4), puis les 9 mailles de la 1ère partie (étoile noire dans A.4): vous avez une fente correspondant à ces 2 parties tricotées séparément; glissez sous cette fente la 2ème partie en passant par-dessus la 1ère moitié de la 1ère partie puis sous la 2ème moitié de la 1ère partie (au-dessus de l'étoile blanche et sous l'étoile noire) pour que les mailles de la 2ème partie soient placées juste après celles avec l'étoile noire. Bonne continuation!

Ann Kristin 19.12.2019 - 08:51:

Sammenstrikkingen av fletten gir ikke mening. Har dere laget videoene det er snakk om over her, eller kan dere forklare det på en bedre måte?

DROPS Design 15.01.2020 kl. 12:08:

Hej Ann Kristin, Ikke endnu desværre, prøv at spørge i DROPS butikken hvor du har købt garnet :)

Heidi Hanssen 23.11.2019 - 07:20:

Hei Skjønner ikke hvor langt innpå langsiden jeg skal starte å plukke opp maskene på toppen av lua hvis man tenker fra midten bak og fremover ( for kan jo ikke starte rett etter der jeg har strikket de delene sammen foran hvor krysningen er/der de 2 delene strikkes sammen og krysser hverandre foran)

DROPS Design 04.12.2019 kl. 12:22:

Hej Heidi, Du starter med de første 8 masker på den del med hvid stjerne. Vi skal prøve at få lavet en video som viser hvordan denne hue strikkes :)

Carmen-Gabriela 24.10.2019 - 17:20:

Liest sich zunächst als kompliziert - ist es aber gar nicht. Super gelungen, sitzt + sieht klasse aus:)! Einfach mal nachmachen, Ihr Lieben:)

Corlouer 13.02.2019 - 20:10:

Bonjour Je ne comprends pas comment reprendre les mailles en attente en les croisant Merci de bien vouloir m'expliquer Corlouer

DROPS Design 14.02.2019 kl. 10:03:

Bonjour Mme Corlouer, vous placez les mailles des 2 parties ainsi sur votre aiguille: les 9 premières m de la 1ère partie (celles que vous avez tricoté en 2ème sur 11 cm), puis placez les 9 dernières mailles de la 1ère partie (celles de gauche, vu sur l'endroit) à suivre sur la même aiguille. Entre les 2 parties, vous avez une fente de 11 cm, passez les 19 m de la 2ème partie par-dessus les 9 premières m, dans la fente entre les 2 fois 9 m de la 1ère partie et faites les ressortir pour les glisser sur l'aiguille, à gauche des 18 m de la 1ère partie. Bon tricot!

Claudette Sabourin 15.01.2019 - 04:31:

Je voudrais des parton de bonnet queue de cheval me répondre merci

DROPS Design 15.01.2019 kl. 09:39:

Bonjour Mme Sabourin, vous trouverez ici un modèle de bonnet avec l'ouverture pour la queue de cheval. Bon tricot!

Jenny 04.01.2019 - 21:21:

Can I use Drops Nepal yarn for this hat?

DROPS Design 04.01.2019 kl. 22:00:

Dear Jenny, DROPS Nepal belongs to the same yarn group of DROPS Nepal, so you can use it as yarn alternative. Just remember to check your gauge before starting! Happy crafting!

Hilde Knijn 02.01.2019 - 09:11:

I can leave a message here without problems.

Rikke Piil Josefsen 12.07.2018 - 17:18:

Sådan en hue/hat havde min mormor da jeg var lille (ca. 45 år siden) rigtig retro, men den sidder godt på hoved, så hvorfor ikke gen op tage den.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 192-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.