DROPS / 197 / 30

Alberta Autumn by DROPS Design

DROPS Delight lõngast ülevalt alla heegeldatud pitsmustriga õlasall

DROPS disain: mudel nr de-185
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud:
Laius ülaserval: umbes 148 cm, kõrgus keskel: umbes 59 cm
Lõng: Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
300 g värv nr 18, sügisene mets
----------------------------------------------------------
TÖÖVAHENDID

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
22 ühekordset sammast lai ja 12 rida kõrge = 10 x 10 cm.

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 3,5 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 19.50€. Loe edasi.

Juhend

----------------------------------------------------------

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.6.
Skeemid A.5a ja A.6a näitavad rea algust. NB! Skeemil on rea algused näidatud üksteise kohal, aga heegeldades alustatakse rida kordamööda töö paremalt või pahemalt poolt, mitte üksteise kohalt.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

ÕLASALL – KOKKUVÕTE
Heegeldatakse edasi-tagasi, ülevalt alla.

Tee 5 ahelsilmust Delight lõngaga ja 3,5 mm heegelnõelaga, ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Alusta tärniga reast ja heegelda skeemi A.1 edasi-tagasi. Kui skeem on tehtud, jätka nii: heegelda skeeme A.2a, A.2b ja A.2c. Kui skeemid on tehtud vertikaalselt, on real 17 ahelsilmustest kaart. Töö pikkus on umbes 8 cm algusest, mõõtes keskelt üles. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST! Nüüd heegelda mustrit töö paremal pool järgmiselt: tee skeemi A.3a ümber esimese ahelsilmustest kaare, skeemi A.3b ümber iga järgmise 7 ahelsilmustest kaare, skeemi A.3c ümber järgmise ahelsilmustest kaare (= keskmine ahelsilmustest kaar), skeemi A.3b ümber iga järgmise 7 ahelsilmustest kaare, skeemi A.3d ümber viimase ahelsilmustest kaare.
Kui skeemid A.3a kuni A.3d on tehtud vertikaalselt, korda viimaseid 4 rida skeemidel veel 3 korda. Töö pikkus on umbes 37 cm algusest, mõõtes õlasalli keskel.
Nüüd heegelda rida ahelsilmustest kaari töö pahemal pool järgmiselt: tee skeemi A.4a skeemi A.3a kohale, skeemi A.4b skeemi A.3b kohale, skeemi A.4c skeemi A.3c kohale ja skeemi A.4d skeemi A.3d kohale Nüüd on real 84 ahelsilmustest kaart.
Paigalda 12 silmusemärkijat reale, märkimaks kasvatusi. Paigalda silmusemärkijad töösse järgmiselt: esimene silmusemärkija ühekordsesse sambasse pärast 4 ahelsilmustest kaart, * jäta vahele 7 ahelsilmustest kaart ja paigalda järgmine silmusemärkija järgmisesse ühekordsesse sambasse *, korda * kuni * kokku 11 korda, 3 ahelsilmustest kaart reale.
Siis heegelda skeemi A.5b (skeem A.5a näitab kuidas iga rida algab ja tehakse lisaks skeemile A.5b), SAMAL AJAL kasvata ühtlaste vahedega noolega märgitud ridadel järgmiselt:
1. NOOL: kasvata 2 kinnissilmust mõlemal pool silmusemärkijaid, tehes lisa kinnissilmuse ümber mõlema 2 ahelsilmustest kaare enne ja pärast silmusemärkijaid (= 48 silmust kasvatatud) = 300 kinnissilmust.
2. NOOL: kasvata 1 kinnissilmus mõlemal pool iga silmusemärkijat, tehes 2 kinnissilmust samasse silmusesse (= 24 silmust kasvatatud) = 324 kinnissilmust real.
3. NOOL: kasvata 1 ühekordne sammas mõlemal pool iga silmusemärkijat tehes 2 ühekordset sammast ühte silmusesse (= 24 silmust kasvatatud) = 348 ühekordset sammast real.
4. NOOL: kasvata 2 ühekordset sammast mõlemal pool silmusemärkijaid, tehes lisasamba ümber mõlema 2 ahelsilmustest kaare enne ja pärast silmusemärkijaid (= 48 silmust kasvatatud) = 396 ühekordset sammast.
Heegelda ülejäänud read skeemidel. Töö pikkus on umbes 51 cm algusest, mõõtes õlasalli keskel. Nüüd on real 66 lehvikut (= 33 mustrikordust skeemi A.5b).

