DROPS / 194 / 28

Mabelle by DROPS Design

DROPS BabyMerino lõngast kootud ripskoes triipudega ja pikoodega äärisega õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, triibud,
DROPS disain: mudel nr bm-054
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------

Mõõdud:
kõrgus: umbes 38 cm, mõõtes töö keskelt üles.
Laius: umbes 200 cm lai ülaserval.
Lõng: Garnstudio DROPS BABY MERINO, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
150 g värv nr 19, hall
100 g värv nr 22, helehall
50 g värv nr 26, hele vanaroosa
50 g värv nr 27, vanaroosa
----------------------------------------------------------
TÖÖVAHENDID

KOETIHEDUS
23 silmust lai ja 45 rida kõrge ripskoes = 10 x 10 cm.

VARDAD
DROPS RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 24.15€. Loe edasi.

Juhend

----------------------------------------------------------

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik read parempidi silmuseid (1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid).
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

ÕLASALL – KOKKUVÕTE
Koo edasi-tagasi ringvarrastega ülevalt alla RIPSKOES - vaata ülevalt. Koo kasvatades õhksilmused läbi, et jääks augud.

ÕLASALL
Loo 9 silmust 3,5 mm ringvarrastele helehalli lõngaga. Koo 1 rida parempidi.
Järgmine ring:
1. RIDA (= töö parem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud).
2. RIDA (= töö pahem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud).

Koo 1.-2. RIDA kokku 5 korda = 29 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!

3. RIDA (= töö parem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, * 1 õhksilmus, 2 parempidi kokku, 1 õhksilmus, 1 parempidi *, korda * kuni * kokku 8 korda, koo 3 parempidi (= 10 silmust kasvatatud), 39 silmust vardal.
4. RIDA (= töö pahem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud) = 41 silmust.

Koo 1.-2. RIDA kokku 10 korda = 81 silmust.

5. RIDA (= töö parem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 2 parempidi, * 1 õhksilmus, 2 parempidi kokku, 1 õhksilmus, 1 parempidi *, korda * kuni * kokku 25 korda, koo 3 parempidi (= 27 silmust kasvatatud) = 108 silmust vardal.
6. RIDA (= töö pahem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud) = 110 silmust.

Koo 1.-2. RIDA kokku 15 korda = 170 silmust.

7. RIDA (= töö parem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, * 1 õhksilmus, 2 parempidi kokku, 1 õhksilmus, 1 parempidi *, korda * kuni * kokku 55 korda, koo 3 parempidi (= 57 silmust kasvatatud) = 227 silmust vardal.
8. RIDA (= töö pahem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud) = 229 silmust.

Nüüd koo triipe kordamööda 1 ripsivall heleda vanaroosaga, 1 ripsivall helehalliga. Et lõngajooks küljel jääks ilusam, koo esimene silmus mõlema lõngaga.
Alusta heleda vanaroosa lõngaga ja koo järgmiselt:
9. RIDA (= töö parem pool): Kasuta mõlemat värvi: tee 1 õhksilmus ja koo 1 parempidi silmus mõlema värviga, eemalda mittevajalik värv, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud).
10. RIDA (= töö pahem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud).

* Võta helehall lõng ja koo READ 9-10. Võta hele vanaroosa ja koo READ 9-10 *. Korda * kuni * kokku 10 korda = 11 ripsivalli heleda vanaroosaga ja 10 ripsivalli helehalliga. Vardal on 313 silmust, katkesta hele vanaroosa lõng.

Jätka helehalli lõngaga.
11. RIDA (= töö parem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 2 parempidi kokku, * 1 õhksilmus, 2 parempidi kokku, 1 õhksilmus, 1 parempidi *, korda * kuni * kokku 102 korda, koo 4 parempidi (= 104 silmust kasvatatud) = 417 silmust vardal.
12. RIDA (= töö pahem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud) = 419 silmust.

Nüüd koo triipe kordamööda 1 ripsivall halliga, 1 ripsivall helehalliga. Et lõngajooks küljel jääks ilusam, koo esimene silmus mõlema lõngaga.
Alusta halli lõngaga ja koo järgmiselt:
13. RIDA (= töö parem pool): kasuta mõlemat värvi, tee 1 õhksilmus ja koo 1 parempidi silmus mõlema värviga, eemalda mittevajalik värv, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud).
14. RIDA (= töö pahem pool): tee 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo ülejäänud silmused (= 2 silmust kasvatatud).

* Võta helehall lõng ja koo READ 13-14.
Võta hall lõng ja koo READ 13-14 *. Korda * kuni * kokku 5 korda = 6 ripsivalli halliga ja 5 ripsivalli helehalliga. Vardal on 463 silmust, katkesta helehall lõng.

Jätka halli lõngaga ja koo READ 1-2 kokku 25 korda = 25 ripsivalli halliga. Vardal on 563 silmust, katkesta hall lõng.

