DROPS / 194 / 26

Amethyst Amour by DROPS Design

DROPS Kid-Silk ja DROPS Alpaca lõngadest kootud pitsmustriga ripskoes õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmuster,
DROPS disain: mudel nr z-836
Lõngagrupp A + A või C
----------------------------------------------------------
Mõõdud:
Kõrgus, mõõtes mööda keskmist silmust: umbes 62 cm
Laius ülaserval: umbes 210 cm
Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m (kuulub lõngagruppi A)
200 g värv nr 3800, vanaroosa
Ja kasuta:
Garnstudio DROPS KID-SILK, 25 g/200 m (kuulub lõngagruppi A)
100 g värv nr 05, kanarbik
----------------------------------------------------------
TÖÖVAHENDID

KOETIHEDUS
15 silmust lai ja 29 rida kõrge ripskoes kahekordse lõngaga (mõlemast 1) = 10 x 10 cm.

VARDAD
DROPS RINGVARDAD (80 cm): 6 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 32.60€. Loe edasi.

Juhend

----------------------------------------------------------

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.6. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

MAHAKUDUMISE NIPP
Et mahakudumise äär ei jääks kiskuma, kasuta suuremaid vardaid. NB! Kui äär on ikka liiga pingul, tee iga paari silmuse tagant õhksilmus ja koo maha nagu tavaline silmus.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

ÕLASALL - KOKKUVÕTE
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega ülevalt alla RIPSKOES - vaata ülevalt. Koo kasvatades õhksilmused läbi, et jääks augud.

ÕLASALL
Loo 5 silmust 6 mm ringvarrastele kahekordse lõngaga (1 Alpaca + 1 Kid-Silk). Koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi (= keskmine silmus), 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi = 9 silmust.
Paigalda silmusemärkija keskmisele silmusele, tõsta seda töökäigus kõrgemale. Keskmine silmus kootakse parempidises koes, ülejäänud silmused koo igal real parempidi (= ripskoes).
1. RIDA (= töö pahem pool): koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo parempidi kuni keskmise silmuseni, koo keskmine silmus pahempidi, koo parempidi kuni 1 ääresilmuseni, 1 õhksilmus ja 1 parempidi = 2 silmust kasvatatud ja real on 11 silmust.
2. RIDA (= töö parem pool): koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo parempidi kuni keskmise silmuseni, koo keskmine silmus parempidises koes, koo parempidi kuni 1 ääresilmuseni, 1 õhksilmus ja 1 parempidi = 4 silmust kasvatatud.
3. RIDA (= töö pahem pool): koo 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo parempidi kuni keskmise silmuseni, koo keskmine silmus pahempidi, koo parempidi kuni 1 ääresilmuseni, 1 õhksilmus ja 1 parempidi = 2 silmust kasvatatud. JÄLGI KOETIHEDUST!
Korda 2. ja 3. rida, kuni on 311 silmust real.

Nüüd koo skeeme A.1 kuni A.6 järgmiselt: koo skeemi A.1 7 silmusel, korda skeemi A.2 järgmised 144 silmust (= 8 mustrikordust kokku), skeemi A.3 4 silmusel, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.4 4 silmusel, korda skeemi A.5 järgmised 144 silmust (8 korda kokku), skeemi A.6 järgmised 7 silmusel.
Koo skeeme 1 kord vertikaalselt = vardal on 395 silmust.
Koo silmused lõdvalt maha töö paremal pool – loe mahakudumise nippi. Katkesta ja kinnita lõng.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 26.10.2018
Parandus: Loo 5 silmust 6 mm ringvarrastele...
Parandatud online: 11.12.2018
Parandus: Koo skeeme 1 kord vertikaalselt = vardal on 395 silmust.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus läbi, et jääks auk
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)
= 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 194-26) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (24)

Amélie Giglio 06.11.2019 - 15:11:

En fait, sur le premier rang, ne serait ce que pour a1, quand je tricote je fait 8mailles au lieu de 7. 1 m endroit, 1 jeté, 1 maille endroit, 2m ens endroit, 1 jeté, 1 maille endroit, 2 m ens end, 1 jeté = 8 mailles non? C'est la qu'est mon erreur... J'ajoute une maille à tous les diagramme et je ne sais pas pourquoi ?

DROPS Design 06.11.2019 kl. 16:43:

Bonjour Mme Giglio, c'est tout à fait normal car on va augmenter dans A.1 et A.3: A.1 se tricote au 1er rang sur 7 mailles, mais on augmente 1 m et on a 8 m dans A.1 à la fin de ce premier rang. De même pour A.3: on le tricote sur 4 m, mais on augmente 1 m, on va donc avoir 5 m dans A.3. Placez bien vos marqueurs pour délimiter les diagrammes, vous verrez le nombre de mailles de A.1 et A.3 augmenter (celui de A.2 doit rester le même = vous devez toujours avoir 18 m dans chaque A.2) comme dans les diagrammes. Bon tricot!