Keera viimane rida skeemil A.5a/A.5b tagasi töö paremale poole ja heegelda ümber musta ruuduga märgitud rea skeemil A.5b töö pahemal pool (= rida kus on 1 poolsammas, 3 ahelsilmust jne) järgmiselt: heegelda esimene rida skeemil A.6b järgmiselt (skeem A.6a näitab kuidas alustada rida ja tehakse lisaks skeemile A.6b): tee 4 ahelsilmust, 1 kinnissilmus ümber esimese poolsamba, tee (3 ahelsilmust, 1 kinnissilmus ümber järgmise poolsamba), heegelda nii ümber terve õlasalli, SAMAL AJAL kasvata 2 ahelsilmustest kaart mõlemal pool silmusemärkijaid, tehes lisa ahelsilmustest kaare mõlemasse ahelsilmustest kaarde enne ja pärast iga silmusemärkijat (= 48 ahelsilmustest kaart kasvatatud) = 180 ahelsilmustest kaart.
Jätka edasi-tagasi skeeme A.6a ja A.6b, kuni skeemid on tehtud vertikaalselt, lõpus tee 1 ühekordne sammas ääresilmusesse eelmisel real.
Kui skeemid A.6a ja A.6b on tehtud vertikaalselt, on real 90 lehvikut. Rätiku pikkus on umbes 60 cm algusest, mõõtes õlasalli keskel. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= tee 5 ahelsilmust ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Must täpp on ringi algus.
= 1 ahelsilmus
= 3 ahelsilmust
= 1 kinnissilmus ümber ahelsilmustest kaare/ ahelsilmustest ringi
= töö paremal pool: tee 1 kinnissilmus läbi silmuse tagumise aasa. Töö pahemal pool: tee 1 kinnissilmus läbi silmuse eesmise aasa.
= 1 poolsammas ümber ahelsilmustest kaare
= 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
= töö paremal pool: 1 ühekordne sammas läbi silmuse tagumise aasa. Töö pahemal pool: 1 ühekordne sammas läbi silmuse tagumise aasa.
= 1 kahekordne sammas ümber ahelsilmuse/ ahelsilmustest kaare
= heegelda nupp ümber ahelsilmustest kaare järgmiselt: tee 1 ühekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, tee 3 kahekordset sammast ümber sama ahelsilmustest kaare, aga ära tee neil viimast lõnga läbitõmmet, tee 1 ühekordne sammas ümber sama ahelsilmustest kaare ja nüüd tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõigi silmuste heegelnõelal
= kasvata 1 ahelsilmustest kaar ümber selle ahelsilmustest kaare, heegeldades 2 ahelsilmustest kaart nagu näidatud skeemil
= alusta selle reaga (eelmine rida on juba tehtud - skeemidel A.3 ja A.5)
= kasvata mõlemalt poolt silmusemärkijat igal noolega märgitud real – loe juhendist!
= tee 3 ahelsilmust rea alguses, lõpus tee 1 ühekordne sammas viimasesse silmusesse
= tee 1 ahelsilmus rea alguses, lõpus tee 1 kinnissilmus viimasesse silmusesse
= tee 4 ahelsilmust rea alguses, lõpus tee 1 kahekordne sammas viimasesse silmusesse
= tee 2 ahelsilmust rea alguses
= heegelda ümber selle rea, kuni teed skeeme A.6a ja A.6b – loe juhendist

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 197-30) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (32)

LISBETH ØSTERLUND 05.08.2020 - 09:49:

Jeg lærte at hækle for 50 års siden. Jeg har hæklet efter både opskrift og diagrammer, men jeg har aldrig haft så store problemer med at forstå en opskrift som jeg har haft med denne. diagrammerne er ikke særlig tydelige, og er slet ikke forklaret.

LISBETH ØSTERLUND 01.08.2020 - 11:36:

Hvorfor tages der ud ved pil 4, når næste række går mellem grupperne. Det bliver der jo ikke flere masker af i næste række??

Ula 15.05.2020 - 19:27:

Witam. Mam pytanie takie samo jak Beena. Otoz, mam 84 łuki, a ściślej: pół-łuki, mam markery umieszczone zgodnie z instrukcją, czyli pierwszy w za 4tym łukiem w pierwszy słupek. Dalej, w każdy słupek po kazdym 7-mym łuku. I mam 10 markerów a nie 12. Przy czym, po ostatnim markerze mam 7 łuków. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie

DROPS Design 19.05.2020 kl. 09:01:

Witaj Ulu, wzór musi być skorygowany, ponieważ jak będziemy umieszczać markery co 7 łuków, to marker raz trafi w słupek, a raz w oczko ścisłe. Omiń 4 łuki i umieść marker w oś, dalej odliczaj po 7 łuków i umieszczaj markery raz w słupek (2-gi marker), a raz w oś (3-ci marker) itd. Na końcu zostanie 3 łuki za ostatnim 12-tym markerem. Dziękujemy z twoją wiadomość i pozdrawiamy!

