DROPS / 182 / 9

Delicia by DROPS Design

Komplekt: DROPS Andes lõngast kootud pitsmustriga müts, torusall ja kindad

DROPS disain: mudel nr an-046
Lõngagrupp E või C + C
-----------------------------------------------------------
Tervele komplektile läheb umbes 300 g DROPS Andes lõnga mõlemale suurusele.

Kasutada võib ka lõngu:
Vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp E)
----------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: üks suurus
Peaümbermõõt: umbes 54-58 cm
Lõng: Garnstudio DROPS ANDES, 50 g/48 m (kuulub lõngagruppi E)
100 g värv nr 4276, roosa udu

DROPSi SUKAVARDAD: 8 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 11 silmust ja 15 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

DROPSi SUKAVARDAD: 7 mm – sooniku tegemiseks
-----------------------------------------------------------
TORUSALL
Suurus: S/M - M/L
Mõõdud: ümbermõõt: umbes 58-65 cm, kõrgus: umbes 20-28 cm
Lõng: Garnstudio DROPS ANDES, 100 g/90 m (kuulub lõngagruppi E)
100-200 g värv nr 4276, roosa udu

DROPSi RINGVARDAD (8 cm): 60 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 11 silmust ja 15 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

DROPS RINGVARDAD (60 cm): 7 mm – ripskoes ääriste jaoks.
-----------------------------------------------------------
KINDAD
Suurus: S/M - M/L
Lõng: Garnstudio DROPS ANDES, 50 g/48 m (kuulub lõngagruppi E)
200-200 g värv nr 4276, roosa udu

DROPSi SUKAVARDAD (suurus S/M): 7 mm või (suurus M/L): 8 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 12 silmust ja 16 rida parempidises koes (suurusel S/M) või 11 silmust ja 15 rida parempidises koes (suurusel M/L) on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

DROPSi SUKAVARDAD (suurus S/M): 6 mm või (suurus M/L): 7 mm – ripskoes ääriste tegemiseks.
-----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 4.95 € /100g
DROPS Andes uni colour DROPS Andes uni colour 4.95 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Andes mix DROPS Andes mix 5.30 € /100g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.85€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE / RIPSIVALL (ringselt kududes)
1 ripsivall = 2 ringi ripskoes. Koo 1 ring parempidi silmuseid ja 1 ring pahempidi silmuseid, korda neid kahte ringi.

MUSTER
Müts: vaata skeeme A.1 ja A.2. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
Torusall: vaata skeemi A.3.
Kindad: vaata skeemi A.4.

KASVATAMISE NIPP (pöidlakiil)
Koo, kuni silmusemärkijani, tee 1 õhksilmus, 1 parempidi (= silmusemärkijaga silmus), 1 õhksilmus (= 2 silmust kasvatatud). Järgmisel ringil koo õhksilmused parempidi keerdsilmustena, et ei jääks auke.
Järgmine kord kasvata juba mõlemal pool uusi silmuseid (2 silmust kasvatatud ringil).

KAHANDAMISE NIPP
koo, kuni jääb 2 silmust enne silmusemärkijat, koo 2 parempidi kokku, silmusemärkija, koo 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle).
----------------------------------------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt sukavarrastega alt üles.
Loo 54 silmust 7 mm sukavarrastele Andes lõngaga. Koo 2 RIPSIVALLI (4 ringi ripskoes) - vaata ülevalt.
Võta 8 mm sukavardad ja koo 2 ringi parempidi.
Koo ringselt skeemi A.1 (= 9 mustrikordust 6 silmusega). JÄLGI KOETIHEDUST! Kui skeem A.1 on tehtud 3 korda vertikaalselt (kõrguses), on töö pikkus umbes 18 cm.
Koo ringselt skeemi A.2 ja kahanda nagu näidatud skeemil. Kui skeem A.2 on tehtud vertikaalselt, on ringil 18 silmust. Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa keerdsilmustena kokku = 9 silmust.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita. Mütsi kõrgus on umbes 25 cm ülevalt alla.
-----------------------------------------------------------

