DROPS / 164 / 7

Sweet Winter Hat by DROPS Design

Komplekt: Kahekordsest DROPS Brushed Alpaca Silk või ühekordsest Melody lõngast kootud Norra mustriga ja tuttidega müts ning soonikkoes kaelussall

DROPS disain: mudel nr as-042
Lõngagrupp D või C + C
----------------------------------------------------------
MÜTS
Suurus: üks-suurus
Peaümbermõõt: 54/56 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BRUCHED ALPACA SILK, 25 g/140 m
25 g värv nr 03, hall
25 g värv nr 02, helehall
25 g värv nr 08, kanarbik
25 g värv nr 01, naturaalvalge

Või kasuta:
Garnstudio DROPS Melody
50 g värv nr 04, hall
50 g värv nr 03, pärlihall
50 g värv nr 10, kanarbik
50 g värv nr 01, naturaalvalge

DROPS ringvardad (40 cm) : 6 mm - või sobiv, et saavutada koetihedus 13 s x 17 rida parempidises koes kahekordse Brushed Alpaca Silk või ühekordse Melody lõngaga = 10 x 10 cm.
DROPS ringvardad (40 cm) : 5,5 mm - ripskoes äärise jaoks.
--------------------
KAELUSSALL
Suurus: S/M - L/XL
Mõõdud: ümbermõõt: 52-55 cm, kõrgus: 20-22 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BRUCHED ALPACA SILK, 25 g/140 m
50 g kõikidel suurustel värv nr 03, hall

Või kasuta:
Garnstudio DROPS Melody
50 g mõlemal suurusel värv nr 04, hall

DROPS ringvardad (40 cm) : 5,5 mm - või sobiv, et saavutada koetihedus 14 s x 18 rida parempidises koes kahekordse Brushed Alpaca Silk või ühekordse Melody lõngaga = 10 x 10 cm.
-----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

77% alpaka, 23% siid
alates 2.80 € /25g
DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour 2.80 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.00€. Loe edasi.

Juhend

KUDUMISE NIPP
Et muster ei jääks kiskuma, ära pinguta lõngu töö taga liiga tugevasti.
Võta suuremad vardad, kui muster jääb liiga pingule.

TOPELT LÕNGA NIPP
Võta lõngaots toki seest ja väljast. Uut tokki võttes tee lõnga ühendused eri kohtadesse, et üleminek ei jääks jäme.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo parempidi kõik read. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida. Muster kootakse parempidises koes.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 s, kududes 2 pr kokku.
------------------------------

MÜTS
Kootakse ringvarrastega edasi-tagasi kahekordse lõngaga ja õmmeldakse pärast tagant kokku - loe TOPELT LÕNGA NIPPI ja KUDUMISE NIPPI. NB! Koo 3 ääresilmust ripskoes mõlemal serval mustrirea põhivärviga.

Loo 73 s kahekordse Brushed Alpaca Silk või ühekordse Melody halli lõngaga 5,5 mm ringvarrastega. Koo 6 rida ripskoes edasi-tagasi - vaata ülevalt, ja kahanda 5. real 6 s ühtlaste vahedega (ära kahanda 3 ääresilmusel) - loe KAHANDAMISE NIPPI = 67 s.
Võta 6 mm ringvardad ja jätka MUSTRIGA - vaata ülevalt - nii: koo 3 s ripskoes, skeemi A.1 (= 12 s) 5 korda laiuses, koo esimene silmus skeemil A.1 - et muster oleks mõlemal serval sümmeetriline, koo 3 s ripskoes.
Jätka niimoodi mustriga edasi-tagasi. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt, jätka kahekordse Brushed Alpaca Silk või ühekordse Melody halli lõngaga kuni valmismõõtudeni.
Kui töö pikkus on 20 cm, koo nii: koo, kuni 10 s jääb, pööra ja koo tagasi, kuni 10 s jääb, pööra. Koo kuni 15 s jääb, pööra ja koo tagasi, kuni 15 s jääb.
Jätka niimoodi lühendatud ridu, tehes igal real 5 s vähem, kuni töö pikkus on 25 cm.

