DROPS / 178 / 33

Shifting Tide by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud ripskoes ja pitsmustriga triibuline õlarätt

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga, triibud,
  • Shifting Tide / DROPS 178-33 - DROPS Fabel lõngast kootud ripskoes ja pitsmustriga triibuline õlarätt
  • Shifting Tide / DROPS 178-33 - DROPS Fabel lõngast kootud ripskoes ja pitsmustriga triibuline õlarätt
DROPS disain: mudel nr fa-370
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus keskel: umbes 53 cm, laius ülaserval: umbes 160 cm
Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m (kuulub lõngagruppi A)
150 g värv nr 100, naturaalvalge
100 g värv nr 340, sinine laguun
NB! Ühevärvilisele sallile kulub 200 g Fabel lõnga.

DROPS RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 23 silmust ja 30 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 10.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSIVALL / RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = 2 rida parempidi silmuseid.

TRIIBUD
Koo * 2 rida ripskoes (. koo 2 rida parempidi silmuseid) sinise lõngaga, 2 rida ripskoes naturaalvalgega *, korda * kuni *.

KUDUMISE NIPP
Et küljele ei jääks pikad lõngajooksud triipe tehes, koo ääresilmus küljel kahe lõngaga (1 sinine + 1 naturaalvalge) (mõlemal pool tööd, igal real). Selleks kasuta lõngaotsa toki seest ka väljast, või keri eraldi pall mõlemast värvist jooksma salli servadele.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.6. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
-----------------

RÄTIK
Algul kootakse RIPSKOES edasi-tagasi - vaata ülevalt, pärast pitsmustrit.
Loo 5 silmust 3,5 mm ringvarrastele naturaalvalge Fabel lõngaga ja koo nii:
1. RIDA (= töö parem pool): koo parempidi silmuseid.
2. RIDA (= töö pahem pool): 2 parempidi,1 õhksilmus, 1 pahempidi silmus, 1 õhksilmus, 2 parempidi silmust = 7 silmust.
3. RIDA (= töö parem pool): 2 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus ja 2 parempidi = 11 silmust. Paigalda silmusemärkija keskmisele silmusele.
4. RIDA (= töö pahem pool): koo kuni keskmise silmuseni, koo keskmine silmus pahempidi, koo rea lõpuni parempidi.
Jätka ripskoes ja TRIIPE - vaata ülevalt, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel, keskmine silmus parempidises koes ja kasvata mõlemal küljel järgmiselt / JÄLGI KOETIHEDUST JA LOE KUDUMISE NIPPI.
5. RIDA (= töö parem pool): koo 1 parempidi silmus kahekordse lõngaga (1 naturaalvalge + 1 sinine), jätka ühekordse lõngaga nii: 1 õhksilmus, 1 parempidi silmus, 1 õhksilmus, koo kuni keskmise silmuseni, 1 õhksilmus 1 parempidi (keskmine silmus), 1 õhksilmus, koo parempidi kuni jääb 2 silmust, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo 1 parempidi silmus kahekordse lõngaga (1 naturaalvalge + 1 sinine).
6. RIDA (= töö pahem pool): koo 1 parempidi silmus kahe lõngaga, jätka 1 lõngaga: 2 parempidi, koo järgmine õhksilmus keerdsilmusena et ei jääks auku, koo kuni keskmise silmuseni, koo keskmine silmus pahempidi, koo kuni jääb 4 silmust, koo 1 õhksilmus keerdsilmusena, 2 parempidi, 1 silmus kahe lõngaga.
7. RIDA (= töö parem pool): koo 1 parempidi kahe lõngaga, jätka ühe naturaalvalge Fabel lõngaga nii: 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo kuni keskmise silmuseni, 1 õhksilmus, 1 parempidi (keskmine silmus), 1 õhksilmus, koo parempidi kuni jääb 2 silmust, 1 õhksilmus, 1 parempidi, 1 õhksilmus, koo 1 parempidi silmus kahe lõngaga.
8. RIDA (= lühike rida töö pahemal pool): koo 1 silmus kahe lõngaga, jätka ühe lõngaga; 2 parempidi, 1 parempidi keerdsilmusena, 4 parempidi, pööra tööd.
9. RIDA (= töö parem pool): tõsta esimene silmus kudumata, pinguta lõnga ja koo 6 silmust tagasi naturaalvalgega, koo viimane silmus kahe lõngaga.
10. RIDA (= töö pahem pool): koo 1 silmus kahe lõngaga, jätka ühe lõngaga: koo kuni keskmise silmuseni, 1 pahempidi - keskmine silmus, koo kuni jääb 4 silmust, koo õhksilmus keerdsilmusena, 2 parempidi, 1 silmus kahe lõngaga.
11. RIDA (= lühike rida töö pahemal pool): koo 1 parempidi silmus kahe lõngaga, 7 parempidi naturaalvalgega.
12. RIDA (= töö pahem pool): tõsta esimene silmus kudumata, pinguta lõnga ja koo 6 silmust tagasi naturaalvalgega, koo viimane silmus kahe lõngaga.

