DROPS / 185 / 27

Eiger by DROPS Design

Kahekordsest ROPS Big Delight lõngast kootud ja vanutatud meeste ja naiste sussid suurustele 35-44

Võtmesõnad: sussid, vanutatud,
DROPS disain: mudel nr db-085
Lõngagrupp C + C või E
-----------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/39 - 40/42 - 42/44
Talla pikkus pärast vanutamist: umbes 22-24-26-28 cm
Kõrgus pärast vanutamist: umbes 13 cm kõikidel suurustel
Talla pikkus enne vanutamist: umbes 37-41-44-48 cm
Kõrgus enne vanutamist: umbes 23 cm kõikidel suurustel
Lõng: Garnstudio DROPS BIG DELIGHT, 100 g/190 m (kuulub lõngagruppi C)
100-200-200-200 g värv nr 04, meri
100-200-200-200 g värv nr 13, hall

Kasutada võib ka lõngu:
Vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp C)

DROPSi VARDAD: 9 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 10 silmust ja 14 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge kahekordse lõngaga, enne vanutamist. Pärast vanutamist umbes 13 silmust ja 24 rida.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 6.50 € /100g
DROPS Big Delight print DROPS Big Delight print 6.50 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.00€. Loe edasi.

Juhend

KÕRGENDUS KANNAL
Töö paremal pool: * koo 6-6-7-7 silmust, pööra ja koo 6-6-7-7 silmust tagasi – loe KUDUMISE NIPPI! Koo 10-10-12-12 silmust, pööra ja koo 10-10-12-12 silmust tagasi. Koo 6-6-7-7 silmust, pööra ja koo 6-6-7-7 silmust tagasi. * Koo 1 rida kõigil silmustel, korda * kuni * vastasküljel, alustades töö pahemalt poolt. Koo 1 rida tagasi kõigil silmustel töö pahemal pool.

KAHANDAMISE NIPP (ühtlaste vahedega)
Arvutamaks, kui tihti kahandada ühtlaste vahedega, loe silmused vardal (näiteks 34 silmust) ja jaga kahanduste arvuga (näiteks 4) = 8,5. Selles näites koo kokku kordamööda iga 7. ja 8. silmus või iga 8. ja 9. silmus.

KUDUMISE NIPP
Lühendatud ridu kududes, tõsta pärast pööramist esimene silmus kudumata, pinguta lõnga ja jätka kudumist. Pöördekohale jääb väike auk, aga see kaob vanutades.
----------------------------------------------------------

SUSS
Sussid kootakse edasi-tagasi parempidises koes. Alustatakse jala pealt ja lõpetatakse talla all.

Loo 38-42-44-44 silmust 9 mm vardale kahekordse Big Delight lõngaga (mõlemast värvist 1).
1. RIDA (= töö parem pool): koo 2 parempidi kokku, koo 34-38-40-40 silmust parempidi, 2 parempidi kokku = 36-40-42-42 silmust.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo 2 pahempidi kokku, koo 32-36-38-38 silmust pahempidi, 2 pahempidi kokku = 34-38-40-40 silmust.
3. RIDA: koo KÕRGENDUS KANNAL äärmistel silmustel mõlemal küljel – loe ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo 4 rida kõigil silmustel, SAMAL AJAL kahanda esimesel ringil 4-4-4-2 silmust ühtlaste vahedega – loe KAHANDAMISE NIPPI = 30-34-36-38 silmust. Koo 2 rida kõigil silmustel.
Nüüd kasvata järgmiselt töö paremal pool: * koo 10-10-11-12 silmust, pööra, pinguta lõnga ja koo 9-9-10-11 silmust tagasi, koo 2 silmust viimasesse silmusesse real. Koo 6-6-7-7 silmust, pööra, pinguta lõnga ja koo 5-5-6-6 silmust tagasi, koo 2 silmust viimasesse silmusesse real. Koo 1 rida kõigil silmustel *, korda * kuni * vastasküljel, alustades töö pahemalt poolt. Korda * kuni * veel 2 korda (= kokku 3 korda) mõlemal küljel = 42-46-48-50 silmust.

