DROPS Baby / 31 / 7

Celestina Hat by DROPS Design

DROPS BabyMerino lõngast kootud ripskoes ja palmikutega beebi müts suurustele 1 kuune – 4 aastane

DROPS disain: mudel nr bm-078-by
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Suurus: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuune (2 - 3/4 aastane)
Peaümbermõõt: 40/42 – 42/44 – 44/46 (48/50 – 50/52) cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABY MERINO, 50 g/175 m (kuulub lõngagruppi A)
50-50-50 (50-50) g värv nr 11, jääsinine

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp A)

DROPSi VARDAD: 2,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust ja 34 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

DROPS PALMIKUVARRAS – palmikute tegemiseks.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Baby Merino uni colour DROPS Baby Merino uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Baby Merino mix DROPS Baby Merino mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 3.45€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.5. Vali suurusele sobiv skeem.
----------------------------------------------------------

MÜTS
Kootakse edasi-tagasi, alustades kuklast ja õmmeldakse pärast kokku.

Loo 2,5 mm varrastele 123-129-135 (141-147) silmust (kaasaarvatud 1 ääresilmus mõlemal küljel) BabyMerino lõngaga. Koo 4 RIPSIVALLI (8 rida ripskoes) - vaata ülevalt.
Järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, 1 parempidi, skeemi A.1 (= 1 silmus) (= 1 silmus kasvatatud), * skeemi A.2 järgmised 21-22-23 (24-25) silmust, skeemi A.3 järgmised 3 silmust (= 2 silmust kahandatud), skeemi A.4 järgmised 21-22-23 (24-25) silmust, skeemi A.5 järgmised 2 silmust (= 1 silmus kasvatatdu)*,skeemi A.1 järgmisel silmusel, koo 9-10-11 (12-13) silmust ripskoes, skeemi A.3 järgmised 3 silmust (= 2 silmust kahandatud)(= mütsi otsaesise keskkoht), koo 9-10-11 (12-13) silmust ripskoes, skeemi A.5 järgmised 2 silmust, skeemi A.1 järgmisel silmusel (= 1 silmus kasvatatud), korda * kuni * veel 1 kord, lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes.

Järgmisel töö pahempoolsel real koo järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, * skeemi A.5 järgmised 3 silmust, skeemi A.4 järgmised 20-21-22 (23-24) silmust (st. jäta vahele viimane ruut skeemil, see silmus kahandati skeemil A.3), tee skeemi A.3 järgmised 3 silmust, jäta vahele esimene ruut skeemil A.2 ja koo ülejäänud silmused skeemil A.2 järgmised 20-21-22 (23-24) silmust *, koo skeemi A.1 järgmised 2 silmust, skeemi A.5 järgmised 3 silmust, 8-9-10 (11-12) silmust ripskoes (st. ripskoes silmused kahandatakse skeemil A.3), tee skeemi A.3 järgmised 3 silmust, tee 8-9-10 (11-12) silmust ripskoes (st. 1 ripskoes silmus on kahandatud skeemil A.3), koo A.1 järgmised 2 silmust, korda * kuni * veel 1 kord, tee skeemi A.1 järgmised 2 silmust, 1 pahempidi silmus, lõpus tee 1 silmus ripskoes.
See tähendab, et igal skeemil A.2 ja A.4 on 1 silmus vähem (st. jäta vahele 1 ruut igal teisel real skeemidel A.2 ja A.4), ning esiosa keskel on 1 ripskoes silmus vähem mõlemal pool skeemi A.3 igal teisel real, kuna see kahandatakse skeemil A.3.