PIKOODEGA MAHAKUDUMINE
Võta vanaroosa lõng ja koo silmused lõdvalt maha töö paremal pool järgmiselt: 1 parempidi, * pista parem varras läbi esimese kahe silmuse vahelt vasakul vardal (st. mitte läbi silmuse), võta lõngakeerd ja tõmba silmus ning tõsta vasakule vardale *, korda * kuni * kokku 3 korda (= 3 uut silmust on vasakul vardal), koo läbi ja koo maha 6 silmust vasakul vardal (= 1. silmus paremal vardal + 3 uut silmust + 2 silmust vasakul vardal). Jätka * kuni * + koo maha 6 silmust tervel real, kuni ei ole rohkem silmuseid pikoo tegemiseks, koo maha viimane silmus. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuse, pinguta ja kinnita.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 194-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (19)

Martine 05.03.2020 - 17:22:

Bonjour AU rang 4 on fini avec 81 maiiles et au rang 5 on doit avoir 108 mailles on augmente de 27 mailles mais on augmente que de 26 et on se retrouve avec 107 mailles pourriez vous m aider svp merci

Janet Fennings 01.08.2019 - 09:14:

I did get the text online!!! It still says the same thing online

Janet Fennings 31.07.2019 - 15:27:

My pattern doesn't say that!!! Before the repeats it says' Make 1 yarn over, knit1, 1 yarn over, knit 2 together, 1 yarn over, knit 2 together, 1 yarn over, knit 1. That needs 6 stitches not 3! Is the pattern wrong?

DROPS Design 01.08.2019 kl. 09:10:

Hello Janet. In case of any doubt, please always refer to the text online. Happy knitting!

Janet Fennings 31.07.2019 - 12:05:

Is there anybody there to answer my previous question please?

DROPS Design 31.07.2019 kl. 14:38:

Hello Janet. You start row 5 with 81 sts. You need 3 sts before you start the repeats (make 1 yarn over, knit 1, 1 yarn over, knit 2 together = 3 sts and 2 yarn overs); you then need 3 x 25 = 75 sts for the repeats. That makes a total of 78 sts; so you can then knit the remaining 3 sts. Happy knitting!

Janet 26.07.2019 - 22:53:

I'm having trouble with row 5. There aren't enough stitches to do everything in the pattern. You need 6 stitches before the repeats start and then 25x3 for the repeats. That makes 81 which is the number of stitches that you have but it then says knit 3. You can't knit the last 3 as there are no stitches left!!

DROPS Design 31.07.2019 kl. 14:39:

Hello Janet. You start row 5 with 81 sts. You need 3 sts before you start the repeats (make 1 yarn over, knit 1, 1 yarn over, knit 2 together = 3 sts and 2 yarn overs); you then need 3 x 25 = 75 sts for the repeats. That makes a total of 78 sts; so you can then knit the remaining 3 sts. Happy knitting!

Myriam 11.07.2019 - 09:48:

Bonjour, comment tricoter le premier jeté au rang suivant pour avoir une jolie bordure? J'ai essayé plusieurs méthodes, mais cela crée une bordure assez lâche avec une sorte d'espace qui n'est pas très joli. Merci de votre réponse

DROPS Design 11.07.2019 kl. 10:37:

Bonjour Myriam, essayez de bien garder la même tension pour la première maille (= le premier jeté en début de rang) pour qu'elle ne soit pas trop lâche, mais elle doit l'être suffisamment pour éviter que les bords ne soient trop serrés. Bon tricot!

Heike Gontz 03.07.2019 - 22:57:

Hallo, wie stricke ich denn die Randmaschen? Mit freundlichem Gruß Heike Gontz

DROPS Design 04.07.2019 kl. 09:29:

Liebe Frau Gontz, die Randmaschen stricken Sie wie in der Anleitung geschrieben, dh alle Maschen werden erklärt: bei der 1. Reihe fangen Sie mit 1 Umschlag und enden Sie mit 1 re M, bei der 2. Reihe fangen Sie mit 1 Umschlag und enden Sie mit 1 re M. Viel Spaß beim stricken!

Marion 17.05.2019 - 14:21:

Bonjour, pour le rang 1, comment fait-on un jeté en tout début de rang alors qu'il n'y a aucune de maille de tricotée? Merci pour votre aide.

DROPS Design 20.05.2019 kl. 08:50:

Bonjour Marion, on commence simplement le rang par 1 jeté sur l'aiguille droite avant de tricoter la 1ère maille (vous devez ainsi avoir 2 mailles sur l'aiguille droite = 1 jeté + la 1ère m tricotée à l'endroit). Bon tricot!

Alcina Martins 14.02.2019 - 21:21:

Vou tentar fazer este modelo. Encantam-me os xailes em redondo mas tenho muito pouca prática. Obrigada pelas explicações muito claras e pelo video do picot, também muito esclarecedor. Obrigada pela partilha. Desejo muito êxito.

Linda Pettersson 26.12.2018 - 19:40:

Jg får inte detta att gå ihop. På varv 3 ska man öka 10 + 2 maskor 10 ggr, det blir 120 maskor men man ska ha 81st när man är klar, det får jag inte att samma

Jäta kommentaar mustrile DROPS 194-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.