DROPS / 164 / 41

Autumn Leaf by DROPS Design

DROPS Lace või BabyAlpaca Silk lõngast kootud pitsmustriga ja lehemustriga õlasall

DROPS disain: mudel nr la-025
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Mõõdud: u. 70 cm kõrge keskel, u. 140 cm lai ülaserval
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 100 g/800 m
100 g värv nr 3620, punane
Või kasuta:
Garnstudio DROPS BABY ALPACA SILK, 50 g/167 m
u. 350 g värv nr 3609, punane

DROPS ringvardad (80 cm): 3 mm – koetihedus u. 24 s x 32 rida parempidises koes = 10 x 10 cm. NB! Loe koetihedust allpool!
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.50 € /50g
DROPS Lace uni colour DROPS Lace uni colour 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lace mix DROPS Lace mix 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

KOETIHEDUS
Kudum tehakse märjaks ja venitatakse pärast kudumist, seetõttu pole koetihedus nii tähtis. Aga et oleks aimu, kui lõdva või tugev see on, koo proovilapp 3 mm varrastega parempidises koes.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo parempidi kõik read. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.23. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.

KUDUMISE NIPP
Õlasalli suurust saab muuta teise suurusega varrastega. Kasuta peenemaid vardaid väiksema õlasalli saamiseks ja jämedamaid vardaid suurema saamiseks. Õlasalli venitatakse pärast ja ebatasased kohad venivad sirgeks.

VIIMISTLUS
Kui kasutad muud lõngagrupi A lõnga, kui Lace, siis pole vaja salli kõvasti venitada, vaid vormi kergelt mõõtudesse ja aseta rätikule kuivama.
Korda venitust igakord pärast õlasalli pesemist.
---------------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks. Loe KUDUMISE NIPPI!
Loo 9 s Lace või BabyAlpaca Silk lõngaga 3 mm varrastele ja koo 1 rida parempidi töö PH pool. Siis koo ripskoes - vaata ülevalt (= töö PP pool) nii: 3 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 3 pr = 13 s.
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) keskmisele silmusele ja liiguta seda töö käigus kõrgemale.
Siis kasvata 4 s igal töö PP real nii: kasvata 1 s 3 ääresilmuse kõrval mõlemal serval ja 1 s mõlemal pool keskmist silmust. Kasvata niimoodi 5 korda kokku, nüüd on 33 s vardal.
Siis koo vastavalt skeemile A.1 nii: koo 3 ääresilmust ripskoes, skeemi A.1 järgmisel 13 s, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus, mis kootakse alati parempidises koes), skeemi A.1 järgmisel 13 s ja 3 ääresilmust ripskoes. Koo skeemi A.1 1 kord vertikaalselt = 61 s vardal ( 30 s mõlemal pool keskmist silmust).

Koo vastavalt skeemile A.2-A.4 nii: koo 3 ääresilmust ripskoes, skeemi A.2 (= 7 s), skeemi A.3 (= 14 s), skeemi A.4 (= 6 s), 1 keskmine silmus, skeemi A.2 (= 7 s), skeemi A.3 (= 14 s), skeemi A.4 (= 6 s) ja 3 ääresilmust ripskoes.
Kui skeem A.2-A.4 on tehtud 1 kord vertikaalselt, saab teha veel ühe mustrikorduse skeemi A.3, skeemide A.2 ja A.4 vahele.
Jätka kudumist vastavalt skeemile, kuni skeem A.2-A.4 on tehtud 3 korda kokku vertikaalselt = 145 s vardal ( 72 s mõlemal pool keskmist silmust).

Koo vastavalt skeemile A.5-A.10 nii: koo 3 ääresilmust ripskoes, skeemi A.5 (= 11 s), korda skeemi A.6 kuni jääb 10 s enne keskmist silmust, skeemi A.7 (= 10 s), 1 keskmine silmus, skeemi A.8 (= 10 s), korda skeemi A.9 kuni 14 s jääb, skeemi A.10 (= 11 s) ja 3 ääresilmust ripskoes. Koo skeemi A.5-A.10 1 kord vertikaalselt = 217 s vardal ( 108 s mõlemal pool keskmist silmust).

Koo skeemi A.11-A.16 nii: koo 3 ääresilmust ripskoes, skeemi A.11 (= 4 s), korda skeemi A.12 kuni jääb 5 s enne keskmist silmust, skeemi A.13 (= 5 s), 1 keskmist silmus, skeemi A.14 (= 5 s), korda skeemi A.15 kuni 7 s jääb, skeemi A.16 (= 4 s) ja 3 ääresilmust ripskoes. Koo skeemi A.11-A.16 1 kord vertikaalselt = 267 s vardal ( 133 s mõlemal pool keskmist silmust).

Koo skeemi A.17-A.23 nii: koo 3 ääresilmust ripskoes, skeemi A.17 (= 4 s), korda skeemi A.18 kuni jääb 6 s enne keskmist silmust, skeemi A.19 (= 3 s), skeemi A.20 (= 7 s) (keskmine silmus on nende silmuste keskel), skeemi A.21 (= 3 s), korda skeemi A.22 kuni 7 s jääb, skeemi A.23 (= 4 s) ja 3 ääresilmust ripskoes.
Kui skeemid on tehtud 1 kord vertikaalselt, koo silmused lõdvalt maha. NB! Koo topeltõhksilmused skeemi viimasel real silmuseid mahakududes nii: koo esimene õs pr ja teine õs pr keerdsilmusena.