TORUSALL
Kootakse ringselt ringvarrastega.
Loo 64-72 silmust 7 mm ringvarrastele Andes lõngaga. Koo 2 RIPSIVALLI (4 ringi ripskoes) - vaata ülevalt.
Võta 8 mm ringvardad ja koo 2 ring parempidi. Koo ringselt skeemi A.3 (= 8-9 mustrikordust 8 silmusega).
Kui skeem A.3 on tehtud 2-3 korda vertikaalselt, võta 7 mm ringvardad. Koo 2 ripsivalli, koo silmused maha. Kaelussalli kõrgus on umbes 20-28 cm.
----------------------------------------------------------

VASAK KINNAS
Suurus S/M kootakse ringselt 6 ja 7 mm sukavarrastega.
Suurus M/L kootakse ringselt 7 ja 8 mm sukavarrastega.
Loo 26 silmust 6-7 mm sukavarrastele Andes lõngaga. Jätka RIPSKOES - vaata ülevalt.
Kui töö kõrgus on 6 cm, võta 7-8 mm sukavardad. Koo 2 ring parempidi.
Järgmine ring: koo 15 silmust parempidises koes, skeemi A.4 (= 9 silmust), 2 silmust parempidises koes. Jätka niimoodi mustriga. JÄLGI KOETIHEDUST!
SAMAL AJAL, kui töö pikkus on 14 cm, paigalda 1 silmusemärkija ringi 12. silmusele. Järgmisel ringil kasvata pöidlakiilu jaoks mõlemal pool silmusemärkijaga silmust – loe KASVATAMISE NIPPI (= 2 silmust kasvatatud). Kasvata nii ka järgmisel ringil mõlemal pool pöidlasilmusilmuseid = 5 silmust pöidlakiilul. Koo 2-3 ringi ilma kasvatusteta.
Järgmisel ringil tõsta 5 pöidlasilmust silmustehoidjale ja loo nende taha 1 uut silmus = 26 silmust on vardal. Jätka parempidises koes ja skeemi A.4 (A.4 kordub kuni jätkub silmuseid, siis jätka parempidises koes).
SAMAL AJAL, kui töö kõrgus on 24-26 cm loomise reast, paigalda 1 silmusemärkija ringi algusesse ja teine pärast 13 silmust = küljed. Järgmisel ringil kahanda 1 silmus mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat – loe KAHANDAMISE NIPPI = 4 silmust kahandatud. Kahanda nii igal ringil kokku 5 korda mõlemal küljel = 6 silmust jääb.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita. Kinda pikkus on umbes 27-29 cm loomise reast.

PÖIAL
Tõsta 5 pöidlasilmust 7-8 mm sukavarrastele. Lisaks koo vardale 5 silmust pöidla tagant (st. koo 1 silmus uuest silmusest + 2 silmust mõlemalt poolt seda silmust) = 10 silmust. Siis koo parempidises koes ringselt, kuni pöidla pikkus on 5-6 cm.
Paigalda 1 silmusemärkija ringi algusesse ja 1 pärast 5 silmust (= küljed). Järgmisel ringil kahanda 1 silmus mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat nagu kinda tipus = 4 silmust kahandatud. Kahanda nii järgmisel ringil ka = 2 silmust jääb.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PAREM KINNAS
Loo ja koo nagu vasak kinnas, kuni töö pikkus on 6 cm. Võta 7-8 mm sukavardad. Koo 2 ring parempidi. Järgmine ring: koo 2 silmust parempidises koes, skeemi A.4 (= 9 silmust), 15 silmust parempidises koes. Jätka niimoodi mustriga.
SAMAL AJAL, kui töö pikkus on 14 cm, paigalda 1 silmusemärkija ringi 17. silmusele. Järgmisel ringil kasvata pöidlakiilu jaoks, kasvatades 1 silmuse mõlemal pool silmusemärkijaga silmust – loe KASVATAMISE NIPPI. Kasvata nii ka järgmisel ringil mõlemal pool pöidlasilmusilmuseid = 5 silmust pöidlakiilul. Koo ülejäänud kinnas nagu vasakut kinnast. Koo pöial nagu vasakul kindal.