Amélie Giglio 06.11.2019 - 10:43:

Bonjour, me voilà embêtée, j'ai 311 mailles avant de débuter le point ajouré. J'arrive à faire le diagramme a1, a2 8fois et il ne me reste que 2 mailles avant ma maille centrale ! Donc je ne peux pas faire a3. Je pense que j'ai mal compris qqch à la première ligne du diagramme.. (j'ai recompté les mailles le compte est bon, et le nombre de maille du diagramme aussi, mais je dois ajouté des mailles qq part) pouvez vous m'aider ? Merci d'avance

DROPS Design 06.11.2019 kl. 12:18:

Bonjour Mme Giglio, tricotez les 311 m ainsi: A.7 = 7 m, répétez A.2 sur les 144 m suivantes, A.3 = 4 m, 1 m centrale, A.4 = 4 m, répétez A.5 sur les 144 m suivantes, A.6 = 7 m, vous devez ainsi avoir: 7+144+4+1+4+144+7=311 m. Bon tricot!

Iris Danner 14.10.2019 - 20:37:

Ich habe eine bitte,Ich komme mit dem abzeichnen des Diagramm nicht zurecht,kann im moment leider nicht drucken ( Drucker kaputt ) Besteht die Möglichkeit,das sie mir die Diagramme A1-A6 zusenden können.für ihre Hilfe bedanke ich mich ganz herzlich.iris Danner

DROPS Design 15.10.2019 kl. 09:48:

Liebe Frau Danner, wenden Sie sich bitte an Ihrem DROPS Laden, sicher können sie Ihnen weiterhelfen. Viel Spaß beim stricken!

Helena 05.09.2019 - 09:41:

Eine Frage: Werden die Umschläge beim Zunehmen verschränkt abgestreckt oder nicht? Liebe Grüße :)

DROPS Design 05.09.2019 kl. 13:25:

Liebe Helena, die Umschläge beim Zunehmen werden rechts gestrickt, es sollen Löcher entstehen. Viel Spaß beim stricken!

Sigrid Kirss 23.08.2019 - 16:15:

Tere! Kui mul on 311 silmust koos siis ta on juba kolmnurkne ja kas selleks et teha skeeme A1-7 lõpetan ma 311 silmust ära ning korjan alt äärest ülesse uued silmused?

DROPS Design 12.09.2019 kl. 14:09:

Tere! Skeemide muster kootakse kohe olemasoleva 311 silmuse kohale. Head kudumist!

Peggy Slife 22.06.2019 - 21:30:

I am having trouble with the diagrams. For me it would be easier if each step was show for each of the different stitches.

DROPS Design 23.06.2019 kl. 08:39:

Dear Peggy, you can find links for tutorial videos on how to do the stitches used in the lacepattern just below the picture of the modell on the left side of the page. Happy Knitting!

Verónica 10.04.2019 - 20:26:

Hola, tengo una duda sobre la lana. ¿Porqué en los materiales ponéis dos tipos? Según se ve en la foto, sólo hay un tipo de lana ¿no? Gracias

DROPS Design 17.04.2019 kl. 08:45:

Hola Veronica! La pieza se teje con 1 hilo de cada calidad (2 hilos junto). Tiene que utilisar DROPS Alpaca y DROPS Kid-Silk junto. Buen trabajo!

Helena 03.03.2019 - 09:44:

Ich verstehe die Zunahme zu Beginn (bis 311 M) nicht. Wenn ich am Anfang und Ende jeder Hin- u. R-Reihe einen Umschlag arbeite, den ich rechts abstricke und nicht verschränkt, bilden sich dort doch riesige Löcher? Das ist aber auf dem Foto nicht zu sehen. Stimmt das also wirklich? Vielen Dank schonmal!

DROPS Design 04.03.2019 kl. 10:00:

Liebe Helena, beachten Sie, daß Ihre Umschläge nicht zu locker sind, sie werden dann bei der nächsten Reihe rechts gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Nina Larsen 01.03.2019 - 17:51:

Jeg skal strikke dette sjal, men højden skal være ca 100 cm, hvordan vil I anbefale dette gøres ude at sjalet bliver bredere end de ca.200 cm.

DROPS Design 04.03.2019 kl. 12:56:

Hei Nina. Med det mønsteret som er på dette sjalet blir det vanskelig å få det høyere, uten også å få det bredere - da det øker jevnt utover i en trekant. Det er selvfølgelig ikke noe i veien for at du prøver deg frem med å øke med fler raders mellomrom, men det kommer til å påvirke hullmønsteret i diagrammene. Eventuelt kan du vurdere en annen modell, som for eksempel 191-7 eller 199-27. God fornøyelse

Pauline 21.02.2019 - 14:46:

How much yarn do I need it’s not clear to me??

DROPS Design 21.02.2019 kl. 15:16:

Dear Pauline, you can find yarn amount next to the picture, on the right. Anyway, you'll need 200g of DROPS Alpaca and 100g of DROPS Kid-Silk. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 194-26

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.