Nüüd tee KANNA KAHANDUSED järgmiselt: * koo 10-10-11-12 silmust, pööra, pinguta lõnga ja koo 8-8-9-10 silmust tagasi, koo 2 viimast silmust kokku. Koo 6-6-7-7 silmust, pööra, pinguta lõnga ja koo 4-4-5-5 silmust tagasi, koo 2 viimast silmust kokku. Koo 1 rida kõigil silmustel *, korda * kuni * vastasküljel, alustades töö pahemalt poolt. Korda * kuni * veel 2 korda (= kokku 3 korda) mõlemal küljel = 30-34-36-38 silmust.

Nüüd koo TALD järgmiselt:
Paigalda 1 silmusemärkija ääresilmusele - EDASI MÕÕDA SIIT! Jätka parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda töö paremal pool jalapealsel järgmiselt: koo 8-8-9-10 silmust, koo 2 parempidi kokku, koo kuni jääb 10-10-11-12 silmust, koo 2 parempidi kokku, koo rea lõpuni. Korda kahandusi igal töö parempoolsel real kokku 3-3-4-4 korda = 24-28-28-30 silmust.
Siis jätka parempidises koes ilma kahandusteta, kuni töö pikkus on umbes 19-21-25-29 cm, mõõtes silmusemärkijast.

Nüüd KAHANDA varbaosas järgmiselt:
Kahanda 3-4-4-4 silmust ühtlaste vahedega järgmisel töö parempoolsel real. Korda kahandamist igal töö parempoolsel real kokku 4-4-4-4 korda = 12-12-12-14 silmust on vardal. Järgmisel töö parempoolsel real koo kõik silmused kahekaupa kokku = 6-6-6-7 silmust.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

VIIMISTLUS
Õmble õmblus talla all kuni üles loomise reani, läbi ääresilmuste, et õmblus ei jääks paks.
Tee teine suss samamoodi.

VANUTAMINE
Pese susse pesumasinas ensüümide- ja valgendajavaba pesuvahendiga. Pese 40 kraadise pesuprogrammiga, aga ilma eelpesuta. Pärast pesu vormi veel niisket sussi ja jäta kuivama. Edaspidi pese villapesuprogrammiga.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 185-27) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

Kerstin 02.05.2020 - 13:22:

Hallo, Ich habe einen Schwiegersohn mit Grösse 48. Würden Sie mir helfen, eine Anleitung für ihn zu erweitern? Es soll eine überraschung sein. Herzlichen Dank im Voraus!

DROPS Design 04.05.2020 kl. 11:47:

Liebe Kerstin, leider können wir nicht einzelne Modelle auf individuellen Wunsch hin umrechnen aber wir haben einige Modellen, die bis Grösse 48 geschrieben werden: Forest Ward; Hobbit Shoes und House Elves. Viel Spaß beim stricken!

Kate Jensen 11.12.2019 - 13:43:

Jeg har strikket 4 par efter opskriften, men de er meget lange inden filtning og stadigvæk Meget lange efter filtning. Det virker som om måltangingen ved den snor som sættes ind er alt for lang, de skal krybe i omegen af 16 cm, det lader sig ikke gøre.

Grażyna Stol 10.12.2018 - 20:23:

Bardzo proszę o wyjaśnienie "WSKAZÓWKI: Za każdym razem, gdy obracamy robótkę w środku rzędu, zdjąć 1 oczko, zacisnąć nitkę i dalej przerabiać jak wcześniej\\\"\\r\\n - nie jestem pewna w którym miejscu i i przez ile rzędów należy zdjąć 1 oczko.

DROPS Design 11.12.2018 kl. 08:55:

Witaj Grażyno! Zdejmujesz 1 oczko i zaciskasz nitkę za każdym razem, gdy obracasz robótkę gdzieś w środku rzędu, aby wykonać rząd skrócony. Tą technikę dokładnie ilustruje filmik TUTAJ. Powodzenia!