VENITAMINE
Tee sall soojas vees märjaks. Pigista ettevaatlikult vesi välja - ära vääna, siis keera sall rätikusse ja pigista veel - rätik on nüüd niiske. BabyAlpaca Silk lõnga kasutades – loe VIIMISTLUS üleval!
Laota õlasall madratsile või vaibale rätiku peale ja venita ettevaatlikult vajaliku suuruseni ja kinnita servad nööpnõeltega, mahakudumise real venita välja lehetipud. Jäta kuivama.
Korda venitust igakord pärast õlasalli pesemist.

Skeem

= pr töö PP pool, ph töö PH pool
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata ph võttega (lõng töö taga), 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= 1 õs kahe silmuse vahele
= tõsta 1 s kudumata ph võttega (lõng töö taga), 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle
= 2 õs kahe silmuse vahel, mahakududes koo järgmisel real esimene õs pr ja teine õs pr keerdsilmusena

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 164-41) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (48)

Lynne 20.07.2020 - 11:01:

Is there a photo of this shawl laid flat. I need to view the placement of graphs A2, A3 and A4. at the top of the garment. Thankyou

DROPS Design 29.07.2020 kl. 08:09:

Dear Lynne, we do not have much pictures - work A.2-A.4 over the stitches of A.1 = there are 27sts in each A.1 after last row in diagram, work then these 27 sts with: A.2 (= 7 sts), A.3 (= 14 sts) and A.4 (= 6 sts). Continue the 3 sts in garter stitch on each side and the middle stitch in stocking stitch. Happy knitting!

Joëlle Gac 09.07.2020 - 19:06:

Oui ,il est magnifique ! Mais trop petit à mon goût . J'ai utilisé la laine et la grosseur d'aiguilles recommandées et j'obtiens un châle plus petit que ce que vous avez dit même après l'avoir bloqué . Je ne suis pas une débutante et en principe les échantillons sont respectés . Aux personnes qui souhaitent le réaliser ,tenez compte de ma remarque .

DROPS Design 10.07.2020 kl. 08:30:

Bonjour Mme Gac, il doit mesurer 140 cm d'envergure, donc peut être vous l'auriez souhaité plus grand? Si votre tension était juste = 24 m x 32 rangs jersey, vous devriez avoir les bonnes mesures finales. Bon tricot!

Esther 27.04.2020 - 22:32:

Buenas noches mi pregunta es cuando se empieza la segunda tanda de aumentos pone de los tres primeros hacer un aumento este aumento se hace sacando de un punto dis o con una hebra? Gracias

DROPS Design 28.04.2020 kl. 16:40:

Hola Esther. Los aumentos se trabajan de la misma manera que antes, es decir, echando 1 hebra.

Petra 24.10.2019 - 17:39:

Liebes Drops - Team, Ich habe den Denk - Fehler gefunden. In der 3. Reihe endet man mit 11 Maschen, anstatt zuvor mit 10 Maschen vor der Mittel Masche. Einfacher wäre es gewesen, wenn dies in der Anleitung vermerkt wäre. Aber vielleicht hilft der Hinweis anderen Stricker - innen. LG Petra

Petra 21.10.2019 - 18:26:

Hallo, ich bin jetzt in der 3. Reihe und die Anzahl der Maschen ist korrekt ( je 74 pro Nadel +1 MM). In der 3. Reihe habe ich allerdings 12, anstatt 10 M vor der MM . D.h. 2 Maschen zu viel.... Wo liegt der Fehler? LG Petra

DROPS Design 22.10.2019 kl. 10:35:

Liebe Petra, es ist etwas schwierig um Ihnen so zu beantworten, eine gute Idee ist Markierer zwischen jedem Diagram einzusetzen, so können Sie bei jeder Reihe die Maschenanzahl prüfen. Viel Spaß beim stricken!

Petra 20.10.2019 - 19:26:

Hallo, ich bin beim Diagramm A5 -A10 , in der 3. Reihe. Beidseitig der Mittel Masche habe ich je 74 Maschen auf der Nadel. Beim Stricken nach der Strickschrift, habe ich auf beiden Seiten je 2 Maschen, die ich nicht integrieren kann. Wo könnte der Fehler liegen? Leider komme ich nun nicht mehr weiter. Für eine rasche Antwort, wäre ich sehr dankbar. LG Petra

DROPS Design 21.10.2019 kl. 11:17:

Liebe Petra, bei den Diagrammen A.5, A.7, A.9 und A.10 nehmen Sie je 1 Masche = 4 Maschen pro Hinreihen werden zugenommen. Nach der 2. Reihe, haben Sie dann 145 +4= 149 M (= 74 M auf beiden Seiten von der mittelren Maschen). Viel Spaß beim stricken!

Susana 10.05.2019 - 04:48:

Se cierra del lado derecho o del revés ?

DROPS Design 18.05.2019 kl. 20:35:

Hola Susana. Se cierra la labor según el diagrama, por el lado derecho.

Ditte Andersen 07.02.2019 - 19:29:

1000 Tak for svar

Judith Andersen 07.02.2019 - 00:18:

Har jeg ret i at et mønster strikkes fra Højre mod Venstre blev lige pludselig i tvivl Med venlig hilsen Judithe Andersen

DROPS Design 07.02.2019 kl. 15:54:

Hej Judith, ja det stemmer, du strikker fra nederst i højre hjørne af diagrammet fra retsiden og næste pind strikkes fra vrangen ifølge 2.pind fra venstre i diagrammet (dvs i vrang da diagrammet ses fra retsiden). God fornøjelse!

Pascale 05.09.2018 - 19:47:

Désolée, je viens de m'en apercevoir. L'avantage, ayant du défaire une dizaine de fois mon ouvrage, cette laine se tient bien !

Jäta kommentaar mustrile DROPS 164-41

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.