Skeem

= parempidi silmus
= 1 õhksilmus 2 silmuse vahele
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)
= 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 182-9) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

Anita Pounu 10.01.2020 - 14:54:

Hej Jag förstår inte hur jag ska göra när schemat är förskjutet i sidled, i det här fallet med mössan?

DROPS Design 31.01.2020 kl. 11:06:

Hej Anita, jo det er for at mønsteret skal være forskudt. Du sørger for at du har samme antal retmasker imellem hver gang du strikker diagram-symbolet. God fornøjelse!

Katerina Andritsopoulou 18.11.2019 - 18:24:

Good afternoon! How do I follow pattern A.3 (9th row extended to the right) if I am using straight needles and not circular ones. I have added a stich on each side to join together. Thank you.

DROPS Design 19.11.2019 kl. 08:47:

Dear Mrs Andritsopoulou, since this pattern is worked in the round, you have to start the 11th round when 2 sts from 10th round remain on left needle, then work the last 2 sts on round 10 together with the first stricht in first repeat, then work the last 2 sts together with first st next repeat, and so on. Happy knitting!

Karen A Hartvig Nielsen 01.07.2018 - 07:38:

Regarding charts like A!...I\\\\\\\'m still having problems with the \\\"how\\\" factor of how to read uneven (sticking out to left and right) charts. I was unable to find any information, especially as I don\\\'t even know what these types of charts are called. Would you consider a \\\"uneven charts for dummies\\\" addition to your tutorials? Tak

DROPS Design 02.07.2018 kl. 10:19:

Dear Mrs Hartvig Nielsen, in diagrams such as A.1, A.2 (= 7th row for ex.) and A.3 (= row 9) start the 7th/9th row 2 sts before beg of row, ie work the last 2 sts on previous row together with the first st in first repeat, then work the last 2 sts in each repeat tog with the first st next repeat. In next to last row in A.2 work the last st from previous row/repeat tog with the first 2 sts first/next repeat. Happy knitting!

Cindy 18.04.2018 - 15:34:

Oh darn, It's a double pointed needle pattern! I, like many people, HATE DOUBLE POINTED NEEDLES.

DROPS Design 18.04.2018 kl. 15:45:

Dear Cindy, you can then work with a circular needle and use the technique of magic loop. Happy knitting!

Guinet Janine 30.03.2018 - 10:30:

Même question que Kelsey, mais je n'ai pas compris la réponse en anglais. Je ne vois pas comment commencer le Rang 6 dans le diagramme A1 Merci pour votre réponse

DROPS Design 30.03.2018 kl. 12:28:

Bonjour Mme Guidet, au 7ème tour de A.1, tricotez les 2 dernières mailles du tour avec la 1ère m du 1er A.1 du tour, puis 3 m end, tricotez ensuite les 2 m suivantes avec le A.1 suivant et ainsi de suite. Vous décalez ainsi le début du tour de 2 m à droite. Bon tricot!

Ros-Marie Westerberg 05.03.2018 - 21:52:

Ska det verkligen vara 2 ST omslag mellan 2 maskor i A4, rad 7

DROPS Design 06.03.2018 kl. 14:37:

A.4 stickas endast en gång per varv, så det blir bara 1 omslag mellan maskorna.

Kelsey K 29.12.2017 - 09:24:

How did you achieve the last 2 rows in A.1? I'm not sure how you go back 2 stitches after completing the previous row.

DROPS Design 29.12.2017 kl. 09:45:

Dear Kelsey, you do not have to go back, but since there is a decrease there without accompaniying yarnovers, you will have two stitches less there. I hope this haelps. Happy Knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 182-9

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Forest Berry Hat

Marisa, United States