Ellen Spillmann 21.11.2018 - 16:16:

Guten Tag, Ich habe das Modell Eiger in Grösse 40/42 gestrickt und gefilzt. Leider bin ich sehr enttäuscht. Die Schuhe sind nicht nur ein bischen zu kurz, was nicht weiter schlimm wäre, sondern viel zu eng. Für kleine Füsse, die dort hineinpassen, sind sie wiederum viel zu lang. Die Proportionen des Modelles stimmen meines Achtens nicht. Schade!

DROPS Design 22.11.2018 kl. 09:13:

Liebe Frau Spillmann, war Ihre Maschenprobe vor filtzen richtig? Hier lesen Sie mehr über filzen, nehmen Sie bitte Kontakt mit Ihrem DROPS Laden auf - auch telefonisch oder per E-Mail, sie können Ihnen sicher weiterhelfen. Viel Spaß beim stricken!

Nadette 21.10.2018 - 10:15:

Bonjour, j'ai réalisé ces chaussons taille 35/37 pour en faire un cadeau, Après feutrage, la longueur et la hauteur obtenues sont conformes à ce qui est inscrit. Par contre, la largeur n'est pas indiquée et mes chaussons semblent très serrés. Pouvez-vous me dire quelle largeur correspond aux pointures 35/37. Et s'il existe une méthode pour élargir après feutrage. (Je n'ai pas trouver de tutoriel uniquement sur le feutrage). Merci

DROPS Design 22.10.2018 kl. 09:09:

Bonjour Nadette, vous trouverez ici toutes les informations utiles sur le feutrage. Bon tricot!

Ian Stewart 10.05.2018 - 00:40:

The videos "How to knit short rows with wrap (RS) (WS) are very necessary. However, they are difficult to interpret correctly for a knitter using the English method. I t seems that the intention is to make a loop around the next stitch on the RH needle, by slipping the stitch to and fro, and then when you come back to that loop, putting a twist in it around the stitch through the one that was slipped.

DROPS Design 10.05.2018 kl. 09:22:

Dear Mrs Stewart, you can also use the basic method to work the short rows, even if there might be small holes at the transitions, they will disappear when felting. Happy knitting!

Hege 23.02.2018 - 15:10:

Kan eg bruke Alaska til slike tova tøfler? Og hvor mye trenger eg et en Herre str?

DROPS Design 25.02.2018 kl. 00:19:

Hei Hege. Du kan bruke Alaska. Under Materialene finner du en link: "Vil du bruke et annet garn? Her kan du konvertere!" - Her finner du det korrekte garnforbruk i dit garn til din størrelse :) Go Fornøyelse.

Sigrid 22.02.2018 - 00:27:

Etter ankelforhøyningen står det: "Strikk 4 pinner over alle masker, SAMTIDIG på første pinne felles det 4-4-4-2 masker jevnt fordelt - les FELLETIPS = 30-34-36-38 masker. Strikk 2 pinner over alle masker." Hvorfor står det ikke bare Strikk 6 pinner over alle masker? Det blir jo det, når du først skal strikke fire pinner, så to pinner til??

DROPS Design 22.02.2018 kl. 08:54:

Hej Sigrid, Du har ret, du strikker ialt 6 pinde over alle masker. Jeg ved ikke lige hvorfor design har valgt at dele det op.... God fornøjelse!

Magdalena Lobell Berglund 22.01.2018 - 14:47:

Stickar dessa tofflor i eskimå. Kan det verkligen stämma med maskantalet? 24-30m över foten. Ser väldigt smått ut och mycket färre än andra tovade tofflor med samma Stickfasthet. Ett annat liknande mönster har tex 38m över foten (blueberry strl 35-37) och kermit jättemånga fler. Så jag blir lite undrande. Tacksam för svar.

DROPS Design 30.01.2018 kl. 11:35:

Hej Magdalena, Ja maskantalet stämmer. Du börjar överst på foten och här har du flera maskor sedan minskar du när du stickar mot tån. Lycka till :)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 185-27

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.