Võta 5,5 mm ringvardad. Koo 2 rida ripskoes kõigil silmustel ja kasvata esimesel real 6 s ühtlaste vahedega = 73 s. Koo silmused maha. Katkesta lõng, jäta pikem lõngaots õmblemiseks.

VIIMISTLUS
Murra mahakudumise rida kokku ja õmble silmused vastastikku kokku. Katkesta ja kinnita lõng.

TUTID
Tee hallist lõngast 2 suurt tutti läbimõõduga u. 7 cm. Kinnita tutt mõlemasse alguserea nurka.
___________________________________________________

KAELUSSALL
Kootakse ringselt ringvarrastega. Loe TOPELT LÕNGA NIPPI.
Loo 76-84 s 5,5 mm ringvardale kahekordse Brushed Alpaca Silk või ühekordse Melody lõngaga. Koo soonikut 2 pr/2 ph 20-22 cm. JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo silmused maha soonikkoes.

Skeem

= kahekordne hall BAS või ühekordne hall Melody
= kahekordne lilla BAS või ühekordne Melody
= kahekordne naturaalvalge BAS või ühekordne Melody
= kahekordne helehall BAS või ühekordne pärlihall Melody

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 164-7) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (26)

Coraline 14.11.2019 - 15:31:

Bonjour , quand on fait les rangs raccourcis qu’est ce qu’on fait avec les mailles non tricotées de chaque côté ? Exemple les 10 mailles ou 5 mailles non tricoteées sont en attente sur l’aiguille .. elles ne sont pas encore rabattues . Merci de votre aide !

DROPS Design 14.11.2019 kl. 15:50:

Bonjour Coraline, on laisse les mailles de chaque côté en attente jusqu'à la fin des rangs raccourcis, on les reprendra ensuite quand on va tricoter la côte mousse sur toutes les mailles avec l'aiguille 5,5. Bon tricot!

Kathryn 21.10.2019 - 17:07:

Hi, the pattern says to use a40cm circular needle or long enough to cast on 13st but then it says cast on 73st which will not fit on a 40cm needle, but 14st would. ???

DROPS Design 22.10.2019 kl. 07:28:

Hi Kathryn, The 13 stitches mentioned after the needle size is for your knitting tension - so 13 stitches x 17 rows should give you 10 x 10 cm if your tension is right. If you find the length of the needle too short you could try 60 cm in length. Happy knitting!

Gwendoline HILLAIRET 13.12.2018 - 09:54:

Oui ça j\'avais compris mais le soucis quand on arrive a la fin des 15 mailles mais pour faire les mailles endroits ( point mousse) je me retrouve au milieu du travail et pas sur un côté du travail ?

DROPS Design 13.12.2018 kl. 12:35:

Bonjour Mme Hillairet, tout à fait, à la fin des rangs raccourcis, vous êtes au milieu du rang, vous pouvez couper le fil, glisser toutes les mailles sur la même aiguille et tricoter 1 rang sur l'endroit sur toutes les mailles en augmentant 6 mailles à intervalles réguliers. Bon tricot!

Gwen 12.12.2018 - 23:00:

Bonjour Alors moi j'ai compris pour laisser les mailles 10 puis 15 puis 20 mais arrive a 30 mailles on arrive au milieu du travail du coup je ne sais pas quoi faire?

DROPS Design 13.12.2018 kl. 09:28:

Bonjour Gwen, les rangs raccourcis se tricotent sur 5 m en moins à chaque rang: tricotez jusqu'à ce qu'il reste 10 m à la fin du rang sur l'endroit, tournez et tricotez jusqu'à ce qu'il reste 10 m à la fin du rang sur l'envers, tournez, tricotez 5 m en moins à la fin de chacun des rangs suivants de chaque côté (= on a 15 m non travaillées, puis 20 m, puis 25 m et ainsi de suite) jusqu'à ce que l'ouvrage mesure 25 cm. En fonction de votre tension en hauteur, vous aurez besoin de plus ou moins de rangs pour atteindre cette hauteur. Tricotez ensuite 2 rangs endroit sur toutes les mailles en augmentant 6 m au 1er de ces rangs. Bon tricot!