Beena 08.04.2020 - 16:59:

Hi, In row 4 there r total of 84 chain spaces. After skipping 7 chain spaces and placing marker in next double chrochet I'm able to place only 11 markers (I notice stitches are being 'missed' in order to place after next double chrochet) Kindly assist, Thank you

DROPS Design 09.04.2020 kl. 16:57:

Dear Beena, you should insert the markers as explained in the text below: Insert first marker thread in double crochet after 4 chain spaces, * skip 7 chain spaces and insert next marker thread in next double crochet *, repeat from *-* 11 times in total, 3 chain spaces remain on row. there are then: 4 chain spaces, 1 marker, (7 ch-spaces, 1 marker) x 11 (= 77 ch-sp in total, 3 ch-spaces = 84 ch-spaces. Happy crocheting!

Mette 31.12.2019 - 10:39:

Hvordan er kvaliteten på garnet? Er det blødt og lækkert? Fnugger det eller sætter der sig fibre på feks sort tøj.

DROPS Design 20.01.2020 kl. 11:45:

Hei Mette. Vi syns garnet er både bløtt og lekkert, men alle har sin personlig mening. Det vil alltid være litt overskuddsfirbre på garn, så da kan sette seg igjen hos f.eks sort tøy. Men har ikke fått noen klager på dette garnet. God Fornøyelse!

Sandy 16.12.2019 - 03:40:

I’m unclear about the row just after the 4th increase arrow row in A.5b. Is the front-loop double crochet (“x”) in the first treble of 3 (or 4 - increase set), then 3 chains, then where does the next double crochet “x” go? How are the subsequent sets worked regarding which treble stitches gets the double crochets? It looks in the diagram as if the double crochet is in the space between the trebles below, but then you can’t put the double crochet in the front look. Thanks!

DROPS Design 16.12.2019 kl. 09:21:

Dear Sandy, on row after arrow-4 in A.5b work the dc as shown in diagram so that there are (1 dc, 3 chains)x 4 (= 4 dc and 4 ch-spaces) over a set of 12 trebles. Happy crocheting!

Blanca 25.11.2019 - 20:29:

Buenas tardes, no entiendo dónde tengo que aplicar el diagrama A.6a y A.6b. Gracias

DROPS Design 30.11.2019 kl. 19:55:

Hola Blanca. Los diagramas A.6a y A.6b se trabajan alrededor de la anteúltima fila de A.5 (por el lado revés). De modo que la última fila de A.5 estará sobre la primera fila de A.6.

Adelaide Marino 10.11.2019 - 18:46:

Buonasera. Modello stupendo, ma non mi è chiara una cosa. Nella prima riga di A. 5b si finisce facendo tre catenelle prima dell'ultima maglia alta? Grazie

DROPS Design 11.11.2019 kl. 09:51:

Buongiorno Adelaide. Inizia a lavorare il diagramma A.5b dalla riga con la stella sulla destra, quindi dalla seconda riga che trova nel diagramma. La prima riga del diagramma indica come si presentano le maglie della riga precedente ed è già stata lavorata. Buon lavoro!

Claire 05.11.2019 - 10:32:

Bonjour,\r\nJ’arrive à la fin du diagramme où je suis sensée avoir 84 arceaux, seul hic, je crois que j’en ai beaucoup plus. Ou alors je compte mal les arceaux, à quoi correspond un arceau pour ce modèle s’il vous plaît ?\r\nCombien y aurait-il d’arceau après avoir crocheter les 4 derniers rangs deux fois ? (J’ai défait les 4 derniers rangs de la troisième répétition et j’aimerais vérifier que je ne me suis pas trompée jusque là). Merci pour votre reponse

DROPS Design 05.11.2019 kl. 15:02:

Bonjour Claire, dans A.4, 1 arceau = 3 mailles en l'air dans le diagramme, on doit avoir un total de 84 fois ces 3 mailles en l'air (avec soit 1 maille serrée, soit 1 bride), soit 7 dans A.4d, 2 dans chaque A.4b, 6 dans chaque A.4c et 7 dan,s A.4a. Bon crochet!

Laurence 07.10.2019 - 14:31:

Je me suis mal exprimée, je ne comprends pas comment faire le premier rang de a6 : crocheter 1 arceau supplémentaire dans chacun des 2 arceaux avant et après tous chaque fil marqueur (= on augmente 48 arceaux) = 180 arceaux. Or on ne pique pas dans des arceaux mais on entoure la demi bride. Je ne vois donc pas comment faire des arceaux complémentaires. Merci

DROPS Design 07.10.2019 kl. 15:04:

Bonjour Laurence, vous augmentez dans A.6b comme vous avez fait auparavant dans A.5b aux flèches: crochetez 3 ml, 1 ms autour de la demi-bride, 3 ml, 1 ms autour de la même demi-bride pour augmenter 1 arceau. Bon crochet!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 197-30

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.