Jätka niimoodi mustriga, st. kahanda 1 silmus igal töö parempoolsel real mõlemal pool iga skeemi A.3 (= 6 silmust kahandatud), ning kasvata 1 silmus igal skeemil A.1 ja A.5 (= 6 silmust kasvatatud). Teiste sõnadega silmuste arv real jääb samaks, kahandatakse ja kasvatatakse sama arv silmuseid, aga ripsivallid ees keskel ja muster skeemidel A.2 ja A.4 jooksevad kaldu ning kaovad. Jätka, tehes parempidi silmused parempidi ning pahempidi silmused pahempidi, ripskude ripskoe kohale ning palmikuid palmikute kohale. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeemid A.1 ja A.5 on tehtud vertikaalselt (kõrguses), koo parempidi silmused parempidi ning ripskude ripskoe kohale neil silmustel, st. ära enam kasvata.
Kui ei ole enam piisavalt silmuseid palmikute jaoks, ära tee enam palmikuid, vaid jätka parempidises koes. Jätka mustriga nagu enne ülejäänud silmustel, st. kahanda 6 silmust igal teisel real (= 2 silmust igal skeemil A.3), kuni jääb 21 silmust vardale. Töö pikkus on umbes 16-16-17 (17-18) cm kõrvaklapi tipust (= skeem A.3).

Koo järgmine rida töö paremal pool järgmiselt: 1 parempidi, 2 parempidi kokku, 15 silmust mustriga nagu enne, 2 parempidi kokku, 1 parempidi = 19 silmust.
Kahanda niimoodi mõlemal küljel igal real (töö pahemal pool koo 2 pahempidi kokku ääresilmuse kõrval), kuni vardale jääb 5 silmust. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

VIIMISTLUS
Õmble müts tagant kokku ripskoes ääresilmuse kõrvalt. Keskmine skeemi A.3 tipp asub otsaesise keskel.

PAELAD
Loo 4 silmust 2,5 mm varrastele. Siis koo järgmiselt: * koo 1 parempidi, tõsta lõng töö ette (enda poole), tõsta 1 silmus kudumata pahempidi võttega, tõsta lõng töö taha (endast eemale) *, korda * kuni * veel kord, jätka nii, kuni pael on soovitud pikkusega.
Niimoodi tuleb ilus ümar pael. Katkesta ja kinnita lõng, kui töö pikkus on umbes 20-22-24 (26-28) cm. Tee teine pael samamoodi.
Kinnita paelad mõlema kõrvaklapi tippu.

----------------------------------------------------------
Body tegemiseks vaata DROPS number 31-06
----------------------------------------------------------

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 04.05.2018
Alustamisele on lisatud selgitavat teksti.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= silmust ei ole tänu kahandusele eelmisel ringil, tee järgmine silmus
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku
= tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 2 parempidi, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuste
= tõsta 2 silmust palmikuvardale töö ette, 2 parempidi, koo 2 parempidi palmikuvardalt
= tõsta 2 silmust palmikuvardale töö taha, 2 parempidi, koo 2 parempidi palmikuvardalt
= tõsta 2 silmust korraga parempidise võttega kudumata, 1 parempidi, tõsta 2 kudumata silmust üle äsja kootud silmuse

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 31-7) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (49)

Kirsten 29.07.2020 - 11:42:

Hei! Jeg strikker i str 6/9mnd og etter første rad mønster står jeg med 4 masker igjen. Når jeg legger sammen antall masker i mønsteret blir det bare 125 masker strikket. Hva gjør jeg med de resterende 4 av 129 masker?

DROPS Design 05.08.2020 kl. 15:44:

Hej Kirsten, det lyder til at du ikke fået alle udtagninger med ifølge diagrammerne. Prøv at sætte et mærke imellem hver diagram, så du er sikker på at alle masker i diagrammerne strikkes. God fornøjelse!

Kirsten Andersen 12.04.2020 - 08:09:

Efter billedet at dømme ser det ud som om, opskriften er forkert. Skal det ikke spejlvendes, således at snoningerne er øverst på hovedet i begge sider ????

DROPS Design 24.04.2020 kl. 09:47:

Hej Kirsten, opskriften stemmer, sørg for at følge den nøje i den størrelse du strikker. God fornøjelse!

Marie-Louise Rasmussen 21.02.2020 - 15:31:

Hov mente a5 ikke a4

Marie-Louise Rasmussen 21.02.2020 - 15:29:

Oka nu forstod jeg selve opskriftwn, men a1 og a4 kan jeg ikke få til passe med at mine omslag skal strikkes drejet ret for der kommer jeg til en vrang måske ved omslag, jeg har været inde og læse jeres diagram at ret højde til venstre, og vrang venstre til højre men uanset hvad vil jeg ramme et omslag med en vrang maske skal jeg så strikke drejet vrang? Men nogen gange rammer jeg med en ret måske så skal den strikkes dr. Ret?