Korda 5.-12. rida edasi-tagasi, aga igal kordusel koo 2 silmust rohkem lühendatud real, kuni real on kokku 26 silmust mõlemal küljel. Siis koo lühendatud ridu neil 26 silmusel kuni lõpuni (teistel silmustel jätka nagu enne). Pärast kõiki kordusi on kasvatatud 12 uut silmust.
Jätka nii, kuni vardal on 347 silmust (salli kõrgus on umbes 38 cm mööda keskmist silmust).
Jätka ühe naturaalvalge lõngaga, tehes ääresilmused kahekordse lõngaga kuni valmimiseni.
Nüüd koo 2 rida ripskoes edasi-tagasi kõigil silmustel, tehes kasvatusi mõlemal küljel ja mõlemal pool keskmist silmust nagu enne = 353 silmust vardal.
Siis jätka skeemiga A.1 kuni A.6 järgmiselt: koo skeemi A.1 (= 1 silmus), skeemi A.2 kuni jääb 7 silmust enne keskmist silmust, koo skeemi A.3 järgmised 7 silmust, 1 silmus parempidises koes (= keskmine silmus), skeemi A.4 järgmised 7 silmust, skeemi A.5 kuni jääb 1 silmus, siis tee skeemi A.6 viimase silmuse kohale.
Koo ja kasvata niimoodi, kuni on tehtud 2 mustrikordust skeemi A.1 kuni A.6 vertikaalselt.
Siis koo 4 ringi ripskoes kõigil silmustel ja koo silmused maha õhksilmustega järgmiselt: et mahakudumise serv ei jääks liiga pingule, võib teha 1 õhksilmuse pärast umbes iga 4. silmust (kootakse maha nagu tavaline silmus).

Skeem

symbols = parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
symbols = 1 õhksilmus kahe silmuse vahele
symbols = 2 parempidi kokku
symbols = tõsta kudumata 1 silmus parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle äsjakootud silmuse
symbols = tõsta kudumata 1 silmus parempidi võttega, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsjakootud silmuse
diagram
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 178-33) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

country flag Miki 09.04.2020 - 21:37:

So do I start with the small separate balls of lagoon at the end of row 7? When I work with the small ball of lagoon, I leave the small ball of white as it is ? KNITTING TIPS says "To prevent long lengths of yarn along the sides of the shawl". I don't quite understand what it means.

user icon DROPS Design 14.04.2020 kl. 10:00:

Dear Mikki, this video shows how to work the stitches on the edge with 2 strands of yarn, this might help you to understand how to do that (on this shawl you will work this on each side = beg of row from RS/end of row from WS and beg of row from WS/end of row from RS. Happy knitting!

country flag Miki 08.04.2020 - 11:24:

When do I use a small separate ball of off white first time? The last stich of row5? What about a small separate ball of blue? The last stich of row7? Do I afterwards use these small separate balls only the last stich of right side and the first stich of wrong side?

user icon DROPS Design 09.04.2020 kl. 16:40:

Dear Miki, you start with the small separate balls at the end of row 5, at the beg of row 5 you work with the same ball off white as since beg of piece + lagoon (2 strands), continue with lagoon until end of the row and work the last stitch with the yarn lagoon + 1 separate ball off white. At the beg of WS rows, you first start with the separate ball and at the end of WS rows you finish with the ball from the beg. Happy knitting!

country flag Lisa 27.05.2019 - 05:37:

After the “short rows” reach 26 the pattern says to “work the short rows over these 26 stitches until finished length (the other stitches are continued as before). Does this mean to skip the short rows? So skip rows 8,9,11,12? Or something different? Thank you!

user icon DROPS Design 27.05.2019 kl. 11:54:

Dear Lisa, once you have worked the short rows over 26 sts, continue as before with the short rows but the short rows will be worked over 26 sts (= you don't increase anymore the number of sts worked into the short rows). Happy knitting!

country flag Jozefien De Bruijn 19.04.2018 - 14:39:

Dit lijkt me een fijn project voor de vakantie. Ik heb echter maar 100 gram Lace. Als ik in tricotsteek brei in plaats van in ribbelsteek, kom ik dan toe met mijn 100 gram ?

user icon DROPS Design 21.04.2018 kl. 12:43:

Hallo Jozefien, De garenvervanger geeft aan dat je 200 gram Fabel kunt vervangen door 103 gram Lace, dus waarschijnlijk moet dat wel lukken.

Marta 12.02.2018 - 15:20:

Hi, I would love to make this shawl but I don't exactly understand the pattern. Is there any chance for a short tutorial video how to make stripes with that 2 strands of yarn. I don't understand this knitting tip. DO I need 1 ball of 2 yarns of 2 balls to put on each side of the shawl? Thank you for your help.

user icon DROPS Design 12.02.2018 kl. 17:10:

Dear Marta, the edge sts will be worked with double strand, ie 1 strand off-white + 1 strand blue lagoon, to get the double strand on each side you can make a small separate ball in each colour and let it follow upwards. This video shows how to work the edge st with double strand. Happy knitting!

country flag Karin Mokvist 10.11.2017 - 10:23:

Jag får inte bytet av färgerna att stämma. 1 rand = 2 v blu lagoon och 2 v natur enl instruktionen men när man läser mönstret står det från varv 5: sticka med blu lagoon samt v 6. Varv 7,8 ,9,10, 11,12 stickas med natur! Ska vissa ränder vara tjockare? Eller hur menar ni? Med vänlig hälsning Karin

user icon DROPS Design 14.11.2017 kl. 12:24:

Hej Karin, jo men du följer varven som i mönstret. Lägger upp med natur, från varv 5 stickas Ränder, det står även vilken färg du skall börja med på varv 5. Lycka till!

country flag Melissa 04.06.2017 - 21:52:

Nei selfølgelig ikke, jeg fant ut av det :-)

country flag Melissa 04.06.2017 - 15:30:

"Gjenta 5.-12.pinne frem og tilbake" menes med det å strikke pinne 5-12 og så baklengs igjen? Altså 12, 11, 10....?

user icon DROPS Design 05.06.2017 kl. 16:41:

Nej vi mener bare at du fortsætter med de forkortede pinde som 5.-12. pind. God fornøjelse!

country flag Schwörer 12.05.2017 - 10:33:

Werden die Umschläge im gestreiften Teil verschränkt abgestrickt oder nur abgestrickt steht nirgends bei den Tips Mit freundlichen Grüssen Pia Schwörer

user icon DROPS Design 12.05.2017 kl. 13:45:

Liebe Frau Schwörer, die Umschläge, die verschränkt gestrikt sind, sind in der Reihe 6, 8, 10 und 12 beschrieben. Viel Spaß beim stricken!

country flag Heidi Breinlinger 22.04.2017 - 17:27:

Achtung. Nach der Handwäsche mit Wollwaschmittel ist das Weisse türkis verfärbt. Ärgerlich!

user icon DROPS Design 24.04.2017 kl. 10:54:

Liebe Frau Breilinger, hier finden Sie tipps zur Garnpflege. Mehr Auskünfte bekommen Sie gerne von Ihrem DROPS Laden. Viel Spaß beim stricken!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 178-33

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Shifting Tide

Jeanne, United States