Irene 21.08.2018 - 05:58:

Salve, per fare il pompon da 7 cm di diametro immagino che il disco di cartone per realizzarlo dovra' essere di diametro maggiore, di quanto? Grazie

DROPS Design 21.08.2018 kl. 07:42:

Buongiorno Irene, il disco deve avere le stesse dimensioni del pom pom. Buon lavoro!

Dixie Houston 03.02.2018 - 17:02:

164-7. 67 stitches. 3 stitches beginning , pattern of multiples of 12 stitches ending 3 stitches.. why am I coming out with 1 extra stitch. ALso do I purl back in pattern ? I’m new at this. 🙃 Thanks

DROPS Design 05.02.2018 kl. 10:49:

Dear Mrs Houston, work the 67 sts as follows: 3 sts in garter st, repeat A.1 a total of 5 times (= over the next 60 sts), work now the first st in A.1 and finish with 5 sts in garter st = 5 + 60 + 1 + 5 = 67 sts. Diagram is worked in stocking st, ie K all RS rows and P all WS row. Happy knitting!

Céline 21.12.2017 - 06:30:

Bonjour. Je n'ai pas trop compris le système de réduire jusque 10 mailles d'un côté puis de l'autre, pour augmenter à 15 mailles d'un côté puis de l'autre, puis ravoir le même nombre qu'au début. Est-ce que quelqu'un pourrait m'aider ? Merci d'avance. Bonne journée.

DROPS Design 21.12.2017 kl. 07:48:

Bonjour Céline, on fait ici des rangs raccourcis pour le milieu du bonnet: tricotez 1 rang en laissant 10 m non tricotées à la fin du rang, tournez et tricotez le rang retour en laissant 10 m à la fin de ce rang (= 10 m non tricotées de chaque côté). Continuez ainsi en tricotant 5 m de moins à la fin de chaque rang sur l'endroit et sur l'envers (= on a 15 m non tricotées de chaque côté, puis 20 m, et ainsi de suite) jusqu'à ce que le bonnet mesure 25 cm, tricotez ensuite 2 rangs endroit (= 1 côte mousse) sur toutes les mailles de nouveau en augmentant 6 m au 1er rang. Bon tricot!

Irene 12.11.2017 - 14:33:

Si grazie, mi riferivo alla lunghezza da destra a sinstra, cioè quanto misura la riga delle 67 maglie? Secondo la gauge dovrebbe essere intorno a 51cm ma a occhio mi sembra piccola perciò volevo essere sicura...

DROPS Design 13.11.2017 kl. 08:55:

Buongiorno Irene. La misura non viene data. Il berretto viene cucito solo lungo il bordo di chiusura delle maglie, quindi non in tondo. Buon lavoro!

Irene 12.11.2017 - 10:22:

Salve. Si possono sapere le misure del cappello? Mi servirebbe soprattutto la lunghezza prima della cucitura. Grazie

DROPS Design 12.11.2017 kl. 12:25:

Buongiorno Irene. Lavora finchè il cappello non misura 25 cm. A questi aggiunge 2 ferri a legaccio e poi intreccia le maglie. Buon lavoro!

Dea 26.02.2017 - 15:58:

Buongiorno. Il diagramma mostra i ferri tutti sul diritto, ma bisogna lavorarlo avanti e indietro, quindi il 1 ferro sarà di andata ( a diritto) il secondo di ritorno (a rovescio) e così via? Grazie.

DROPS Design 26.02.2017 kl. 16:10:

Buonasera Dea. Sì è corretto.  Il primo ferro (dal basso) è un ferro di andata a diritto,  il secondo un ferro di ritorno a rovescio e così via. Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 164-7

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.