DROPS Design 24.02.2020 kl. 16:36:

Hej igen, omslaget skal strikkes drejet, men i maskerne du er kommet til ifølge diagrammet. Prøv at strikke en lille prøve af A.4 og A.5 først, så du forstår mønsteret :)

Marie-Louise Rasmussen 18.02.2020 - 22:20:

Hej igen ang mit tidligere spørgsmål, ang. Masker der forsvinder på hver 2 pind dvs, retsiden, skal jeg så selv hver gang regne en maske fra begge diagrammer når jeg har sprunget de masker over på hver anden pind, Fra vrang siden?

DROPS Design 19.02.2020 kl. 10:36:

Hej Marie-Louise, ja du kan gøre det at du sætter et lille mærke imellem hver diagram, da er det let at se hvilke masker som "forsvinder". God fornøjelse!

Marie-Louise Rasmussen 17.02.2020 - 06:36:

Hov et spørgsmål mere når man når til række 3 på retsiden så står der strik 1 kantmaske, 1 ret og derefter begynder mønster, skal jeg stadig på alle ret pinde strikke en kantmaske og 1 ret måske og derefter mønster? Eller var det kun i 1 række jeg skulle teikke en ret måske efter kantmaske?

DROPS Design 18.02.2020 kl. 14:05:

Hej igen, du strikker yderste maske i hver side i retstrik på alle pinde. God fornøjelse!

Marie-Louise Rasmussen 17.02.2020 - 06:22:

Giver ingen mening dette mønster her har strikket 2 pinde og skal på ret siden igen men nu der jo kun 20 masker i a2 og a4 skal jeg så bare stille over de 20 masker? Og slette den jeg hoppede over på vrang siden?

DROPS Design 18.02.2020 kl. 14:04:

Hej Marie-Louise, ja det stemmer, når du tager masker ind ifølge A.3 forsvinder de fra A.4 i den ene side og fra A.2 i den anden side. God fornøjelse!

Elsa 28.12.2019 - 10:57:

Hej, ett par frågor. 1) Ska man sticka från vänster till höger på mönstret på avigsidan? 2) Betyder en rad på mönstret det du ska hålla dig till på ett varv? Det vill säga på A3 ska man varvet efter de 8 rätstickade varven i början, minska 2 maskor på A3 men men på nästa varv (avigsidan) sticka 3 aviga maskor? Vad menar ni då här med " A.3 över 3 maskor, 8-9-10 (11-12) maskor rätstickning (dvs de rätstickade maskorna minskas i A.3)"?

DROPS Design 29.01.2020 kl. 10:57:

Hej Ja på avigsidan stickar du diagrammen från vänster till höger. De olika varven är förklarade i mönstret så det första varvet efter de rätstickade 8 varven stickar du 1 kantmaska i rätstickning, 1 rm, A.1 (=1 m) osv. Om du bara följer det som står beskrivet i mönstret så blir det riktigt. Lycka till!

Johanna 13.11.2019 - 19:41:

Hej! Angående min tidigare fråga den 12 november: symbolen för A3-mönstret (dvs triangeln) syns inte för mig. Istället är det bara som en enda stor vit ruta. Vet inte om det bara är jag som har det problemet, men tänkte att ni kanske vill veta att symbolen inte syns för alla.

Johanna 12.11.2019 - 20:42:

Hej! Jag förstår inte A3 eftersom motsvarande symbol med en triangel inte finns med i första varvet. I texten står det att jag ska minska två maskor över tre maskor, men den enda symbolbeskrivningen jag kan hitta är den med en ”halv” triangel, där 1 maska minskas över 3 maskor. Exakt hur ska jag sticka A3?

DROPS Design 13.11.2019 kl. 08:12:

Hej. Symbolförklaringen till symbolen i A.3 har nu förtydligats. Du ska lyfta 2 maskor över på höger sticka som om de skulle stickas räta, sticka 1 rätmaska och sedan dra de 2 lyfta maskorna över rätmaskan (= 2 maskor minskade). Du hittar en video på hur detta ska göras här. Lycka till!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 31-7

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.